Benim sorunum Eltim...

Esra6161

Guru
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
300
8
Arkadaslar benimde bir sorunum var ne yapmam gerektigini bilmiyorum lutfen banada yardim edin..

Ben eltimle altli ustlu oturuyorum. Ama kendisinden hic memnun degilim onu tanidim taniyali bana hep yalan konusuyor bir cok kez yalaninida yakaladim. Bana sozler veriyor ama hic sozunu tutmuyo. Bugun icin uzak bir sehire gidecektik abiye almak icin akrabamizin dugunu var birlikte gideriz dedi senin esinle tamam dedim esime soyledim kabul etti. Sabah yanina gittim gidelim diye, dediki ben hafta ici gittim sen yalniz git. Cok uzuldum acikcasi. Birkerede bana dediki spora yazilalim tmm dedim oda sen yazil bende yazilicam dedi kabul ettim ikimiz gideriz diye sonra yazildiktan sonra ben gitmiyom sen gidersin diyo. Simdi ben mecburen yalniz gidiyorum 1 yillik yazildim. Hergun bana gelip herkesi kotuluyor. Mesela evime akrabalarimg eliyo diger eltilerim geliyo onlar gidince hemen dedikoduya basliyo ve ben bundan nefret ediyorum anlatma diyorum hosuma gitmedigini anlatmaya calsiiyorum ama yine devam ediyor . Benim hakkimdada cok konsuyor onlarida diger eltilerimden duyuyorum. Esimle birlikte oturunca cok kiskaniyor. Kusura bakmayin ama isten eve gelince gelip oper sarilir yanimdan ayrilmaz bu onun hicmi hic hosuna gitmiyor. Esimede agir laflarda bulunuyor ornegin kari kopegi gibi. ama bunu esim sevdiginden yapiyor ve aramiz cok sukur cok iyi.

Ben eltime nasil davranabilirim?
Uzak duramam cunku hergun bende oturuyor mesafede koyamam aramizin bozulmasini istemiyorum.

Cok uzgunum cook..

Madem hiç sözünde durmuyor,onunla bir şeyler yapmaya çalışma.
Onun yanında dikkatli ol açık verme.Dedikodu yapacak birşey bulamasın.Eşinle arandakiler de sizi ilgilendirir,rahatsız oluyorsa o uzak dursun.

canım benım bende eltılerımle hıç anlaşamazdım hep dedıkodu hep dedıkodu ama araya bıraz mesafe koydum konuşmalarımızda bıle şuan çok ıyıyz 2sıylede fazla gıtmem haftada 1kere bızde aynı apartmanda oturuyoruz mesafelı ol bıraz canım

iyide canım sizin aranız zaten iyi değilki bozulmasından korkuyorsun
mesafe koyamam diyorsun uzakta duramam diyorsun,
ee ne kaldı ozaman
ne onunla ne onsuz gibi bişey oldu bu
seni kaç kez kandırmış daha neden mesafe koyamıyorsun anliyamadım doğrusu
eşinede ağır konuşuyormuş ne haklan? kimki o eşine öyle bişey diyebiliyor

eltiniz sizi çok kıskanıyor sanırım.bu yüzden ataklarda bulunuyor..aman dolduruşa gelmeyin.
aramız bozulsun istemiyorum demişsinizde sizin zaten aranız yokmuş ki..sizi hep yarı yolda bırakmış , millete dedikodunuzu yapmış ....ee sonuçta anlaşamıyorsunuz...bence siz iyilikle konuşmuşsunuz anlamamış ,sanırım dişlerinizi göstermeniz lazım..ha bu arada onunla plan yapmayın...gidelim , yapalım derse birşey uydurun...ne bu canım , oyunmu oynuyor cocuk mu kndırıyor..açık açık söyleyin rahatsızlıklarınızı..aslında uzak olsa idi daha iyiydi ama yakınmışta..Allah kolaylık vesin

Eltinize güzel bi ders verme zamanı gelmiş de geçiyo bile kötükedihüso Nasıl kendinde bu hakları bulabiliyo çok yüz vermişsiniz.Bence mesafe koyun gelince soğuk davranın gerekirse yanlışlarını yüzüne vurun olur mu öyle şey canım

Bu yaptıklarının karşılığında kaybetmemek için eskisi gibi olacaksan ol canım...

Ama ben senin yerinde olsam ona evime gelen bir misafir gibi davranırım, iyi niyetinden anlamamış madem....

Çık sıkı fıkı olmanın anlamı yok....

