Bereket, rızık ve iş için dua

B Bgmcanatar
M Minikbirmucizemeselesi
minik kalp0753 minik kalp0753
F FairyTale89
Bulutum86 Bulutum86
Safir Taht Safir Taht
Y yasemin_90
DantelKiz DantelKiz

Böyle bir liste oluşturduk, yeterli bir sayı bence. İki güne başlarız diye umuyorum arkadaşlar. İki kurallım var uyguladığım önceki arkadaşlar bilir.

Samimi, içten dua edeceğiz birbirimize yanı topikte gürültü patırtı olmayacak. (Hani daha önce olduğundan değil)
Düzenli bildirim yapacağız. Zaten az kişiyiz, herkese bir günde okuyacağız kısa sürede tamamlayacağız. Kimse de sıkılıp bunalmayacak.

Dua için fikirleriniz paylaşırsanız iyi olur. Ortak karar alırız. Ben yine ayet ve zikir okumatan yanayım. Fikrimi yazarım görüşler geldiğinde.

Ya Müyessir(c.c) zikir sayisi : 310
Arkadaslar anlami soyle ki ; Her türlü sıkıntı ve darlıklardan kurtulmak için
“MÜYESSİR” ; Hayırda ve şerde kulunun yolunu kolaylaştıran;
Allah(azze ve celle) Müyessir Adıyla hayırda ve şerde kulunun yolunu Kolaylaştırır.
Aziz ve Celil Olan Allah dinde kolaylık veren;Emirlerini müyesser kılandır.
Allah(azza ve celle) Müyessir Adıyla,mevcut bütün meselelerde kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemeyendir.Kulun karşısına beklemediğ anlarda ble kolaylık çıkarandır.
Allah(Azze ve celle) Müyessirdir;Dünyanın katlanamayan dertlerine karşı kullarına sabır ve kolaylık sağlar.
Bu nasıl kızlar
Çok uygun olur bence canım, fakat yanına bir ayette ekleyelim. Ya da bir dua.

Bu cumaya toplu zikir olarak da çekebiliriz,başlığımızdan ayrı. sayıyı böleriz, bence çok güzel olur.

@ B Bgmcanatar
@ M Minikbirmucizemeselesi
@ minik kalp0753 minik kalp0753
@ F FairyTale89
@ Bulutum86 Bulutum86
@ Safir Taht Safir Taht
@ Y yasemin_90
@ DantelKiz DantelKiz

Arkadaşlar başlamadan önce bu cuma için toplu zikir yapalım diyorum. Haftaya listeyi düzenler günlük okumamıza başlarız. Katılabilecek olanlar beğendi ifadesi bıraksın lütfen. Katılım olursa yapacağım, yoksa günlük okumalara başlarız.
Toplu zikirleri biliyorsunuz, ama yeni katılanlar için kısa özet geçiyorum. Herkes duasını yazıyor aynı gün içinde okumaya başlıyor bitiriyoruz. Çok abartılı uzun bir şey yapmayız zaten.

Ya Müyessir çekelim diyorum ama eklemeler de yaparız. Bir dua var aklımda kısa bir tane onu da eklemyi düşünüyorum.

ferdaw ferdaw sayı fazla olmazsa katılabilirim , geçen sefer ki kadar uygun değilim , o zaman ki sayılar olursa okumam zor bu kez 😔

@ B Bgmcanatar
@ F FairyTale89
@ Bulutum86 Bulutum86
@ Safir Taht Safir Taht
@ Y yasemin_90
@ DantelKiz DantelKiz

Arkadaşlar başlamadan önce bu cuma için toplu zikir yapalım diyorum. Haftaya listeyi düzenler günlük okumamıza başlarız. Katılabilecek olanlar beğendi ifadesi bıraksın lütfen. Katılım olursa yapacağım, yoksa günlük okumalara başlarız.
Toplu zikirleri biliyorsunuz, ama yeni katılanlar için kısa özet geçiyorum. Herkes duasını yazıyor aynı gün içinde okumaya başlıyor bitiriyoruz. Çok abartılı uzun bir şey yapmayız zaten.

Ya Müyessir çekelim diyorum ama eklemeler de yaparız. Bir dua var aklımda kısa bir tane onu da eklemyi düşünüyorum.
310 tane ya müyessirmi cekicez cuma gunu

@ B Bgmcanatar
@ F FairyTale89
@ Bulutum86 Bulutum86
@ Safir Taht Safir Taht
@ Y yasemin_90
@ DantelKiz DantelKiz
Blue_Peri Blue_Peri
ferdaw ferdaw

Liste alıma kapalıdır. Yukarıdaki arkadaşlardan katılamayacak olan varsa yazsın lütfen. listeyi düzenleyip sayıları yazacağım. Okunmasını istediğiniz bir zikir dua varsa çok uzun değilse onu da ekleyebiliriz.

