Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Namaz kılan arkadaşlarımız burada kılma arzusunda olanları heveslendirirler inşaallah namaz kılanın daha çok olduğunu düşünüyorum kk'de

Öncelikle namazda kararlı olmak gerekiyor ne olursa olsun kılıcam demek.şeeytanın en büyük vesvesesi daha vakit var kılarsın demesi sonra seni biraz daha oyalayıp kazaya bbıraktırır.şuna dikkat edelim ki kur_anın hiçbir yerinde kılamadığınız namazları kaza edin demiyor.çünkü namaz da asıl gaye vaktinde kılmak.fakat alimler Allahtan af dilemek maksadıyla kaza namazı kılmışlar bizde bu yüzden kılıyoruz.şunu unutmayalım inşallah bize bu kadar nimet veren Rabbimize 24 saatten 1 saatini feda etmeliyiz oda yine bizim için.

Hamile kalana kadar beş vakit kılıyordum ama gelin görün ki şimdi kılamıyorum abdest alırken zorlanıyorum üşütüyorum :KK43: bazen sadece öğle namazı kılıp bırakıyorum
Ne güzel kılıyordum namazdan sonra dualarımı ediyordum ama bi tembellik mi çöktü desem yoksa hamileliğin verdiği ağırlıkmı bilemedim

Hamile kalana kadar beş vakit kılıyordum ama gelin görün ki şimdi kılamıyorum abdest alırken zorlanıyorum üşütüyorum :KK43: bazen sadece öğle namazı kılıp bırakıyorum
Ne güzel kılıyordum namazdan sonra dualarımı ediyordum ama bi tembellik mi çöktü desem yoksa hamileliğin verdiği ağırlıkmı bilemedim
Oturarak kıl canım olmaz mı? Hamile olduğun için tam bilene sormak lazım aslında

Evet oturarak kılıyorlarmış bazıları,kalkarken zorlanıyorum aslında ama şeytan işte kılarken insan hafifliyor harika bir duygu gerçekten Allah herkese nasip etsin

Evet oturarak kılıyorlarmış bazıları,kalkarken zorlanıyorum aslında ama şeytan işte kılarken insan hafifliyor harika bir duygu gerçekten Allah herkese nasip etsin
Hem bize de dua edersin bende bebek istiyorum hayırlısı bakalım zamanı gelmedi benim için sanırım

Bugün ay başı oldum hamilelik hayaller Mart ayına kaldı

İnşallah Allahım sana da nasip eder :) sonuçta veren o ne zaman isterse o zaman oluyor bu bir gerçek
İsteyen herkese nasip olsun inşallah

Namaz ı bıraktığim.uzun bir dönemdi..sonra bir gece yatagımı hamam böcekleri sardı..kendimi kabirde gibi hissettim.evde sadece benim yatağıma gelmelerii ilginçti.ilaç aldım sıktım.neyse sonraki sabah bir erkek sesi bağırarak kalk namazını kıl diye bağırdı.o dönem bütün belalar üstüme geliyordu.maddi manevi çöküş içindeydim.bir pazar oruç tutup ortaköydeki yahya efendiye gittiim.bütün gün orada kalďım.ikindiyi kılıp çıktım.akşam iftar için akrabama gittim.bu arada cebimde son param kalmıştı.size o kötü günlerimi anlatamam.iftardan sonra akşamıda kıldım.o gün bütün namazlarımı kılmıştım..tam o akrabamdan çıkıcam bir telefon geldi.uzun zamandır satmayı beklediğimiz bir mülkün kaparo haberi geldi..inanamadım.nasıl şükür edecegimi şaşırdım.dedimki Rabbim sen beni kurtardın.bundan sonra ne olursa olsun sana secdemi kaçirmıcam.cübbeli hocanın namaz sohpetlerini çikardı mevlam karşıma..hergün dinledim bütün namaz kitaplarını okudum.2006 nın 11.ayından beri bilrerek isteyerek namaz kaçirmadım..ve inanın bütün dertlerim sona erdi.her işimi namaza göre ayarlıyorum artık.hiç birşey namazdan önemli olamazmış anladım.şeref kuvvet yakınlık namazla.kim olursanız olun namazı bırakmayın.ama muhakkak cübbelinin namaz sohpetleriyle beslenin.ilimsiz olmuyor.boşluklarınızı kapatın..din olmadan güzel bir yaşam olamaz..sevgiler:KK15:

Ben namaza başlıyorum bazen aksıyor bazen şeytan yanımızdan ayrılmıyor . Beş vakit namaz kılan arkadaşlarımız varsa dua etsin ya da bu tembelliği nasıl atlatırız da namazımızı devamlı hale getiririz. Namazını kılmayan insanın içi huzur dolmuyor ve hiç bir işi de rast gitmiyor. Benim düşüncemle namaz insanı depresyondan bile koruyabilecek tek unsurdur.