Hayir canim aramiz iyi gorunuyor. Onun acigini ona anlatmiyorum uzulecek diye. Kendisinin esiyle arasi pek yok bunuda biliyorum o yuzden esimle aramizdaki iliskiyi kiskaniyor diye dusunuyorum yaniliyo da olabilirim

Kişinin hatasını yüzüne vurmak gerek bazen.Sen onu üzmeyeyim derken kendin üzüleceksen ne anlamı var.Haddini bilmeli insan.

saolun yorumlariniz icin, ben ne kadar mesafe koymaya calissamda o hep teklifte bulunuyo hayirda diyemiyorum. O 9 yillik evli ben daha 7 aylik evliyim. Yardimlarida oluyo yemek konusu olsun gunahini almim ama bu konularda beni cok uzuyo.

açık açık sordunuz mu neden böyle yapıyormuş...
ha bir de madem ikinizde spora gideceksiniz o zaman neden birlikte gidip kaydolmadınız...siz gitmişsiniz o gitmemeş.birlikte gitse idiniz...sen gelmiyorsan bende gelmiyorum deseydiniz..
yardımları olmuş tamam ama bir daha böyle bir olayda ben senle bir iş yapmam ,hep yarı yolda bıraktın gelmedin, güvenmiyorum sana diyin ve kararlı olun...

Valla ne istediğinizi ben anlamadım,davranışlarını siz anlatıyorsunuz,insanı yarı yolda bırakan,dedikoducu yalancı,hem de mesafe koyamam aramız bozulmasın diyorsunuz,hangi aranız??? Şimdi sizin aranız çok mu ii? Böle bi insanla aranıza mesafe koymak istemiyorsanız biz ne yapalım yani ne diyelim size? Madem mesafe koymak istemiyorsunuz halinizden memnunsunuz demek bu,halinizden memnun deilseniz de mesafe koymanız gerekir,bu kadar basit bi mantık yani,insanları değiştiremezsiniz...

Artik ona karsi gercekci olmanin zamani geldi. Birde ters birsey soyleyince tepkileri cok agir oldugu icin acikcasi cekiniyorum. Yorumlariniz ve zamaniniz icin cok cok tesekkur ederim.

Eğer bu davranışlarından hoşlanmıyorsanız neden aramız bozulmasın mesafe olmasın istiyorsunuzki eğer biraz uzak kalmazsanız sizi daha çok incitir gibi geliyor eltiniz
:uhm:

Haklisin birlikte gitmemiz gerekti ama onun bahanesi hep hazir her konuda cocuklarini ortaya atiyo. Sen git bende gelirim demisti bana benimde safligim iste.
Suana kadar dedigim gibi tepkisinden dolayi acilamadim ona karsi..

saygilar

büyük konuşmayayım da ben böyle birisini istemem hayatımda.
ne bu böyle..gözümün içine baka baka başkalarının dedikodusunu yapacak..sonra millete beni çekiştirecek..gelecek gözümün içine bakacak
kocamla aramı bozmaya çalışacak
planlar yapacaz ve hep bni atlatacak ,yarı yolda bırakacak
bundn size fayda gelmez..bakın zarar geliyor...
gerçekler söyleyin..tepkisi ağır olursa olsun...ne kadar ağır olabilir ki.

Haklisin birlikte gitmemiz gerekti ama onun bahanesi hep hazir her konuda cocuklarini ortaya atiyo. Sen git bende gelirim demisti bana benimde safligim iste.
Suana kadar dedigim gibi tepkisinden dolayi acilamadim ona karsi..

saygilar

çocuklardan fırsat bulup kaydolmaya gelemiyor ama çocuklardan fırsat bulup spora geleccek...kaydolmaya gelemeyen kadın spora mı gelirmiş..
ya birde böyle çirkeflikle her istediğini yaptırıyor bu insanlar..fırsat vermemek lazım...onlar hangi dilden anlıyorsa o dilden konuşacaksın
tecrübe ile sabiittir....

ne olusa olsun eltın yardım edıyo ama belkıde içten degıl buyuklerın bır sozü vardır kuma olanların gemısı gıtmişte eltılerın gıtmemiş gemısı ne yaparsa yapsın bence içten degıl gıbı geldı senı çekemıyor canım

Rabbim yardımıcınız olsun eğer taınma gibi imanınız varsa taşının yoksa bu kadından daha çok çekersiniz eşiniz ve onu eşi durumdan haberdarlar mı peki ?

Bence aranıza mesafe koyungrekirrse yüzünde vur söyle söz verdğin şeyi yapmıyorsun ebnde seninle bundan sonr ahiç birşey yapmam.Birazda senin evliliğini kıskandığını dğşünüyorum koanla aranı görüyorsa belki onlar öyle değildir nebilimim normal değil işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…