310 Ya Müyessir
196 Ya Vacid
7 adet ” Allâhümmeğfirli verhamni vehdini ve âfıni verzükni” duası. (Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin)
7 adet salavat "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

Kafamdaki okuma listesi böyle. Hepsi abdestsiz okunabiliyor, mazeretli okunur aynı şekilde.

Lütfen gün içinde Dualarınızı aşağıya ekleyin. Listeyi akşama yapacağım, eksik kalmasın duanız.

@ B Bgmcanatar
@ F FairyTale89
@ Bulutum86 Bulutum86
@ Safir Taht Safir Taht
@ Y yasemin_90
@ DantelKiz DantelKiz
Blue_Peri Blue_Peri
ferdaw ferdaw

Liste alıma kapalıdır. Yukarıdaki arkadaşlardan katılamayacak olan varsa yazsın lütfen. listeyi düzenleyip sayıları yazacağım. Okunmasını istediğiniz bir zikir dua varsa çok uzun değilse onu da ekleyebiliriz.

310 Ya Müyessir
196 Ya Vacid
7 adet ” Allâhümmeğfirli verhamni vehdini ve âfıni verzükni” duası. (Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin)
7 adet salavat "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

Kafamdaki okuma listesi böyle. Hepsi abdestsiz okunabiliyor, mazeretli okunur aynı şekilde.

Lütfen gün içinde Dualarınızı aşağıya ekleyin. Listeyi akşama yapacağım, eksik kalmasın duanız.
kuzum önceki duamızı tekrar ekleyebilirmiyiz

@ B Bgmcanatar
@ F FairyTale89
@ Bulutum86 Bulutum86
@ Safir Taht Safir Taht
@ Y yasemin_90
@ DantelKiz DantelKiz
Blue_Peri Blue_Peri
ferdaw ferdaw

310 Ya Müyessir
196 Ya Vacid

(Rabbim bu ebru kuluna ve ailesine saglık huzur,hayırlı ömür nasip et.günahlarımızı bağışla,Dualarımızı hayra çevir kabul et. Aileme ve sıkıntıda olan herkeze hayırlı, helal,bol rızıklar ihsan et.senin gönlün bol sana hiçbirşey zor gelmez evlat isteyenleri küçük minnaklar ile taçlandır. Rabbim hayırlısından,iyisinden ve hayırlı komşular ile birlikte Bana ve tüm isteyenlere ev almayı ve kolaylıkla ödemeyi,içinde huzurla,sağlıkla oturmayı nasip et.Rabbim evlatlarımızı kötülüklerden koru.Amiiiiin )

@ B Bgmcanatar
@ F FairyTale89
@ Bulutum86 Bulutum86
@ Safir Taht Safir Taht
@ Y yasemin_90
@ DantelKiz DantelKiz
Blue_Peri Blue_Peri
ferdaw ferdaw

310 Ya Müyessir
196 Ya Vacid

Biraz fazla soru soruyorum ama tam anlayabilmek adına . Bu duaları herkes için ayrı ayrı baştan okuyup duasını mı yapacağız yoksa 1 kez okuyup herkesin duasını mı edicez , nasıl olacak anlatır mısın ? 😊

Biraz fazla soru soruyorum ama tam anlayabilmek adına . Bu duaları herkes için ayrı ayrı baştan okuyup duasını mı yapacağız yoksa 1 kez okuyup herkesin duasını mı edicez , nasıl olacak anlatır mısın ? 😊
Tabi anlatayım. Zikir sayıları böleceğiz. 310 mesela kişi sayısına bölünüp çıkan rakamı herkes için okuyacaksın. Ya müyessir zikiri için toplam 310 adet okumuş olacaksın.

dua ve salavat 7 adet herkes için okunacak o kadar. 10 kişiyiz bölemeyeceğimiz için öyle.

@ B Bgmcanatar
@ F FairyTale89
@ Bulutum86 Bulutum86
@ Safir Taht Safir Taht
@ Y yasemin_90
@ DantelKiz DantelKiz
Blue_Peri Blue_Peri
ferdaw ferdaw

310 Ya Müyessir
196 Ya Vacid

Ya mecid

EL VEHHÂB: Vehhab Her türlü nimeti devamlı bağışlayan Günde Zikir Sayısı: 196 Sıkıntısız borçsuz bir hayat için okunur. Ya Vehhab ismini sürekli zikreden kişinin rızkı artar, maddi sıkıntılarından kurtulup, refaha erer.
Çok iyi bence ferdaw ferdaw arkadaşımız kabul ederse canım o yapıyor ya:KK66:

X