Beş Vakit Namaz Kılanlar...

11102986_1149827825033663_5519192084588670743_n.jpg

Ne güzel çok mutlu oldum sizin adınıza
ALLAH DAHA DAHA MUTLU YUVALAR SİZLERE DE NASİP ETSİN SORUN OLMUYOR MU KÜSME DARILMA OLMUYOR MU OLUYOR AKRABALARDAN DA SORUNLAR OLUYOR AMA YİNE DE EŞİNE DAHA FAZLA ÖNEM VERECEKSİN CANIM ÖNCE O KAPIYI KAPATINCA KULAK ARDI ETMEK LAZIM BAZI ŞEYLERİ AMA BAZI ŞEYLERDE ZAMANLA UNUTULUYOR

ALLAH DAHA DAHA MUTLU YUVALAR SİZLERE DE NASİP ETSİN SORUN OLMUYOR MU KÜSME DARILMA OLMUYOR MU OLUYOR AKRABALARDAN DA SORUNLAR OLUYOR AMA YİNE DE EŞİNE DAHA FAZLA ÖNEM VERECEKSİN CANIM ÖNCE O KAPIYI KAPATINCA KULAK ARDI ETMEK LAZIM BAZI ŞEYLERİ AMA BAZI ŞEYLERDE ZAMANLA UNUTULUYOR
işte Rabbim hayırlısını versin bir şey diyemiyorum çünkü bugün varsak bugün yokuz belki kavga ettik ağır sözler sarfettik hakaret ettik ya diğer gün eşimiz ölürse bunu düşünerek hareket etmeyi isterim tabi o zamanki şartlar ne olur bilmem ama Rabbim öfkemize hakim olanlardan eylesin en güzel cevap susmaktır ben tartışmada hep susan taraf olmayı tercih ederim şahsıma ve aileme ağır ithamlarda bulunulmadığı sürece

maşallah canım Rabbim bitirmeyi nasip eder inşallah bende 2 kere okudum
negüzell canımm darısı başıma inşallah

yalnız ben bugün bi rüya gördüm aklıma şimdi geldi rüyam,rüya tabirlerine baktım

rüyamda adet olduğumu görüyordum ama gece bunu düşünerek yattım yaklaştı diye açıklamasını okuyunca çok üzüldüm

Rüyada regl olduğunu görmek, yapılmaya çalışılan ibadetlerin gönülden ve Allah rızası gözetilerek yapılmadığına ve bu yüzden Allah katında kabul görmeyeceğine delalet eder. Rüya sahibinin, ibadetinde samimi olmadığına ve fayda sağlamak amacıyla göstermelik bir ibadet anlayışı sergilediğine işaret eder. Aynı zamanda, halk arasına fitne sokmaya yorumlanır.

Rüyada Adet Olduğunu Görmek
Rüyada adet olduğunu görmek, regl olduğunu görmekle aynı anlama gelir. Rüya sahibinin, dini şartlara uygun şekilde ve içten gelen saygı ve bağlılıkla ibadet etmediğine ve bu yüzden ibadetinin kabul olmayacağına yorulur.

:KK42::KK42::KK42::KK42::KK42: gerçekten böylemidir kiiii

negüzell canımm darısı başıma inşallah

yalnız ben bugün bi rüya gördüm aklıma şimdi geldi rüyam,rüya tabirlerine baktım

rüyamda adet olduğumu görüyordum ama gece bunu düşünerek yattım yaklaştı diye açıklamasını okuyunca çok üzüldüm

Rüyada regl olduğunu görmek, yapılmaya çalışılan ibadetlerin gönülden ve Allah rızası gözetilerek yapılmadığına ve bu yüzden Allah katında kabul görmeyeceğine delalet eder. Rüya sahibinin, ibadetinde samimi olmadığına ve fayda sağlamak amacıyla göstermelik bir ibadet anlayışı sergilediğine işaret eder. Aynı zamanda, halk arasına fitne sokmaya yorumlanır.

Rüyada Adet Olduğunu Görmek
Rüyada adet olduğunu görmek, regl olduğunu görmekle aynı anlama gelir. Rüya sahibinin, dini şartlara uygun şekilde ve içten gelen saygı ve bağlılıkla ibadet etmediğine ve bu yüzden ibadetinin kabul olmayacağına yorulur.

