Bi isimler nasil ?

moonshine76

sabirsiz
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2007
1.211
15
Arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var. Insallah gereksiz baslik acmis diye düsünmezssiniz, benim icin önemli.
Sonunda icimin isindigi iki isim buldum ogluma sizlerinde fikrini almak istedim.
BERAT ve ASAf yalniz yada ikisi bir arada nasil sizce ????

İkisi birarada bence gereksiz ..Tek başına ya da başka isimlerle birleştirilebilir..

bence berat güzel canım.bizde baya düşünmüştük bizim bebiş için.berat asaf ta güzel ama ben iki isim sevmediğim için Berat daha güzel geldi bana.İsim konusu gerçektende zor.

Ay kizlar sagolun icime su serpiyorsunuz valla berat a bende cok isindim. Asaf banada agir gibi geldi. Beratin yanina ne yakisir acaba fikri olan varmi ? berata a babayi henüz ikna edemedim hakiki türk ismi olsun diyor, yanina bir ek yaparsam ikna isi kolaylasabilir :KK66:

Gercekten cok karizmatik oldu :KK66:
r harfi cok olmasin istiyorum yurt disinda yasadigim icin r nin telaffuzu ismi cok degistiriyor mesela hazar a haza dicekler berat idare ediyor ortada diye. Aslinda güzel isimler var arastiriyorum ama teleffuz isi bozuyor :KK43:

Öyle canim ya , yok bide icine sinecek, yok baba begenecek, yok abisi begenecek hos abisi ne desem hemen isiniyor zor sogutuyorum :)) canim ya cok hevesli.

berat güzel tek başına bence, iki isim sonra problem oluyor çocuğa, çoğu zaman da biri tercih ediliyor diğeri hiç kullanılmıyor, sadece kimlik bilgilerinde kalıyor, yine de bir düşün istersen

berat güzel tek başına bence, iki isim sonra problem oluyor çocuğa, çoğu zaman da biri tercih ediliyor diğeri hiç kullanılmıyor, sadece kimlik bilgilerinde kalıyor, yine de bir düşün istersen

Haklisin, hani olurda babamizi ikna edemessek onada bir sans tanirdik :)

bende oglum olursa adını ya ARDA KAAN
YA DA
BERAT FURKAN
koyacagım ama bakalım hayırlısı bu isimler bekarken düşündüğüm isimlerdi ama arda kaan şimdi lerde ortaya çıktı pek bir popüler oldukları için yani ya da
AHMET FURKAN da olabilir tabi bi rcinsiyeti belli olsunda geris kolay oılur heralde

ama kızım olursa ya adını SARANUR koyacagım ya da ŞEVVAL BEYDA

Sara nur inanmayacaksin ama suan oglumun adi furkan :) berat la cok uyumlu gercekten. Kardes ismi olarakta yakisirlar :1hug:

aras bir nehrin adı canım bu arada ozan,kerem ve okan ı unutmusum:)))

bu arada benim nacizane fikrim iki isim koymak daha iyi.hem iki isim koymak sünnettir.ben de oyle yapıcam.hem hoşuma gidiyor hem de cocuk ilerde hangisini isterse onu kullanıyor zaten en azından seçme şansı tanımış oluorsunuz:))ve bir de kücükken sen istediğini babası istedgi ismi soyler herkes mutlu olur:)))

bebegının ismini artık bildirirsin bize merak ediorum gercekten bakalım adı ne olacak!!!

Insallah canim o gün geldiginde kesinlesir. mutlaka haber ederim. Insallah yakinda sende isim aramalarina baslarsin yerimseniben

X