Benim değerım bu mu?

ilk mesajı bitiremedim bile kızım nasıl bu kadar kör olabiliyorsun yha...:KK43::KK43::KK43::KK43:

ay Allah ım aşk bu kadar mı kör her ne olursa olsun iste mutlaka mutlaka gençlik bikere elden gittimi sonra döndüremezsin keşkelerle kalırsın ağlamayana meme yok kızım bu devirde gerçekten ilk 2-3 paragrafı okudum içim cızz etti ne demek sadece sevgi yeter kızım tamam aşıksın ama herkesin ihtiyacı var bi şekilde baba evinde olsan istemeyecek miydin durumları iyise ne diye geride kalıyorsun cnm bnm bu kadar kör olma nolurr... sevgini ispatlamaksa derdin ispatlamışsın yeter her ne olursa olsun çocuk verm,işsin onlara onlar sana ederken çekinmiyorda sen niye çekiniyorsun üstelikde durumları iyi iken ayrıca bilmiyorum yazının sonunda söyledin mi de o salon takımını değiştirmekle kalmayıp evi değiştirirdim ben olsam ne demek cnm odanın heryerinde o kadının izleri adam nereye baksa birşeyler yaşanmışlık şimdi sen bide bu adam beni çok seviyorda dersin hangi erkek sevdiği kadına bunları yapar yapılmasına izin verir.....hangi seven erkek...

güzelim Allah sabır versin gerçekten içim yandı resmen bukadar aşık bağlı insanların bu denli sömürülmesne kahroluyorum.......Allah ım sen iyilerini çıkar karşım

hadi tamam evlilik hazırlıklarında, bütün para eşimle benden çıkmasına rağmen, k.valide k.peder bizimle geldi fikir verdi bazen beğendiklerimize burun kıvırdılar filan.. ama artık evlendik bitti. benim evime alacağım şeye ne hakla karışır? mesela ben perdelerimi istediğim yerde diktiremedim,k.validem çok ısrar ettiği için. şimdi mutfak içime sinmiyor değiştiricem ve ona sormayacağım tabi ki.. ne münasebet?

bırakın o eşyalarla oturmayı o evde oturmayı kabul etmeniz bile bence şaşırtıcı ..
eşinizin maddi durumu misaitmiş madem, eşyaları değiştirmek istiyorsanız sadece eşinizle konuşun..

ayrıca, eski eşi seti neden geri vermiş orası da başka bir mevzu. nişan bozulunca set iade edilir de boşanınca iade edilmez. her neyse.. kırık dökük seti size satmaya utanmadılarsa siz de satarken utanmayın sormayın gidin satın..
alyans meselesi de aynı şekilde. eşinizle gidin alın beğendiğiniz yüzüğü kimi ne ilgilendirir? onların ne taktığı önemli değil, onlar kendilerine yakıştırmışlar ki takmışlar. sizin yapabileceğiniz bir şey yok. üzülmeyin.

eşinizin ikinci evliliği olabilir ama bu sizin boşvermenizi gerektirmez. kaldı ki sizin de ikinci evliliğiniz olabilirdi. ne fark eder? hayatınızdaki kişiyle yeni bir hayata başlıyorsunuz. maddi şartlar çerçevesinde dilediğinizi yaparsınız..
Bence sizin hatanız, k.valide ve k.pederi gereğinden fazla önemsemiş olmanız. Artık siz ve eşiniz bir ailesiniz ve kendi kararlarınızı kendiniz vermelisiniz.

canım madem eşininde durumu var yavaş yavaş değiştir sevmediğin şeyleri.
alyansını takı setini eşyalarını.
kayınvalidene duyurmaya onun olurunu almaya gerek yokki.
sana sormuşlar istememişsin. isteseydin keşke.
belkide eski gelinleri istedi devamlı bana bunu alın şunu alın diye.
kayınvalidende o isteyince mecburen yaptı.
sen istemeyince de gelin birşey istemiyor deyip yapmadı demekki.

