Benim değerım bu mu?

canım sen kımseye bakma oyle veya boyle sevmıssın unutamamıssın evlenmıssın kaynananların yaptıgı karaktersızlık senı anlıyorum ama esın nasıl esın ıyımı sana karsı sen onlara bak ınan oyle hayatlar öyle ınsanlar varkı yuzukmus alyansmıs evmıs esyaymıs hepsı faso fiso senın degerını onlar mı belırlıcek?ne kocalar var karılarına hep en guze4l seylerı alır dısardan bakıldıgında adam karısına tapıyodur ama ışin içyuzu ole degıl adam karısını aldatıyo adam en guzel takıları alsa neyazar?esıne baglı sadık olmadıktan sonra yada ne kaynanalar var gelınıne onu bunu alır cok kıymet verır gıbı davranır yuzune arkasından demedıgını bırakmaz.BOYLE SEYLERI DUSUNEREK KENDINI UZME SENIN DEGERINI BIR TENEKE PARCASI MI BELIRLICEK?KOCAN SENI SEVIYOMU EVINIZDE HUZUR VARMI ESIN SANA SADIKMI SEN BUNLARI İNSANOGLU KENDINI MUTLUZ ETMEK ICIN SUREKLİ BAZI DUSUNCELERE KAPILIR.EGER MUTLU OLMAK ISTIYORSAN KENDINDEN DAHA KOTU DURUMDA OLAN INSANLARI DUSUN KENDIMDEN BILIYORUM INSAN HAYATININ HERDONEMINDE KENDINE HAKSIZLIK YAPILDIGINI DUSUNUR MESELA ESINDEN ILGI GORMEYEN BIR BAYAN ESIN TARAFINDAN ILGIYE BOGULAN BIR BAYANI GORDUMU ICI ACIR YANI BUYUZDE KOTU OLANLARI DUSUN YOKSA KENDI KENDINI YER BITIRIRSIN BIZ BAYANLAR ZATEN COK HASSAS COK DUYGUSALIZ COK KIRILGANIZ KENDIN ICIN IYI SEYLER DUSUN BASKALARI SENIN DEGERINI HICBISEYLE BICEMEZ :KK20:KAYNANANDA ÇOK CAHİL:KK53: BİRİSİ COK BELLI IDARE ETMEYE CALIS DAHA NE KAYNANALAR VAR SUREKLI ESINI DOLDURUP KAVGAYA SEBEBIYET VERMIYOSA ONA BILE SUKRET
ben kımseye bakma olayı değilki dupe duz yuva yıkan aldatan kadın oldum böle bişey yapmadıgım halde bırde ustune ustluk uyardıgım ınsan bana kufurle s..ktr git yazıoo ...onu ilk Allaha sonrada ,site yonetıcılerıne havale edıorum...sizin yazdıklarınıza gelınce cnm aynı annemın bana sölediği öğütler gibi geldı..ben zaten baştan bu yuzde3n hıcbışey ıstemedım...tokgözlu oluım gerısı gelır onlar dusunur dedım ..olmadı...ama bugun çok mutlu oldum eşim kalk gidelim alaalım alyansı dedi...seti verdık bana tek taş,taşlı alyans ,küpe,bıleklık,kolyelı bi set ve oğluşumada kunye aldık:)sankı nişan alıişverişine çıkmış gibi olduk cok mutlu oldum..cunku hep özenıodum onuda gectım arkdşlarım eşimin ve eşimin ailesinin bılıp kucumsuorlardı...ii oldu artık eşimede laf edemıcekler....tabıkı onmlı değil ne oluck altınla onla bunla..ama koşede duruopdu bıde sınır bozuodu...onu verıp takacgımz istediğim şeylerin alınması ıı oldu..zaten bu set olmasa böle bişey ıcın diretmıcektım bu kdr....bende ona buna onem vermırm..ama vardı değerlendi....teşekkür ederım dusuncelerın ıcın..

bence sonuna kadar haklısın başka bi kadından kalma şeyi takmak istememen en doğal hakkın..en doğru yapman gereken şey eşinle birebir konuşup onu ikna edip değiştirmek için kuyumcuya sokmak..hem herşeyin içinde kayınvalidenin olması gerekmez..o bilmesede olur...önemli olan eşinin düşüncesi o tamam dedikten sonra kayınvaliden konuşsun dursun zoruna gittiğini kullanmak istemediğini güzel bir dille eşinle konuş canım..evliliğine kararlarınada kimsenin muhalefet olmasına izin verme...:KK20:

teşekkür ederım fıkırlerınıcın cnm :KK66:öle yaptık zaten değiştirdik...ondan bundan kalma şeyı asla takmadım takmamda....hiç acımadım verırkende...istedıgım şeleri aldık....:)

kendini nekadarda masum gösteriyrosun..adamın yuvasını yıkmışsın karısını boşatmışsın gelip evine çöreklenmişsin....eeee sen sandınmıki başka bir kasdını sırtından vuran adam sana dosdoğru olacak ve yuva yıkanın yuvası olacak...bak işte olmayacak...dahaaaa çookkk üzülecek pişman olacaksın......bence az bile çekiyorsun....bazı kadınlar aşkın sevginin hayatta her boşluğu dolduracağını sanıp evlilikleri yuvaları yıkıyorlar ama olmuyor işte karakteri olan erkek kedisine güvenip koynuna giren kadını yarı yolda bırakmaz...

