Benim nasil bir babam var böyle

F

fadan

Ziyaretçi
ben 18 yasındayım;
babam,evet babam kimisi kocasından yakınır kimisi kayınvalidesinden falan falan
ama ben babamdan yakınıyorum benim nasıl bir babam var hala inanamıyorum.....
size söyle bir örnek vereyim;
Geçen gün babam iş dönüşü markete uğruyacağını söyledi ,bende dedimki baba bnede senle geleyim o, ii gel dedi .(Babam 50 yasında ve seker hastası)ama çabuk ol ben otobüsteyim dedi . bende tamam baba çıkcam simdi dedim .10 dakika içnde evden çıktım ,babam markette market arbasını doldurmus.....duruyo, öyle bende arkasından kostum babacımm dedim arkasını döndü ve yüzüme tükürdübenneyaptımki bende baba noldu iimisn dedim allahın belası nerdesin sen, bana markette arkadaslarımın yanında bağrıoyor öğretmenlerim fln da var market görevlileri fln (şuan yazarken bile ağlıyorum)senağlama
bana etmediğini bırakamdı vurucaktı ama ben hızla marketen çıktımsenağlama ağlayamıyorumda arkadaslarım gelsene fidan noldu diolar ama ben hızla ilerliyorum eve gelirken bana etmediğini bırakmadı market arabasıyla bacaklarımı eziyor bazen kendi kendime soruyorum benim nasıl bir babam var diyee senağlamasenağlamasenağlamaeve kendimi nasıl attığımı bilmiyorum.......ben bir genç kızm ben bunu nasıl unuturum bikeresindede mutfaın camını yanlıslıkla kırdım diye dudağımı patlattı basıma yumrukla vurdusenağlama ben napıcam...............benneyaptımki

çok kötü bidurum çok üzüldüm canım:teselli: gurur kırıcı. ama malesef bu yaşında anlayamıyorlar. benimde başımda var. seninki daha da fenaymış. değişmiyorlar. eğer bişey dersen daha fena suçlu olursun.... üstelik günahada girersin. sen babanla imtihan oluyosun.... başka yolu yok.... atamazsında satamazsında. sadece dua et ALLAH ISLAH ETSİN de....

canım sana ne desem bilmiyorum babalar biraz zor oluyor bazen yaptıklarını heleki sen yaşlarda bir kızın anlamasıda biraz zordur ne zaman evlenirsin yeni bir hayata geçersin ozaman anlarsın babanın kıymetini.18 yaşında gencecik bir arkadaşımızsın sende ergenlik çağını yeni yeni atlatıyorsundur.Bulundugun durum biraz zor gibi ama bugünlerde geçicek zamanla babanı çok daha iyi anlayacaksın böle durumlar için lütfen üzülme:1hug::1hug:

Son düzenleme:
ben 18 yasındayım;
babam,evet babam kimisi kocasından yakınır kimisi kayınvalidesinden falan falan
ama ben babamdan yakınıyorum benim nasıl bir babam var hala inanamıyorum.....
size söyle bir örnek vereyim;
Geçen gün babam iş dönüşü markete uğruyacağını söyledi ,bende dedimki baba bnede senle geleyim o, ii gel dedi .(Babam 50 yasında ve seker hastası)ama çabuk ol ben otobüsteyim dedi . bende tamam baba çıkcam simdi dedim .10 dakika içnde evden çıktım ,babam markette market arbasını doldurmus.....duruyo, öyle bende arkasından kostum babacımm dedim arkasını döndü ve yüzüme tükürdübenneyaptımki bende baba noldu iimisn dedim allahın belası nerdesin sen, bana markette arkadaslarımın yanında bağrıoyor öğretmenlerim fln da var market görevlileri fln (şuan yazarken bile ağlıyorum)senağlama
bana etmediğini bırakamdı vurucaktı ama ben hızla marketen çıktımsenağlama ağlayamıyorumda arkadaslarım gelsene fidan noldu diolar ama ben hızla ilerliyorum eve gelirken bana etmediğini bırakmadı market arabasıyla bacaklarımı eziyor bazen kendi kendime soruyorum benim nasıl bir babam var diyee senağlamasenağlamasenağlamaeve kendimi nasıl attığımı bilmiyorum.......ben bir genç kızm ben bunu nasıl unuturum bikeresindede mutfaın camını yanlıslıkla kırdım diye dudağımı patlattı basıma yumrukla vurdusenağlama ben napıcam...............benneyaptımki

canım seni o kadar iyi anlıyorum ki...
ne diyeceğimi bilemiyorum....
bu konuda yanlız olmadığını bil...
zaman geçsede bazı yaralar içte kanamaya devam eder canım...
bazen düşünürüm bütün babalarmı böyle...
daha fazla bişey yazamıycam...
affet beni....:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