:KK42::KK42::KK42::KK42::KK42: gerçekten böylemidir kiiii
Bence önemli olan senin böyle hissedip hissetmemen kötü yorumlamak istemiyorum canımcım öyle bile olsa bunu tam tersine çevirecek olan sensin kendin için bol bol dua et Rabbim bana ölünceye kadar senin yolunda imanlı bir şekilde yaşamayı nasip et diye

Bence önemli olan senin böyle hissedip hissetmemen kötü yorumlamak istemiyorum canımcım öyle bile olsa bunu tam tersine çevirecek olan sensin kendin için bol bol dua et Rabbim bana ölünceye kadar senin yolunda imanlı bir şekilde yaşamayı nasip et diye
herzaman duam öyle canımmm sağolll pozitif yorumların için beni mutlu ettin:)

belkide dedim daha çok sarılmam içindir

Allah varya 5 vakit kılamadığımdan huzursuzum onun içindir belkide.

herzaman duam öyle canımmm sağolll pozitif yorumların için beni mutlu ettin:)

belkide dedim daha çok sarılmam içindir

Allah varya 5 vakit kılamadığımdan huzursuzum onun içindir belkide.
Ya da şöyle düşün bu rüyayı görüyorsun daha fazla namaza devam etmek için , daha fazla dua etmek için.
Allahın rızasını kazanabilmek için daha fazla çabalaman gerektiği için gördün belki de.
Zaten biz ne kadar namaz da kılsak oruç da tutsak kabul olup olmadığını bilmiyoruz ki kıldığın namazda da korku içinde olacakmışsın acaba Allahü Teala namazımı kabul etti mi diye aynı şekilde duada öyle ben ediyorum ama acaba doğru mu ediyorum Allahü Teala nın kabul edeceği şekilde mi ediyorum yoksa yanlış mı ediyorum diye biraz endişeli olmamız gerekirmiş ben bunu daha önce araştırmıştım kendimden emin mi olmam gerekiyor diye ama hayır emin olmamak gerekiyormuş ben kılıyorum ama inşallah Allah kabul ediyordur demek gerekirmiş ben kılıyorum yanlış yada doğru Allah kabul eder nasılsa alnım secdeye değiyor bu tür cümleler yanlışmış mesela kıyamet koparsa hocalardan kopacak falan diye bi cümlede var herkesin ağzında gezen bu da yanlışmış tabi bunların doğruluğunu araştırabilirsin ben böyle biliyorum

Ya da şöyle düşün bu rüyayı görüyorsun daha fazla namaza devam etmek için , daha fazla dua etmek için.
Allahın rızasını kazanabilmek için daha fazla çabalaman gerektiği için gördün belki de.
Zaten biz ne kadar namaz da kılsak oruç da tutsak kabul olup olmadığını bilmiyoruz ki kıldığın namazda da korku içinde olacakmışsın acaba Allahü Teala namazımı kabul etti mi diye aynı şekilde duada öyle ben ediyorum ama acaba doğru mu ediyorum Allahü Teala nın kabul edeceği şekilde mi ediyorum yoksa yanlış mı ediyorum diye biraz endişeli olmamız gerekirmiş ben bunu daha önce araştırmıştım kendimden emin mi olmam gerekiyor diye ama hayır emin olmamak gerekiyormuş ben kılıyorum ama inşallah Allah kabul ediyordur demek gerekirmiş ben kılıyorum yanlış yada doğru Allah kabul eder nasılsa alnım secdeye değiyor bu tür cümleler yanlışmış mesela kıyamet koparsa hocalardan kopacak falan diye bi cümlede var herkesin ağzında gezen bu da yanlışmış tabi bunların doğruluğunu araştırabilirsin ben böyle biliyorum

bende öyle biliyorumm endişe olacak insanın içerisinde
Rabbim eksiklerimizle kusurlarımızlada kabul etsin inşallah
sağol canım fazla çaba göstermem gerektiğinin farkındayım
birde hayatta yaşanan herşey ibretlik bundan ders çıkarmak lazımm

bende öyle biliyorumm endişe olacak insanın içerisinde
Rabbim eksiklerimizle kusurlarımızlada kabul etsin inşallah
sağol canım fazla çaba göstermem gerektiğinin farkındayım
birde hayatta yaşanan herşey ibretlik bundan ders çıkarmak lazımm
aynen öyle bizim karşı komşumuzun dedesi vefat etti üç ayların başında ki regaib kandilinde gömüldü neyse adam çok iyi bi insandı eski kötü bi evde oturuyordu o kadar yoksul olduğu halde kurban bayramında kurbanını keserdi hep dua hep ibadet gece namazını hiç eksik etmezmiş adam son öleceği gün sabah namazı için kalkıyor son zamanlarda yürüyemiyor ve pek konuşamıyordu torunu abdest aldırıyor namazını kılıyor daha kötü hale gelmeden önce abdest aldıran torununa dayın sana emanet diyor ( dedenin oğlu var biraz rahatsız ) sabah namazından sonra ağzından önce Al sonra Lah çıkarak vefat ediyor ve komşular hep diyor ki ben iş dolayısı ile cenazeye gidemedim kendisi teni ona dokunan herkes elleri gül kokusu içinde kalıyormuş özellikle öldüğü anda evlatları şaşkına dönmüş evin ortası bildiğin gül bahçesi gibi kokuyormuş günlerce onun ölümü konuşuldu ne dualar okundu ah ah Rabbim herkese böyle imanlı ölümler nasip etsin

X