bilgisi olan varmı?

benssenb

Daima Şükür !!!
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
1.306
14
41
arkadaşlar ben öncelikle şunu dile getireyim bebek tabiki istiyorum ama kafama takıntı halkine getirmedim ama bu ay kendimde normalden çok farklı belirtiler görünce ben kesin hamileyim sanırım dedim ama çok sabırsız olmadığım için adet günümü yani 13 martı bekliyordum fakat bugün yeğenime tahlil yaptırmak için ablamla hastaneye gidince 7 gün var ama gelmişken bende bhcg yaptırayım bi dedim sonuç negatif çıkınca üzülmekten çok şaşırdım çünkü gerçekten hamile olduğumu hissetmiştim,acaba benim gibi 1 hafta önceden yapmış ama sonradan hamile çıkmış olan arkadaşlar varmı aramızda?bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum

Merhaba Canim, Sitede Dolaşirken Mesajini Gördüm. Hcg çok Erken Dönemde Bile Hamileliği Gösterir. Döllenmeden Sonra 6. Günde Salgilanmaya Başlar. Bende Kimyasal Gebelik Denen Bişe Yaşadim. O Nedenle Fazla Araştirdim Okudum Böyle şeyleri. Acele Etme, Fazla Strese Girme.

cevabın için tşk ederim hazan ama ben şunu anlamadım bebek tabiki istenmeyecek bişey değil ama ben kafaya takıntı haline getirmedim sadecebu ay diğerlerinden çok farklı belirtiler yaşayınca tamam ben hamileyim hissine kapıldım hatta adet günüm geçmeden yaptırmakta sabırsız bile davranmadım bugün hastaneye yolum düşünce öylesine yaptırdım:)belirtiler hala devam edince acaba vard çıkmamış olabilirmi 7 gün önce yaptırdım diye düşünmüştüm:)))

Canim, Bence Sen 2 Gün Sonra Yeniden Yaptir Tahlili. Bi De Böyle şeylerde Bunu Hiçbirimiz Yapamiyoz Ama Sabir Ve Sakinlik çok önemli. Belki Vardir. Yoksa Da üzülme. Ben Dün öğrendim Kimyasal Gebelik Yaşadiğimi. 1 Ay Adet Olmadim. Hamileydim. Keseyide Gördük. Sonra Kese Büyümedi Bebek Zaten Yok. Fazla Acele Ettiğimden Kendimi Fazla Kaptirdiğimdan çok üzüldüm. O Yüzden Ne çok Umutlan Ne De Vurdumduymaz Ol..

ben bugün neticeyi aldığımda bile şimdi sana üzüldüğüm kadar üzülmedim(( dediğim gibi ben kafama çok takmadığım için gerçekten sonuç beni çok üzmedi,ben sadece negatif ise bu ay ve hala neden bu belirtiler devam ediyor diye düşünüyorum hemde kafama hiç takmadığım hhalde taksam kesin psikolojik diyeceğim hani belki 7 gün önceden yaptımda ondanmı diye aklıma takıldı ondan sorayım demiştim neyse yaa adet günüm gelsin hatta geçsin anca bide o zaman yaptırırım zaten damarım zor bulunuyor bi daha delik deşik olamam:))) sende sıkma canını hepimize Allah ne zaman nasip görmüşse o zaman olacak hazancığım herşey bizim için dimi dilerim Rabim en kısa zamanda karnına umudunu koyar sevgiyle ve umutlu kal canım

çok Sağol Canim. Kafana Takmaman çok Güzel. Ben çok Taktim. Ama Işte Bebeğin Kalp Atişlarini Duyarim Diye Gittim. Kese Bile Büyümemişti. Inşallah Güzel Allahim Isteyen Herkese Verir Bebiş. Senin Için En Hayirli Haberleri Bekliyorum

canım benim de adetime 7 gün var ve ben de senin gibi dayanamayıp bugün yaptırdm kanda bhcg testi fakat sonuç hüsran ve değer 0.1 çıktı
eğer hamilelik olsa en azından biras daha yüksek olurdu değer diye düşünüyorum çünkü kanda adete 6-7 gün kala çıkarmış genelde

canım ya bşy sorcam kimyasal gebelik yaşamadan önce hcg oranın kaçtı bende onu yaşıyorum galibada ilk oranım 14,9du düşük diye bigün sonra belki artmıştır diyerek bidaha yaptırdım bu seferde 9,7 çıktı yarında ultrasyona girip göstercez doktora bugünde adetimden 8 gün geçti hafif pempemsi kan geldi sence düşükmüdür benimkide

benimde 0,32 çıktı sıkma canını zeynocuğum şöyle düşün Rabbim ne zaman yazmışsa o zaman olacak biz kendimizi sıksak ne olur sıkmasak nehem ne kadar çok kafaya takarsan o kadar geç hamile kalırsın gerçi bunu yapmak zor diyor herkes ama biçoğuda sıkılıp amann artık beklemeyeceğim dediği an hamile kalıyor o yüzden hayırlısını isteyip dua etmekten başka çare yoken erken 24.gün yapılırmış bhcg bugünde benim 24.günümdü tesadüfen sanırım sonuç gerçekten negatif sağlık olsun hem negatif değilsede 1 hafta sonra nasıl olsa kırmızı gelecek dimi:))))kaçışı yok:)))))

ewt canım haklısın kafaya takmamak rahat olmak lazım da bazen elinde olmuyo insanın gene de olduğuna bırakmak lazım ben buaralar fazla taktım şu hamilelik işini kafaya. genelde hep de dikkat etmişimdir korktuğum ve olumsuz düşündüğüm şeyler genelde hep olumsuz oluyor o yüzden iyi düşünelim ki iyi olsun. Allah ne zaman kısmet ederse o zaman gelirler nasıl olsa bizim bebişler de. umarım bekletmezler bizi fazla:)