yuva yıkmakla ne ılgısı var kı ?
konuda da belırtıldıgı gıbı,esıyle evlenmeden once beraberlermıs zaten .sonra esı durduk yere haber vermeden terketmıs baska bırıyle evlenmıs .o surecte de evlendıgı dıger kısıden bosanıp konu sahıbıne gerı donmus .yanı yuva yıkmakla hıc bır alakası yok yazdıklarınızın .usteık konu sahıbının suan kı derdı esı degıl ,esının aılesı .

aslıcıgım cok uzuldum yasadıklarına .ama dıger arkadasların da dedıgı gıbı bastan ben hıc bırsey ıstemem demen yanlıs olmus .tamam senı anlıyorum gozun asktan baska bırsey gormemıs ama,keske ben hıc bırsey ıstemem demek yerıne ,madem durumları ıyımıs ne gerekıyorsa ne uygunsa onu alalım demen daha dogru olurmus.ama bana kalırsa esının aılesının bu cımrılıgı daha oncekı gelınden kaynaklanıyor .sanırım daha oncekı gelın bayag seyler ıstemıs akıtmıslar o gelıne .sımdı de esının aılesı korkararak daha temkınlı davranmak ıstemısler sana .sen de ben bırsey ıstemem dedıgınde canlarına mınnet olmus .bundan sonra dıger arkadasların da dedıgı gıbı ,esının madem durumu var esyalarını alyansını rahatsız oldugun herseyı degıstır yavas yavas.ayrıca kayınvalıdene hesap vermek zorunda da degılsın .artık sız evlısınız .3.sahıslara soz düşmez.

Son düzenleme:
başta ben altın falan istemem demişsiniz demekki istiyormuşsunuz içten neden öyle dediniz söyleseydiniz isteklerinizi siz agırdan almak istemişsiniz ama karşı taraf anlamamış

bence konuya şu açıdan bakmalısın altını yüzüğü seti hepsini bir kenara bırak belki kayınvalideni kayınpederini de.. dur geriye bak ve düşün sen sevdiğin adamı yıllar önce kaybetmişsin başkasıyla evlenmiş belkide herşeyin bittiği zamanda tekrar sana dönmüş sana hayat kocaman bir şans vermiş bunun için canını verecek insanlar tanıyorum yüzük ne ki veya bilezik veya set bunların hepsine sahip olsaydın çocukluk aşkın yanında olmasaydı onu geri alabilecekmiydin onu düşün bırak arkadaşlarında zümrütler yakutlar olsun nereden biliyorsun senin kadar mutlu olduklarını belki onlar kendilerini onlarla avutuyorlar sen çok şanslı birisin hayat bana böyle bir şans vermedi elindeki değer okadar büyük ki herşeyi bırak sadece hayatının aşkına ve çocuğuna sarıl bence ve mutlu ol...

bence konuya şu açıdan bakmalısın altını yüzüğü seti hepsini bir kenara bırak belki kayınvalideni kayınpederini de.. dur geriye bak ve düşün sen sevdiğin adamı yıllar önce kaybetmişsin başkasıyla evlenmiş belkide herşeyin bittiği zamanda tekrar sana dönmüş sana hayat kocaman bir şans vermiş bunun için canını verecek insanlar tanıyorum yüzük ne ki veya bilezik veya set bunların hepsine sahip olsaydın çocukluk aşkın yanında olmasaydı onu geri alabilecekmiydin onu düşün bırak arkadaşlarında zümrütler yakutlar olsun nereden biliyorsun senin kadar mutlu olduklarını belki onlar kendilerini onlarla avutuyorlar sen çok şanslı birisin hayat bana böyle bir şans vermedi elindeki değer okadar büyük ki herşeyi bırak sadece hayatının aşkına ve çocuğuna sarıl bence ve mutlu ol...