Namaz ı bıraktığim.uzun bir dönemdi..sonra bir gece yatagımı hamam böcekleri sardı..kendimi kabirde gibi hissettim.evde sadece benim yatağıma gelmelerii ilginçti.ilaç aldım sıktım.neyse sonraki sabah bir erkek sesi bağırarak kalk namazını kıl diye bağırdı.o dönem bütün belalar üstüme geliyordu.maddi manevi çöküş içindeydim.bir pazar oruç tutup ortaköydeki yahya efendiye gittiim.bütün gün orada kalďım.ikindiyi kılıp çıktım.akşam iftar için akrabama gittim.bu arada cebimde son param kalmıştı.size o kötü günlerimi anlatamam.iftardan sonra akşamıda kıldım.o gün bütün namazlarımı kılmıştım..tam o akrabamdan çıkıcam bir telefon geldi.uzun zamandır satmayı beklediğimiz bir mülkün kaparo haberi geldi..inanamadım.nasıl şükür edecegimi şaşırdım.dedimki Rabbim sen beni kurtardın.bundan sonra ne olursa olsun sana secdemi kaçirmıcam.cübbeli hocanın namaz sohpetlerini çikardı mevlam karşıma..hergün dinledim bütün namaz kitaplarını okudum.2006 nın 11.ayından beri bilrerek isteyerek namaz kaçirmadım..ve inanın bütün dertlerim sona erdi.her işimi namaza göre ayarlıyorum artık.hiç birşey namazdan önemli olamazmış anladım.şeref kuvvet yakınlık namazla.kim olursanız olun namazı bırakmayın.ama muhakkak cübbelinin namaz sohpetleriyle beslenin.ilimsiz olmuyor.boşluklarınızı kapatın..din olmadan güzel bir yaşam olamaz..sevgiler:KK15:
çok teşekkür ederim hicran yazdıkların için ben de namazı çok sık bıraktım yeniden başladım bıraktım yeniden başladım tam rayına oturtamadım yani maddi manevi sıkıntılarımız var düğün borcumuz bitmiyor ya bitmiyor kredi kartı borçlarımız nedeniyle eşim yeniden kredi çekti ben atanamadım iyi bir puanım vardı çöpe gitti resmen bebek istiyoruz sıkıntı stresten 9 aydır bir gelişme yok çok dua eden bir insanımdır ama dinin başı kesinlikle de namaz..
Çevremde yardım ettiğim iyiliğim dokunan insanlar bile bir tuhaf oldular soğudum herkesten bazen yanlış anlaşılmalar hem gerçek hayatta hem burada sanal alemde ne bileyim bazen çok iyilik de işe yaramıyor mu demeye başladım..
çalışma hevesim olmuyor kendi kendime vesvese yapıyorum korkutuyorum kendimi cübbeli hocanın birkaç kez ben de namazla ilgili videolarını dinlemiştim etkileyici gerçekten de...
hayırlısıyla atanmayı da çok istiyorum manevi olarak zor zamanlar geçirerek okudum babam da yeni vefat etmişti şimdi borçları da düşünüyorum bebeğimiz olsa geçim zorlaşır mı kafam karman çorman yani namazımı düzene koyamadım ne yazık ki...
Bana dua eder misin namazlarında atanmam ve de hayırlı sağlıklı bir evlat için memlekete gittiğimde ben anneme bir şeyler götüreceğime o bana bir şeyler alıyor mutluyum güler yüzlüyüm ama sıkıntılar namaz olmadığı için bu ara KURAN öğrendim yakında Kuran-ı Kerime geçecem sureleri okuyorum bu bir kar oldu bana ama bakalım namaz da olursa hepsini Rabbim hayırlısıyla nasip eder inşaallah bana dua edin emi :KK43:

Bu arada yuşa tepesine çıkın orada Yuşa As.yanında edilen dualarda bi iznillah bir çok kişinin kısmetleri açılıyo...okuya bildiğiniz ayetleri okuyun...bunu fatih cemaatinden bir abla tecrübe etmiş.Mevlam sıkıntılarınızı gidersin inşaellah.amin

Bu arada yuşa tepesine çıkın orada Yuşa As.yanında edilen dualarda bi iznillah bir çok kişinin kısmetleri açılıyo...okuya bildiğiniz ayetleri okuyun...bunu fatih cemaatinden bir abla tecrübe etmiş.Mevlam sıkıntılarınızı gidersin inşaellah.amin
Çok dua ediyorum canım inşallah yuşa tepesine gitmek de nasip olur ne diyelim

X