Beta hcg değeri kimyasal veya dış gebelik olabilir mi

bensuy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2024
48
10
30
Merhaba kızlar 2 ay önce kimyasal gebelik geçirdim. İlk öğrendiğim de gecikmemin 5. Günüydü ve 92 geldi 2 gün sonra 70e düştü ardından zaten kanamayla ayıldı. Bu ay reglim 2 gün gecikti. Bu sabah kan verdim beta 439 geldi. Sorumun net cevabı yoktur eminim 2 gün sonra tekrar kan verdiğimde netleşecek ama yine de sormak istedim sizce 400lü değerlerden de kimyasal gebelik olabilir mi?
Bir kez kimyasal yaşadığımdan sanki gebeliklerim sorunlu gececekmiş gibi bir his var içimde. Kimyasalı çok yeni geçirdiğimden yine öyle midir dış gebelik midir sağlıksız mıdır korkuları var. Varsa kimyasal yaşayıp sağlıklı doğuranlarınız veya bildiğiniz yazarsanız içim rahatlayacak teşekkür ederim şimdiden

Sorunuza cevap sayilmaz ama ben de tedirginlik yasiyorum. Benim beklenen adet tarihimde betam 29 du. 2 gun Sonra 57 oldu.. 4 gün sonra 237. Artış 2 katı oluyor ama ben de korkuyorum. Benim reglim 2 gün gecince degerim sizinkinden daha düşüktü 57 idi. Bana gore sizin değeriniz cok iyi.
Kimisi değerin önemi yok önemli olan 2 gunde bir 2 kat artması diyor. Kimisi dusuk değerler iyi değil diyor

Kimyasal gebelikte 1000-1500 e kadar cikabiliyormus diye okudum. Sanirim beklemekten başka çare yok

Çok teşekkür ederim yanıtınız için açıkcası ben de artış olduğunda sorun olmadığını düşünüyorum. Umarım sağlıkla gelir bebişiniz 1 hafta kafamı dağıtıp sabredebilirsem benim için daha iyi olacak sanırım

Insallah Cok teşekkürler. Sabretmek gercekten zor Yarin yine kan verecegim test için. Zaten cuma günü de doktor randevum var. Umarım artışlariniz düzenli olur ve bebeğinizi saglikla kucağınıza alirsiniz.

Bende daha önce düşük ve kimyasal gecirdim yine hamileyim değerim 2 günde bir 2 katı ama hep bir korku var içimde sanırım psikolojik.Bu sefer sağlıklı olacağına inanalım kalbimizi ferah tutalım.Nasipte varsa ne olursa olsun gelecek o yavrular hersey Allahtan

Gecmis olsun. Diger hamileliklerinizde beta değeriniz nasıldı? Dusukmuydu? 2 gunde bir artti mi?
Umarım bebeğiniz sağlıkla gelir

Merhaba, tekrar beta icin kan verdin mi?
Ben konuya cevap yazdiktan sonra verdim. 237 olan degerim 602 ye cikmisti. Kendimi tutabilirsem pazartesi, tutamazsam yarın yine kan verecegim. Bugun doktora gittim kese vardi ama yolk kesesi varmiydi bilmiyorum. Doktor bahsetmedi, benim de aklıma gelmedi sormak. Ayin 12sine yine randevum var.

Gecmis olsun. Diger hamileliklerinizde beta değeriniz nasıldı? Dusukmuydu? 2 gunde bir artti mi?
Umarım bebeğiniz sağlıkla gelir
Aminnn inşallah, ilkinde adetim 1 hafta geçmişti 90 çıktı bir hafta sonra yine test yap dedi 179 çıktı sonra kanama başladı bir hafta daha geçti yine 179 du.Ikinci de 1 kez yaptırdım 8.5 ri o hemen gitti zaten

Cevabiniz icin tesekkur ederim Artış 2 katı olmamış sanirim. Ne kadar stresli bir surec. Hamile oldugunu ogreniyorsun ilk bir seviniyorsun sonra basliyor stress.. Beta duzenli artacakmi, kimyasal mi, boş gebelik mi, dis gebelikmi, kese görünecek mi, kalp atışı duyulacakmi vs vs. Allah yardımcımız olsun.

