Beta hcg artışlarım

ITIRLIK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2009
21
0
Kızlarr son adet tarihim 6 aralık 20 ocak ta beta hcg değerim 363 tü 26 ocak 2960 olmuş..daha öncesindede 20 ekimde kürtaj olmuştum bozulmuş gebelik nedeniyle ..kahverengi parçalar gelmişti ve kasıklarımda çok fazla ağrı vardı.şimdi çok şükür ki bu tarz şikayetlerim yok.sadece aşırı mide bulantısı var..pazartesi günü doktora gideceğim ultrason için sizce kese ve kalp atışları görülür mü?

canım bnende 6+2 gunluk hamıleyım hala bebgın kesesını goremedık dunku degerım 758 dı bende denemekte fayda var

zaten keseyi görmek için vajinal ultrasonda 1000-1500 olduğunu okudum az önce .karından ultrasonda ise 5000 i geçmesi gerekiyormuş..doğruysa bu bilgiler seninkininde görülmemesi normal.sen adet tarihinden itibaren mi hesapladın 6+2 yi bende hesaplattırdım 7+3 çıkıyorum.amabeta hcg değerine göre 6 haftalık çıkıo

canım ben kac haftalık oldugumu Gebelik (hamilelik) haftası ve muhtemel doğum tarihi hesaplayıcı - gebelik.org - Jinekolog Operatör Dr. Kağan Kocatepe sıteden hesapladım sende bak canım dogru cıkıyo

merhaba arkadaşlar
DEMETNUR bende 4+4düm ben çok endişeleniyorum beta hcg değerimden dolayı. herkesin 4-5 haftalarında 1000 in üzerinde oluyor. seninkide 6 haftayı geçmiş canım doktor ne diyor bu duruma ???
ben 26 aralıkta son adetimi gördüm. 24 ocakta kan değerim 101.19 du doktor 2 gün sonra yaptır değer 2 katına çıkmalı dedi..26 ocakta başka yerde yaptırdım 133.3 çıktı bende hemen doktora gittim . şöyle söyledi farkı yerlerde yaptırmışsın makinelerin hassasiyeti farklı olabilir dedi. yoksa bu değer düşük dedi.
internetten edindiğim bilgilere göre ise değerin ikiye katlamaması boş gebelik ve dış gebelik üstünde yoğunlaşıyor.... kaç gündür hep ağlıyorum... dün tekrar yaptırdım yarın öğreneceğim sonucunu inşallah artar değer. senin doktorun bu duruma nediyor canım??
benim elimdeki değerler şu şekilde
3 hafta 5.8-71.2
4 hafta 9.5-750
5 hafta 212-7138
6 hafta 158-31795
7 hafta 3697-163563 bu şekilde devam ediyoooo

kesecik yaklaşık 6. haftada 1500 ken görülüyomuş canım.

Benim 5+2'de kan sonucum 157 çıktı. Buna rağmen ultrasonda keseyi 5+1 olarak gördük. 3 gün sonra kan değerim 269'a çıktı. Katlama olması gerekiyordu ama olmamış. Ben bundan bişey anlamadım. Eğer sonuç bu kadar düşükse karından ultrasonda nasıl kese görünüyor? Artış bu kadar azsa bu bebek nasıl yaşamaya devam ediyor? Benzer durumda olan var mı?

Bu arada kızımda 4+3'te kese görünmüştü. Yine karından bakılmıştı. O zamanda kan değerim bir gün öncesinde 121'di.

benim son adet tarihim 5 aralık şu an 7+5 im enson

6+2 iken gittim doktora kese vardı ama kalp atışları gözükmüyordu

pazartesi veya salı gidicem 8 haftalık olmuş oluyo gözükür diye düşünüyorum haber veririm

hayırlı olsun :)

merhaba kızlar ben bugün tekrar doktora gittim 4+4 üm.
24 aralıkta 101.19
26 aralıkta 133.3
27 aralıkta 334.9 çıktı çok mutlu oldum ama doktorum 1000 olması gerekiyo dedi. neyse yarın gel tekrar bakalım dedi. yarın tekrar kan verecem.

bu arada diğer arkadaşlar için söylüyorum beta hcg sadece hamilelik var mı yok mu bunun için vardır

ultrasonda ne gözüküyorsa bebeko büyüklüktedir ayrıca hiçbir hamilelik birbirine benzemez

doktorunuza güvenin hcg ile de uğraşmayın ok mi

Arkadaşlar ben kan testimi adetimden 1 gün önce yaptırdım yani 25 ocak ta 100 bhcg,sonra bugün yaptırdım(28 ocak)177 bhcg, son sat:22 aralık 2009,35 günde bir adet oluyorum.Doktor bana büyük ihtimalle kimyasal gebelik dedi.Pazartesi gel tekrar kan tahlili yaptır ultrasona sokalım dedi sizce kimyasal gebelik mi benim gibi olan arkadaşlar varmı birden artış olurmu ?

canım kimyasal gebelikte daha düşük oluyor değerler diye biliyorum. mesela 29.17 gibi zaten kimyasal gebelik olsa bugün yarın belli olur en erken o belli oluyor. ama dış gebelikse uzun süre fark edemiyorsun. benimkide bugün 334.9 çıktı.inşallah geç döllenmedir canım.

bende seninkine baktım o yüzden yazdım seninde değerlerin yavaş yavaş yükselmiş. geç döllenme olunca yavaş yavaş mı yükseliyor

Bu arada kızımda 4+3'te kese görünmüştü. Yine karından bakılmıştı. O zamanda kan değerim bir gün öncesinde 121'di.
seninkide çok ilginç ozaman bizimde sorun olmayabilirmi görülebilirmi doktor bana pztesi gel ultrasonda bakıcaz dedi değerim de düşük

Gerçekten öylemi eöinmisin o zaman kimyasal gebe olmayabilirmiyim kan değerlerim çok yavaş artıyor.Normal gebelik olabir mi?

benim bildiğim kadarıyla beta hcg önemli ama herkese göre değişiyor. değerler var ya haftalara göre oraya bak canım. olumsuz bir durum varsa ortaya çıkartabiliyor kan değerleri. kanama olacak olursa hemen doktora git. ama ilk başta yavaş yavaş katlanıp sonra da hızlanabilir. benimki çok şükür öyle oldu ilk zamanlar doktor dış gebelikten şüphelendi. bugün tekrar gittiğimde 2 ye katlanmıştı. 652 olmuş...
inş. seninkide öyle olur canım geç döllenme olabilir. ALLAH bebişlerimizi sağlıklı sıhattli kucağımıza almayı nasip etsin...

Canan senin baya artmış doktor pazartesi muayene yapcak bana dış gebelik olabilir demedi sadece kimyasal gebelik olabilir dedi inşallah geç döllenmedir dış gebelik olmasında çok kötüymüş kimyasal gebelik bile daha iyi dış gebelikten.bu döllenmeyi de anlayamadım hesaplıyorum internetteki takvime göre bir türlü tutmuyor o zaman değerler napalım beklicez artık

yanlış yazdım dış gebelik daha kötüymüş kimyasal gebelikten dicektim

ayrıca çok sevindim senin adına artık bişey olmaz seninkine rahat ol

kızlar kan testi oldum bugün yine 26 ocak ta 2950 ydi bugün yani 29 ocak 6840 olmuş bakalım pazartesi doktor ultrasonda görebilecek mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…