Beta hcg

kdrayn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2024
106
9
24
Hcg yükselirken hissedilir mi yoksa sadce kan sonucuna göre mi anlasilir dün doktora gittim kan testim pozitif cikdi değerim de 112 lerde filan ama hamileliğe dair hicbisey hissetmiyorum ne baş dönmesi ne mide bulantısı böyle olmak normal mi bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

Hcg yükselirken hissedilir mi yoksa sadce kan sonucuna göre mi anlasilir dün doktora gittim kan testim pozitif cikdi değerim de 112 lerde filan ama hamileliğe dair hicbisey hissetmiyorum ne baş dönmesi ne mide bulantısı böyle olmak normal mi bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
benim ilk hamilelğimde öyleydi canım hiç birşeyim tyok gibiydi ama hamileydim sende hamilesin:)

Şu an ben de seninle aynı durumdayım. 7.-8. haftadan sonra başlıyormuş galiba belirtiler ama her belirti de herkeste görülmüyor 😊

Merhaba hayırlısı olsun hiç takmayın kafanıza her vücut ve hamilelik kendine özel 🩷 adet gecikmesinde mi öğrendiniz öncesinde belirtiniz olmuş muydu

benim ilk hamilelğimde öyleydi canım hiç birşeyim tyok gibiydi ama hamileydim sende hamilesin:)
Ya gerçekten mi çok korkuyorum acaba düşüyor mu varmı yokmu diye çok fazla kafama takdim cuma günü tekrar kan testi vericem ama umarım yükselir birde bişey daha sorucam mesela hamilelik başladığında bu hcg 0 dan başlıyor dimi yükselmeye okadar tecrubesizim ki :KK43:

Ya gerçekten mi çok korkuyorum acaba düşüyor mu varmı yokmu diye çok fazla kafama takdim cuma günü tekrar kan testi vericem ama umarım yükselir birde bişey daha sorucam mesela hamilelik başladığında bu hcg 0 dan başlıyor dimi yükselmeye okadar tecrubesizim ki :KK43:
0-5 arası negatif üstü pozitif sizde kesin var iki günde bir takip edin hiç canınzı sıkmayın hayırlısı olsun inşallah🌸

Merhaba hayırlısı olsun hiç takmayın kafanıza her vücut ve hamilelik kendine özel 🩷 adet gecikmesinde mi öğrendiniz öncesinde belirtiniz olmuş muydu
Hayır işin kötü tarafı adetime 4 gün kala erken gebelik testinde öğrendim öğrendiğim gün çok bel ve baş kasık ağrım oldu ama şuan da hicbisey hissetmiyorum sanki gecdi hepsi beni korkutan da bu :KK43: ama ağrım geçmesine rağmen dün doktordaydim kanda da cikdi yani orda halla

10 binleri geçince başlıyor belirtiler henüz çok erken. O da ortalama 6. hafta itibariyle oluyor zaten..

Teşekkür ederim yorumunuz için sanırım 2,3 aylık olana kadar bu stresi atamayacam ben
Bir süre sonra uyku hali, yorgunluk, halsizlik başlayınca stresten çok onlara odaklanırsınız merak etmeyin. Şansınız yaver giderse bulantı kusma yaşamazsınız ilk 4-5 ayın en zorlayıcı yanı o bence :KK43:

Anladim bilginiz için teşekkür ederim kimyasal ve dış gebelik filanda olabiliyormuş galiba bu dönemlerde
Onu anlamanın tek yolu kan testi ile ilerleyişi takip etmek.. 2 günde bir aynı yerde, aynı saatte kan vererek düzenli artış olup olmadığına bakın zaten 3-4 test sonra gerek duymazlar her şey yolunda giderse. 6. hafta civarı kadın doğuma gidersiniz kese ve kalp atışı için.. Onları da atlatınca tamam inşallah büyümesi kalıyor geriye :)

Onu anlamanın tek yolu kan testi ile ilerleyişi takip etmek.. 2 günde bir aynı yerde, aynı saatte kan vererek düzenli artış olup olmadığına bakın zaten 3-4 test sonra gerek duymazlar her şey yolunda giderse. 6. hafta civarı kadın doğuma gidersiniz kese ve kalp atışı için.. Onları da atlatınca tamam inşallah büyümesi kalıyor geriye :)
Testi aynı yerde vermemiz şart mı sağlık ocağında filan versek

Testi aynı yerde vermemiz şart mı sağlık ocağında filan versek
Özel hastanede vermiştim ilkini fark olmuyor mu acaba
Şu an ben de seninle aynı durumdayım. 7.-8. haftadan sonra başlıyormuş galiba belirtiler ama her belirti de herkeste görülmüyor 😊
Siz hcg nizi kacla ogrenmistiniz hayırlı olsun bu arada sağlıkla gelir umarım :)

Benimde şuan beta değerlerim bu seviyede sadece bu ara fazlaca alt karın ağrısı hissettim ama bu aylarda hiç bı belirti olmaması normal ben ilk hamileliğim de sadace çok fazla baş ağrı çektim hiç midem bulanmadi veya istifra yaşamadım bu kişiden kişiye değişir 5 6 haftalık olduktan sonra mide bulantısı felan başlıyor

Benimde şuan beta değerlerim bu seviyede sadece bu ara fazlaca alt karın ağrısı hissettim ama bu aylarda hiç bı belirti olmaması normal ben ilk hamileliğim de sadace çok fazla baş ağrı çektim hiç midem bulanmadi veya istifra yaşamadım bu kişiden kişiye değişir 5 6 haftalık olduktan sonra mide bulantısı felan başlıyor
Anladım gogusleriniz ağrıyor mu peki değişim varmı

bende hcg 12 bin falan olmuştu o zaman başladı koku hassasiyeti falan daha çok erken zaten başlayınca başlamasaydı diye dua edeceksiniz :KK70:

Şu bı kaç gündür iyiyim ama 4 5 gün öncesine kadar şişlik ve aşırı ağrı vardı bı kaç gece uyuyamadim şuan ağrım yok ama sanki şiş gibi hissediyorum
Aaa benim de aynısı tek bana mı boyle mi oldu diye korkmuştum çünkü hep bı agriyacklar diye düşünüyorum niyse

X