hadi tamam evlilik hazırlıklarında, bütün para eşimle benden çıkmasına rağmen, k.valide k.peder bizimle geldi fikir verdi bazen beğendiklerimize burun kıvırdılar filan.. ama artık evlendik bitti. benim evime alacağım şeye ne hakla karışır? mesela ben perdelerimi istediğim yerde diktiremedim,k.validem çok ısrar ettiği için. şimdi mutfak içime sinmiyor değiştiricem ve ona sormayacağım tabi ki.. ne münasebet?

bırakın o eşyalarla oturmayı o evde oturmayı kabul etmeniz bile bence şaşırtıcı ..
eşinizin maddi durumu misaitmiş madem, eşyaları değiştirmek istiyorsanız sadece eşinizle konuşun..

ayrıca, eski eşi seti neden geri vermiş orası da başka bir mevzu. nişan bozulunca set iade edilir de boşanınca iade edilmez. her neyse.. kırık dökük seti size satmaya utanmadılarsa siz de satarken utanmayın sormayın gidin satın..
alyans meselesi de aynı şekilde. eşinizle gidin alın beğendiğiniz yüzüğü kimi ne ilgilendirir? onların ne taktığı önemli değil, onlar kendilerine yakıştırmışlar ki takmışlar. sizin yapabileceğiniz bir şey yok. üzülmeyin.

eşinizin ikinci evliliği olabilir ama bu sizin boşvermenizi gerektirmez. kaldı ki sizin de ikinci evliliğiniz olabilirdi. ne fark eder? hayatınızdaki kişiyle yeni bir hayata başlıyorsunuz. maddi şartlar çerçevesinde dilediğinizi yaparsınız..
Bence sizin hatanız, k.valide ve k.pederi gereğinden fazla önemsemiş olmanız. Artık siz ve eşiniz bir ailesiniz ve kendi kararlarınızı kendiniz vermelisiniz.

ohooo.... benim kaynanam ne yaptı dersiniz... yuzuklerı biz eşimle aldık, perdeleri pazardan alırırz ded ki onlarda dikilmesi adetmiş..çok ayıpladılar kaynanamı sora, nyse annem devreye gırdı sen uzulme kızım dedı en pahalı yerden harıka perdeler almış sen gelınsın evını gosteren perdedir dedi.. evime bakın bunu ciddi ciddi söylyrm 1 tek çöp bile geçirmedi hatta bende olanları kendi evine taşır çaktırmadan ben onlarda görürüm tekrar getiririm evime.. uyarırırm... cok gıcık seyler bunlar allah başa vermesin ya... napalım...

Size takılmış olan takı artık sizindir. O takı üzerinde başkasının söz söyleme hakkı yoktur. He böyle çok çok değerli nesilden nesile geçmiş manevi değeri olan bir takı olsa zaten dokunmazdınız sizde... Ama bu durumda kendi gönlünüzden geçeni yapın bence... Ben olsam, bende önceki kişiyi hatırlatan eşyalarla yaşamak istemem. Ha çok istiyorsa kayınvalidem o eşyaları alabilir ya da eskisini getir yenisini al kampanyaları ile değiştirebilirsiniz. Orası sizin eviniz sizin eşyalarınız. Önce siz kendinize değer verin.

:128::KK9::128::KK9:

gerçekten cimri insanlara düşmüşsünüz, allah kolaylık versin.
eski geline takılanları keşke kabul etmeseydiniz, çok ayıp yaptıkları.
gelelim şimdiki durumunuza,
siz çalışıyor musunuz?

arkadasım kusura bakmada kayınvaliden sana ne alalım dediginde anne normal bişiler bakalım sizi zora sokmayacak falan diyeblrdn ben hiç bişi istemiyorm demekle onları mest etmişssin adeta,bu saaten sonrada kayınvalideni değiştiremezsin.Bişey yapmaya karar verirkende eşinle ortak verin,kayınvalidene ne ki ona danısman gerekmez bence.

