Bezi nasıl biraktir bilirim

Mikiifare

🌹herkes kalbinin ekmeğini yer 🌹
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
106
101
22
Selam. Oğlum 3 yaşına girdi konuşuyor ama cumlemiz pek yok tuvalet eğitimi vermek istiyorum aslında gidip yapıyor bazen klozete çıkıp kendisi yapıyor büyüğünüde küçüğünüde
Ama bana söylemiyor çok sağ sola yapıyor evin içine halıları flnn ful kaldırdım elimde bez ile geziyorum sürekli . Yaparken yakaladığımda hemen tuvalette götürüyorum klozete oturuyor bu sefer de yapmıyor iyice şaşırdım kreşe de gidiyor . Nasıl öğretmeliyim bana tecrübeli anneler fikir verebilir mi . Çiş diyor kaka diyor eggh diyor ama cisim geldi demiyor daha tam net konuşmadığı için hazır mı değil acaba 🥺

Tam Konuşması cok şartmı bilmiyorum çiş kaka diyebiliyormuş sık sık tuvalete götürün bende yeni başladım öğretmeye öyle yapıyorum su içtiyse 15 dk sonra götürüyorum. Birde ekran izliyor mu

Ilk baslarda onun soylemesini bekleme 20.30 dakkada bir kendin gotur. Benimkiler 3 hafta surdu kendi soylemeleri. Sen onu bekleme devamli gotur. Oyle oyle alisicak

Tam Konuşması cok şartmı bilmiyorum çiş kaka diyebiliyormuş sık sık tuvalete götürün bende yeni başladım öğretmeye öyle yapıyorum su içtiyse 15 dk sonra götürüyorum. Birde ekran izliyor mu
Tamam bende sık sık goturcem sanırım burda hata yaptım. Çişi geldiğini söylesin diye bekledim

Benim çevremdekiler hep konuşması yokken çocuğa tuvaletini öğretmişler.

Bir ben beceriksiz çıktım.

Ilk baslarda onun soylemesini bekleme 20.30 dakkada bir kendin gotur. Benimkiler 3 hafta surdu kendi soylemeleri. Sen onu bekleme devamli gotur. Oyle oyle alisicak
Ben doğru onun söylemesini bekliyorum hep burda hatam heralde . Teşekkür ederim inşallah bizde atlatırız o durumu

Bir ben beceriksiz çık

Rica ederim canim. Bazen oyuna dalinca unutuyolar zamanla bilincalti tutmayi ogrencek sen devamli gotur zaman gectikce goturme suresini arttir ki tutmayi ogrensin.
Ne güzel bilgili anneler var valla aydinlaniyoruz ❣️🐣 tamam dir. Taktım ben bunları kulağıma

Bunun sizinle bir alakası yok...Her çocuk kendine özeldir..Çevrenizdekilerede bakıp kendinizi üzmeyin çoğu atmaaa ziyaaa din kardeşiyizzz denilesice🌸

Ya sen hiç beceriksiz olur musun 😍 elbet bırakacaklar biraz sabrımız zorlanıyor hep birşeyler öğretmeye çalışıyoruz ama bu son evre bebekliğe dair❤️
Günaydın kardeşim.

Çok çok teşekkür ederim.

Aynen canım benim.
Eğer başarabilirsek büyük bir adım olacak inşallah.

Estafullah abla sende beceriksizsen artık 😍🥹 biz neyiz bellli değil. Ama konuşma ile ilgili değil gerçekten de benim oğlum konuşmuyordu çiş bile demiyordu öğrendi . O tamamen çocuğun kas gelişimi vb şeylerle alakalı

Merhaba konu sahibi gidişiniz doğru değil maalesef bu şekilde devam edemezsiniz . Öncelikle çocukla konuşup konuyla ilgili ona özendirici kitaplar okumanız gerek . Sonra onunla birlikte iç çamaşırı lazımlık gibi alışverişi yapıp ona seçtirmeniz gerekiyor . Gece uykusuna geçtikten sonra sabah bezi kuru kalkıyor mu ? Gündüz 2 saat bezi kuru kalıyor mu ? Bunlar önemli . Sabah kalkacaksınız bezi atacaksınız ve 30 dk da bir wc götüreceksiniz sonra birkaç gün sonra 1 saatte bir olur süre çocuk farkında olur biraz . Neyse oturmasını sağlayacaksınız tuvalette oyalanması gerek kitap bakabilirsiniz ışıklı oyuncak olabilir gibi gibi . Hemen söylemesini beklemeyin benim oğlum baya 20 gün kadar söylemedi ama altına da yapmadı ben düzenli takip etmek gerek . Yatağa alez serin sıvı geçirmesin. Gece yatmadan götürün sonra birde gece 12 gibi işte 3 gibi birde sonra zaten götürmeye gerek kalmayacak ya kendi uyanacak yada hiç yapmayacak . Ona çişin var mı vs demeyin ilk zamanlar düzenli şekilde takibi yapıp götürün.

Günaydın arkadaşım.

Bizimki konuşuyor da küçük tuvaletini söylemiyor,ben götürünce yapıyor.
Abla benim oğlum da böyleydi 2.5 yaşında 20 gün 1 ay sürdü söylemeye başladı ben düzenli takip ettim zaten oda hiç kaçırmadı tuttu . Bu başarısızlık değil ki

X