Beş Vakit Namaz Kılanlar...

Hz. Ebu Hüreyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Mü'min veya müslüman bir kul abdest aldı mı yüzünü yıkayınca, gözüyle bakarak işlediği bütün günahlar su ile veya suyun son damlasıyla yüzünden dökülür, iner, ellerini yıkayınca elleriyle işlediği hatalar su ile birlikte veya suyun son damlasıyla ellerinden dökülür iner. Ayaklarını yıkayınca da ayaklarıyla giderek işlediği bütün günahları su ile veya suyun son damlasıyla dökülür iner. Öyle ki abdest tamamlanınca günahlarından arınmış olarak tertemiz çıkar."

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Âdemoğlundan doğduğu vakit, şeytanın dürtüp de ağlatmadığı kimse yoktur. Bundan sadece Meryem oğlu İsa hariçtir."

Hz. Osman radıyallahu anh anlatıyor:"Resulullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kim abdest alır ve abdestini güzel yaparsa hataları vücudundan tırnak diplerine varıncaya kadar çıkar, dökülür.''

Peygamber (s.a.v) efendimiz ayağı şişince ye kadar namaz kılardı. Bizlerin ise dünyanın peşinden koşmaktan ayaklarımız şişiyor.

images

Üniversitedeyken birgün ders çalışırken bir şiir yazmıştım ALLAH'A içimden yalvarıyordum sizlerle paylaşmak isyedim arkadaşlar...

Huzura geldiğimde dökülecek bir bir günahlar,
Neye yarayacak o zaman ahlar ve vahlar,
Dökülen yaşlar temizleyebilecek mi?
Kendini bildiğinden beri işlediğin günahlar,

Binbir perdeye gizlesen de saklayamazsın.
Sen sana şaşanları anlayamazsın
Eğilip ekmek ufaklarını toplayamazsın,
Sen meyve verip çiçek açamazsın.

Gönül koyma, bükme başını,
Ağlama yutkunma binbir düğüme karşı,
Unutma aydınlatır tüm gizlilikleri,
Yar olan yaradan nurlandırır istersek bizleri,

Yazarı: aaynaa

Saygılarımla.....
Çok güzel canım, yüreğine sağlık

ALIN SECDEYE GELECEK
GÜNAHLAR DÖKÜLECEK
YAŞLAR AKACAK
TÖVBE EDİLECEK
ALLAH (C.C) ÖYLE AFFEDECEK..

aynaaaa.....

geçen sene 5 vakit kılıyordum bir bırakdım bırakış o bırakış çok acil başlamam lazım
çok eksik ve çok kötüyüm namaz kılmadığım zaman...
dua edemeğim zaman bile boğuluyorum.
rabbim tez zamanda ya bismillah diyip kılmayı nasip eylesin bana ve tüm kılamayan kardeşlerime..
Angel abla :KK37: Nasılsın?

geçen sene 5 vakit kılıyordum bir bırakdım bırakış o bırakış çok acil başlamam lazım
çok eksik ve çok kötüyüm namaz kılmadığım zaman...
dua edemeğim zaman bile boğuluyorum.
rabbim tez zamanda ya bismillah diyip kılmayı nasip eylesin bana ve tüm kılamayan kardeşlerime..
İnsallah tez zamanda baslarsin abla

X