Valla ben bile bile lades demişsin fikrine katılmıyorum.Aradan 3 sene geçmiş ve yeniden bir araya gelmiş hatta evlenmişsiniz. Ben buna KADER derim..Nasibinde o varmış ki döndü dolaştı yine sana geldi..Allah mutluluğunuzu bozmasın canım.. Tek bir diceğim var kendini ezdirme...Herşeyinide kayınvalidenle paylaşma :KK34:

canım ben anladım senin eşinin ailesini. bi üst modeli bizde var :)

bunların cimriliği parasızlıktan değil. aç gözlülükten. ben de hiç bi şey istemedim. noldu dersin. benim yerime kaynana istedi kendine. gelin nasılsa tok gözlü oldu mu sana aman gerek yok geline almaya... kaynanam bize bana 1 çivi almaz. biz alırız ona ki kocasının ohoo dolu. sürekli kendisine en güzellerini al başkasına iğne almaz sonra da almış gibi 7cihana yayar. annem 10bilezik taksın o 1 ama benim 1 tane de ne güzel... senelerce dinle...

neyse değişmez onlar.... habire aldık ettik diye hava atarlar ama alınan edilen olmaz. sen alttan alsan başına çıakrlar, utandırsan işe yaramaz. onlardan para çıkmasın da sorun değil utanmak...

sen de söleme onlara. kocandan iste. ben var ya "yok istemem" diye diye varlık içinde yokluk çektim. bana aldırmadım para biriksin ev alalım diye, anasına verdiği aylık kadar veriyor bana. sanki kayınpederim yok zengin de...kaynanaya alınıyo başkalarına gidiyo... yani ben tutumlu oldukça para gene birikmiyor. o para başkasına gidiyomuş. salak kafam işte. sakın kocana "yok istemem" deme "al bunu al bunu" da deme tabi çok çirkin kadın için kendini düşürmek. ama sen alyans mı istiyon, seti satmana da gerek yok. söle kocana "aşkımm alyanslarımızı değiştirelim millet beni sözlü snaıyor bu yüüzkle bekarım zannediyolar kalın olsun evli olduğum belli olsun" de aldır. o takı setini de git ver gönlünce takacağın bişeyle takas et. uyuzluk değil mi? hem de emin ol daha makbul olacaksın.

bak benim yengem, kendine elti geliyor düğün olacak, kocasına dermiş ona ne bilezik taktınsa bana da... üstüne 3 elti gitti. kime ne alındıysa istemiş. hala da ister. kızının oğlunun düğünlerinde de istedi. neyse 4 elti arasında tahmin et kocası tarafından en kıymet verilen kim :)) annem ve diğer yengelerim "yok biz salağız bize mustehak, sana helal" derler

Son düzenleme:
konunun tamamı maddiyat....

şu fani dünyada ne gereksiz üzüntü sebebi...

bence durduk yere kendinize tasa ediyorsunuz...

beyninizi başka şeylerle meşgul edin..bunlar gerçekten küçük şeyler...

hem zaten bişey istemedim deyip;

onların aldıklarını beyenmiyorsunuz;

burda bir çelişki var;

madem o zaman siz beyenseydiniz...

kayınvalidenin zevki o demekki...

bence canım;

hayat bunlara kafayı yormayacak kadar kısa...bak keyfine...:KK34:

kendini nekadarda masum gösteriyrosun..adamın yuvasını yıkmışsın karısını boşatmışsın gelip evine çöreklenmişsin....eeee sen sandınmıki başka bir kasdını sırtından vuran adam sana dosdoğru olacak ve yuva yıkanın yuvası olacak...bak işte olmayacak...dahaaaa çookkk üzülecek pişman olacaksın......bence az bile çekiyorsun....bazı kadınlar aşkın sevginin hayatta her boşluğu dolduracağını sanıp evlilikleri yuvaları yıkıyorlar ama olmuyor işte karakteri olan erkek kedisine güvenip koynuna giren kadını yarı yolda bırakmaz...

