benim gibi 09.09.09 da doğurmak isteyenler

mrs_derya

Guru
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2008
13
0
allah bi aksilik vermezse eylülde anneyim ama tam 09- 09 ' a gelmiyor sezeryanla bebeğimin doğumunu o özel güne getirmek istemem bencillikmi lütfen önerilerinizi bekliyorum bu arada doğması gereken en fazla 1 hafta sonra yani sağlığını etkilemiyor yorumlarınız için şimdiden teşekkürler:çok üzgünüm:

merhaba ben de 2008 eylül anesiyim.
öncelikle ; ALLAH SAĞLIKLA kucağına alabilmeyi nasip etsin ..
bebeğinin sağlığını etkilemeyecekse ve sezeryan olman mecburiyse veya kesin kararınsa neden olmasın..
ancak doğum olayında bizim keyfi karar veremeyeceğimiz aksilikler de yaşanabiliyor..bebişin acele edip beklenenden önce gelmesi veya bazı olumsuzluklardan dolayı bebeğin erken alınması gerekliliği vs..olabilir...
o yüzden şimdiden buna odaklanma derim, hamileliğin tadını çıkart ... :lepi:
sevgiyle ve sağlıcakla kal a.s.

Selam bende 9.9.2008 annesiyim planlamadan kendiliğinden geldi ama bencillik olmaz oldukça güzel olur tabi bebeğin sağlığını etkilemeyecekse....

çok güzel bi tarih yaa kaçırma bence tabi yaramaz erken gelmezse

Ben de 09/09/2008 anne oldum
gününü dolduruyorsan o tarihte doğum yapmak çook hoş olur ama sen de Mustafa Sandalın karısı Emina gibi erken aldırma da.

öncellikle bebeğini allahım sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin.
normal doğum tarihin istediğin tarihin 1 hafta öncesiyse herhangi bir problem olmaz zaten sezeryan doğumlarda 38 haftalıkken alıyolar bebeği genelde.
tabi bu arada bebeğin erken falan gelmezse ve sende mecburi ya da tercih olarak sezeryanı düşünüyorsan çokda güzel olur bence

bencede erkenden randevu alıp sıranı tut eminim o gün cok dogum isteyen ler olacaktır

ben 2008 kasım annesiyim
ve evet seni coook bencil buldum, cok şasırdım. ben mi çok geri kafalıyım acaba.??? herkes böyle bir şeyin ısmarlama bir tarihte olmasını normal karşılıyor hatta harika olur diyor.
nasıl olur arkadaşlar. bir bebek ne zaman doğacağına sadece kendi karar verebilir. o tarihe kadar gelmezse o tarihte zorla o hiç istemedn ve belki de bazı ihtiyaçları tamamlanmadan(bunu sadece onlar bilir) dünyaya gelmesini sağlamak cok büyük bi yanlış değil mi sizce? daha odoğmadan kendi isteklerimizi onlara empoze etmeye ne hakkımız var????
ayrıca daha hamileliğinin en başlarında kendi kendine sezeryana karar vermen de beni şaşrttı. bu gibi durumlar sadece türklere mahsus, yurt dışında böyle değil demişti doktorum. so zamanlarda yakın cevremde o kadar cok sezeryan isteyen varki, ne diyeceğimi bilemiyorum valla.
neyse..
benim kendi doğum tarihim 5 kasım. kızımın da bu tarihte doğmasını cok istedim. ama denk gelmedi. kızım ben o tarihte değil bu tarihte doğmak istiyorum dedi ve 8 kasım da dünyaya geldi. ben de onun kaderi olan bu tarihe hiç müdahale etmediğim için kendimi çok mutlu hisettim.
söylediklerimi sakın yanlış anlama. ama nüfus cüzdanında ha 9 yazmış ha 10 yazmış ha 11 yazmış. ne önemi var. bu davranışın belki de hiç kimsenin bilemeyeceği olumsuz şeylere yol açacak. bunun asla garantisi yok.
samimi bir şekilde fikirlerimi yazdım. lütfen kırılma va yanlış anlama beni.
her şey sağlıkla ve hayırlı zamanda gerçekleşir umarım. şimdiden kolay doğumlar diliyorum....

Son düzenleme:
önemli olan sağlıklı olması bence doğum tarihinin hiç bir önemi yok. zaten bunu sen de anlayacaksın hamilleliğin boyunca.daha çok başlardasın..
bu arada hayırlı olsun bebişinna.s.

