Bilgisi olanlar cevaplayabilir mi??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biliyorum ama kardeşim o sekilde hiçbir şeye maruz kalmadi sadece orda yaşamak için basvuru yapmak istedi
Sadece orada yaşamak için iltica etmek, bu bahsettiğimiz şeylere maruz kaldığını ifade etmek demektir ve böyle şeylere maruz kalmadıysa da yalan ifade vermiş olur. O kadar normal bir şeymiş gibi anlatıyorsunuz ki, göçmenlikle ilticayı karıştırıyor olduğunuzu düşünmüştüm ama madem ilticanın anlamını biliyorsunuz, bunu normal bir şeymiş gibi de sormayın. Bu ülkeyi karalamak çünkü.

Merhaba arkadaşlar erkek kardeşim yurt dışına gitti.(Fransa) Hafta içi iltica için mahkemeye çıkmış birkaç belge toplamıştı ama belgeleri ondan almamışlar.sorduğu çogu kişi belgeleri almalari gerektiğini söylemiş.Bu işlerden anlayan daha önce bir tanıdığı yada kendisi iltica için başvuran oldu mu?Sonucun bir kaç ay icinde açıklanacağını söylemişler.Belgeleri almamaları olumsuz olduğu için mi? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ☺️
Hangi gerekçe ile iltica yapmak istiyor kardeşiniz?

Escinsel taklidi yapsin. Bazen onur yuruyuslerinde (pride parade) teror orgutu slogani atmalarinin sebebi de o. Hem siyasi hem cinsel olarak ulkede guvende degilim deyip yurtdisina iltica basvurusunda bulunuyorlar. Yani onur yuruyuslerinde tutuklanmak cok buyuk bir puan bu islerde. Fotolarini ve tutuklanma belgelerini dosyalara koyup basvurunca hemen iltica ediyorlar bizim cennet vatanimizdan.

Yazdım önce de belgeye melgeye gerek yok bu işin daha kestirme yolları var. Fransada terör orgütüne destek yürüyüşleri bol , katılsın birkaç kare çeksin slogan atarken video çeksin. Daha iyisi de var Türk bayrağı yakarken poz verebilir. Onun dışında vlog yapıp Türkiyeyi karalayabilir. Fikirler bunlar midesi alanlar buyursun.

Nerden biliyorsunuz mesleği olmadığını.Vatanini da karalamadi babam kalp krizi geçirdi kardeslerimin ve babamin ihtiyaclari icin gitti
iltica edenler vatana donebiliyor mu ki? "donersem öldürürler, can guvenligim yok" demek iltica etmek. bugun kalp krizi geciren babaniz yarin vefat etse kardesiniz ya gelemeyecek ya da yine kacak yollardan giris cikis yapacak. bu mu ailesinin iyiligi icin yaptigi sey?

Öyle basit bir şey olsa cem uzan çoktan ülkeye dönerdi. Bu ailecek rezilliğine gelmiş masum masum bahane arıyor.

Biliyorum ama kardeşim o sekilde hiçbir şeye maruz kalmadi sadece orda yaşamak için basvuru yapmak istedi
İlticayla gitmek sizce kurtuluş olabilir mi? En kötü yolla gidiyor. Mülteci olmak istiyor.
Siyasi sebeple yada devletten zulüm gördüm işkence gördüm gibi bir sebeble başka bir ülkeye sığınıyor yani. Öyle bir düzen kurayım işe gireyim gibi bir yolu değil mülteci olarak sığınmayı daha zor yolu tercih ediyor. Kabul olsa bile hayalindeki hayat olmayacak

Ya işte orda oturum ve çalışma izni için basvuru yapmış 1.5 yıldır orda zaten ben iltica yazarak hata ettim

Ya işte orda oturum ve çalışma izni için basvuru yapmış 1.5 yıldır orda zaten ben iltica yazarak hata ettim
E anlamını biliyorum dediniz ama, ve ben ilk sorduğumda gerçekten iyi niyetle, bilmeden yazdığınızı düşünerek sormuştum. Ve bence konunuzun altına daha net ve doğru ifadelerle tam olarak neyi öğrenmek istiyorsanız onu yazarak düzenleme yapın. Bu linç edilecek bir konu ve bu şekilde doğru cevaplara erişemeyeceksiniz.

Ben durumu hiç anlamadım.
İltica mı ediyor yoksa çalışma ve oturum izinine mi başvuruyor?
İltica etmek benim Türkiye’de can güvenliğim yok, hapislerde işkenceye maruz kaldım vs vs beni insani olarak koruyun demek.
Bizim yaptığımız gibi oturma ve çalışma iznine başvurmak ise apayrı. Örneğin ilkinde Türkiye’ye giriş yapamazsınız, ikincide (bizim durumda ) istediğiniz gibi tatile va gider gelirsiniz kimse birşey soramaz.

1,5 yıldır zaten oradaysa nasıl çalışma ve oturma izni yok? Kaçak mıydı yoksa öğrenci miydi?

Yazdım önce de belgeye melgeye gerek yok bu işin daha kestirme yolları var. Fransada terör orgütüne destek yürüyüşleri bol , katılsın birkaç kare çeksin slogan atarken video çeksin. Daha iyisi de var Türk bayrağı yakarken poz verebilir. Onun dışında vlog yapıp Türkiyeyi karalayabilir. Fikirler bunlar midesi alanlar buyursun.
Vatan hainiyim demenin binbir yolu..

Merhaba arkadaşlar erkek kardeşim yurt dışına gitti.(Fransa) Hafta içi iltica için mahkemeye çıkmış birkaç belge toplamıştı ama belgeleri ondan almamışlar.sorduğu çogu kişi belgeleri almalari gerektiğini söylemiş.Bu işlerden anlayan daha önce bir tanıdığı yada kendisi iltica için başvuran oldu mu?Sonucun bir kaç ay icinde açıklanacağını söylemişler.Belgeleri almamaları olumsuz olduğu için mi? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ☺️
Merhaba bende yurtdışında yaşıyorum ama yurtdışında doğdum büyüdüm iltica etmedim. Umarım kardeşiniz mutlu olur Fransa da tanıdıklarım var.. buradaki yorumlar çok gereksiz herkes istediği gibi istediği yerde yaşayabilir. Herkes şansını deneyip ileriye dönük geleceğini kurabilir. Bunda bir şey yok. İnsan nerde nasıl mutlu olacaksa orda dursun. Görünce yorumumu özelden yaz belki yardımcı olabilirim ..

Merhaba bende yurtdışında yaşıyorum ama yurtdışında doğdum büyüdüm iltica etmedim. Umarım kardeşiniz mutlu olur Fransa da tanıdıklarım var.. buradaki yorumlar çok gereksiz herkes istediği gibi istediği yerde yaşayabilir. Herkes şansını deneyip ileriye dönük geleceğini kurabilir. Bunda bir şey yok. İnsan nerde nasıl mutlu olacaksa orda dursun. Görünce yorumumu özelden yaz belki yardımcı olabilirim ..
Mevzu iltica surecinde ulkemizin kotulenmesi. Yoksa isteyen istedigi gibi yasasin. Resmen ulkemde can guvenligim yok demek iltica. Ulkeni kotuleyerek ne kadar mutlu olabilirsin? Babasi olse cenazesine gelmeyecek ilticasi kabul olsa.

Yediği kaba afedersin köpekler bile tükürmez

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X