Bilen Lütfen Cevapsız Bırakmasın

Onu da bir araştırayım.

Makineyi yerlestirdikten sonra beş fıs üste beş fıs alta bundan sıkın.

Tuz ve parlatıcı koymayın makineye. Fairy de zaten tuz ve parlatıcı var.
Belki fazla deterjandan dolayı bardaklarınız puslanıyordur.

Yaklaşık 5 yıldır tuz ve parlatıcı koymuyorum makineye.
Parlatıcı koymayınca da buğu oluyor diye biliyorum bende peki siz cam ürünlerde sorun yaşamadınızmı

Tuz kullanmayın
Parlatıcı gözüne sirke koyun
Ben arada limon tozuda koyuyorum makinem 12 yıllık hiç sorun yasamadım
Tablet olarakta fairy platınum plus aldım en son pırıl pırıl yapıyor

Bunlara rağmen sorun devam ediyorsa makineyi iade etmeye bakın bekoyu begenmiyorum arçelik yada bosch dan şaşmayın garantisi devam ediyordur sorunu cözemezlerse iade alırlar yada değiştirirler

Parlatıcı koymayınca da buğu oluyor diye biliyorum bende peki siz cam ürünlerde sorun yaşamadınızmı
Tuz kullanırken sürekli çiziliyordu ve puslanıyordu.
Servis yeni tabletler hem tuz hem parlatıcı içeriyor, kullanmana gerek yok dedi. Tuzu bıraktığımdan beri bardaklarımda çizik ve pus kalmadı.

14 aylık makine ise daha garantisi bitmemiştir. Düzelene kadar sürekli servise gönderin. Makinem 9 yıllık, bardaklarım da 9 yıllık. Ne puslanma ne çizik yok. Pırıl pırıl hala ilk günkü gibi. Sizin makinede sorun bence. Garantisi bitmeden peşine düşün çözüm bulsunlar.

Garantisi devam ediyor, aylardır çözüm arıyorum zaten, iade talep edeceğim.

hangi şehirdesiniz. ben taşınmadan önce aynı makine, aynı deterjan, aynı bardaklarda yaşadığım sorunun taşındıktan sonra kendiliğinden çözüldüğünü farketmiştim. hatta taşındıktan sonra bardakları çamaşır suyuna basarım diyordum iki defa normal yıkandıktan sonra bardaklar kendiliğinden pırıl pırıl olmuştu.

Servisi aradığımda direkt değişim istiyorum mu desem yoksa tekrar puslanıyor mu desem, süreç nasıl işler acaba ?

İnşallah değiştirirler

Tuz kullanırken sürekli çiziliyordu ve puslanıyordu.
Servis yeni tabletler hem tuz hem parlatıcı içeriyor, kullanmana gerek yok dedi. Tuzu bıraktığımdan beri bardaklarımda çizik ve pus kalmadı.
Servis geldiğinde bana mutlaka tuz ve parlatıcı kullanacaksınız dedi ama

Şehirle alakalı olmadığından az önce emin oldum; 3-4 komşuma sordum onlarda böyle bir sorun yok.

Servisi aradığımda direkt değişim istiyorum mu desem yoksa tekrar puslanıyor mu desem, süreç nasıl işler acaba ?
Şikayetlerini söylersin onlar degerlendirir bence. Hani senden mi kaynaklaniyor problem makineden mi ona bakarlar. Hemen degiseceklerini sanmam.Arkadaşlar hep tuz kullanımını bırak demiş. Bir de öyle deneyin bence. Ben hiç tuz kullanmadım mesela.

Bugün temizleyeyim tuzları, yarın servis için tekrar arayacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…