Aynen olmamıştı ve düştü

Merhaba evet cuma günü sabah 900lerde çıktı dün sabah doktora gittim kese var dedi ama yolk kesesinden bahsetmedi açıkcası ne olduğunu da bilmiyordum siz söyleyince baktım şimdi. 2 hafta sonra tekrar gitmemi söyledi. Bu hafta içi başka bi doktora da gitmeyi düşünüyorum.

2 kat civari yükselmiş olmasi guzel. Ben de araştırdım yolk kesesinin 5. Haftanın başlarında gozukmemesi normalmiş. 6 haftadan sonra gozukuyormus. Ben de yarın kan verecegim.. Normalde şartlarda en az bi 2500- 3000 cikmasi gerek. Hamilelikte her zaman risk var ama insan en azından bi kalp atışını görse rahatlayacakmis gibi hissediyor. Sanki hamileligin ilk zamanlari daha stresli

Tekrar kan verdiniz öi sonucunuz ne oldu

Tekrar kan verdiniz öi sonucunuz ne oldu
Pek iyi degil arkadasim degerim ikiye katlanmiyor.
602 den 4 gun sonra 1518 cikti 2 gun sonra yani bugun 2317 cikti. Cuma dr randevum var ozaman netlesecek.
Ama ben 2 gun once acile gittim muhtemelen sagliksiz gebelik dedi doktor. Yolk kesesinde sıkıntı varmiş.

Çok üzüldüm böyle bir deneyim yaşadığınız için.
Ben de çok benzer durum yaşadım; reglim 3 gün gecikince test yaptım çok net çift çizgi çıktı hemen gidip kan verdim 255 ile öğrenmiş oldum. 2 gün sonra tekrar kan ver dedi doktorum 510+ çıkarsa iyi dedi ama 409 çıktı. 4 gün sonra tekrar ver dedi 1600+ çıkması lazım dedi ama ne yazık ki 782 çıktı. 2 gün sonra muayeneye gittim zaten 5,5 haftalık olmasına rağmen kese görünmedi.

Belli ki sağlıksız gebelik veya dış gebelik olabilir dedi o yüzden riske atmayıp ilaçla kanama başlattı doktor ve düşük yaptım. Neyse ki dış gebelik değilmii, kanamayla gitti.

Ne yazık ki bunu yaşayan çok kişi var. Umarım sağlıkla yavrularımıza kavuşuruz

Merhaba bi sorum olcak adetim 10 gün geçti test yaptım iki çizgi kanda 62 çıktı beta iki gün sonrasında tekrar kan verdim 32 çıktı sağlık ocağında düşürüyo olabilirsin dediler kahverengi akıntı oldu ardıdan normal adet kanaması oldu bidaha gitmedim doktora adet oldum gibi bu kimyasal gebelik olabilir mi çünkü benm tüplerimin kapalı olduğunu normal yolla gebe kalamıcapımı söylediler sonrasında bir mucize yaşıyorum sandım kimyasal bile olsa normal yolla gebe kaldım mı diğer aylar için ümit var mı cevap verirseniz çok mutlu olurum

evet normal yolla gebelik oluşmuş ama kimyasalda şöyle bir şey var döllenme oluyor rahime inmiyor diye biliyorum Tüp Tıkanıklıkları: Fallop tüplerinin tıkalı olması, döllenmiş yumurtanın rahme ulaşmasını engelleyebilir ve kimyasal gebelik riskini artırabilir.

Yani tüp tıkalı olduğu sürece umut yok mu

merhaba bence asla korkmayın bizler sadece bebeklerimizi erken öğrendik bende 155’le öğrendim başta sizin gibi korktum ilk gebelik artı PCOS var tedavisiz gebe kaldım bugün tekrar kan verdim tam 2030 görseli ve tarihleri inceleyebilirsiniz bi noktadan sonra artış yükselicek sizin de öyle olur eminim bu süre içerisinde çok kafama taktım ama yükseldi dr randevum salı günü keseyi görücez Allah’ın izniyle sonra kalp atışını kafaya takıcam ondan sonra doğana kadar hep bir şeyleri kafaya takıcam eminim bu yüzden bence çok normal şu an stres yapmanız bol bol avokado tüketin ve yoğurt badem ceviz hepimiz anne olacağız inanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…