Aile Planlaması Bilgilerinize ihtiyacım var ..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

giresun25

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2013
714
128
Merhabalar,

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayınız.
Sorum şu ki ben daha 3 haftalık evliyim. Şuan evliliğim tadını çıkarmak istiyorum bundan sebep hemen hamile kalmak istemiyorum biraz zaman daha.. Yalnız sorun şu ben korunmak hap vs kullanmak istemiyorum eşimde korunmak istemiyor hiçbir şekilde, bende bu konuda korkuyorum eşim ile konuşuyorum korunmasını istiyorum inatla korunmuyor bu konuda yapabileceğim birşey var mıdır?

Korunmak istememek ve hamile kalmak istememek? İkisi de çok zıt. Ya hamile kalacaksınız ya da korunup kalmayacaksınız. Ha ya da korunmadığınız halde bir kaç yıl hamile kalamayacaksınız ama bunu yaşamanızı istemem.

Yeni evliyim diyorum bilmediğim için burada insan gibi soru soruyorum görüyorum ki site dalga konusu olmuş!!
Ben başka bir yolu var mı diye sormak istedim ama anlatamadım galiba...

Hem karnım doysun hem pastam dursun olmaz.
Ya hiç cinsel ilişkiye girmeyeceksiniz ya ikinizden biri korunacak...

Yeni evliyim diyorum bilmediğim için burada insan gibi soru soruyorum görüyorum ki site dalga konusu olmuş!!
İyi de sorduğunuz sorunun mantıklı bir yanı var mı ?
Ben korunmak istemiyorum eşim de istemiyor hamile kalmak da istemiyorum.
Ne gibi alternatif istiyorsunuz ?

Yumurtalarınıza tembihleyin döllenmesinler o zaman

Geri çekilme yöntemi ile korunabilirsiniz ama tam koruma sağlamıyor yani eşinizin bir saniyelik dikkatsizliği ve kendini tutamaması korunmamanıza sebep olur yine

Evlenmiş bir insanın böyle konu açması da ayrı bir saçmalık. İkiniz de korunmayacaksınız ama çocukta olmasın istiyorsunuz. Tıp bile şaşar kalır bu isteğe

Geri çekilme yöntemi ile korunabilirsiniz ama tam koruma sağlamıyor yani eşinizin bir saniyelik dikkatsizliği ve kendini tutamaması korunmamanıza sebep olur yine
O korunma yöntemi olmadığından olabilir mi

Konu sahibi en temizi sevişmeyin bu en Allasen 3 aylık iğne yaptır bari

Tavsiye edilmeyen tek şey vazektomi sanırım. Eşiniz bir kere bunu yaptırsa, actirana kadar korunmaniza gerek yok.

Hadi siz horman vs endişe ediyorsunuz anladığım kadarıyla. Eşinizin derdi ne?

Atar yapma istersen.
Bilmiyor soruyor olabilirsin. Ama buraya konu acacagina Google a da sorsan, illaki bir korunma yöntemi kullanmak zorunda olduğunuzu bilirsin.

Adamlara hava hoş. (Keyfi) korunmak istemez, olur da çocuk olursa "ahahah baba oluyorum" der, sevinir. Burada yük maalesef kadında, sende. Madem sen çocuk istemiyorsun. Kadınlar için olan yöntemlerden birini tercih edeceksin.

Son düzenleme:
Aylık, üç aylık igneleri deneyebilirsin.
Haplar gibi ama birden hormon yüklemesi. Bazı kişilerde ara kanamalara sebep oldugunu duydum. Koruyuculugu çok yüksek. Hatta süresi dolduğunda yeniden iğne yaptirmasan da koruyuculuğu bir süre devam edebilir.

Spiral tavsiye etmem..Onunla hamile kalan cok kişi duydum. Biri yakın akrabam, bir buçuk yaşında çocuğu var, simdi bı tane daha doğurdu.

Bu konuda en iyi bilgiyi kadın doğum Dr un verir.

Son düzenleme:
Kimse dalga gecmemis. Herkes baska yolu olmadigini soylemis. Birinizden birisi kabullenecek. Ben de basta direttim korunmam diye ama neticede ben korundum. Hic de pisman degilim cunku prezervatifle hicbir zevk almiyorum. Bence prezervatiften tek rahatsiz olanlar erkekler degil. Hap kullan olsun bitsin.

Öyleyse siz spiral taktirin.10yil unutun korunmayi.Ne zaman bebek istiyorsaniz cikarttirin.Baska bir yöntemde 6aylik igneler var onlari yaptirin.En garantisi sevişmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…