Beş Vakit Namaz Kılanlar...

evet canım gebeym... takvim falan yapmadım ben ne olur ne olmaz sonra görüpte moralim bozulmasın die
Hayırlı haberlerini bekliyorum canım dua edeceğim inşaallah sağlıklı bir şekilde alırsın kucağına...amin

Hayırlı haberlerini bekliyorum canım dua edeceğim inşaallah sağlıklı bir şekilde alırsın kucağına...amin

Amin amin amin insaAllah canım ,sende mutlaka yaz hayırlı haberlerini bende sana dua edicem Rabbim dileyen herkesin kollarını boş bırakmasın..

miss nes profilindeki ayakkabılar ne tatlı oğlun olursa öyle ayakkabı alıp giydirirsin ne yakışır ha

aynen isim olayıda var dime ay ben sağlıkla doğurayımda sorunsuz suan ona kitlendim... sende çalışmalara hız ver peşimizden bekliyoruzz :)
inşaallah canım inşaallah ben isimleri çok düşünüyorum ya istem dışı hayırlısı bakalım canım inş peş peşe doğururuz bebeklerimizi komşumun bana verdiği beşiği güzel temileyip kurunca ben de buraya resmini eklerim sen de eklersin beşiği falan seviniriz işte kuzum

inşaallah canım inşaallah ben isimleri çok düşünüyorum ya istem dışı hayırlısı bakalım canım inş peş peşe doğururuz bebeklerimizi komşumun bana verdiği beşiği güzel temileyip kurunca ben de buraya resmini eklerim sen de eklersin beşiği falan seviniriz işte kuzum
ay canım ya insaAllah o güzel günlerimizi paylaşabiliriz Rabbim hayırlısıyla nasib etsin...

ay canım ya insaAllah o güzel günlerimizi paylaşabiliriz Rabbim hayırlısıyla nasib etsin...
ay ne güzel olur canım ya en yakın arkadaaşlarım da bekliyor benim 2 tane yakın dostum doğurdu bebişlerinin kıyafetlerini bana ayırdılar benim için biriktiriyorlar ama ortadan bende bebiş yok

beklemek zor ya ama işte namazımızı kılıp duamızı da ettik mi çok başka olur

ay ne güzel olur canım ya en yakın arkadaaşlarım da bekliyor benim 2 tane yakın dostum doğurdu bebişlerinin kıyafetlerini bana ayırdılar benim için biriktiriyorlar ama ortadan bende bebiş yok
canım özel olmassa ne kadardır uğrasıyorsunuz bir doktora falan gittinizmi

canım özel olmassa ne kadardır uğrasıyorsunuz bir doktora falan gittinizmi
1.5 yıllık evliyiz 10 aydır olmuyor ben muayene oldum sorun çıkmadı eşim de geçen hafta gitti devlet hastanesine ama çok sıkıntı yaşamış laborantlar şartlardan dolayı olumsuz sonuç da çıkablr stresten dolayı demiş bakalım sonucunu alınca doktor sonuca göre klomene başlarız dedi ben tekrar gideceğim işte cnım 3 ay önce 21 gün günüm geçti gebelik testi pozitif çıktı kan testi negatif dedi işte bakalım bu ay nasip diyorum

1.5 yıllık evliyiz 10 aydır olmuyor ben muayene oldum sorun çıkmadı eşim de geçen hafta gitti devlet hastanesine ama çok sıkıntı yaşamış laborantlar şartlardan dolayı olumsuz sonuç da çıkablr stresten dolayı demiş bakalım sonucunu alınca doktor sonuca göre klomene başlarız dedi ben tekrar gideceğim işte cnım 3 ay önce 21 gün günüm geçti gebelik testi pozitif çıktı kan testi negatif dedi işte bakalım bu ay nasip diyorum
Anladım cnm bende daha birbucuk yıl bile olmadı evleneli, bişey çıkmaz büyük ihtimalle, kimyasal gebelik yaşamıs olabilirsin adetin geciktiği ay, idrarda pozitifse yanılma payı pek yok testlerin kandada beta tam yükselmeden düşüşe geçiyor o yüzden çıkmamıştır, siz stres yapmayın klomen verir dier hormon testlerinide muhakkak yaptır tsh-t3-t4 prolaktin, vs baktır cnm bunlarda yükselme varsa sorun oluyor..

Anladım cnm bende daha birbucuk yıl bile olmadı evleneli, bişey çıkmaz büyük ihtimalle, kimyasal gebelik yaşamıs olabilirsin adetin geciktiği ay, idrarda pozitifse yanılma payı pek yok testlerin kandada beta tam yükselmeden düşüşe geçiyor o yüzden çıkmamıştır, siz stres yapmayın klomen verir dier hormon testlerinide muhakkak yaptır tsh-t3-t4 prolaktin, vs baktır cnm bunlarda yükselme varsa sorun oluyor..
canım çok ayrıntılı test yapıldı bana kan idrar utrason parça alındı patolojiye yollandı bir sorun çıkmadı ben çok stres yapıyorum ders çalışıyorum atanamadım yaş 30 oldu onu düşünyorum yaş etkili mi acaba diye başka ufak tefek sorunları da takınca iyice panik oluyorum en büyük etken kafamdan çıkarmam lazım heralde bakalım eşim sonucu alınca yine doktora giderim klomen verecek heralde doktor görünen o

