BHCG<0,1 ve BHCG<0,5 LÜTFEN CEVAP VERİN SOL KASIK AĞRIM VAR

merallala

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2024
16
2
26
Kızlar merhaba.
Bundan 1 ay kadar önce tamamen yüzeysel sürtünme yoluyla bir ilişkim oldu, bir boşalma da olmadı. Daha sonra bu birleşme üzerine adetim 1 hafta gecikti. Gecikmenin 7. Gününde idrar testim negatifti ve daha sonra bir hafta kanamam karın ağrım oldu yani adetim diye düşünüyorum. Adetim bittikten sonra iki kez daha idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonra kan testi verdim bhcg<0,1 çıktı. Ultrasonda da bir şey yoktu ama bir ara kanamam oldu damla damla cok az müktarda, yaklaşık iki üc gün kadar daha sonra endişelendim. Bu yüzden yine başka bir yerde kan testi verdim ve bhcg<0,5 çıktı diğer testten tam bir hafta sonrasında. Bu kan testleri şüpheli ilişkinin 25 gün ve bir ay sonrasına denk geliyor ve kanamanın bitmesinden 10 gün ve 15 gün sonrası oluyor. Ama sol kasığım dört beş gündür ağrıyor ve geçmedi. Kanamam olmuş ve üstünden bu kadar vakit geçmişken geç döllenmeyle falan gebe olma ihtimali var mi sizce? Kasık ağrısı tek belirti baska hiçbir şey yok. Doktora da gittim kasıkla alakalı dahiliye ve kadın doğum ultrasonla baktı bir şey görünmüyor dedi. Ama bu süreçte çok stres oldum ve pcosum var ona da bağlıyorum. Lütfen fikri olan biri cevaplayabilir miii? Çok tesekkürler simdidennn..

Bence sizin psikolojiniz bozulmuş

Zevk suyundan şüpheleniyor iseniz zevk suyunun vajen girişine veya vajinanın çok yakın bir yerine hatta neredeyse vajinanın girişine temas etmesi gerekir. Sürtünerek zevk suyundan hamile kalanların bundan dolayı kaldıklarını Google’da gördüm. Üstelik başka doktorlardan da araştırmasını yapmıştım. Kasik ağrınızın olduğuna emin misiniz. Benim de kaşık ağrılarım var sanıyor iken tam kasik altımdaki bacağımın birleşim eklem yerinin ağrıdığını anladım. Ben de üç ay önceki ilişkimden korkuyorum bu ilişkiden sonra ben de iki kez kan tahlili verdim. İlişkiden üç ay geçmişti ve beta hCG 1.2 çıktı daha sonra aynı yerde on gün ara ile tekrar verdim ilişkiden yine üç ay geçmişti o da yine 1.2 çıktı ultrason ile bakıldığı zaman hiçbir şey görülmedi. Bunu çok fazla kafana takarsan sürekli beynin seninle oyun oynuyor. Ara kanamaların neden olduğunu bilmiyorum fakat regl normal şekilde oldu ise yani kırmızı kan şeklinde gebeliğin olmadığını düşünüyorum

Ben burada sadece bir tane kadının zevk suyundan dolayı birleşme olmadan ama hamile olduğunu görmüştüm. O da sürtünürken eminim vajinanın tam giriş kısmına zevk suyu gelmiştir.

Ay teşekkürler. Evet ben de adetim gecikince zevk sıvısıyla böyle bir şey olabildiğini bu olay yaşanıp adetim geciktikten sonra okudum ve gecikmeden itibaren resmen günlerim zehir oldu.. Her şey negatif çıktı şimdiye kadar ama bu süreçte ishal, bel ağrısı falan da çektim bunlar da beni sürekli dış gebelik mi geç döllenme mi diye tedirgin edip durdu açıkçası. Şuan bilimsel olarak gerçekten mümkün durmuyor ama ağrı geçmedikçe acaba mı diyorum önceki gibi stresli de değilim ama kafam yine de bu ihtimalde. Kasık ağrım var ama biraz da bel ağrısı ama bu kadar sürede yalnızca bu belirtiler de mümkün değil.. cidden anlayamadım neden olduğunu belde de bir şey çıkmadı röntgen cekildim.. Sizi çok iyi anlıyorum o yüzden üc ay sonrasında bile tedirgin olma hissini ama bence üc ay gerçekten çok uzun bir süre değerler de tüm ihtimaller için çok düşük kendime söyleyemiyorum ama en azından size söyleyebilirim endiselenmeyin

Evet gerçekten düşük bir ihtimal bence de ama vajina girişine denk gelmiş olma ihtimali var benim icin.. yine de pcosum var yani bu da olmayan ihtimali düşürüyor. Gerçekten kafam karısık vücuduma neler oldugu konusunda

Ben de asla bu işin profesyoneliyim diyemem çünkü kendim üç aylık olan bir ilişkinin hâlâ sorunlu sıkıntılarını yaşıyorum ama objektif olarak baktığım zaman bir ay sonra kan tahlilinde olmaması bence mümkün değil geç döllenme de ilişkiden en geç 20 gün sonra mutlaka çıkar demişti doktorum. O yüzden lütfen bana soylediginiz şeyleri yani endişelenme gerekmediğini kendinize de söyleyin. Yoksa benim gibi üç ay boyunca sürekli olarak kafaya takarsınız. Hatta ben burada bir kişiyi daha okudum onun yaklaşık beşinci ayiymis on kere hastaneye gitmiş Beş kere kan tahlili altı kere ultrasona girmiş bak hala endişelendiğini yazmıştı ben o yüzden de çok korkmuştum o endişeleniyorsa kesin benim de endişelenmem gerekiyor demiştim yani o hanımefendi gibi olmamak için bunu şu an takmamamız gerekir. Yoksa onun gibi on kere hastaneye gider beşinci ayda bile hala acaba gebe miyim diye düşünürüz. Aslında ona da hak veriyorum eminim o da çok zor durumdadır

