Beta HGC kac gunde sifirlanir?

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
arkadaslar bildiginiz gibi ptz gece acilen ameliyat oldum bebisim alindi. 6000 civarindaydi B HGC.
simdi dort gozle regl olmayi bekliyorum ama hala goguslerim dolgun ve adet olamiyorum. ara ara leke seklinde kirmizi ve kahverengi geliyor ama ne zaman B HGC sifirlanir ve reglim soker?

canim doktoun bu konuda bilgi vermedimi???kurtajdan 25-30 gun gun sonra adet olunuyor diye biliyorum....

yok doktoru goremedim ameliyattan sonra. uyandigimda gitmisti. sali gunu randevum var. azar azar geliyor birseyler ama sokemedi.

benim arkadaşım kürtaj olmak zorunda kalmıştı yaklaşık 2,5 aylık hamileyken en erken 25 gün sonra adet olursun demiş doktor,öyle de oldu canım.ben de düşük yaptım mayısta kanla beraber et parçalarım vardı küçük ve o gün hcg 4,83 dü. sonra birer hafta arayla 3 kez az az kanamalarım oldu.ama haziran 24te tam anlamıyla adetimi oldum.,lk ay böyle saçmalıyor biraz bünye.

canım beta hcg yaklaşık olarak 1 ayda sıfırlanıyo adetin ise kürtajdan 35-40 gün sonra olması lazım en geç. geçmiş olsun.

Dış gebelikden dolayı ameliyat olmuşdun değilmi? benim önceki hamileliğim dış gebelikdi ama bende iğneyle sonlandırıldı ve beta hcg en yüksek 1600 lere çıkmışdı bir ay sürdü sıfırlanması sıfırlandıktan sonrada 15 günde adetin gelmesi sürdü.Ama senin durumun farklı bende beta hcg yavaş yavaş düşdü sen ameliyat olmuşsun gebelik ürünü alınmış daha çabuk sıfırlanır zaten lekelenmelerle birlikde düşüyordur hızla beta hcg ama öyle kısa bir sürede bitip adet olmayı bekleme yine adet olmanla birlikde bir ayını alır bence çok geçmiş olsun.Tüpünü aldıklarını yazmışdın yanlış hatırlamıyorsan bunun içinde üzülme çünkü sorunlu bir tüp zaten tekrar bir dış gebelik geçirmene sebep olurdu büyük ihtimal.Tek tüplede çok çabuk hamile kalırsın merak etme çokda birşey fark ettirmeyecekdir emin ol okadar çok tek tüple şıp diye hamile kalan insan biliyorumki.

adetim yavas yavas geliyor parcalar dokuluyor. heralde haftaya saliya doktora gittigimde tekrar kanda bakilir. ondan sonra da tekrar depo yapmaya baslayayim. zaten vitaminlerimi hic birakmiyorum. bir de bugun corek otu bal tarcin karisimina basladim. tek tarafa kaldik o bari biraz guc toplasin. esime gene keciboynuzu :) kendinin haberi olmasa da.

rabbim gene verir insallah. hersey ol demesiyle...

benim kürtajdan sonra 28 gün sonra regl oldum reglden 15 veya 20 gün sonraydı bhcg 10 lu bir kaç gün sonra 7 olmuştu dr 2 ay falan sürer demişti sıfırlanması ama benim bebek 10 haftalıktı belki sıfırlanması onun için uzun sürdü

bende 8 gün önce düşükten dolayı kürtaj oldum.doktorum kürtajın ilk gününü adetin başlangıcı kabul et dedi.kürtaj öncesi bhcg 2700 dü ,dün tekrar bakıldı 27 ye düşmüş.20 günde sıfırlıyormuş.haftaya tekrar bakılacak.bu arada önemli bir not:sıfırlayana kadar mutlaka takip edelim dedi doktor.az bir ihtimalde olsa üzüm gebelik olmdığından emin olmak için.herkese geçmiş olsun.

Canım kürtajla beraber bir kaç gün kanaman olmuştur herhalde..
Ama bir dahaki reglin için en az25 gün olmalı arada...
Bu arada merak ettim ,eşine farkettirmeden nasıl yediriyosun keçi boynuzunu!

X