Meraba ;daha onceden sölediğim gibi ben eşime 15 yasında aşık oldum sevdım ,guvendım...ama o benı 16 yaşındayken terkedip hemde hiç bi açıklama yapmadan gitti başkasıyla evlendi...Ağladım,üzüldüm derken unıversıteye girdim onuda 3 yıl boyunca görmedım...Unıversıte 2 ye geçmişken ailemı arayarak bana tekrar geri donmek ıstedıgını boşandıgını söledi ailem bana hiçbişey sölemedı,ama o benı buldu...sonra bıanda karşıma çıktı....'' ilk benı sevdiğiysen nıye gıttın nıe bana acıklama yapmadın'' dedım ''şimdi yıllar sonra bana gerı donuosun neden'' dedim...açıkladı(özel oldugundan açıklayamıyacağım ama genel neden yaşımdan dolayıymış....)ben onu hıc unutmamıştım ama ıcten ıçede bana o yaşımda yaşattıklarından dolayı kızgın ve kırgındım..ama affettım...geldıler istedıler ağbim karşı cıktı ama benm sevgım karşısında ve daha onceden cok acı cektıgım ıcın kabul ettıler....

Gelelim asıl mevzuya...Benm kayınvaldemler ,kayınpederım durumu ıı olan ınsanlar...ama ben hıcbişey ıstemedım ne altın ne o ne bu...sadece eşime oturacağımız evde eskı eşiylede yaşadıkları ıcın yenılemek ıstedım bana salon takımını boşandıktan sora değiştirdiklerini söledi..bnde peki o zaman sen sectın madem dedım karışmadım...o eşyaları kullandım bı sure...(ta kı bana yalan söledıgınını öğrenene kadar)buarada kayınvaldem söz alışverşine çıkartmak ıstedı bızım geleneklerımızde kız alır söz kıyafetını ayakkabısını ama kayınvaldem çıkalım alalım dedi(yanlız alışverışe cıkılıcak bırı değildir rezıl eder pazarlık yaparken sonra herseye karışır kendı ıstedıgı olsun ıster bana hıç sormaz kırmadan söylesem dahı ezer gecer öyle bi kadın ve aynı zamanda cimridir o yuzden eşim bırlıkte cıkalım dedı ama annem evde olan abıyemı gıymemı ıstedı eşim istemedı derken biz eşimle cıktık cunku oda annesının huyunu bılır)neyse eşimle abıyeden ayakkabıya aldık herşeyı geldık gayette uygun almaya özen gösterdım...sözde bi bilezik taktılar...(süslü olanlardan)daha sonra dugun zamanı annemlerle bırlıkte bana set almaya gittik...o sırada eşim aradı nerdesın dıe ..bnde annemlerın bana dugun ıcın set aldıklarını söledim...bikaç gun sora kayınvaldemle dışarı çıktık kızım ben sana neler alıcm derken ben şöyle dedim^ben bılezıktı takıydı altındı hıc bışey ıstemıorum benm ıstedıgım en guzel bılezık oğlunuzun,sizin sevgınızdır ''dedim...aradan bıkç gun gecıncede bıze geldıler kayınvaldemın elınde bı set kutusu (kırık)ıcınde yuzugu olmayan hiçbişekilde takmayacagım hatta pırlantaları dokuk bışey cıktı...teşekkür ettım sadece yuzugunu göremedıgımden sordum ''senın olcunu bılmedıgımden almadım sora alırız''dedi..bahside gecmedı bıdaha...
o zaman anladım bana eskisinden kalma seti takıo die...kırıldım ama yuzune vuramadım
....nişanda ısvicreden aldıgı altın görunumlu saatle altın taktı ...buarada eşim ıp incecik bı söz alyansı aldı cok begendım ama benm gördugum ailemden genelde ya evlılık yuzgu tek taş (gerck olmasına gerek olmayan)yada kalın alyans alınır ve değiştirilir....hıçbırı olmadı...bnde ıstemedıgımı belırmiştim zaten...sonra ceyıze eski bi kutu fi tarihinden kalma şeler 1mılyoncudan alınmış fondoten,kurumuş eyelıner,iğrenç bi parfum,kan kırmıızısı alınmış ruj ustume 2 beden kucuk gecelık takımı ve gözlerimin açılmasını sağlayan hayatta gıymeyecgm bılege kadar kalın hantal bi kumaştan etek....hepsinı begendıgımı söledım teşekkur ederım dedim yanı hep alttan aldım ama annemın ağbimin sözlusune yaptıklarını görunce ıcten ıce neden böyleler ben onlara ne yaptım dıe dusundum....evlendık o setı taktılar bi bilezik taktılar.....yuz görumlugu falan hıçbişey yok zaten...birde sonradan takılan 1 kaç çeyregıde cebe ındırmış...aradan zaman gectı hep arkdşlarımın cevremın elinde guzel alyanslar,tek taşlar o kadr özendımkı....oğlum doğdu hıcbişey takmadılar bana ....oysakı hamıle bile değilken ''torunu kucgıma ver araba altında ''dedi..ama ben 2 sene sonra altınlarımı bozdurup arabamı aldım hıcbı yardımda bulunmadılar,...erken doğumumdan oturu hazırlanamıştım bi gecelığim bile yoktu nasıl desem logusalar ıcın olanlardan falan ...onu bıle dusunemeden gelmişler en sonunda annem söyledı .''....hanım herşeyı bılıorum dıosunuz ben burda yoktum söleseydınız ben bikaç parça bişey alırdım ama bu şekilde yatırılır mı?dedi...sonra saolsun arkdşlarım kayınvaldemı alıp kendı annemdende kredı kartını alıp bana logusalık ıcın bişeyler almaya gittiler...kayınvaldem ılk carrefourdan ucuza kaçmak ıstemiş...ama arkdşlarım tutmuş kolundan boynere sokmuş bi annem bide kayınvaldem ıcın ıkı gecelık secmişer (emzirmek rahat oluck şekilde bi gecelık)..kayınvaldem ucuz olanı kaptıgı gibi kasaya giderken arkdşlarım elinden cekıp'' ......teyze bız senın ıcın bunu sectık onu aslının annesı ıcın alıcz sen kayınvaldesın sana bunu almak yakışır'' demiş....kayınvaldem akıllı hemen benm param ona yetmeyebılır demiş ama benm arkdşlarım ondan cınler senın yanında ne kdr var ...teyze demişler?oda 250 dıyınce bu zaten 200tl demiş ve neticede aldırmışlar....50 tlyede cikolata yaptırmışlarr...getirdiler saolsunlar o kdr moralım bozuk olmasına ragmen giydirdiler,kırmızı tacımı taktılar,benı yenı anne gibi yaptılar ....onlara kalsaydı hastaneye gıttıgm eşortmanla kalırdım...

