Bilen Lütfen Cevapsız Bırakmasın

Tuz koymayın, bir de öyle deneyin. Makineye ürün harici sirke, karbonat, limon bilmemne koymayın sakın. Bu durumlar bir süre sonra makineye zarar veriyor ve garanti dışı kalıyor makineler. Son zamanlarda çok popüler olan bu bilgileri yapmayın. Komşularınızda da aynı problem varsa su kaynaklıdır, eğer yoksa mutlaka değişim talep edin

11 sene olacak makinemi (siemens makinem bu arada)alalı,prilde kullanıyorum,fairy de,finish de ama bu tip bir sorun yaşamadım. Bir dönem buğulanma oldu ,parlatıcı ekledim düzeldi(uzun zamandır kullanmadım tuz ve parlatıcı tabletlerin içinde var diye)
Bence servisi aramaya devam edin,sularınız aşırı kireçli değilse makineden kaynaklanıyordur muhtemelen.

Benimki de sızınle aynı marka 4programlı bnde de cızme ve puslanma gibi lekeli duruyordu. Fairy kullanmaya basladım ıyı gelıyor bırde domestos döküyorum calıstırmadan once. Bir de tuzsuz yıkayın öyle deneyin ben öyle deneyincede düzelmişti

Bim tablet kullandım puslu bardaklarımı Bile adam etti arada temiz yıkamıyor fairiyi kullanıyorum tekrar bim tablete geçiyorum

Rengi kötüleşen bardakları incir yaprağı ile silerek tekrar eski haline döndürebilirsiniz.
Makinenin altındaki gider yerini kontrol etmemi söylemişlerdi bana o boruyu kontrol ettiğimde karsilartigim manzara gerçekten korkunçtu.
Makinemin tuzunu ve parlatıcısını kontrol ederek yıkamaya devam ediyorum.
Umarım tekrar olmaz

Arçelik beko asla değişimi kabul etmiyorlar yani bizim başımıza çok geldi almıyorlar servis geliyo gidiyo çözmuyor. Valla ben arçeliğin en alt segmentini kullanıyorum deterjanı tam eritmiyor sıvıya geçtim o yüzden tablet deterjan yerine sıvı deneyin belki deterjan da yapıyor olabilir. Tuz da yapıyor olabilir. Bu hepsi bir arada tuz ve parlatıcı etkili olanlar var ondan deneyin. Finish de fairy de çok çeşitli deterjanları var hepsi bir arada sıvıyı deneyin bir de

Tablet deterjan kullanıyorsanız bir de makineye tuz koyuyorsanız ikisi birlikte çizer.

Jel deterjan kullanabilirsiniz.

Çok can sıkıcı.. Suyla falan da alakası yok tamamen makine ile alakalı bence.. Benim makinem de beko.. 3 yıldır kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım.. Şans meselesi işte.. Bazı makineler yapmıyor bazıları yapıyor.. Mesela annemin evdeki makinası iyi kalitede bir makina fiyat olarak da pahalı ama çiziyor hep acayip birşey ne yaptıysa çözüm olmadı.. Yazlığındaki makinası da orta yollu birşey o da harika bir makina.. Sanırım çok programlı makinelerde daha çok oluyor. Benimki de bu arada orta yollu bir bulaşık makinesi..sonuç olarak üzgünüm düzelmiyor maalesef. Eğer bir yolunu bulan varsa bende buradan takip edeceğim inşallah vardır anneme söylerim bende

ben parlatıcı kismina sirke koyarim.
pırıl pırıl oluyor bardaklar.

Ablaminda ayniydi ve oda hep tuz koyarmis ben aldigim gunden beri tuz koymadm ve hic buglanma cizilme yasamadim kurmaya gelem servis bana kesinlikle tuz koymayiz cok sikayet aliyrz dedi bu arada arcelik markasi 9 yildir kullaniyorm makinayi tek bir cizik yk hic bir urunumde yada buglanma

Bende sirke limon vs hiç kullanmadım makinemde ve serviste bunların kullanımını farkedip garanti dışı bırakıyor ürünleri evet. Şimdi birde şöyle bir sorun var, salgından korkuyorum. Gelen adamların virüssüz olduğuna nasıl emin olacağım ((

Salgın da var ya ondan korkuyorum

6 programlı benimki. Tuzunu boşaltmaya çalıştım bakalım ne kadar etki edecek.

Bim tablet kullandım puslu bardaklarımı Bile adam etti arada temiz yıkamıyor fairiyi kullanıyorum tekrar bim tablete geçiyorum
Gerçekten mi ya, ben korkudan onu hiç kullanamadım. Dünyanında parasını veriyoruz tabletlere, sinir oluyorum.

Tuz koymayın diyorlar ama, tuzunu boşalttım. Gider yeri dediğiniz yere eşime baktırtayım.

Daha yeni makine, değiştirsem şimdi bu zamanda gereksiz maliyet, günah gerçekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…