aslıcıgım cok uzuldum yasadıklarına .ama dıger arkadasların da dedıgı gıbı bastan ben hıc bırsey ıstemem demen yanlıs olmus .tamam senı anlıyorum gozun asktan baska bırsey gormemıs ama,keske ben hıc bırsey ıstemem demek yerıne ,madem durumları ıyımıs ne gerekıyorsa ne uygunsa onu alalım demen daha dogru olurmus.ama bana kalırsa esının aılesının bu cımrılıgı daha oncekı gelınden kaynaklanıyor .sanırım daha oncekı gelın bayag seyler ıstemıs akıtmıslar o gelıne .sımdı de esının aılesı korkararak daha temkınlı davranmak ıstemısler sana .sen de ben bırsey ıstemem dedıgınde canlarına mınnet olmus .bundan sonra dıger arkadasların da dedıgı gıbı ,esının madem durumu var esyalarını alyansını rahatsız oldugun herseyı degıstır yavas yavas.ayrıca kayınvalıdene hesap vermek zorunda da degılsın .artık sız evlısınız .3.sahıslara soz düşmez.
evet tatlım hatalıyım ama o zaman şşte onemı yoktu benm ıcın beklemedım dedımkı ıstemeym onlar dusunur ...yada olmasada olur benm derdim altın maltın değil ama onlar benm ıı nıyetımı kullanınca fazlasıyla ya ben salakmıyım herkes aldırıo edıo ben bu kdr safmıyım dedim....kızdım kendıme o yzudn :)

cnm benm o kadar haklısın kı hayat hıc ummadıgım bi şekilde hıc bızaman olmayacak bişşeyı tekrar bana gerı donderdi....arkasından çok uzuldum hayata tutunmayaçalıştım o kdr acıydıkı hıcbişey sölemeden çekip gitmesı ınanırmısın 2 yıl sonra evlendıgını duydum ....o bana sözlendıgını söledıgınde bıdaha onu asla aramadım..bana söz vermişti 3 sene benı bekle demişti...bende safım ya tamam dedim...sandımkı benım okulumu beklıck gitti sözunu tutmadı....evliliği yurumeyıncede boşanmış geldı yıne buldu benı ılk sınırlendım kızdım falan ama bana o kdr zamandan sora sölediği şey ne bılıomusunuz ''ben sana benı 3 sene bekle dememişmiydim.....''hala aklımda onu o kdr cok sevmiştimki..tamam kavga edıoruz tartışıoruz hıc bekledıgım şeyler değil bunlar...ama sonunda bız bırbırımızn kaderınde varmışız ...nerdeyse ımkansızı yaşadım ben...o yuzden birilerinin bana o tarz yakıştırmaları yapması cok dokundu....ayrıca sölediğin herşeyde haklısın bundan sonra bu yoldan ılerleyecegım su zamana kdr bu yoldan yurudugum gıbı...sevgiler:KK19:

sen ben altın istemiyorum sizin sevginiz yeter demiştin şimdi niye içine batıyor ki?
ne gerek vardı "istemem" demene bıraksaydın alsaydı. o kadar övünmeye ne alacaksa.önce bişi istememem diyip sonra mız mızlanmayın.şımartmışsınız çok..

Meraba ;daha onceden sölediğim gibi ben eşime 15 yasında aşık oldum sevdım ,guvendım...ama o benı 16 yaşındayken terkedip hemde hiç bi açıklama yapmadan gitti başkasıyla evlendi...Ağladım,üzüldüm derken unıversıteye girdim onuda 3 yıl boyunca görmedım...Unıversıte 2 ye geçmişken ailemı arayarak bana tekrar geri donmek ıstedıgını boşandıgını söledi ailem bana hiçbişey sölemedı,ama o benı buldu...sonra bıanda karşıma çıktı....'' ilk benı sevdiğiysen nıye gıttın nıe bana acıklama yapmadın'' dedım ''şimdi yıllar sonra bana gerı donuosun neden'' dedim...açıkladı(özel oldugundan açıklayamıyacağım ama genel neden yaşımdan dolayıymış....)ben onu hıc unutmamıştım ama ıcten ıçede bana o yaşımda yaşattıklarından dolayı kızgın ve kırgındım..ama affettım...geldıler istedıler ağbim karşı cıktı ama benm sevgım karşısında ve daha onceden cok acı cektıgım ıcın kabul ettıler....