neyse dunku mevzuya gelelım özendim bikaç yuzuge ama malum altın çok pahalı ama alıck durumları var yanı eşiminde alıck durumu var ama bende harcatmak ıstemıyorum altın pahalandı cunku atasayın tarıhlı altın görunumlu
celik alyans alalım dedim...
..kayınvaldeme dun akşam laf arasında alyans değiştirecegımzıı söledim ne gerek var dedi...herşeyın bı adabı var dedim hrkeste göruorum ya tek taş yada daha kalın alyans takıolar hem eşiminde sureklı kırılıo alyansı ınce olmasndan dedim...ne gerek var demeye başladı...
bende o taktıkları seti altın değeri arttıgı ıcın satmk ıstedıgımı söledım ...aman aman dedi satma yarıya gıder dedı...o gelınıme kalıckmış bnm ...(ben öle bişeyı gelınıme takmam asla)söledi durdu ,,,takas yaparım o zaman dedim bılemıorum dedi ama sureklı onun derdınde bende kafama koydum takasla bişey yapıcm o setı gördkçe kendı değerim aklıma gelıo ağlayasım gelıo...bana manevı hiçbişy yapmadılar uzmeekten baska..yınede katlandım,ama bende ınsanm ve onların dusundugu kadr değersiz değilim....