cnm babanın bu durumu şeker hastalığından
kaynaklanabilir mi?
benım babamda şeker hasatası ama çok şükür böyle bir sinirlilik hali yok
peki babanda başka bir rahatszlık vra mı mesela guatr gb yıne benım babamda vardı
ameliyat olmadan önce herşeye sinirlenir annemle sürekli
kavga ederlerdi
bir keresinde çok iyi hatırlıyorum
pilav z olmuş diye sofrayı devirmişti daha sonra öğrendik ki guatr yapıyormuş
ameliyat oldu ve geçti artık hiç sinirli değil acaba senin babanda da olabilir mi?
senin adına çok üzüldüm daha sonra bu konuyu konuştunuz mu ? peki tatlım

canım kıyamam ben sana...
baban mutlaka seni seviyordur ama zannediyorum sinirlerini kontrol altına alamıyor
yanlış anlaşılmasın ama diyabet hastaları özellikle erkekler bazıları ben şeker hastasıyım sinirliyim diye bunun arkasına saklanıyor
sana yaptığı babanda olsa çok yanlış...
nasıl kıyabiliyor yavrusuna ben anlamıyorum?
kimsenin çocuğu bile olsa başkasının yanında gururunu kırmaya hakkı yok..

canım sana ne desem bilmiyorum babalar biraz zor oluyor bazen yaptıklarını heleki sen yaşlarda bir kızın anlamasıda biraz zordur ne zaman evlenirsin yeni bir hayata geçersin ozaman anlarsın babanın kıymetini.18 yaşında gencecik bir arkadaşımızsın sende ergenlik çağını yeni yeni atlatıyorsundur.Bulundugun durum biraz zor gibi ama bugünlerde geçicek zamanla babanı çok daha iyi anlayacaksın böle durumlar için lütfen üzülme:1hug::1hug:

tatlım çok özür dilerim ama
babasının markete geç geldiği için herkesin gözü önünde yüzüne tükürmesi hoş
bir davranış değil
ben senin yerinde olsam ne yapardım bilmiyorum ama hemde 18 yasında bir genç kızsın
babanın sana anlayış göstermesi gerekir diye düşünüyorum bıryere kadar ama

Bebegim üzülme ne olur :çok üzgünüm:

Tabikide babanin sergiledigi davranislar cok cirkin, insan hic evladina vururmu hemde sokakta hemde arkadaslarinin yaninda helede ne demek tükürmek filan inanki cok kötü oldum okuyunca:çok üzgünüm:

Bizim toplumumuz siddete cok eylimli bir toplum aile icindede bu böyle, iste kizini dövmeyen dizini döver, dayak cenneten cikma gibi laflarla siddet uygulamayi dogru ve egitici oldugu savunlar bile var....

Yani bir bakima baban baska birsey ögrenmemiski baska türlü görmemiski cocugnuda kendi nasil egitildiyse öyle egtiyor veya egitiyor saniyor daha dogrusu, ama bilmiyorki evladi ilerde ondan nefret edecek bilmiyorki evladi yarin öbür ona öyle bir kin beseleyeceki ölse bile umurunda olmicak...Nefret eken nefret bicer

Herne olursa olsun yinede sana o asalayici ve cirkin davranislarda bulunan adam senin baban, sen yinede saygini bozma güzelim o bilmezse bile allah bilir...
Babanla konus diyecem ama biliyorumki fayda etmez o kendini yerden göge kadar hakli saniyor ve benim cocugum hem severim hem döverim diye düsünüyordur..

Allah yardimcin olsun tatlim cok kücüksün daha bunlari yasamana cok üzüldüm:çok üzgünüm:

Şeker hastalarının bazıları çok asabi olur..Bazen güldükleri davranışlara bazen köpürürler.. Babaları hoş görmek lazım ne kadar hatalı da olsa...
Sakin bir zamanında konuş baba bana neden kızdın de konuş...Mutlaka açılacaktır sana..
Üzülme 18 yaşlı devreler en alıngan olunan devrelerdir..

Herkesinki farkli ama allahdan bole yapmaz babam ama benimde hic sevmedigim yanlari cok ama yazamam iste:KK43: ama ben duymustum seker hastlari ole oluyormus sinirli falan ama allah sana kolaylik versin cok kotu bir durum:KK43:

canım çok haklısın.. babanın tutumu çok yanlış bir tavır verdiğin örnekte ki ve diğeri de...ama söyler misin ? ne yapalirsin..baban o senin... yapabileceğin tek şey bunlada yazdıklarını aynen babana da söylemen tatlı bir dille...sanırım babana bunları hatırlatman gerekiyo...lütfen konuş... dertleş...

arkadaşlar şeker hastalarının sinirlenmesi kolay olabiliyor, tamam da, işin içinde şiddet var. dikkatinizi tekrar çekmek isterim.

