Bi su şişesi meselesi

36 haftalik gebe kardesinin yanina gelen evini süpürsun buzluga yemek yapip atsin evin tozunu alsin bir zahmet.
Hıc oyle olmuyor annem ablam geldi de oradan bılıyorum
Daha birde küs gittiler 😂neymıs sancılanmısım da yüzüm solmus da surat asmısım.
Surat asmayla sancılı yuzu ayırt edemeyip memlekete dönmuslerdi
Güle güle valla, Cokta tın

El yıkama konusunda kimseyi uyaramam belki ama evimde şişeden kafasına su çeken misafir varsa asla dolaba su atmam, ya da bir iki tek kullanımlık pet şişe sırf onlar için koyar onlar gittikten sonra direkt çöpe atarım. İnsanlara kişisel hijyen kazandırmazsınız maalesef üstüne bir de arkanızdan dedikodu yaparlar.
Dışarı kıyafetiyle bir arkadaşınıza gittiğinizde koltuklara oturmuyor musunuz? Kanepe örtüsü çok güzel bir şey, çok pratik oluyor. Kullanıyorsunuzdur kullanmıyorsanız öneririm.
Birkaç arkadaş boklu ellerini yıkamıyorlar mı diye sormuş? Boklu ellerini yıkamadan tuvaletten çıkan kim olsa uyarırım, iğrenç. Ama tuvaletten çıkanları takip etmiyorum genel olarak edemiyorum maalesef.

Hıc oyle olmuyor annem ablam geldi de oradan bılıyorum
Daha birde küs gittiler 😂neymıs sancılanmısım da yüzüm solmus da surat asmısım.
Surat asmayla sancılı yuzu ayırt edemeyip memlekete dönmuslerdi
Güle güle valla, Cokta tın
Zor gelmiş temizlik hazırlık bahane bulmuşlar, benimde suratım asık valla annem onu bilerek geliyor😵‍💫

Şey gördüm geçen bi mekanda kız tuvaletten çıktı. Ellerini yıkadı lavabonun kenarından da yüzüklerini aldı taktı gitti.... ☠️
O esnada ben tuniğimle kapıyı tutup açmaya çalışıyodum. Aasdfaasdf
El yıkarken yüzükleri çıkarma olayını anlamıyorum ben ya. Her seferinde yüzükleri de yıkıyorum bir güzel. Ellerle beraber onlar da kirleniyor sonuçta, sabun yüzü görsünler.

Zor gelmiş temizlik hazırlık bahane bulmuşlar, benimde suratım asık valla annem onu bilerek geliyor😵‍💫
Kız ne temızlıgı
Ben yaptım temızlıkte
Hazırlık zaten yapmam kimseyi agırlamam dogum sonrası cunku.
Alısverıse destege geldıler aslında sadece

Kendılerı bilir, bende o olay beraberinde eskisi gbı agırlamıyorum
On gunlugune gelirlerdi
Beşten fazlaysa kabul etmiyorum artık, işlerimiz var, cıftlıkte olmamız lazım o kadar musaıt degılız dıyorum🤷

Kapimin onune koydugum paspasa cogu misafirim ayakkabi ile basiyor icten ice deliriyorum🥲 o paspasin amaci ayakkabiyi cikardiktan sonra eve adim atarken yere basmamak icin degil mi ya? Ben oyle biliyorum o amacla aldim yani
Ama millet ayakkabisini yumusak alanda birakmak ister gibi oraya parkediyorlar
"Corapla bas!!!!!" Yazili paspas alacagim en sonunda 😒

Dış kapı önüne koyulan paspasa çorapla basılmaz ki ama ben mi yanlış biliyorum? Ayakkabı altındaki tozu kiri alsın diyedir hatta fırça gibi yapısı vardır. Zaten apartmanda olan toz, böcek, içeri kaçak giren kedi vs hepsi basıp geçiyordur. Görevli zaten su tutup geçiyor onlara. En azından bana göre orası çorapla basmak için uygun değil.

