Beş Vakit Namaz Kılanlar...

arkadaşlar ebru adında bir kardeşim var rahatsız biraz sıkıntıları da var ona YA ŞAFİ esması okur musunuz? 10 da olur 100 de..

ben de 1 haftadır düzenli kılıyorum. Sabah da zamanında kalkıyorum. Rabbim daim etsin. bir kılıp bir bırakıyordum inşallah bu sefer bırakmayacam.
Genelde bu söyleniyor: bir kılıp bir bırakıyorum. Bence bu sizi yıldırmasın, herkes böyle başlıyor inanın. Çok radikal bir şekilde değişenler hariç herkes namaza başlarken bu gelgitleri yaşıyor. Hele bir de kadınların mazeretli dönemi oluyor ki tekrar başlama süreci kaçınılmaz oluyor. Bütün alışkanlıklar bir süreç ister birdenbire olmuyor malesef hiçbir şey. Şeytan ümitsizlik vermesin, bence gayet normal bir durum. İnşallah daimi olur, hayırlı olsun.

Genelde bu söyleniyor: bir kılıp bir bırakıyorum. Bence bu sizi yıldırmasın, herkes böyle başlıyor inanın. Çok radikal bir şekilde değişenler hariç herkes namaza başlarken bu gelgitleri yaşıyor. Hele bir de kadınların mazeretli dönemi oluyor ki tekrar başlama süreci kaçınılmaz oluyor. Bütün alışkanlıklar bir süreç ister birdenbire olmuyor malesef hiçbir şey. Şeytan ümitsizlik vermesin, bence gayet normal bir durum. İnşallah daimi olur, hayırlı olsun.

İnşallah çok sağolun. Hani kılmayınca rahat etmeme durumu var ya o his oluşsun inşallah o zaman daim olur.

aşılamam tutmadı adet oldum canım üzgünüm çok :KK43:
Seni üzdüysem kusura bakma. Ne kadar sürede tutup tutmadığını filan da hiç bilmeyince düşünemedim, olsaydı zaten söylerdin burdan.

Tabii ki üzücü ama yukardan bakmaya çalış. Çok üzüldüğümde öyle yapmaya çalışıyorum ben. İnsanlar gelip geçiyorlar dünyadan, ne mutluluklar ne üzüntüler yaşayarak. Hepsinin kaderi Allah’ın ellerinde. Bir göz açıp kapama süresi kadar şu hayat. Çok üzülmek ya da çok mutlu olmak için aslında vaktimiz bile yok. Yine de kaptırıyoruz kendimizi. İnançlı birisin Allah’ın peygamberlerini düşün. En zor zamanlarda Allah’ın nasıl yardım gönderdiğini. Çünkü Allah için zor bir şey yok. Evet biz peygamber değiliz ama zaten peygamberler kadar da büyük dertlerimiz yok.

İnşallah beklediğin müjdeli haberi tez zamanda hayırlısıyla duyarsın.

Çok şükür banada namaz kılmak nasip oldu gecen kış şubat ayında kızım rahatsızlandı aşıdan sonra agzında yaralar çıktı dr yara boyutu büyük biyobsi istedi yani benim pisikoloji çöktü kızım bir ay sonra saflıgaan geri kavuştu çok şükür ama ben sağlığımı kaybettim sebepsiz aglama krizleri eve kapanmalar tansiyon sorunu kalp sıkışması nefes alamama nisan ayında namaza başkadım her namazda secdede agladım şeytanın şerrinden koru rabbim diye 3 ay sonra baya düzeldim hâlâ devam ediyorum arada şeytan yokluyo tabi aman boşver bu gun yorgunsunyarın kılarsın diyo:) bırakırsam o kötü günleri yine yaşıyacakmışım gibi oluyor çocuklarıma zarat gelecekmiş gibi oluyor

Seni üzdüysem kusura bakma. Ne kadar sürede tutup tutmadığını filan da hiç bilmeyince düşünemedim, olsaydı zaten söylerdin burdan.

Tabii ki üzücü ama yukardan bakmaya çalış. Çok üzüldüğümde öyle yapmaya çalışıyorum ben. İnsanlar gelip geçiyorlar dünyadan, ne mutluluklar ne üzüntüler yaşayarak. Hepsinin kaderi Allah’ın ellerinde. Bir göz açıp kapama süresi kadar şu hayat. Çok üzülmek ya da çok mutlu olmak için aslında vaktimiz bile yok. Yine de kaptırıyoruz kendimizi. İnançlı birisin Allah’ın peygamberlerini düşün. En zor zamanlarda Allah’ın nasıl yardım gönderdiğini. Çünkü Allah için zor bir şey yok. Evet biz peygamber değiliz ama zaten peygamberler kadar da büyük dertlerimiz yok.

İnşallah beklediğin müjdeli haberi tez zamanda hayırlısıyla duyarsın.
Rabbim en kısa zamanda sağlıklı gebelik nasip eder Allah yardımcın olsun inşallah canım
ALLAH RAZI OLSUN dostlar yok ne kusuru canım ya alıştım artık olumsuz sonuçlara da ne bileyim çok umutlanmıştık kendimi geçtim eşim daha çok üzüldü dualarınızı eksik etmeyin lütfen sabır zorlu bir yol

X