fidancığım, sana kendini korumanı öneririm bu gibi durumlardan. koruma derken, madem ki sana bu kadar zarar verebiliyor, sen de mesafeli dur biraz babana. belki bu şekilde yanlışını anlar. ben de sorunlar farklıydı ama benim babam ondan kendimi esirgemem sayesinde hatalarını anladı.

bir de yine kendimden bir örnek vereceğim, babana bir mektup yaz, duygularını anlat. ama tabii babanı sen tanıyorsun, bu gibi şeylere önem veren biriyse yap bunları. yok eğer değil diyorsan, mesela onunla ev dışında aynı ortamlarda olmaya çalışma. markete kendin git başka zaman. bu şekilde en azından dış ortamlarda sorunlar yaşayarak bir de sosyalleşmeni engellemesin bu konular.

ne desem bilmiyorum ki, ooof offf:uhm:

babam aslında her akşam seker ilaçlarını içer kan sekerini fln baska bir hastalığıda yokalla şükür yine babamdır severim sayrım ama bu yaptığını asla unutamam arkadaslarımın önünde bana nasıl bağırı ağıza alınmıcak küfürler diorumki baba sus nolur tamam evde kız ama nolur sus lütfen arkadaslarımın yanında ban bağırma ağlamak istedim o an ama ağlayamadım gözyası akmadı gözümden baba nolur dedim ve o anda kendimi tutamadım hızla ilerledim o sinirle kız kardesimi dövmüş oda benden büyük 22 yasında onada tokat atmıs

babama nedesen sürekli ben suçluyum o hep en doğrusunu söylüyo babam sinirlenince gözü dönüo hiç birseyi görmüo orda beni dövebilirdi......Allah kimseyi anne ve babasıyla imtihan etmesin......................amin

Ya kusura bakma ama ve lüftende kizma baban cok kaba ve terbiyesiz bir adam :kızgın:

Utanmiyormu kocaman kizlarina daha siddet uyguluyor ya:kızgın:

Bence seker meker bahane siz babanizi bir piskologa götürün:1closedeyes:

Sinirlenince bütün ev halkini kirana gecirsin bari, oh ne güzelkötükedihüso

Tamamen şeker hastalığından kaynaklıyor.Babamın bir arkadası tam 36 yıl kan kusturdu ailesine.Eksik tedavi yuzunden.Piknige giderdik ( biz yabancıyız dusun artık) esi kibriti bulamadı diye caydanlıkları,yiyecekleri eline ne gecrse fırlatır avazı cıktıgı kadar bagırırdı.4 oğlu var hepsini kendinden nefret ettirdi.Cocuklar evi terk ettiler.Kendi başlarına evlendiler.Şimdi doğru tedavi ile sakin bir adam oldu."hayat ne kadar guzelmiş.İcimde bir sinir küpü vardı.Herkesten nefret ediyordum.En ufak bir soruna tahammulum yoktu.Karsımdakileri parcalamak istiyordum"diyor şimdi.Baban tedavi oluyor mu bilmiyorum.Şeker seviyesi önemli bir olgu.Cevrendeki herkese babanın şeker hastası olduğunu ve bu sebeple bu şekilde davrandıgını anlatmalısın.Bir arkadasımın babasıda şeker hastası ve tedaviyi kabul etmiyor.Dunyayı zindan ediyor evdekilere.İs hayatına da yansıyor bu durum.Esnaf ve becerikli elemanlarını işten kovuyor,müşterilerle kavga ediyor.Zor bir durum bu.

tatlım aban 22 yasındakı kardeşini neden dövdü
sebeb neydı
yanı sana kızıp gıdıp ona vurmadı dımı????
annenn nasıl bır tepki veriyor bu olanlara peki?????
şaşkınlığım hat safada kusuruma bakma ltf

ben eve geldiğimde direk kendimi odama kitledim ablamla annemde babama karsı çıktılar neden böyle pıyosun sen kaubediceksin o değil fln gibisinden babama çıkıstı baabamda ben görmedim ama ablam tokat atmıs.....annemde ne yapsınki bu durumdan bezmis aslında babam lise mezunu cahil bir insan değil aama her kötü şeyde şiddete basvuruyor.Annemde yılladır bıkmıs onada aynısını yapmıs annemde he diyip geçio.......psikolağoa götürdük psikiyatri ilaçlarını alınca iyi oluo ama simdi içimiyor ben delimiyim diyor....

çözümü var mı bilemiyorum ama bu konularda yalnız olmadığını bil ve sabretmeye çalış, çok üzüldüm...

Allah yardım etsin sana diyebiliyorum benneyaptımki
hiç bir genç kız sokak ortasında tükürülmeyi asla ve asla kaldıramaz haketmez ne diyim ya :teselli:

X