Gelelim asıl mevzuya...Benm kayınvaldemler ,kayınpederım durumu ıı olan ınsanlar...ama ben hıcbişey ıstemedım ne altın ne o ne bu...sadece eşime oturacağımız evde eskı eşiylede yaşadıkları ıcın yenılemek ıstedım bana salon takımını boşandıktan sora değiştirdiklerini söledi..bnde peki o zaman sen sectın madem dedım karışmadım...o eşyaları kullandım bı sure...(ta kı bana yalan söledıgınını öğrenene kadar)buarada kayınvaldem söz alışverşine çıkartmak ıstedı bızım geleneklerımızde kız alır söz kıyafetını ayakkabısını ama kayınvaldem çıkalım alalım dedi(yanlız alışverışe cıkılıcak bırı değildir rezıl eder pazarlık yaparken sonra herseye karışır kendı ıstedıgı olsun ıster bana hıç sormaz kırmadan söylesem dahı ezer gecer öyle bi kadın ve aynı zamanda cimridir o yuzden eşim bırlıkte cıkalım dedı ama annem evde olan abıyemı gıymemı ıstedı eşim istemedı derken biz eşimle cıktık cunku oda annesının huyunu bılır)neyse eşimle abıyeden ayakkabıya aldık herşeyı geldık gayette uygun almaya özen gösterdım...sözde bi bilezik taktılar...(süslü olanlardan)daha sonra dugun zamanı annemlerle bırlıkte bana set almaya gittik...o sırada eşim aradı nerdesın dıe ..bnde annemlerın bana dugun ıcın set aldıklarını söledim...bikaç gun sora kayınvaldemle dışarı çıktık kızım ben sana neler alıcm derken ben şöyle dedim^ben bılezıktı takıydı altındı hıc bışey ıstemıorum benm ıstedıgım en guzel bılezık oğlunuzun,sizin sevgınızdır ''dedim...aradan bıkç gun gecıncede bıze geldıler kayınvaldemın elınde bı set kutusu (kırık)ıcınde yuzugu olmayan hiçbişekilde takmayacagım hatta pırlantaları dokuk bışey cıktı...teşekkür ettım sadece yuzugunu göremedıgımden sordum ''senın olcunu bılmedıgımden almadım sora alırız''dedi..bahside gecmedı bıdaha...
o zaman anladım bana eskisinden kalma seti takıo die...kırıldım ama yuzune vuramadım
....nişanda ısvicreden aldıgı altın görunumlu saatle altın taktı ...buarada eşim ıp incecik bı söz alyansı aldı cok begendım ama benm gördugum ailemden genelde ya evlılık yuzgu tek taş (gerck olmasına gerek olmayan)yada kalın alyans alınır ve değiştirilir....hıçbırı olmadı...bnde ıstemedıgımı belırmiştim zaten...sonra ceyıze eski bi kutu fi tarihinden kalma şeler 1mılyoncudan alınmış fondoten,kurumuş eyelıner,iğrenç bi parfum,kan kırmıızısı alınmış ruj ustume 2 beden kucuk gecelık takımı ve gözlerimin açılmasını sağlayan hayatta gıymeyecgm bılege kadar kalın hantal bi kumaştan etek....hepsinı begendıgımı söledım teşekkur ederım dedim yanı hep alttan aldım ama annemın ağbimin sözlusune yaptıklarını görunce ıcten ıce neden böyleler ben onlara ne yaptım dıe dusundum....evlendık o setı taktılar bi bilezik taktılar.....yuz görumlugu falan hıçbişey yok zaten...birde sonradan takılan 1 kaç çeyregıde cebe ındırmış...aradan zaman gectı hep arkdşlarımın cevremın elinde guzel alyanslar,tek taşlar o kadr özendımkı....oğlum doğdu hıcbişey takmadılar bana ....oysakı hamıle bile değilken ''torunu kucgıma ver araba altında ''dedi..ama ben 2 sene sonra altınlarımı bozdurup arabamı aldım hıcbı yardımda bulunmadılar,...erken doğumumdan oturu hazırlanamıştım bi gecelığim bile yoktu nasıl desem logusalar ıcın olanlardan falan ...onu bıle dusunemeden gelmişler en sonunda annem söyledı .''....hanım herşeyı bılıorum dıosunuz ben burda yoktum söleseydınız ben bikaç parça bişey alırdım ama bu şekilde yatırılır mı?dedi...sonra saolsun arkdşlarım kayınvaldemı alıp kendı annemdende kredı kartını alıp bana logusalık ıcın bişeyler almaya gittiler...kayınvaldem ılk carrefourdan ucuza kaçmak ıstemiş...ama arkdşlarım tutmuş kolundan boynere sokmuş bi annem bide kayınvaldem ıcın ıkı gecelık secmişer (emzirmek rahat oluck şekilde bi gecelık)..kayınvaldem ucuz olanı kaptıgı gibi kasaya giderken arkdşlarım elinden cekıp'' ......teyze bız senın ıcın bunu sectık onu aslının annesı ıcın alıcz sen kayınvaldesın sana bunu almak yakışır'' demiş....kayınvaldem akıllı hemen benm param ona yetmeyebılır demiş ama benm arkdşlarım ondan cınler senın yanında ne kdr var ...teyze demişler?oda 250 dıyınce bu zaten 200tl demiş ve neticede aldırmışlar....50 tlyede cikolata yaptırmışlarr...getirdiler saolsunlar o kdr moralım bozuk olmasına ragmen giydirdiler,kırmızı tacımı taktılar,benı yenı anne gibi yaptılar ....onlara kalsaydı hastaneye gıttıgm eşortmanla kalırdım...