Bende de pcos başlangıcı var yumurtalıklarımda da kist var o yüzden mesela bende de gecikiyor tarlusol kullanıp hormonlarımı mahvetmişim. Bugün adetimin üçüncü günü o kadar az geliyor ki ama yine de kırmızı geldiği için şüphelenmiyorum. Regldan daha önemli olan veya kanın renginden daha önemli olan şey ise kan tahlili ve ultrason hadi ultrason için çok küçük kese gözükmedi desek kan tahlili bazen regl’dan önce bile doğru sonucu verebiliyormuş dolayısıyla sizinkinin üzerinden de bir ay geçmiş beta hcG’nin yükselmemesi mümkün değil bence

Evet gerçekten çok haklısınız. İnsan kafasına taktıkça belki psikolojik olarak bile bunu tetikliyor sürekli olarak ben damla damla olan ara kanamamın da bu sebeple olduğunu düşünüyorum çünkü hayatımda hiçbir zaman bu şekilde bir stres altında olduğumu bu kadar çaresiz hissettiğimi hatırlamıyorum. Stres, üzerine çok düşmemiz bunların tümü bizi bu hale sokuyor sanırım. Umarım bu ikilemlerden tamamen kurtuluruz, farklı farklı doktorlara gittim bir sürü şey okudum ve ikimiz için de tıp literatüründe yeni bi sayfa açmayacaksak pek mümkün durmuyor sanırım bunu telkin etmek lazım:,) çok teşekkürler yanıtınız ve yalnız olmadığımı hissettirdiğiniz için

Evet çok haklısınız idrar yanlıs çıkabileceği için farklı farklı zamanlarda birkaç kez yapmama rağmen kan testi yapmadan duramadım ben de. Gebeliği olan, dış gebe olan herkeste bhcg gerçekten söylediğim değerlerin onlarca kat fazlası durumda geç döllenmeyle alakalı çok bir şry bulamadım sadeve fakat o da kanamam olduktan yine yeterli süre geçtikten sonra yaptırdığım için kan testlerimi pek mümkün durmuyor. Benim de reglim ara sıra 3 4 gün gecikirdi belki strese baglı bu bir haftaya uzadı ve gecikti olmadan önce.. Dediğiniz gibi düsünüyorum bhcg konusunda ben de umuyorum ki tamamıyla bir sorun yoktur yanıtınız için çok teşekkürler:,)

Rica ederim kafanızı takmayın her şey zaten ortada dediğiniz gibi tıp literatürüne yeni bir sonuç ve durum katmak istemiyorsak bu pek mümkün gözükmüyor.

Gerçekten ben de ihtimal vermiyorum sadece ağrının sebebini bulamayınca acaba böyle bir durum söz konusu olabilir mi diye sormak istedim net bir şey göremeyince, duymayınca.. çok teşekkürler cevabınız için

Merhaba bende çok endişeliyim hiçbir birilıktelik olmadan zevk suyu elden vajinaya yani vajina dudakların içine değerse gebelik söz konusu olabilir mi kafayı yemek üzereyim yakınlaşma olduktan sonra hemen akşamında kasık ağrılarım başladı adat öncesi ağrılar gibi 10 gündür de devam ediyor geçmedi bu yüzden kafam bulandı acaba mı diye soruyorum kendi kendime psikolojim çok bozuldu

Merhaba bir benzer durumu da ben yaşıyorum.Ağrılarınız geçti mi acaba?Ben de sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadım ve reglim 2 hafta gecikti acile gittim kan ve idrar tahlili yaptılar. İdrar yolu enfeksiyonu dediler hiçbir şekilde ağrılarım geçmedi.Sonrasında kadın doğuma gittim yumurtalıklarıma baktı bir şey yok dedi adet söktürücü ve ağrı kesici verdi.Adet söktürücü ilacın 4.gününde regl oldum.Reglim bitti ağrılarım da bitti dedikten birkaç gün sonra tekrar başladı.Bitmeyen bir kasık ağrısı var bazen sağ tarafta yoğunlaşıyor ağrı sürekli belime vuruyor.Ürolojiden randevu aldım şimdi umarım bir çözüm bulunur.

Maalesef tamamen geçmedi.. Hafifledi ama bazen orada bir baskı hissi ve on üzerinden 2 3 şiddetinde bir ağrı hissediyorum sürekli olarak ve coook sıkıldım. Toplam 5 6 kez kadın doguma gitmisimdir herhalde bir şey yok diyip gönderdiler. Regl de oldum. Bir virüs falan olabilir mi diye bile düşündüm ama erkek arkadasımın benden önce herhangi bu tarz vi ilişkisi olmamıs bu da mümkün değil doktora bunu sordugumda da takma dolorex iç geçer dedi resmen.. İdrar yolu enfk ilaçlarimi düzenli içip tamamen bitirdim ama tamamen düzelen bir durum yok cidden çok can sıkıcı.. eğer bir çözümü olursa bana da yazın lütfen çünkü çok yoruldum:/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…