Dolmalar Sarmalar Biber Dolması

Adivar

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2007
6.169
49
Geniş bir kaba sıvıyağı alalım. Küçük küçük doğradığımız soğanı, pirinci, kıymayı, ince doğranmış domatesi, tereyağını veya margarini, 1 tatlı kaşığı salçayı, küçük doğranmış sarmısakları, tuz ve karabiberi ilave edelim. Tüm malzemeler özleşene dek yoğuralım. Hazırladığımız bu içi, biberlerin içine dolduralım.
Biberlerin ağız kısmına domateslerden kestiğimiz kapakları yerleştirelim. Geniş bir tencereye biberleri dizelim. Kalan salçayı sıcak su ile karıştırarak tencereye ilave edelim (suyun biberlerin yarısı geçmeyecek seviyede olması gerekir). Biberleri kısık ateşte pişirelim. Ilındıktan sınra servis yapalım.

güzel benim biber dolmam güzel olmuyo neb ilim ya sulu gibi olyo yada sası böyle güzel olmuyo nia acaba?

Ben yazın hiç salça koymam bol domatesle yaparım, kısık ateşte yarım saatte pişer çokta lezzetli olur.

arkdaşlar genelde biberin dışı yenmiyor ama ben artık biberi kızartıyorum biraz sonra dolduruyorum çok tabi sonra tencereye tekrar pişiyo biberlerde kalmıyo çok harika oluyo

Ben yeni evliyim ve yemek yapmayı yni öğreniyorum internetten tariflerle yapıyorum. Bu tarifin aynısını yaptım ama eşim içinde sanki bir şey eksik dedi. Başka önerisi olan varmı:bbo:

X