Bereket, rızık ve iş için dua

@ M Minikbirmucizemeselesi (12 adet)
@ Safir Taht Safir Taht (12 adet )
@ minik kalp0753 minik kalp0753 (Mazeretli):KK200:
@ KurkmantoluS KurkmantoluS (12 adet)
@ ferdaw ferdaw (12 adet) :KK200:
@ F FairyTale89 ( Mazertli):KK200:
@ B Beto2012 (12 adet)
@ Y yasemin_90 Y yasemin_90 (12 adet)
@ N Nan85 (12 adet)

:KK200: Öğlen namazının farzından sonra ya da sabah namazının farzından sonra okuyoruz, :KK200:arkadaşlar.
Okumadan önce

3 defa "Estağfirullahellezi la ilahe illa huvel hayyul kayyume ve etübü ileyh"

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

Bismillahirrahmanirrahim:
Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi’lena min emrina raşeda. Rabbişrah li sadri. Ve yessirli emir.

3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

N Nan85 N Nan85 kardeşimiz için okuyoruz. Adı Songül.
Duası "sağlıklı bir doğum sonra borçların bitmesi ve bir ev sahibi olmak istiyorum."
Okudum Rabbim kabul etsin

Çoğunluk burada anladığım kadarıyla. Canlar benim önerim aşağıda. Onaylayanlar beğen ifadesi onaylamayanlar üzgünüm ifadesi bırakırsa oylama yapmış oluruz.
Günlük 70'i geçecek şekilde okuruz. Kişi başı 15-20 tane düşer. Kısa sürede biter, kimseye de külfet olma
z.

Enbiyâ Süresi 87-88 ayetler

Hz. Yûnus'un Balığın Karnında iken Okuduğu Dua :
لَٓا اِلٰهَ اِلَّٓا اَنْتَ سُبْحَانَكَۗ اِنّ۪ي كُنْتُ مِنَ الظَّالِم۪ينَۚ

Lâ ilâhe illâ ente subhaneke innî küntü minez'zalimîn

"Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben zulmedenlerden oldum !"

Anlamını çok severim bu ayetin. İnsanoğlnu çok iyi anlatır bence. Kabul ederseniz bunu okuruz.

@ M Minikbirmucizemeselesi
@ Safir Taht Safir Taht
@ minik kalp0753 minik kalp0753
@ KurkmantoluS KurkmantoluS
@ ferdaw ferdaw
@ F FairyTale89
@ Y yasemin_90
@ N Nan85
DantelKiz DantelKiz
Bunu okuyalım canım sanırım herkes aynı fikir de

Arkadaşlar okuyacağımız yeni ayet ve listemiz aşağıda. Yarın başlıyoruz okumalara. Herhangi bir zamanda okuyabilirsiniz. Ayet olduğu için abdestli okuyacağız. Mazeretli arkadaşlar varsa belirtsin lütfen. Sayıya çok takılmıyorum, 70'i geçmeli o kadar.

@ Safir Taht Safir Taht (12 )
@ M Minikbirmucizemeselesi (15)
minik kalp0753 minik kalp0753 (12)
@ KurkmantoluS KurkmantoluS (12)
@ ferdaw ferdaw (12)
F FairyTale89 (Mazeretli) (Yerine ben okuyorum.)
@ Y yasemin_90 (12)
@ N Nan85 (12)
@ DantelKiz DantelKiz (12)

Başlamadan,

1defa
"Allahümme entes selamü ve minkes selam tebarakte ya zel celali vel ikram" okuyoruz. Ardından ayetimizi okuyoruz ve duamızı ediyoruz.

"Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben zulmedenlerden oldum !"

Canlarım şu duayı da eklemek istiyorum. Ayetten sonra 7 defa okuyalım, Peygamberimizin duası. Başta planda yoktu bu duayı okumak. Bazı arkadaşlar ayetin üzerine bu sayıyı çok bulursa sonradan dahil ettiğim için okumayabilir. Ama çok bir zaman alacağını sanmıyorum. İsteğinize kalmış kısaca.

