Benim kızım neden böyle ?? :((( ya sizin ki ??

lilywater

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
89
0
Kızlar ben kızımın doyup doymadıgını anlayamıyorum bıraz emıyor sonra cekıstırmeye baslıyor aglıyo bırakıyo sutummu yeterlı deıl acaba sızınkıde oylemı sızın sutunuzde bellı bı sure sonra bıtıyomu bebegınız ne yapıyo boyle olunca ben coook uzuluyorum sınırlenıp kızıyor aglıyo onun o halını gormek benı uzuyo doktora gıdıyorum mama kesınlıkle verme sutun yetıyo dıyo 1 yda 1.300 kılo aldı ama bazen sutum yetmıyo gıbı ne yapıyım
Sizinkiler kac dk emiyo benımkı bazen ancak 5 dk emiyo ac ac aglıyo uzerıme dogru saldırıyo gıbı :KK43:(( aksama kadar yemedıgım ıcmedıgım sey yok.......
Şu an bebegım 42 gunluk gece mama verıyorum doktorun mama verme deyısıde benı suclu hıssettırıyo sızın bebegınız emdıkten sonrada hala emmek ıstıyomu aglıyo mu????

Gazdan yapıyo olabilir çünkü aynı sorun bende de var. Memeni çekiştirmeye başladığında ya da memede ağladığında biraz gazını çıkar sonra tekrar memene koy, bakalım napıcak..

benim kuzuda yapıyo özellikle akşam başlıyo ağlamaya her akşam abartısız ama benim
sütüm olmuyor akşam nedense bende mama aldım ama çok zorda kalmazsam vermicem
zaten bir süre sonra uyuyor uyurken sütüm birikiyor

her akşam aynı savaşı bizde yaşıyoruz..
akşam saatlerinde sütüm bitiyor..çok ağlıyor..bende hergün 1 kere 60 cc mama veriyorum..yetmiyor ama susuyor...
gündüz sütün birikmesine imkan vermeden habire emmek istiyor..tabiki akşam iflas ediyor artık sütüm olmuyor..
doktor o kadarcıktan bişey olmaz ,verebilirsin dedi...

canım çok üzülme bence.o çekiştirme bende de var.hem de nasıl.
ama bak ayda 1300 almış ne güzel.sütün yetmezse o kadar kilo almazdı.benim oğlum o kadar da almadı ama ben mamayı çok çok zor durumda kaldığımda(kesilemeyen ağlama..gibi) veriyorum.o da 3-4 günde bir falan ortalama.
oğlum 2. ay 900 gram aldı.doymaığını düşünüyorum senin gibi.ama ben gaz sorunu bitince emmesiniin yoluna gireceğini ümit ediyorum.
stres yapma cnm...ben bu ay da bakacağım kilosuna.eğer az aldıysa mamayı günde bir sürekli vereceğim..

Bebebğin gayet iyi kilo almış.

Elmalının dediği gibi gazdan olbailir.Öyle durumlarda gazını bir çıkar sonra devam et.Yine yaparsa göğüs değişitr.Yine yaparsa mama ver sen:)

canım emmek isteyipte sürekli ağlıyorsa o gazdandır benim oğlumda çok yapıyor o zaman gazını çıkarmaya çalışıp iyice sakinleştikten sonra veriyorum kilo alımı gayet iyi hiç merak etme ve boş yere mama verme doymasa kilo almaz

Kızlar tesekurederım ya bıraz tuhaf olcak ama mesela benım kızım 3 saat emmeyince gogusum sertlesiyo ve kızım lıkır lıkır ıcıyo sonra gogusum kucuk oldugu ıcın fos dıye ınıyo tabı sonra eger doymazsa cekıstırıp sınırlenıyo aglıyo sonra ben gogusumu sıkıp bakıyorum bır ıkı damla gelıyo sonrası yok sızınkılerde oylmemı herzaman sertlesıyormu benımkı kucuk oldugu ıcınmı sutum az oldugu ıcınmı boyle bu sut emınce arka taraftanmı gelıyo yada hemen gelmıyo mu sertlık ınene kadar mı ???

canım benim kızımda gündüz hiçuyumuyor sürekli emiyor doğal olarak akşama başlıyor ağlama nöbetleri ben bikaç gece baktım olmayacak mama verdim ama artık vermeyi düşünmüyorum pompayla sabırla sağıyorum bu akşam saatlerinde yaklaşık bi yarım saat sürüyor mememialmak istemiyor çünkü iki kez çekiyo başlıyo ağlamay bende sabırla sağarak kızıma biberonla veriyorum

Canım ben de çok dertliydim süt yetmiyor diye ama yetiyormuş. Bazen bebekler çok emmek istiyorlar çünkü büyüme sürecine giriyorlarmış. Onun dışında kızların dediği gibi muhtemelen gazdan da böyle yapıyor olabilir. Bence 1300 almışsa mama verme derim bekle bir dahaki ay kontrolünü gerekirse memede uyuyun ama mama verme. Yani kilo alımı az olsa ac olsa elbette mama ver ama dr unda tavsiye etmiyorsa bence sen de tercih etme.

bende anı anlattığın sorunları yaşıyorum. kızım 900 gr almış bir ayda. doktor gayet güzel dedi. gece süt bol ama gündüz cek Allah cek. sonra sinirlenmeler, beni iteklemeler.
yine de mama vermicem, kızıma asla mama vermek istemiyorum. 2 bucuk aylık olduk zaten şimdiye kadar vermedim hiç. bi bu kadar daha dayanırsak ek besinlere geceriz zaten. ac kalmadığı gelişiminin iyi olduğu doktor tarafından da teyit edildikten sonra biraz daha rahatladım.
bence sende rahatla kilo alımı gayet güzel. kendini stres etme boşuna. bebek bu bazı sıkıntıları olacak elbet bizde annesi olarak katlanacağız.
bebeşine ve sana kolay gelsin..

cnm benımde derdım aynı butun kasım annelşerı gıbı kayınvalıdem de mam verelım arada dıyor ama ben vermedım daha doktora danısacagım bır sınır bızım bu bebeklere ne oluyorsa aksam olunca kıslar

Kızlar tek benım kı boyle sanıyordum demek sızlerınkıde oyle ,benım kayınvalıdem de yanımda oda bebek aglayınca mama verelım dıyo ,aglayan bebegı yok salla, yok kucagına al falan bole perısan olcagına mama vermek daha mı ıyı bılmıyorum

bizimde son birkaç gündür böyle benimle göğsümle resmen savaşıyor bebikim göğsümde ağlamalar gazdan oluyor sanırım o anda göğsümden alıp pıt pıtlıyorum düzeliyor sonra tekrar emdiriyorum

benimkide emerken sinirlenip ağlıyor ama gazdan yaptığını biliyorum, çünkü gazını çıkardıktan sonra emmeye devam ediyor,bazen bu gaz çıkarma olayını 4-5 kez tekrarlamamız bile gerekebiliyor, benim oğlum ilk ay sadece 600 gr aldı, doktor 500 gr üstünde aldıysa mamaya başlama çocuk acıktıkça seni emsin sütün daha iyi olur dedi, bende mama vermedim, ve bu ay sadece 20 günde 1200 gr aldı, şu anda daha hızlı çektiği için 10 dakikanın altında emiyor ama doyuyor anlıyorum çünkü keyfi çok yerinde oluyor

X