neyse dunku mevzuya gelelım özendim bikaç yuzuge ama malum altın çok pahalı ama alıck durumları var yanı eşiminde alıck durumu var ama bende harcatmak ıstemıyorum altın pahalandı cunku atasayın tarıhlı altın görunumlu
celik alyans alalım dedim...
..kayınvaldeme dun akşam laf arasında alyans değiştirecegımzıı söledim ne gerek var dedi...herşeyın bı adabı var dedim hrkeste göruorum ya tek taş yada daha kalın alyans takıolar hem eşiminde sureklı kırılıo alyansı ınce olmasndan dedim...ne gerek var demeye başladı...
bende o taktıkları seti altın değeri arttıgı ıcın satmk ıstedıgımı söledım ...aman aman dedi satma yarıya gıder dedı...o gelınıme kalıckmış bnm ...(ben öle bişeyı gelınıme takmam asla)söledi durdu ,,,takas yaparım o zaman dedim bılemıorum dedi ama sureklı onun derdınde bende kafama koydum takasla bişey yapıcm o setı gördkçe kendı değerim aklıma gelıo ağlayasım gelıo...bana manevı hiçbişy yapmadılar uzmeekten baska..yınede katlandım,ama bende ınsanm ve onların dusundugu kadr değersiz değilim....

buınsanların çifliği var,heryerde evlerı var...ama gelınlerıne eski gelınlerınden kalma setı takıck
durumları yok ,ustune ustluk alyans almak ıstedıgımız ıcınde laf yıyorum...hemde hayatm boyuncada takmayacgm sınırımı bozan bı set....

benm gunahım ne ???balayına eski gelınlerını taylanda yollamaya paraları vardı peki benm neydı gunahım????değeri parayla ölçmuorum altınlada zaten başında ıstemedım ...ama sadece bişeyler adabına göre yapılır
yada bzıım oyumuz var buyumuz var bız şöleyız böleyız dıe ortalıkta gezılmez eskısıne yapılanlar sölenmez:KK47:
benm annemde ağbimin ayrıldıgı sözlusune aldıgı setı benm dugunum olacagı ıcın benm begendıgım olsun dıye takas yaptı ....eski eşyaları layık görduler bana ..zaten onların yasadıgı evde yasıorum eşyaları nıe almamak ıcın yutturuosunuz....durumları olmasa nese dıcemde ....yapılması gerekenlerı yapmadılar ya ona tek sınırlendıgım...
ama artık umrumda değil o setı ıstemıorum artık gözume battı.... sizce ne yapayım...?
not:
buarada rica ediorum krıcı,ağır ıtaamlarda bulunmayalım...burdakı bazı kadınalr bazı şeyleri bılmedıklerı ıcın kargasa çıksın dıe konuşuolar ...benm öle ınsanlarla ugrasıck ne vaktım var nede zamanım bnde bu forumdayım ve suana kadr bana uymayan bı suru yazı olmasına ragmen yaşamadıgım ıcın eleştrimıorum yada konu sahıplerı nekdr haksız olursa olsun çatışma yapmak istemıorum.. burda şöle yapsaydın böle yapsaydın denır yada takma denebılır...ama ağır eleştiriyi kımse kabullenemez ...sevgiler:KK69:

Canım haklısın kayınvalidenin öyle uyduruk bir set vermesi falan hoş değil tabiki , ama sen demişsin en başında hiç birşey istemiyorum diye.Aslında istemesen bile istemiyorum demen yanlış ben bekarım ama bildiğim kadarıyla bu altın konularında falan zaten herşeyin en pahalısını almak istemez kimse birde sen istemiyorum deyince bunlarda eski seti vermişler sana sanırım.Keşke en başında hiç demeseydin ben altın istemem vs diye.Bende meraklı değilim ama istemem diyincede olanlar görülüyor.Eşyalar konusunda bende rahatsız olurdum açıkçası haklısın , yavaş yavaş değiştirmeye bak derim. Ben olsam öyle yapardım sanırım eşinin durumuda yerindeymş güzel bir şekilde yeni bir oturma grubu beğendim falan taksitle alsak mı diyebilirsin bu şekilde ikna edebilirsin sanırım. :KK71:

cnm konunu okudum ve düşüncelerimi yazacağım.evet sana yapılan haksızlık.para pul,altın elbette sağlık ve huzur ile ölçüldüğünde çok değersizir.ancak hayatta her şeyin bir yeri zamanı vardır.Yapılmayanlar vaktinde yapılmamıştır.mazereti,tamiri olamaz olmayacaktır.ancak eşinin ailesi tarafından düşünürsek 1.eşi için anladığım kadarıyla tüm imkanlar kullanılmış.ama sonuç hüsran..biten bir evlilik.hiç böyle düşündünmü?bunların yapılmaması senin değrsiz olman değil,zamanında verirlen sonsuz değeri anlamayan ve doğal olarak eşinin ailesine mutsuzluklar yaşatan birinin arkasında bırakmış olduğu acı yazgıdır.bile bile lades demişsin diyenlere katılmıyorum.hayat gerçekte palnlandığı gibi yürümez..ama benim sana tavsiyem ne almak istiyorsan eşinle yada kendi başına almaya çalışman.çünkü karşı tarafa sorumluluklar yüklemen sana hep olumsuzluklar getirecektir..sen sen ol eşine güven,her şeyi ondan iste.arkana bakma.bakış acını değiştir.ailesinden hiçbir şey bekleme.saygılı tavrını sürdür.herkes mutlaka hak ettiği hayatı yaşayacaktır..sabırlı ol.su akar yatağını bulur nasılsa..