buınsanların çifliği var,heryerde evlerı var...ama gelınlerıne eski gelınlerınden kalma setı takıck
durumları yok ,ustune ustluk alyans almak ıstedıgımız ıcınde laf yıyorum...hemde hayatm boyuncada takmayacgm sınırımı bozan bı set....

benm gunahım ne ???balayına eski gelınlerını taylanda yollamaya paraları vardı peki benm neydı gunahım????değeri parayla ölçmuorum altınlada zaten başında ıstemedım ...ama sadece bişeyler adabına göre yapılır
yada bzıım oyumuz var buyumuz var bız şöleyız böleyız dıe ortalıkta gezılmez eskısıne yapılanlar sölenmez:KK47:
benm annemde ağbimin ayrıldıgı sözlusune aldıgı setı benm dugunum olacagı ıcın benm begendıgım olsun dıye takas yaptı ....eski eşyaları layık görduler bana ..zaten onların yasadıgı evde yasıorum eşyaları nıe almamak ıcın yutturuosunuz....durumları olmasa nese dıcemde ....yapılması gerekenlerı yapmadılar ya ona tek sınırlendıgım...
ama artık umrumda değil o setı ıstemıorum artık gözume battı.... sizce ne yapayım...?
not:
buarada rica ediorum krıcı,ağır ıtaamlarda bulunmayalım...burdakı bazı kadınalr bazı şeyleri bılmedıklerı ıcın kargasa çıksın dıe konuşuolar ...benm öle ınsanlarla ugrasıck ne vaktım var nede zamanım bnde bu forumdayım ve suana kadr bana uymayan bı suru yazı olmasına ragmen yaşamadıgım ıcın eleştrimıorum yada konu sahıplerı nekdr haksız olursa olsun çatışma yapmak istemıorum.. burda şöle yapsaydın böle yapsaydın denır yada takma denebılır...ama ağır eleştiriyi kımse kabullenemez ...sevgiler:KK69:

kendini nekadarda masum gösteriyrosun..adamın yuvasını yıkmışsın karısını boşatmışsın gelip evine çöreklenmişsin....eeee sen sandınmıki başka bir kasdını sırtından vuran adam sana dosdoğru olacak ve yuva yıkanın yuvası olacak...bak işte olmayacak...dahaaaa çookkk üzülecek pişman olacaksın......bence az bile çekiyorsun....bazı kadınlar aşkın sevginin hayatta her boşluğu dolduracağını sanıp evlilikleri yuvaları yıkıyorlar ama olmuyor işte karakteri olan erkek kedisine güvenip koynuna giren kadını yarı yolda bırakmaz...

Yuvayı o bozmamış, eşi boşandıktan sonra konusahibine dönmüş.....

kız niye yuva yıkmış olsun ki katılmıyorum. benim eşim benden ayrılıp, eski sevgilisine gidip "seni unutamadım" hiç derse kızın günahı ne? eşimin hatası. madem başkasını unutamadın benimle niye "ayy çok aşığım sensiz ölürüm diyip evlendin" derim. eşime kızarım.

Ilk Sayfaya gore yorum yapicam,
Madem bu kadar icinize sikinti olacakti, basta istemem etmem,
Yok sizin sevginiz yeter falan ayaklarina yatmasaydiniz.
Size gelen setin halini gorunce istemem bunu deseydinz.

Kusura bakmayin ama sizde buyuk hata var.

evinde istemediğin ne varsa kendi zevkine göre yenile canım sende mademki durumları iyi.Eşin de anlayışlı biri ise kimseye haber vermeden yapın alışverişinizi.Kimsenin eskilerini kullanmak zorunda değilsin.Bu durum birazda senin iyi niyetinden kaynaklanıyor.Başta çok taviz vermişsin her zaman denen bir laf vardır ucuza gitme kıymetin bilinsin derler.Yapabiliyorsan şimdiden sonra sahip olduğun varlığı kullan sende.

