beta hcg kan testi

flower84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
191
1
Arkadaşım bana danıştı ama bu konuda bilgim yok.ilişkiden 1 veya 2 hafta sonra yapılan kan testi doğru sonuç verebilirmi.sonucun 1.0 çıktığını söyledi.yumurtlama döneminden 5,6 gün sonra yaptırmış testi.ne zaman adet olacağını bilmiyormuş düzensizlik var dedi.bilgisi olan varsa yardım edermisiniz.:1hug:

Bu konuda bilgisi olan yokmu lütfen biliyorsanız yazın burada bebek bekleyen bu konuda bilgi sahibi olan bayanlar çok bu konuda da eminim vardır.bekliyorum:)

arkadaşım sana şöyle söyleyeyim ben bikere 7 gün kala yaptırmak istemiştim dr. da erken olsa bile çıkmaz doğru sonuç alamayız demişti inşallah arkadaşın en yakın zamanda hamile kalır ama tahminen adet gününe yakın bir zamanda yaptırırsa daha iyi olur..

cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.sonunda dedim bir kişi cevap verdi.a.s.

başka bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarınızı bekliyorum.hem herkes faydalanır bundan.

ben sana yardım cı olayım betahcg hormonu adetinden itibaren 22 günden itibaren kanda ortaya cıkar..yani ilişkiden ve döllenmeden 12 gün sonra kan testi yaptırırsan cıkan deger sana yol gösterir..bunu ben gecen yaptırdım beta hcg 11 di sonraki günlerde 33 e cıktı sonra kimyasal gebelikle mens oldum..yani baktıra bilir 5 ın üstü zaten gebelik var diye tanımlanır..

Bildiğim kadarıyla 5 altı negatif değerdir. 5 ve üstüde kesin değer.

adet tarihini bilmiyo ama 1 hafta felan vardır diyor.cuma günü doktora gitmiş yumurtlama dönemindesin bu aralar kalabilirsin demiş doktor.1 hafta sonra cumartesi test yaptırınca sonuç negatif çıkmış.o da diyorki acaba erken olduğu içinmi çıkmadı.

bu arada yanıtınız için teşekkürlera.s.

bu konunun önemli olduğunu düşünmemin nedeni daha önce bende hamile kalıp 2 kere düşük yaptım ve bu değerler hakkında çok bilgi almak istiyordum ancak çevremde bilgi alabileceğim kaynak yoktu.şimdi istiyorumki ne kadar herkes bu konuda bilgi sahibi olsada olmayanlar yararlansın.benim hala bilgim yok.sizlerden arkadaşım ve tüm bu konu hakkında bilgi edinmek isteyenler adına cevap vermenizi istiyorum hepinize teşekkür ederim......

kızlarrrrrrrrrrrrr dün adet olmam lazımdı fakat olmadım bugün kan testi yaptırdım 16,66 çıktı sizce bu nedir yardımmmmmm edinnnnnnnn

Canım değer pozitif ama düşük hemen bir dr. A git derim ben adet günümde yaptırdığımda 87.59 çıkmıştı yani arda çok fark var ama belki sende geç döllenme olmuştur..

Canım son adet tarihini nasıl bilmez son adet tarihinden itibaren sayacak 22 günden itibaren eger ki döllenme olduysa betahcg cıkar ..ama bence beklesin..eger dr cuma yumurtlama olabilir dediyse beta hcg kanda 12ncı günde cıkar..

kızlarrrrrrrrrrrrr dün adet olmam lazımdı fakat olmadım bugün kan testi yaptırdım 16,66 çıktı sizce bu nedir yardımmmmmm edinnnnnnnn

canım betahcg degeriyse bu gebesin demek 2 gün sonra yeniden baktır..bu sayı 2 katı olarak artması gerekecez..kutlarım..ama söylede bir durum var her kadında olan yani yüzde 60ı ndada görülen kimyasal gebelik..bunun için degerine baktır..sonra adetinin geçikmesini bekle ..

ben adet tarihime 3 gün kala beta hcg testini yaptırdım negatif çıktı sonra çok düzensiz kanamalarım oldu adet olduğumu sanıyodum ama 3 gün sonra kesildi.. adet tarihimden 1hafta sonra tekrar yaptırdığımda pozitif sonucunu aldım ve havalara uçtum...

adet düzensizliği varmış bazen yok denecek kadar az oluyormuş adeti o yüzden belli olmuyormuş.

değerini yazan bayan da gerçekten bayağı düşükmüş aslında pek anlamam ama ben 5 gün kala yaptırmıştım 17.(küsür hatırlamıyorum)çıkmıştı adet gününden kısa birkaç gün sonra düşük yapmıştım.ilk düşüğümde de 40 lı bişey çıkmıştı yine adet günümden kısa süre sonra düşük olmuştu.Yüce rabbim hiç kimseye yaşatmasın.dilerim sizde kötü şeyler yaşamayın ama en kısa sürede doktora gidin.

maşallah Allah tamamına erdirsin(erdirmiştir bekide).Allah isteyen herkese bu güzel duyguyu yaşatsın:Saruboceq:

Gebelik oluştuktan yani sperm hücresi yumurtayı dölledikten sonra bu gebelik ürünü bhCG adı verilen bir hormon salgılamaya başlar. bhCG düzeyleri döllenmeden yaklaşık 1 hafta sonra kanda normalde olduğu seviyelerin üstüne çıkmaya başlar. Gebe olmayan bir kadında kandaki bhCG seviyesi 0-10 mIU/ml'dir. Seviyenin 10 dan yüksek olması gebelik lehinedir. Kan bhCG seviyesi belirli bir miktarın üstüne çıkınca idrarda da saptanabilir. İşte gebelik testlerinde aslında bu hormonun seviyeleri ölçülür. gebelik dışında bazı hormon salgılayan tümörler de bu hormonun kan seviyelerini yükseltebilir. Gebeliğin takibi esnasında bhCG artışları gebelik ürününün sağlığı hakkında bilgi verir. Yine ektopik gebeliğin tanısında son derece önemlidir. Mol gebeliklerde de gebelik sonlandırıldıktan sonra tam bir iyileşmenin elde edilip edilmediği seri halde yapılan bhCG ölçümleri ile sağlanır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…