Canım konunu yeni okudum yorumalrı okumaya vaktim olmadı konun oldukça uzundu çünkü işteyim de:)

bak çok haklısın çokkkk aynı şeyleri yaşamaşız insan kırılıyor ediyor bende senin gibi durumalr yaşadım yeni evliyim benim kaynanamda seninki gibi çok pintidir banada diğer eltimlere aldığı geceliği ama olmayan 10 yıllık gecelik takımı verdi ,sana gene eski de olsa altın takmışlar bana 1 tane bilezik takılmadı hatat ban akuyumcudan emanet almış 4 tane bileizk sonra geri vericekmişiz gelinliğimi kiralamamı istedi evimde krş eşyası yok hatat çeyiz için verdi 2 yastık 2 yorganından yastıkları hastane yastığı çıktı oo ben neler yaşadım neler haklısın bak bende zamanla düşünüyorum değerim bumuydu diye ama bırak yapmasınlar kimseye müdanamız olmasın kendimiz yapalım gelip benim evime burası benim evim diyemez misaifr gibi gelir misaifr gibi gider hatat takmış gecenlerde bana hamur yoğurmak için tepsi alıcakmış dedim aaa sen zahmet etme herşeyimizi biz yaptık onuda biz yaparız keisnlikle aldrımam sonradan ben acısını çıakrtıyorum bu ay doğum günüm eşime dedim yüzgörümlük borcunda var bana faiziyle birlikte 4000 tlye bir kelepçe beğend,m bi zahmet alırsın:) çıtı çıkmıyor doğum günümdede 750 tlkik saat siparişi veridirttim aa hem çalışıyorum hem bedavaya getirdiler beni hemde evde sorumluluklarım var diye kısayım kendimi istediğimi alamayım çok değil geçen hafta karar verdim böyle olmayı harcıcam kendimede ne isityorsam alıcam aldırtıcam...

cnm konunu okudum ve düşüncelerimi yazacağım.evet sana yapılan haksızlık.para pul,altın elbette sağlık ve huzur ile ölçüldüğünde çok değersizir.ancak hayatta her şeyin bir yeri zamanı vardır.yapılmayanlar vaktinde yapılmamıştır.mazereti,tamiri olamaz olmayacaktır.ancak eşinin ailesi tarafından düşünürsek 1.eşi için anladığım kadarıyla tüm imkanlar kullanılmış.ama sonuç hüsran..biten bir evlilik.hiç böyle düşündünmü?bunların yapılmaması senin değrsiz olman değil,zamanında verirlen sonsuz değeri anlamayan ve doğal olarak eşinin ailesine mutsuzluklar yaşatan birinin arkasında bırakmış olduğu acı yazgıdır.bile bile lades demişsin diyenlere katılmıyorum.hayat gerçekte palnlandığı gibi yürümez..ama benim sana tavsiyem ne almak istiyorsan eşinle yada kendi başına almaya çalışman.çünkü karşı tarafa sorumluluklar yüklemen sana hep olumsuzluklar getirecektir..sen sen ol eşine güven,her şeyi ondan iste.arkana bakma.bakış acını değiştir.ailesinden hiçbir şey bekleme.saygılı tavrını sürdür.herkes mutlaka hak ettiği hayatı yaşayacaktır..sabırlı ol.su akar yatağını bulur nasılsa..

canım ilk gelinelrinde hüsranla sonuçlandı diye yeni gelini önemsememezlik hakkı vermez bence sonuçta herkezin yeri farklıdır. Ama diğer dediklerine katılıyorum

Seni anlıyorum sonuna kadar da haklısın. Sen tok gözlülük mütevazilik yapmışsın ama böyle insanlar bu hareketlerden anlamaz tatlım çirkef olacaksın onlara bak nasıl yaranırsın.
Bende evlenirken hiç bişey istemedim. Ne oldu biliyormusun hiç bişey istememiş oldum. Onun içinde hiç bişey yapmaya gerek duymadılar. Kendi oğlunun düğününe misafir gibi geldi ve hiç bişey takmadılar.
Aklına gelebilecek ne varsa eşimle ikimiz yaptık.Bohçadan düğün salonuna kadar. Çok zor günler geçirdik çok borç ödedik. Ama şimdi misafir gibi bile gelemiyorlar evime diken üstündeler o rahatlığı vermedim
onlara vermemde ne yaptıgım,ne aldığım hiç bişey hakkında yorum yapamıyorlar yaptırmam. Öyle laf sokayım derdindede değilim. Ben onların gelini falan değilim anne baba da demiyorum zaten. Bana ne kadar
değer verdilerse şimdide karşılığını görüyorlar. Herşey karşılıklı sonuçta.

