Sebze Yemekleri Beşamel Soslu Ispanak -Sek Süt Sponsorluğunda

JOYz

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
5 Mayıs 2020
12.567
39.019
Herkese Merhaba! Kanalıma hoşgeldiniz
Bugün ilk yarışma heyecanıma Ispanak Graten eşlik ediyor. Biz ıspanağın bu halini çok seviyoruz, kesinlikle harika bir başlangıç olduğunu söylemeliyim
O zaman buyrun tarife

ISPANAK GRATEN
Malzemeler
• 1 kg kadar ıspanak
•1 adet soğan
•2 adet havuç
•2-3 patates
•tuz, kırmızı toz biber

Beşamel sos için
2 yemek kaşığı tereyağ
2 yemek kaşığı un
2 su bardağı süt
tuz, karabiber
Üzerine serpmek için bolca kaşar peynir rendesi

Hadi yapımına geçelim

İlk önce kalınca halkalar halinde doğradımız patatesleri fırın kabının tabanına dizelim. Bir kasede biraz sıvıyağa biraz tuz ve kırmızı toz biber ekleyip patateslerimize bu karışımı bir fırça yardımıyla uygulayalım.

Ve 200 derece fırına kızarana kadar yollayalım. O kızarırken,

Tencereye küçük doğradıgımız soğanları alalım kavurmaya başlayalım. Kavrulduktan sonra içine rendelediğimiz havuçları da ekleyip şöyle bir iki çevirdikten sonra irice doğranmış ıspanakları da ekleyelim.

Tuzunu da ekleyip suyunu bırakıp tekrar çekince altını kapatalım.
Bu arada patatestler fırından çıktıı

Fırından çıkan patateslerin üzerine ıspanak harcımızı yayalım. Ve geçelim beşamel sosumuzu hazırlamaya.

Beşamel sos için
Tavaya tereyağını alıp yakmadan eritelim. İçine unu da ekleyio kokusu çıktıktan sonra sütü de ilave edelim. Tuz karabiber ilavesinden sonra altını kapatalım beşamelimiz de hazır.

Ispanaklı harcın üzerine beşamel sosu yayıp kaşar rendesini de ilave ettikten sonra kızara kadar 200 °C fırına yollayalım.
Veee hazıır

Afiyet olsuuun

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerine emeğine sağlık canım çok güzel olmuş
Aramıza hoş geldin
Yarışmada bol şans diliyorum

Ellerine sağlık canım bol şans diliyorum . Harika görünüyor

Ellerine sağlıkkkk ve bunu ben yapardım bayaa çok güzel efsane oluyorrr emeğine sağlıkkk bol şans

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…