Benim sorunum Eltim...

eltilerde aynen kaynana gelin gibi iyi anlaşamazlar...
daha eltim yok ben ilk gelinim...
bana bunları yapmasına izin vermezdim...
onun evi ayrı benim evim ayrı...
nasıl düşünürsün mesafe koyamam aram bozulmasın diyorsun...
iyide o senin arkandan senin kuyunu kazıyo...
ve sende buna ragmen hala böyle düşünüyorsun...
mesafeni koy fazlada gidip gelmeyin...
seninde kafan rahat olur en azından...
yinede sen bilirsin bizden fikir istedin bende fikrimi yazdım..

Bu kadar tutarsız bir insan var karşınızda..
dedikoducu,sizi yarı yolda bırakıyor bir de sizin ddedikodunuzu yapıyor siz de mesafe koyamam aramı bozamam diyorsunuz eeee yapacak başka ne var ki biz bu kadının huyunu suyunu değiştiremeyiz...o zaman idare edeceksin başka bir şey yapılmaz.

Artik ona karsi gercekci olmanin zamani geldi. Birde ters birsey soyleyince tepkileri cok agir oldugu icin acikcasi cekiniyorum. Yorumlariniz ve zamaniniz icin cok cok tesekkur ederim.

Canım dost acı söyler.insan bir kez kandırılır yada ikikez,ama üç kez aynı kişi tarafından kandırılıyorsa sorun kendisidir.Sorun sende, karşındaki kişinin yani eltinin yalan söylediğini, ikiyüzlülük yaptığını, seni yarı yolda bıraktığını ve arkandan dedikodu yaptığını bildiğin halde ona tavır koyamıyorsun.Eğer sen onu uyarınca davranışı sert oluyorsa sende sert ol ve kendine güven, cesaretli ol ve bildiğin doğrudan asla şaşma.Annem bana birşeyden çekindiğim zaman hep; hiç korkma kızım derdi.Sende asla korkma! yeri geldiğinde karşındakini uyar.Hatasını yüzüne söyle arkasından konuşmaktan daha iyidir.Yedi aylık evli olman hiç birşey farketmez evlilik öyle birşeyki 20 yılda geçse bazen yaşadıkların seni ilk günlerine döndürüverir.Eltin çok daha fazla yıl evli diye senin evliliğin üzerinde laf söyleme hakkı asla yok .Ayrıca eşine söylediği laf bence çok ağır.
son olarak da altlı_ üstlü oturmanız aranızdaki seviyeyi korumanızı asla engellemez sen istedikten sonra aynı evde bile yaşasan, mesafeyi koruyabilirsin o senin beyninde biter.Birde ne olursa olsun eltin de olsa, annen de olsa asla evinin içine kimsenin karışmasına ve seni yönlendirmesine asla izin verme...

ya kırılıyorum sürekli beni ekiyorsun desen
ne dicekki sana?
ondan niye bu kadar korkuyorsun anlamadım yani.

Arkadaşım sen aramızın bozulmasını istemiyorum diye yazmışssın ama bu yazdıkların (kıskanç,dedikoducu, sözünde durmayan) huya sahip olan bir elti ileride seni çok üzebilir.. Ben olsam kesinlikle araya mesafe koyardım..Küs olma, ama samimide olma derim..

Benim sorunum eltim konu basligin, fakat yorumlarini okudukca sunu fark ettim aslinda senin sorunun eltin degil arkadasim sorun kendinde...:teselli:
Emin ol burdaki bütün arkadaslarin hayatinda mutlaka bir belkide iki üc tane o tür insanlardan vardir, ailesinde, esinin ailesinde vs. vs..

Dedikoducu, ara bozucu, kiskanc, sözünde durmayan, bir insanla aram iyi olsa ne olur olmazsa ne olur be güzelim, sirf onunla altli üstlü oturuyorsun diye iyi olmak zorunda degilsinki! Selamin sabahin olsun yeter...

Hayir demeyi ögren, tavrini yerinde ve zamaninda koymayi bil, sorun bendeydi eltimde degil diyeceksin...cünkü böyle insanlardan kurtulmanin en iyi yolu mümkün oldugu kadar uzak durmak, mesafe ile olmuyorsa sizin durumunuzdaki gibi gönülden uzak tut arkadasim...

bir defa o karı köpeği lafı çok çirkin.....,
bende eltimle kaynımla çok samimiyim ama böyle bir laf ağzıma bile almam utanırım..
çok basit canım eltin seni açık açık kıskanıyor uzak ve seviyeli olmanı tavsiye ederim...

bence biraz mesafe koy araya daha seyrek görüşün nebilim yalancı insandan hayır gelmez

Rabbim yardımıcınız olsun eğer taınma gibi imanınız varsa taşının yoksa bu kadından daha çok çekersiniz eşiniz ve onu eşi durumdan haberdarlar mı peki ?

Esim fazla samimi olmamami soyluyo. Onuda pek sevmez. Eltimin baska aliskanliklari var cok disarda gezer eve gec gelir o huylarini sevmedigi icin uzak durmami ister. Bu gidisle oyle olacak herhalde.

Malesef tasinma gibi bir firsatimiz yok suan kira odemiyoruz yeni evli oldugumuz icinde borclarimiz var. Kendimizi toparladiktan sonra insallah onuda dusunecez.

saygilar

canım sen oncelıkle eltıne hayır demeyı ogrenmen gerek ya herkes kendı ısını yapsın hem senın hakkında orda burda konusuyo ve sen aramız bozulmasın dıyorsun hayret ettım sana dogrusu

Arkadaslar samimi olmayin diyorsunuz haklisiniz ve ustelik yuzune vurun diyorsunuz. Ben eskiden beri cok cesaretsizim. Annem evlenmeden once hep derdi kizim birileri sana kotuluk yapsada gormezlikten gel onu haline birak derdi bende oyle yaptim ama hersey kotuye gitti. En ust katimda kaynanam var onunda aramizdaki mesafeyi gormesini istemedigimden acikcasi. biz 7 eltiyiz ve en cekingeni benim sanirim hepsi mesafesini koydu bi ben kaldim onuda insallah zamanla rayina koyacam.

Herkesin yorumu icin tekrar tsk ederim. Biraz kendime guvenim geldi artik adim atma zamani geldi..

Saygi ve sevgilerimle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…