canım ilk gelinelrinde hüsranla sonuçlandı diye yeni gelini önemsememezlik hakkı vermez bence sonuçta herkezin yeri farklıdır. Ama diğer dediklerine katılıyorum

cnm evet bende sana katılıyorum kesinlikle onlara hak vermiyorum doğru yapmışalar demiyorum.ama ben onların bakış açısını dile getirmeye çalıştım.eminim böyle düşünüyorlardır.çünkü onlara göre bu hayat tecrübesidir.ki asla öyle değildir ama onların bakış acısı bu.değişmeyecektir.bunu söylemeye çalıştım.

Canım konunu yeni okudum yorumalrı okumaya vaktim olmadı konun oldukça uzundu çünkü işteyim de:)

bak çok haklısın çokkkk aynı şeyleri yaşamaşız insan kırılıyor ediyor bende senin gibi durumalr yaşadım yeni evliyim benim kaynanamda seninki gibi çok pintidir banada diğer eltimlere aldığı geceliği ama olmayan 10 yıllık gecelik takımı verdi ,sana gene eski de olsa altın takmışlar bana 1 tane bilezik takılmadı hatat ban akuyumcudan emanet almış 4 tane bileizk sonra geri vericekmişiz gelinliğimi kiralamamı istedi evimde krş eşyası yok hatat çeyiz için verdi 2 yastık 2 yorganından yastıkları hastane yastığı çıktı oo ben neler yaşadım neler haklısın bak bende zamanla düşünüyorum değerim bumuydu diye ama bırak yapmasınlar kimseye müdanamız olmasın kendimiz yapalım gelip benim evime burası benim evim diyemez misaifr gibi gelir misaifr gibi gider hatat takmış gecenlerde bana hamur yoğurmak için tepsi alıcakmış dedim aaa sen zahmet etme herşeyimizi biz yaptık onuda biz yaparız keisnlikle aldrımam sonradan ben acısını çıakrtıyorum bu ay doğum günüm eşime dedim yüzgörümlük borcunda var bana faiziyle birlikte 4000 tlye bir kelepçe beğend,m bi zahmet alırsın:) çıtı çıkmıyor doğum günümdede 750 tlkik saat siparişi veridirttim aa hem çalışıyorum hem bedavaya getirdiler beni hemde evde sorumluluklarım var diye kısayım kendimi istediğimi alamayım çok değil geçen hafta karar verdim böyle olmayı harcıcam kendimede ne isityorsam alıcam aldırtıcam...

bende senin gbydım ama gözüm açıldı artık... istiyorum artık. hiç de çekinmem. eşimle işten gelyrz annesi yemek yapıyor gün içinde bize. bnm kaynanam yemek yapmayı da fazla bılmez. ben malzemeyı götürüyorum. anne canımız bundan istiyor. ben yapmayı bılmem dıyor. anlatıyrm yapıyor ve yıyoruz. eskıden olsa ben ısten gelır yapardım canım cıkardı. masayı toplardım bulaşık yapardım yeri süpürürdüm..derken yatma vaktı gelırdı. artık oyle diil.

Canım haklısın kayınvalidenin öyle uyduruk bir set vermesi falan hoş değil tabiki , ama sen demişsin en başında hiç birşey istemiyorum diye.Aslında istemesen bile istemiyorum demen yanlış ben bekarım ama bildiğim kadarıyla bu altın konularında falan zaten herşeyin en pahalısını almak istemez kimse birde sen istemiyorum deyince bunlarda eski seti vermişler sana sanırım.Keşke en başında hiç demeseydin ben altın istemem vs diye.Bende meraklı değilim ama istemem diyincede olanlar görülüyor.Eşyalar konusunda bende rahatsız olurdum açıkçası haklısın , yavaş yavaş değiştirmeye bak derim. Ben olsam öyle yapardım sanırım eşinin durumuda yerindeymş güzel bir şekilde yeni bir oturma grubu beğendim falan taksitle alsak mı diyebilirsin bu şekilde ikna edebilirsin sanırım. :KK71:
tatlım eşyaları coktan değiştirdim :KK66:setıde bozdurdum aldım ıstedıgım alyansı tektaşı rahat ettım:)dusuncelerın ıcın saolll çok haklısın teşekkurler derdıme ortak oldugun ıcın;İ)

senınkılerde amma garıpmış:))))bızımkılerle aynı nerdeyse aman takma dediğin gıbı kendımız halletmek en ıısı ılk ınat yaptım ama ıstemıorum hıcbışey....kendımızın yapması kadr guzel bişy olamaz o olsaydı karışırdı zaten herşeye...