Bebeğin sağlığını etkilemeyecekse güzel olur canım bende eylül 2009 annesi olucam allah nasip ederse 3 haftalık hamileyim bende düşünüyorum 09.09.09 aman diorum bebişim gelsinde sağ sağlim ne far edecek ama yine senin için sağlığını etkilemezse bebişin güzel bir tarih istediğin tarih canım :)

bebeğin anne karnında bir gün bile fazla durmasının inanılmaz faydası var.(tıbben belirlenen süreyi çok aşmadıktan sonra tabi)
belirttiğin tarihte doğurmanın ise çocuğa hiç bir faydası yok.sadece sen eşe dosta kızım şu tarihte doğdu diyeceksin.buda bana göre bencillik.
bırak doğması gereken zamanda doğsun.
doktor artık almamız gerekiyor diyene kadar bebek gelişimini tamamlamaya devam etmeli.

hiç anlamıyorum böyle düşünen insanları.kro'ya katılıyorum.bencillikten başka bişi değil.
birde burç takıntısı olan anneler gördüm ben.yokşu tarihte doğsun.yengeç olsun falan.
tuhaf...

:KK66: güzel zaman umarım denk gelir biz yakalayamadık

Son düzenleme:
hiç anlamıyorum böyle düşünen insanları.kro'ya katılıyorum.bencillikten başka bişi değil.
birde burç takıntısı olan anneler gördüm ben.yokşu tarihte doğsun.yengeç olsun falan.
tuhaf...

merhabalar bende size sonuna kadar katiliyorum.bir anne bu kadar bencil olmamalidir .henuz yolun basindayken . ozur dilerim kesinlikle kirici olmak istemiyorum .
bu arada anlamadigim diger konu sezeryan. ben yurt disinda yasiyorum. dr .a milyarlar ver yinede seni istegin uzere sezeryan yapmiyolar.ya normal dogurursun yada igneli. ama turkiyede dr. ozellikle yapiyorlarki daha cok gelir getirsin diye. ve bu uzun zamandir devam ediyor annelerimizin hangisi sezeryanli dogurdu.herkez catir catir dogurdu .sezeryan en son noktada ihtiyac halinde yapilmasi gerekiyorsa yapilmalidir. rizki cok daha fazladir.

allah bi aksilik vermezse eylülde anneyim ama tam 09- 09 ' a gelmiyor sezeryanla bebeğimin doğumunu o özel güne getirmek istemem bencillikmi lütfen önerilerinizi bekliyorum bu arada doğması gereken en fazla 1 hafta sonra yani sağlığını etkilemiyor yorumlarınız için şimdiden teşekkürler:çok üzgünüm:

canım seni çok iyi anlıyorum.tabi ki allah hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde ve en hayırlı zamanda kucağımıza almayı nasip etsin. benim de doğumum için doktor 14.09 dedi. ama ben normal doğum istiyorum ve açıkçası sırf 09.09.09 a denk gelsin diye sezaryan yaptırmayı bile düşündüm. ama sonra düşündüm de onun kısmetinde yazan tarih neyse onu yaşasın

Selam benimde eğer bir aksilik çıkmaz ise 11.09.09 doğurmam bekleniyor eğer 2 gün önce sezeryan olması sorun olmaz ise bende istiyorum 09.09.09 doğum terihli olmasını.

slm arkadaslar benimde dogum 8.9.2009 denk geliyor belki bi gün daha sıkarsa kendini gelir 9-9-09 da hehe allah saglıklı bebek nasip etsin hepimize cnm normal dogum yapabiliryorsan normal yap
sezeryan la illada o tarifte yapma allah saglıklı evlat nasıp etsin sanada

bebeğin anne karnında bir gün bile fazla durmasının inanılmaz faydası var.(tıbben belirlenen süreyi çok aşmadıktan sonra tabi)
belirttiğin tarihte doğurmanın ise çocuğa hiç bir faydası yok.sadece sen eşe dosta kızım şu tarihte doğdu diyeceksin.buda bana göre bencillik.
bırak doğması gereken zamanda doğsun.
doktor artık almamız gerekiyor diyene kadar bebek gelişimini tamamlamaya devam etmeli.

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

yazcak bişey bulamadım yani.

X