İnsan evet bedeni ete bürünmüş, başının üzerinde saçlar ağarmış, kirpiklerin altından gözyaşı dökülmüş , yaşlılık bacaklarını bükmüş...
İnsan evet ruhunu tam tanımamış sadece bedeninin acılarını hisseder olmuş bazen çok katılaşmış bazen yumuşamış ağlatmış çok ağlatmış ama gizli odalarda ağlamış...
İnsan evet elini uzatsa saçını okşayacak bir yavrunun silecek belki o an kederini bir tebessüm yetecek belki karşısındakine ama belki yapacak belki yapan o yavrunun karşısındaki olmayacak...
İnsan evet elbet yaşlanacak elbet bir bakacak ağarmış o simsiyah saçlar o sürmeli gözleri bir hazan kaplamış bulacak ve yüreğinde bilinmedik bir korku....
İnsan evet dört mevsim gibi ömrü olan insan geçmişi anlık gözünün önünden geçecek bakalım terazi sağı mı ağır getirecek yoksa solu mu?
İnsan evet ot gibi yerden biteceği gün huzura çıkacak ALLAH (C.C) 'in hesabı büyük olacak...
İnsan evet bölüştürdüğümüz bir ekmek belki bizi kurtaracak ya da attığımız bir tokat ayağımızı kaydıracak..
İnsan evet cennet ve cehennem iki mekanı olacak kimi cennetle müjdelenecek kimi cehennemi tadacak...
İnsan evet tövbe ve şükürleri olan bazen unutkandır bazen bir o kadar yakın YARADANA...
İnsan evet ağlayarak el açar ALLAH'A sonsuz merhamet sahibi olan ALLAH 'A ...
İnsan evet doğduğunda melek gibi olan günahlarla karalara bulanan kanatlarını kıran..
İnsan evet kibirlendikçe şeytanın ekmeğine yağ süren sonra kendini yerde bulan..
İnsan evet yirmi dört saati bazen kendine yetiremeyen bazen de boşa geçiren...
İnsan evet çok konuştukça kaybeden sustukça saf görülen...
İnsan evet tek korkusu cehennem ateşi
İnsan evet yürekten bağlılığı ALLAH'A..
İnsan evet dök secdede içini ALLAH'A..
İnsan evet kırma kalpleri bir kızgınlık uğruna..
MEVLA'NIN haber verdiklerinin günü şaşmayacak, affedilen de olacak affedilmeyen de...
İnsan evet elimizden geldiğince tövbeden kaçma şükürden bıkma..
Elbet ALLAH bilecek, görecek iyilikler boşa asla gitmeyecek dualar kurtuluş habercisi olacak...

......................aaynaaa............

canım çok ayrıntılı test yapıldı bana kan idrar utrason parça alındı patolojiye yollandı bir sorun çıkmadı ben çok stres yapıyorum ders çalışıyorum atanamadım yaş 30 oldu onu düşünyorum yaş etkili mi acaba diye başka ufak tefek sorunları da takınca iyice panik oluyorum en büyük etken kafamdan çıkarmam lazım heralde bakalım eşim sonucu alınca yine doktora giderim klomen verecek heralde doktor görünen o
panik yapma canım benim, yasın gayet ii onda bi sorun yok daha çok vaktin var kimi kadının aylık ovulasyonu yumurtası kaliteli olmuyor, oyüzden klomen çatma iğneleri falan yapıyorlar yumurtanın yapısına bakıyorlar bu ay güzel yumurtan olduysa ztn doktorun gün asırı ilişki deyip seni yönlendirir sorun yapma.... bu arada konunun çok dısında konustuklarımız ayıp olmasın insanlara :)

panik yapma canım benim, yasın gayet ii onda bi sorun yok daha çok vaktin var kimi kadının aylık ovulasyonu yumurtası kaliteli olmuyor, oyüzden klomen çatma iğneleri falan yapıyorlar yumurtanın yapısına bakıyorlar bu ay güzel yumurtan olduysa ztn doktorun gün asırı ilişki deyip seni yönlendirir sorun yapma.... bu arada konunun çok dısında konustuklarımız ayıp olmasın insanlara :)
kusura bakmasınlar arkadaşlar insanın dileği tam yüreğinin üzerinde cız cız edince insan hep onu yazmak istiyor namazı da sürekli kılanlardan olurum inş Kuran okumayı öğrendim darısı sürekli namazıma amin

Ben namaza başlıyorum bazen aksıyor bazen şeytan yanımızdan ayrılmıyor . Beş vakit namaz kılan arkadaşlarımız varsa dua etsin ya da bu tembelliği nasıl atlatırız da namazımızı devamlı hale getiririz. Namazını kılmayan insanın içi huzur dolmuyor ve hiç bir işi de rast gitmiyor. Benim düşüncemle namaz insanı depresyondan bile koruyabilecek tek unsurdur.
Şu bi gercek ki namaz insanin icinde hep hissettigi o bosluk duygusunu dolduran tek sey.. turkiyedeyken duzenli olarak namaz kilardim ama yurtdisina cikinca insanla seytan ayri bi ugrasiyor namazi kilmadigim zamanlar oldu ve inanin psikolojimi etkiledi bu icimdeki o kotu duyguyu ortadan kaldiramiyordum depresyona girmis gibi hissediyordum bi sucluluk vicdan azabi vardi icimde ama cok sukur ki duzenli kilmaya devam ediyorum mutluyum gerckten namaz ayri bi dava.. her vakitte miraca cikmak.. ve her namazda melekler seccademizle bizi Allah katina cikariyrms bunu yeni duydum ve cok etkilendim gercekten.. saygilar..

X