Bebek Beslenmesi Benim oglum minicik oglum ;)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
41.138
135.290
Arkadaslar selam
Normal kosullarda bebeginin ivir zivir herseyine bdvde konu acanlara sinir olurum ama simdi aynisini ben de yapacagim
Bilen bilmeyen herkes birseyler yazsin cok sevinirim
6 aylik bir oglum var
Deli gibi meme duskunu, psikopat gibi surekli emmek istiyor, boyu kilosu normal, dun doktora gittik, gecen ay yogurttan basla demisti doktorumuz lakin benim oglan yogurdu gorunce kafasini bile ceviriyor o derece nefret ediyor

Simdi yogurda meyve karistir dedi doktor
Arti bir ogun sebze corbasi ver dedi
Ama yok
Benim oglan istemiyor yemiyor, bir kasik bile yok almiyor yani
Zaten uyku sorunumuz da var iyice yiprandim
Naparsam yapayim olmuyor , iyi bakamiyorum ona gibi hissediyorum
Geceleri yanima yatirarak emziriyorum oyle zar zor uyuyor, bazen iki defa kalkiyor bazen daha fazla
Yemesi dert uyumasi dert
Uyku egitimi defalarca denedim ama yok ben inat o benden de inat kime cektiyse
Aglatarak denedim , yatir kaldir yontemini denedim bana misin demiyor
Uyku derdimize bir de yemek yememe eklendi ben artik iyice cinnet gecirecegim
Bana bir akil verin sizler nasil baktiniz bu meleklere naapmak lazim?

Uyku egitimi bende verdim. Gece hic kalkmaz. Yatir kaldir tracy hogg denedim. Ama birakmicaksin canim. Devam et uyansa da. Benimkide yogurt yemez. Icine pekmez koyuyorum oyle yiyo. Ama tabiki agzini acmiyo. Zorla oyunla sabirla veriyorum. Sebze corbasi da patates havuc kabaktan yapiyorum. Gun icinde eline havuc veririm dis kasisin diye. Meyve olarak muz ve elma simdilik.

Benimki de öyleydi
Anne sütünü çok severdi
Küçük tazoş diyodum ( Tazmanya canavarından esinlenerek )
Benim ki gece her saat başı kalkardı hatta, dudak tiryakisi miydi neydi emmese de yoklar yatardı

Başka bişey istemezdi
Ne zaman sütüm bitti o zaman alıştı
Mecbur aç kalınca demek ki

Memeyi bırakınca uykusu da düzeliyor, müjde

Ya benimkini ac biraksam yine yemiyor valla korkuyorum ne zamana kadar emzircem ben bunu askere kadar mi diye

Ay ne guzel masallah ona
Doktorumuz da pek idealist, dogrusunu soyluyor da benim oglana sökmüyor ki, oturarak yicek, kasikla yicek vs ama yok iste ne uyku ne yemek
Babasi gibi sorunlu maymunum

Benim oğlum da öyleydi hala da öyle ek gıdaya geçti demem 9.ayı buldu onda da tarhana çorbası hariç pek birsey yemiyodu, şimdi 2 yaşına girdi kilosu 11 olamadı 10.8de sürünüyo ama dirençli bir çocuk 20 ay emzirdim 3 ay oldu keseli, kesince daha çok yer dediler bizde öyle olmadı

Uyku konusu sürekli değişti bizde, iyi uyuduğu da oldu büyüme atağı geçirip sapıttığı da oldu hasta oldu düzeni değişti falan,şimdi de 2 yaş sendromu var gene bizsiz uyumuyo

Ay aynisi iste yaaa
Emerek bitirdi beni hain evlat
Ay insallah insallah canim yoksa ben kafayi yicem

Benim diğeri 4buçk yaşında hala yemek seçer ve onu bile zorla yer. İnşallah bu kızımda rahat edicem gibi inşallah

Meyve püresini denedinmi sadece meyveyi seviyolar genelde
Meyveyi emmeyi seviyor canim
Emecek ille emecek pureye kafayi ceviriyor
Mandalina elma portakal dilimle ver eline suyu bitene kadar ceksin ama pure yok

Ay aynisi iste yaaa
Emerek bitirdi beni hain evlat
Ay insallah insallah canim yoksa ben kafayi yicem
Emzik emmez, biberon almaz, uyumaz, gazı bitmez
Bi değişti bizimki kolik dediler, çekecen dediler
Çektim, 1 yaşından sonra yürüme etme süt bitince diğer şeyleri yeyip 'dudak tiryakiliği'ni unutma durumunda oh be dedim artık demek normale dönülüyomuş

Önce çok içim kararmıştı anlıyorum seni ama inan geçecek, geçiyor

Milletin çocuğu emzik alıp gece boyu deliksiz uyurmuş
Biberon içer emziksiz uyurmuş
Bana bunlar ütopya gibi geliyodu

Ah kiyamam ona ben valla bizimkinin de gelecegi oyle sanirim
Allah kolaylik versin
6 aylik benim ufaklik da kilosu 8,25 boyu 67,5
Doktoruna ne desem normal karsiliyor bilemiyorum valla

Öyle böyle büyüyo be canım sinirden ağladığım çok oldu ama dönüp bir bakıyosun aylar geçmiş, çocukta belli bir rutin yakalamak zor, yani başladı böyle gitsin diyemiyosun,hasta oluyo, ortam değişiyor (biz 3 5 aya bi ankaraya gidiyoruz) büyüme atağı oluyo gibi gibi

Hic sorma, karsi dairemde 4 aylik bebis var bir defa sesini duymadim hep uyuyor, benimki de beni uyutsun anca

Bütün çorbaları deneyin, elbet birini sevecektir. Annem öyle yapardı kardeşime. Bi de yoğurda pekmez karıştırıp yedirirdi yada çorbasına bi kaşık yoğurt karıştıp yedirirdi. Öyle öyle alışmıştı. Memeden kesmeye gelince, annem memesine tuz sürerdi, salça sürerdi falan. Böyle çocuğun sevmeyeceği, istemeyeceği şeyler. Öyle tiksinir emmezdi garibim :)?beni de öyle kesmiş memeden, 4yaşına kadar emmişim ama ben :) tuzdan tiksinmişim.

Ya ben duzenli bebeklere sasiriyorum
Herhalde yaradilislari oyle
Koyuyormussun yatagina uyuyormus yok yeaaa diyorum icimden benimki yapmaz
Kiyaslamak en nefret ettigim sey ama insan imreniyor ister istemez

çok normal hiç merka etme.bizimki bundan daha beterdi memeden kesince mecbur inek sütüne hızlı bir geçiş yaptı .
bir yerde okumuştum emen çocuğun midesine beton döksen yine de kesintisiz uyumaz ille uyanır yazıyordu.
ve yaşadıkların çok çok çok normal ek gıdaya geçince zorlanacaksın sonra ona alışmışken sütten kesmek gelecek sonra wc eğitimi annelik işte :)

emme refleksi çoksa emzik öneririm ben, ona can mı dayanır ya.

onun dışında benim oğlum yoğurdu hep severdi ama bazı çocuklar inatla yemiyormuş.
bence seveceği şeyler bulmalısınız, sevmediklerinde ısrar etmemelisiniz.
benim oğlum 2,5 yaşında, hayatında peynir, zeytin, domates tüketmişliği yoktur, pişmiş yemekte bile azıcık büyük domates görse ayırır.
ne yapayım, ben de başka şeyler yediriyorum.
seveceği şeyi illa bulursunuz.
yoğurt yerine ayran deneyin.
sebze tüketmiyorsa meyveden başlayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…