öncelikle ben burda su durumu anlamıyorum. eleştiri yapmayın yadorgamayın bu nedir. buraya konu açtıysanız her türlü cevaba açık olmalısınız.
gelelim konuya. hepsini okudum baştan aşağı para mevzusu ben bişey istemedim diyosunuz onu almadılar bunu almadılar bu nedşr o zaman. bana cok sacma geliyor. alyans değiştiriceksenizde eşinizle gidin alın kaynanaya söylemek neden. set bozdurulucak kadar büyük maliyetli alyans almak neden. gercek olmayan pırlantada olur demişsiniz onlar pahalı değil alabilirsinzi. dünya güzeli şeyler gayet uygun fiyatlara var. cocuk olunca bişey takmamaları tabi çok sacma ama size araba almakta zorunda değiller.

ne yazık ki evlendikten sonra yüzsüzlüğüde öğreniyorsunuz .... fesatlığıda ... istemeyide ... acık gözlülüğüde ... devran böyle dönüyor işte ... suan sen fesatlık aşamasındasın :) artık herseyde bi art niyet ararsın sonra gözün açılır seni ezeni sende ezersin tabi sonrası malum bizim gelin kötü çıktı meselesi.... hiç demezler biz ne yaptıkta böyle oldu die ... boşver takma kafana benm dediğim olsunda evim benm ....eşyalarım benm .... benm borum ötsünde kim kötü derse desin valla ben memnuunum hayatımdan
artık kendi mutluluğumu düşünerekten yasıyorum benm mutlu olacaksam alıyorum ... ben istiyorsam gidiyorum ... canım istersede severim ... yok ne düşünürlerle işim olmaz .... bak psikolojim bozuldu kaynana ile koca ile uğrasıyorum kafama takıyorum die bugün psikoloğa gidecegm ... hiç takma kafana boşver gitsin ... seni düşünmeyeni sen hiç düşünme
aynen öle dusunuorum ve çok halısınız ona sölemeden hallediczz ölede yaptık bugun setı bozdurup alyans tek taş b bıleklık oğluma kunye kupe kolye aldım en azındn hep takabılecgm şeler oldu bunlar...teşekkur ederım:)

ilk mesajı bitiremedim bile kızım nasıl bu kadar kör olabiliyorsun yha...:KK43::KK43::KK43::KK43:

ay Allah ım aşk bu kadar mı kör her ne olursa olsun iste mutlaka mutlaka gençlik bikere elden gittimi sonra döndüremezsin keşkelerle kalırsın ağlamayana meme yok kızım bu devirde gerçekten ilk 2-3 paragrafı okudum içim cızz etti ne demek sadece sevgi yeter kızım tamam aşıksın ama herkesin ihtiyacı var bi şekilde baba evinde olsan istemeyecek miydin durumları iyise ne diye geride kalıyorsun cnm bnm bu kadar kör olma nolurr... sevgini ispatlamaksa derdin ispatlamışsın yeter her ne olursa olsun çocuk verm,işsin onlara onlar sana ederken çekinmiyorda sen niye çekiniyorsun üstelikde durumları iyi iken ayrıca bilmiyorum yazının sonunda söyledin mi de o salon takımını değiştirmekle kalmayıp evi değiştirirdim ben olsam ne demek cnm odanın heryerinde o kadının izleri adam nereye baksa birşeyler yaşanmışlık şimdi sen bide bu adam beni çok seviyorda dersin hangi erkek sevdiği kadına bunları yapar yapılmasına izin verir.....hangi seven erkek...

güzelim Allah sabır versin gerçekten içim yandı resmen bukadar aşık bağlı insanların bu denli sömürülmesne kahroluyorum.......Allah ım sen iyilerini çıkar karşım
amın cnm ınşallh karşına ıı ınsanlar cıkar...ben ıstemedım ama çevremde göruncede uzuldum...doru olanı dusunuck yaştalar sandım yanılmışım...