Seni anlıyorum sonuna kadar da haklısın. Sen tok gözlülük mütevazilik yapmışsın ama böyle insanlar bu hareketlerden anlamaz tatlım çirkef olacaksın onlara bak nasıl yaranırsın.
Bende evlenirken hiç bişey istemedim. Ne oldu biliyormusun hiç bişey istememiş oldum. Onun içinde hiç bişey yapmaya gerek duymadılar. Kendi oğlunun düğününe misafir gibi geldi ve hiç bişey takmadılar.
Aklına gelebilecek ne varsa eşimle ikimiz yaptık.Bohçadan düğün salonuna kadar. Çok zor günler geçirdik çok borç ödedik. Ama şimdi misafir gibi bile gelemiyorlar evime diken üstündeler o rahatlığı vermedim
onlara vermemde ne yaptıgım,ne aldığım hiç bişey hakkında yorum yapamıyorlar yaptırmam. Öyle laf sokayım derdindede değilim. Ben onların gelini falan değilim anne baba da demiyorum zaten. Bana ne kadar
değer verdilerse şimdide karşılığını görüyorlar. Herşey karşılıklı sonuçta.
valla çirkef olanlar kazanıo...bedavya gıttım dıorum cevremı gorunce:))))bızde mısafır olayıda yok pek gelemıolar ama yınede ev onların sonucta:KK43:sende takma kafanı ne yapıcksın başa gelen cekılır....:KK43:

bende senin gbydım ama gözüm açıldı artık... istiyorum artık. hiç de çekinmem. eşimle işten gelyrz annesi yemek yapıyor gün içinde bize. bnm kaynanam yemek yapmayı da fazla bılmez. ben malzemeyı götürüyorum. anne canımız bundan istiyor. ben yapmayı bılmem dıyor. anlatıyrm yapıyor ve yıyoruz. eskıden olsa ben ısten gelır yapardım canım cıkardı. masayı toplardım bulaşık yapardım yeri süpürürdüm..derken yatma vaktı gelırdı. artık oyle diil.

afferımmm sana ....ii yapıosun enn ıısı böle valla ....bnde öle yapıorum kendım yaparım onlarda yemegı daha ıı oluo:)

alyansını değiştirmek için neden kaynanandan izin istiyorsun. git istediğini al sonra parmağında görünce de değiştirdim alyansımı de kaynanan da öyle kalsın. bu ne yaaa tuvalete giderken de izin mi isteyeceksin.

Kanımca kayınvalideniz "sütten ağzım yandı yoğurdu üfleyerek yiyeyim" psikolojisine girmiş de olabilir. Netice diğerine; onu yaptılar, bunu ettiler, şunu aldılar, Taylandlara balayına gönderdiler diyorsunuz ya. Öncekine bi dünya şey yaptık değerimizi bilmedi böyle oldu bu seferkine temkinli davranalım diyordur.

Olanı biteni öylece kabul edeceksiniz. Ya da bugüne kadar hiçbişey istemedim diyorsunuz ya bundan sonrakiler için isteklerinizi açık açık söyleyeceksiniz; onu isterim bunu isterim diye alttan almadan. Hakikaten bişey istemiyor olaydınız; "istemedim, alttan aldım, kırılmasınlar dedim", deyip sonra da yapılmamış ya da eksik gedik yapılmış şeyleri düşünüp düşünüp sinirlerinizi germezdiniz.

Ya kabulleneceksiniz olabı biteni, ya da isteklerinizi açık açık dile getirecek talepkar olacaksınız. Herşey sizde bitiyor.:KK34:

Canım yaşadıkların gerçekten sinir bozucu
Bence de kayınvalidene hiç bişey söylemeseydin keşke
Verirdin seti alırdın tek taşını sonra da söylerdin sizin aldığınız seti verip aldım diye :)
Onlar eski gelinlerinden kalma eşyaları getirirken utanmıyorlar da siz mi utanacaksınız
Kayınvalidenlerde benimkiler gibi çok yüksekten atıyorlar demekki
Doğum yapmadan önce ne söz veren insanlar daha bebeğime bi iplik bile almadılar düşün
İnsan altınında bohçasında değil de adettir yani en azından bi takım al gel
O yok bu yok diğer torununun eski kıyafetlerini getiriyor boyuna
Sanki ben milletin eskisini giydiricem devamlı
Bebeğim nerdeyse yaşına girecek düşün yani
Bende evlendikten sonra bütün altınlarımızı,takılan paraları kayınvalideye verdim ki borçlarını ödesinler diye
Ne salakmışım diyorum şimdi...
Diyeceğim o ki,kimseye haketmediği değeri verme canım
Sen üzerlerine titredikçe kendilerini içişleri bakanı sanıyorlar

X