Bileziklerim hiç takılmamış olacakmış

Merhabalar, ben 7 yıllık evliyim kayinbabamin istanbulda ayakkabı dükkanı var esimle beraber bakiyolar yıllardır. Kaynım bu zamana kadar hic çalışmamış hep gezmiş çalışan yardim eden hep eşim olmus. Şimdi kaynimda kendisine kredi çekerek dükkan açtı evlenecek mecbur kaldi çalışmaya. Düğünüme evime kimse karışmasın biz herseyi kızla kendimiz yapacağız diyor bileziklerinide ben kendim alacağım diyor. Zamaninda dukkan borcu oldugu icin dugunde taktıkları bileziklerimi istemislerdi vermistim. Kaynanamda kaynima sen herseyi kendin yapiyorsan dükkana kostebegin kattigi bilezikleri saymiyoruz hic takmamisiz gibi olsun diyor. Kayinbabamin borcu olduğunda eşimle birikimimiz olan paradan verdik destek olmak için borçlar bittiginde ben emekliyim zaten bu dükkan size kalacak diyor. O dükkan kaynimla ortak olacak ben bileziklerimi verdim üzerine yine birikimimizi verdik biz ona dükkandan payına düşen kismida verecegiz kendisine ait baska bir dukkani oldugu icin. işin içinden çıkamıyoruz. Düğünde takılan bileziklerim sırf kaynımın kendi geliri var alim gücü var haksızlık olmasin ona yapmadık diye takılmamış sayilabilirmi?
Açık açık konuşun bunu. Bilezikleri ve borcu verdik madem dükkan sadece bizim olsun diyin. Hukuken de dükkanı eşinize devretsinler. Sizdeki de akıl yahu ne veriyorsunuz bileziğinizi kaynınıza 🙄

Ortak degil kp maas veriyor eşime dükkan onun üzerine.

Maaşlı çalıştıktan sonra gitsin başka yerde çalışsın eşiniz

Kaynınız en akıllıcasını yapmış bravo

Siz de altınlarınızı ve verdiğiniz birikimi isteyin , kendinize iş yeri açın . Tüm problemler ortadan kalksın .

Sizin düğünü Eşyaları ve takıları , eşinizin ailesi yaptıysa , kaynınıza da ailenin yapması lazım , kaynınız ben kendim yapıcam diyorsa , size yaptığı harcamalar kadar para/altın vermeliler kaynınıza. Adalet böyle olur

Bence maaş da verilmiyordur.kimin ihtiyacı varsa ona harcanıyordur. Böyle işlerden hiç hoşlanmam. Babayla ortak iş yapılmaz. Ne aldığını ne verdiğini bilirsin. Karnın doyar sadece.
Şahsen ben de ortak işten hiç hoşlanmıyorum, hele de aileyle yapılan ortak iş sıkıntı oluyor.
Aile bağları ne kadar güçlü dediğim kişiler bile yıllarca sürdürdükleri ortak işleri ters gidip mali sorunlar yaşanınca birbirine girdiler, bir anda kardeşler düşman oldu, babayla kavga edildi, meğer o güçlü sandığımız aile bağları her şey yolunda giderken iyiymiş.

O yüzden aileyle ortak iş, ortak ev, ortak mal işlerini ne severim ne aileyle böyle işlere girişirim.
Herkesin evi, aşı, malı ayrı olsun, kendi yağında kavrulsun daha iyi.

Benim bileziklerimi de kayin ailesi zorla almisti. Berbat konular bunlar. Hicbiriyle de konusmuyorum zaten.
Esiniz adam gibi adamsa size, hakkinizi geri verir.

Merhabalar, ben 7 yıllık evliyim kayinbabamin istanbulda ayakkabı dükkanı var esimle beraber bakiyolar yıllardır. Kaynım bu zamana kadar hic çalışmamış hep gezmiş çalışan yardim eden hep eşim olmus. Şimdi kaynimda kendisine kredi çekerek dükkan açtı evlenecek mecbur kaldi çalışmaya. Düğünüme evime kimse karışmasın biz herseyi kızla kendimiz yapacağız diyor bileziklerinide ben kendim alacağım diyor. Zamaninda dukkan borcu oldugu icin dugunde taktıkları bileziklerimi istemislerdi vermistim. Kaynanamda kaynima sen herseyi kendin yapiyorsan dükkana kostebegin kattigi bilezikleri saymiyoruz hic takmamisiz gibi olsun diyor. Kayinbabamin borcu olduğunda eşimle birikimimiz olan paradan verdik destek olmak için borçlar bittiginde ben emekliyim zaten bu dükkan size kalacak diyor. O dükkan kaynimla ortak olacak ben bileziklerimi verdim üzerine yine birikimimizi verdik biz ona dükkandan payına düşen kismida verecegiz kendisine ait baska bir dukkani oldugu icin. işin içinden çıkamıyoruz. Düğünde takılan bileziklerim sırf kaynımın kendi geliri var alim gücü var haksızlık olmasin ona yapmadık diye takılmamış sayilabilirmi?
Kaynınızın mevcut dükkanınızda emeği yoksa, yalnızca kayınpeder ve eşiniz işletiyorsa verdiğiniz altınları ve diğer yatırımlarınızı da gözeterek dükkanın üzerinize devrini isteyin. Tek hak sahibi olun. Zaten kardeşi kendisine başka bir dükkan açmış. Kardeşlerin arası açılabilir ama siz hakkınızı almış olursunuz.

Doldurmak gibi olmasında emin misiniz kv nin elinde birikmişinden diğer oğlana veripte size kendi alacak demediğini? Oğluna da çaktırma borçtan kurtulalım demiştir. Ben şark kurnazlarının içinde olduğumdan insanlardan her şey beklerim. Bir tane keriz seçerler herkes üstüne biner yüzüne de yağlama ballama yaparlar hiç şaşmaz. İnşallah eşiniz seçilmiş olan değildir.

Doldurmak gibi olmasında emin misiniz kv nin elinde birikmişinden diğer oğlana veripte size kendi alacak demediğini? Oğluna da çaktırma borçtan kurtulalım demiştir. Ben şark kurnazlarının içinde olduğumdan insanlardan her şey beklerim. Bir tane keriz seçerler herkes üstüne biner yüzüne de yağlama ballama yaparlar hiç şaşmaz. İnşallah eşiniz seçilmiş olan değildir.
Öyle bisey yapacağını sanmam ama eşim seçilmiş bence

X