beta hcg düşüyor ama kanama başlamıyor

narinal

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2020
1.706
2.097
merhaba, site yorumları okuyarak yeni üye oldum umarım benim soruma cevap verebilecek tecrübede üyelere denk gelebilirim. şu an 5 hafta 4 günlük hamileyim yani hala düşmediği için bu şekilde diyorum. geçen hafta cuma günü yapılan bhcg testim 172 idi. 2 gün sonrasında ise 212 çıktı. doktorum sağlıksız gebelik olma ihtimalinin yüksek olduğunu 1 gün sonra yeniden test yaptırmamı söyledi. ertesi gün yapılan testte çıkan sonuç 190 idi. doktorum bana gerçek bir gebelik başlamadığını ve bhcg nin 0 olduğunda kanamanın başlayacağını söyledi. bugün tam 1 hafta geçti ve kanama gelmedi. daha önce başına bu şekilde bir durum gelen oldu mu? kanama ne zaman başlar? ne kadar sürer kürtaj gerekir mi? doktorum ne zaman sorsam sorun yok kanama olacak ve bebek düşecek diyor. endişeliyim. ağrım var regl olacakmışım gibi ama kanama belirtisi hiç yok.

Ağrınız olması, regl olacakmış gibi hissetmeniz kanama belirtisi değil mi işte?

Benim bebegimin 7. Haftada kalbi durmuştu, 8. Haftada öğrendim. Hiç kanamam olmadı. İçerde kanama vardı ama dışarı çıkan bir şey yoktu. Kürtaj ile alındı. Sizin durum farklı olabilir. İçiniz rahat edecekse başka bir doktorla daha görüşün.
Bu arada bebek daha çok küçük olduğu için sizi zehirleme durumu olmaz rahat olun o konuda.
Allah sağlıklı gebelikler nasip etsin hepimize.

dış gebelik geçirenleri okudum ondan da endişelendim. o çok daha zorlu bir süreçmiş. akşam tekrar test yaptırmamı istedi doktorum ona göre karar verecekmiş. Allah herkese sağlıklı gebelik nasip etsin

dış gebelik geçirenleri okudum ondan da endişelendim. o çok daha zorlu bir süreçmiş. akşam tekrar test yaptırmamı istedi doktorum ona göre karar verecekmiş. Allah herkese sağlıklı gebelik nasip etsin
En son beş hafta dört günlük müydü kontrolde kese görünür o haftada. Doktor da keseyi görüp dış gebelik olup olmadığını söylerdi.

Yaa affedersiniz ben şimdi anladım sizin daha gebeliğin çok başında hcg degeriniz yükselmeden düşmeye başlamış. Korkmanıza gerek yok, yakın zamanda adet görürsünüz büyük ihtimalle.

En son beş hafta dört günlük müydü kontrolde kese görünür o haftada. Doktor da keseyi görüp dış gebelik olup olmadığını söylerdi.
en son pazar günü baktığımızda 4 hafta 6 günlüktü o zaman kese görünmedi. kanamanın başlamasını bekledik. bu akşam tekrar test yaptırıp yarın sabah doktoruma muayeneye gideceğim

Bende kimyasal gebelik geçirdim 5 ay oldu. Senin hibi hep lekelenmem vardi sonra kanamaya dönüştü ama senin betadaki dalgalanma beni şüpheye düşürdü. Inşallah kimyasaldır canim ama dış gebelik riskine karşı tetikte ol olur mu ?

Her zaman lekelenme olacak değil. Ben de kimyasaldan sonra hiç leke olmadan dogrudan kanama yasadim. Sular seller gibi akti kan. Lekelenme akıntı yapmadan.
peki ne kadar süre sonra başladı bu kanama? kaç haftalıktı gebelik bilgi verebilir misiniz. cevap için teşekkür ederim.

yarın doktor kontrolüm var çok stresliyim ama en azından her şey netleşecek. beta hcg testi yapan görevli ikiz gebelik başlayıp biri yok olmuş olabilir deyip kafamı karıştırdı bir de

peki ne kadar süre sonra başladı bu kanama? kaç haftalıktı gebelik bilgi verebilir misiniz. cevap için teşekkür ederim.
Ben test vermedim, cift cizgi gordum. Bat bekliyordum. Oncesinde de dayanamayip test yaptım silik çıktı. Bat gununde yapacaktim. Battan 1 gun öncesinde kanamam oldu. Cok fazla pıhtı düştü. Hasta bezi kullandim hatta. Çok agrim oldu. 4 gun boyunca aşırı yogun devam etti. Sonra azaldi ve bitti. Regl günüm kadar sürdü.

çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın. umarım benim de kanamam hemen başlar. bu sancı çok kötü.

yarın doktor kontrolüm var çok stresliyim ama en azından her şey netleşecek. beta hcg testi yapan görevli ikiz gebelik başlayıp biri yok olmuş olabilir deyip kafamı karıştırdı bir de
Inşallah Oyledir canim benim. Allah hayirli sonuclar almani nasip etsin.

Son durumunuz ne oldu acaba ben de şuan sizin gibi bir durum yaşıyorum

Son durumunuz ne oldu acaba ben de şuan sizin gibi bir durum yaşıyorum
Maalesef 6 haftalıkken kimyasal gebelik tanısıyla düştü. Çok ağrılı 4 gün sonunda doktorum femara tekrarı verdi. Bu ay tekrar kullandım. Dün ölçüm yapıldı yumurtam 16 mm çıktı. Pazartesi çatlamazsa iğne yapacak. Kimyasal gebelik sonrası ilk ay hamile kalınırsa %99 sağlıklı bebek oluyormuş. Bu ay çok umutluyum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…