Peki ne gibi belirtiler yasadin?? Bu kadar emin olmana hangi belirtiler sebep oldu??

adet günüme 15 gün kala göğüslerim bariz şişti uçlarındaki kabarcıklar inanılmaz büyüdü ve elimi dokunamayacak kadar acıyor halada var zaten ilkkez bu ay oldu bende zaten buna anlam veremedim bunun haricinde bariz adet belirtileri ama bunlarda 15 gün önceden başladı işte bu yüzden hamileyim kanısına varmıştım ama 7 günüm var test negatif sonuç verdi herşeyde bir hayır vardır demek vucudum bu ay böyle adet belirtilerini gösterdi ama gerçekten çok ilginç hala anlam veremiyorum göüzlerim papatya gibi açtı resmen halada şiş ve acı var

canım aynı belirtiler bendede oldu. bende senin gibi ayak üstü gittiğim bi tıp merkezinde kan tahlili yaptırdım. halbuki daha adetime vardı. ama hemşireye adetimden 1 hafta geçti demiştim. çünkü biliyorum yapmazlardı :) ilk başta şüpheli dediler. 50, 50 hamile olabilirsin dediler. sonra tekrar kan verip büyük labaratuara gönderdiler ve sonuç: 47,2 ile 3 haftalık hamileymişim... çok şaşırmıştım. bende ilk kez böyle belirtiler yaşadığım için anlamıştım hamileleliğimi. çok şükür ki suan 17. haftamın içindeyim. insan ilk başlarda endişe ediyor. gerçeten sonuclar doğrumu falan diye. ben o testten 4-5 gün sonra kendim idrar tahlili yaptırmıştım ondada posiztif çıkınca rahatlamıştım. ama inan varya bu şüphelerim taki bebeğin kesesini görene kadar gitmedi...seni bu konuda çok iyi anlıyorum :):1hug:

Arkadaşlar, bizim de bu ay 3. ayımız. Geçen 2 ayda testlere o kadar çok para harcadım ki. Ben bir de sabırsız bir insanım adetime 1 hafta kala hem kan testi yaptırdı negatif çıktı, benim de göğüs uçlaarım hassaslaşmmıştı geçen ay ondan ümitlenmiştim. Sonra erken yaptırdığım için negatiftir diyerek 1-2 gün bekledim; şu fortel denen testten yaptım; negatif çıktı. Yine inanmadım adet günümden 2 gün önce yine idrar testi yaptım falan ama bu ay artık test yapmamaya karar verdim. Bu ay sadece ovulasyon testi aldım, ona göre yumurtlama günümde çalışmalar yaptık. Benim de şu an adetime 8 gün var ama 2 gündür kasıklarımda gerçekten ağrı var, özellikle solda. Şu an bile seyiriyor gibi. Bir de karnımın altında bir sanki dolgunluk mu derler öyle birşey hissediyorum. Sizce hamile olabilir miyim? Bunlar hamilelik belirtisi mi?Test yapmak da istemiyorum artık. Lütfen bir fikrinizi söyleyin.
İnşallah Allahım hepimize verecek meleklerinden birer tane.

tuğba_a canım anlattıkların hamişlik belirtisi ama işte bizimde burda hep vardığımız sonuç şu hepimiz böyle belirtiler hissediyor umutlanıyoruz ama kimimiz hamiş çıkıyor kimimiz değil yani anlayacağın hamişlik belirtisi gerçekten hem ikişiden kişiye değişiyor hemde tamamen adet belirtisi ile aynı olduğu için anlaşılmıyor bende yazdığım gibi tamamen bu ay aşırı belirtiler ayaşadım halada göğsümün ucu papatya gibi kabartıları bi görseniz sizde kesin hamilesin derdiniz ama test negatif çıktı yani bu hamişlik gerçekten sabır isteyen bi duygu dua edip hayırlısını istemekten başka yapacak bişey yok ama dilerim inşallah hamişsindir canım Rabbim hakkına hayırlısı neyse onu nasip etsin ama değilsen bile üzülme

selam canım, yeni okudum mesajını, benim adetim bir gün geçince hcg 62 çıktı. sağlıklı gebeliklerde 48 saatte bir ikiye katlanması gerekir.
ultrasyonda hemen görünmüyo ama. haberlerini bekliyorum. hayırlısı olsun canım

kıslaaaaaaaarrrrrr, ovulasyon testi nasıl bişe, nasıl kullanılıyor

canım ovulasyon testi aynı hamilelik testi gibi idrardan yapılan ve yumurtlama gününü LH hormonunun artmasına göre belirleyen bir test. mantık aynı çift çizgiyi gördüğün zaman anlaki 24 saat içinde yumurtlayacaksın

zeynoocum saol canım mesajın için. sende ne var ne yok. takmıyosun dimi kafaya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…