Bu duada Peygamber Efendimiz (s.a.v) Allahü Teâlâ’dan 5 şey istiyor.Mağfiret(Hata-kusur ve günahları bağışlanması), Merhamet, Âfiyet, Hidayet, Rızık(Mal-Mülk-servet)

” Allâhümmeğfirli verhamni vehdini ve âfıni verzükni”

Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin

Son olarak 3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

Safir Taht Safir Taht canım ilk seninle başlıyoruz. Duanı ve ismini ekler misin?

NOT: Söylemeyi unuttum arkadaşlar lütfen düzenli bildirim yapalım, bildirim yapmayınca okuyup okumadığınızı bilmiyoruz haliyle. Hem zaman kaybediyoruz, hem hakka giriyorusunuz, lütfen biraz daha titiz olalım lütfen.

Son düzenleme:
Arkadaşlar okuyacağımız yeni ayet ve listemiz aşağıda. Yarın başlıyoruz okumalara. Herhangi bir zamanda okuyabilirsiniz. Ayet olduğu için abdestli okuyacağız. Mazeretli arkadaşlar varsa belirtsin lütfen. Sayıya çok takılmıyorum, 70'i geçmeli o kadar.

@ ferdaw ferdaw (12)
F FairyTale89 (12)
@ Y yasemin_90 (12)
@ N Nan85 (12)

Başlamadan,

1defa

Canlarım şu duayı da eklemek istiyorum. Ayetten sonra 7 defa okuyalım, Peygamberimizin duası. Başta planda yoktu bu duayı okumak. Bazı arkadaşlar ayetin üzerine bu sayıyı çok bulursa sonradan dahil ettiğim için okumayabilir. Ama çok bir zaman alacağını sanmıyorum. İsteğinize kalmış kısaca.

Bu duada Peygamber Efendimiz (s.a.v) Allahü Teâlâ’dan 5 şey istiyor.Mağfiret(Hata-kusur ve günahları bağışlanması), Merhamet, Âfiyet, Hidayet, Rızık(Mal-Mülk-servet)

Manası: “Allah’ım!Beni bağışla,bana hidayet nasip eyle,bana rızık ver,beni afiyette daim eyle ve bana merhamet et.”Amin

Son olarak 3 defa peygamberimize salavat getirip bitiriyoruz. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala Ali seyyidina Muhammed "

Safir Taht Safir Taht canım ilk seninle başlıyoruz. Duanı ve ismini ekler misin?

Söylemeyi unuttum arkadaşlar lütfen düzenli bildirim yapalım, bildirim yapmayınca okuyup okumadığınızı bilmiyoruz haliyle. Hem zaman kaybediyoruz, hem hakka giriyorusunuz, lütfen biraz daha titiz olalım lütfen.

@ ferdaw ferdaw (12)
F FairyTale89 (12)
@ Y yasemin_90 (12)
@ N Nan85 (12)

Başlamadan,

1defa

Canım sonradan eklediğin duayı bu dua bitince yapsak olur mu isteğe bırakınca biri okur biri okumaz. Bu ayet bitikten sonra okuyalım olur mu

Söylemeyi unuttum arkadaşlar lütfen düzenli bildirim yapalım, bildirim yapmayınca okuyup okumadığınızı bilmiyoruz haliyle. Hem zaman kaybediyoruz, hem hakka giriyorusunuz, lütfen biraz daha titiz olalım lütfen.
Benimmm sorularım varrrr
Gunde 1 kisiye mi okuyacagiz
Bir de süre geceye kadar olsa gündüz bildirim yapamasak bile gece yapsak hakka girilmez hem bencee

Benimmm sorularım varrrr
Gunde 1 kisiye mi okuyacagiz
Bir de süre geceye kadar olsa gündüz bildirim yapamasak bile gece yapsak hakka girilmez hem bencee
Yok canım dediğin gibi hakka girilmez, zaten bir günden bekliyoruz. Bazı arkdaşlar biraz aksatabiliyor. Sitede olmasına rağmen (bildirim gitmediğinden olabilir) hiç bakmıyorlar buraya.

Son düzenleme:
X