Kız ne temızlıgı
Ben yaptım temızlıkte
Hazırlık zaten yapmam kimseyi agırlamam dogum sonrası cunku.
Alısverıse destege geldıler aslında sadece

Kendılerı bilir, bende o olay beraberinde eskisi gbı agırlamıyorum
On gunlugune gelirlerdi
Beşten fazlaysa kabul etmiyorum artık, işlerimiz var, cıftlıkte olmamız lazım o kadar musaıt degılız dıyorum🤷

Aman be üzüldüm ya

Dış kapı önüne koyulan paspasa çorapla basılmaz ki ama ben mi yanlış biliyorum? Ayakkabı altındaki tozu kiri alsın diyedir hatta fırça gibi yapısı vardır. Zaten apartmanda olan toz, böcek, içeri kaçak giren kedi vs hepsi basıp geçiyordur. Görevli zaten su tutup geçiyor onlara. En azından bana göre orası çorapla basmak için uygun değil.
Ayakkabi altindaki tozu kiri neden kapimin onune biraksinlar ki yav 😬
Ha evimde hali olmaz herkes ayakkabisiyla girer o zaman mantikli ama benim bildigim ayakkabidan sonra sadece 1 adim basmalik alan 🫠
Zaten herkes ayakkabisini koysa en fazla 2 ayakkabi alacak kadar alan var uzerinde
Bilemedim valla 😀

Ayakkabi altindaki tozu kiri neden kapimin onune biraksinlar ki yav 😬
Ha evimde hali olmaz herkes ayakkabisiyla girer o zaman mantikli ama benim bildigim ayakkabidan sonra sadece 1 adim basmalik alan 🫠
Zaten herkes ayakkabisini koysa en fazla 2 ayakkabi alacak kadar alan var uzerinde
Bilemedim valla 😀

Ayakkabılığa kaldırmıyor musunuz ayakkabınızı? Altındaki tozu çamuru suyu alsın diye işte.
Bazıları da kapıdan girince içeride çıkarır.
Kendi kapımın dışındaki yerin temizliğine güvenmem ortak alan sonuçta. Görevli her yeri süpürdüğü süpürgeyle süpürüp geçiyor mesela.

Ayakkabılığa kaldırmıyor musunuz ayakkabınızı? Altındaki tozu çamuru suyu alsın diye işte.
Bazıları da kapıdan girince içeride çıkarır.
Kendi kapımın dışındaki yerin temizliğine güvenmem ortak alan sonuçta. Görevli her yeri süpürdüğü süpürgeyle süpürüp geçiyor mesela.
Bizim evin kapisinin onu bir salon kadar genis
Gorevli yok 😬

Hani el yapmasa tamam da anne olunca ben biraz içerleniyorum he yapmak zorunda mı asla değil ama işte
Bsey yapmamaları degıl ki konudaki sıkayetim. Bısey beklemedim ki ben.

Sancılanmama küsüp gidilmesi tuhaf, surat asmısım. Ulan sancı hani. 34haftalık gebeyim hani. Bide sizi agırlıyorum hani.... Sız yatana kadar yatıp uyumuyordum istirahat etmiyordum daha ne beklediniz hayret.

Zaten nıye geliyorsunuz abi hamıle ınsanın evine deyınce de hamilelik hastalık degıldır filan oluyor
Yoo bır hastalık hali.

Bsey yapmamaları degıl ki konudaki sıkayetim. Bısey beklemedim ki ben.

Sancılanmama küsüp gidilmesi tuhaf, surat asmısım. Ulan sancı hani. 34haftalık gebeyim hani. Bide sizi agırlıyorum hani.... Sız yatana kadar yatıp uyumuyordum istirahat etmiyordum daha ne beklediniz hayret.

Zaten nıye geliyorsunuz abi hamıle ınsanın evine deyınce de hamilelik hastalık degıldır filan oluyor
Yoo bır hastalık hali.
Yardıma değil tatile geliyorlar üstüne trip atıp gidiyorlar vah vah demekki bir noktadan sonra kimseden hayır mayır beklemeyeceksin

Hatayı baştan yapmışsınız. 36 haftalık hamile bir de ikizleriniz varmış bu halde çoluk çocuk misafir kabul edilir mi?
Kardeşse hem de kız kardeş size yardımcı olmalı. Evi temizleyelim doğum yaklaştı diyin cam sildirin. Buzluğa fasulye atılacak diyin verin eline kilolarca ayıklatın, köfte atalım bana kolaylık olur diyin yoğursun. Belki 10 gün yerine 5,6 günde dönerler geri

X