eşyaları tutmadım herşeyı değiştirdim zaten herşey benm zevkıme göre yaptrdım...artık setıde sattım rahatım...:)

canım madem eşininde durumu var yavaş yavaş değiştir sevmediğin şeyleri.
alyansını takı setini eşyalarını.
kayınvalidene duyurmaya onun olurunu almaya gerek yokki.
sana sormuşlar istememişsin. isteseydin keşke.
belkide eski gelinleri istedi devamlı bana bunu alın şunu alın diye.
kayınvalidende o isteyince mecburen yaptı.
sen istemeyince de gelin birşey istemiyor deyip yapmadı demekki.
eşyaları değiştirdik cnm zaten.bugunde seti değiştirdik...

ohooo.... benim kaynanam ne yaptı dersiniz... yuzuklerı biz eşimle aldık, perdeleri pazardan alırırz ded ki onlarda dikilmesi adetmiş..çok ayıpladılar kaynanamı sora, nyse annem devreye gırdı sen uzulme kızım dedı en pahalı yerden harıka perdeler almış sen gelınsın evını gosteren perdedir dedi.. evime bakın bunu ciddi ciddi söylyrm 1 tek çöp bile geçirmedi hatta bende olanları kendi evine taşır çaktırmadan ben onlarda görürüm tekrar getiririm evime.. uyarırırm... cok gıcık seyler bunlar allah başa vermesin ya... napalım...
aynı olay bndede oldu pazardn ama allahtan guzeel bişey cıktı ortaya:)

Size takılmış olan takı artık sizindir. O takı üzerinde başkasının söz söyleme hakkı yoktur. He böyle çok çok değerli nesilden nesile geçmiş manevi değeri olan bir takı olsa zaten dokunmazdınız sizde... Ama bu durumda kendi gönlünüzden geçeni yapın bence... Ben olsam, bende önceki kişiyi hatırlatan eşyalarla yaşamak istemem. Ha çok istiyorsa kayınvalidem o eşyaları alabilir ya da eskisini getir yenisini al kampanyaları ile değiştirebilirsiniz. Orası sizin eviniz sizin eşyalarınız. Önce siz kendinize değer verin.
evet benm artık ve bugun eşimle gidip değğştirdik çokta mutluyum begendıgım şeleri aldık bakalım kaynana ne dıcek şahsen haberı var ben satıyım demış ama eşim istememiş...

gerçekten cimri insanlara düşmüşsünüz, allah kolaylık versin.
eski geline takılanları keşke kabul etmeseydiniz, çok ayıp yaptıkları.
gelelim şimdiki durumunuza,
siz çalışıyor musunuz?
keşke ama malesef böle oldu...hayır cnm ben çalışmıorum...oğlum daha kucuk ama kursa faşlan gıdıorum..:)

Valla ben bile bile lades demişsin fikrine katılmıyorum.Aradan 3 sene geçmiş ve yeniden bir araya gelmiş hatta evlenmişsiniz. Ben buna KADER derim..Nasibinde o varmış ki döndü dolaştı yine sana geldi..Allah mutluluğunuzu bozmasın canım.. Tek bir diceğim var kendini ezdirme...Herşeyinide kayınvalidenle paylaşma :KK34:
evet kader bı arkdş yuva yıktıgımı hakettıgımı yazmış ama ınsanların ağzi torba değil ve ben kımsenın yuvasını yıkmadım bunu yapanlarıda hoş görmedım...yınedee böle bılıp bılmeden ustume saldıran ınsanları gunahımı alan ınsanları allaha havale edıorum yaptıkları terbıesizlik yanı....

canım ben anladım senin eşinin ailesini. bi üst modeli bizde var :)

bunların cimriliği parasızlıktan değil. aç gözlülükten. ben de hiç bi şey istemedim. noldu dersin. benim yerime kaynana istedi kendine. gelin nasılsa tok gözlü oldu mu sana aman gerek yok geline almaya... kaynanam bize bana 1 çivi almaz. biz alırız ona ki kocasının ohoo dolu. sürekli kendisine en güzellerini al başkasına iğne almaz sonra da almış gibi 7cihana yayar. annem 10bilezik taksın o 1 ama benim 1 tane de ne güzel... senelerce dinle...

neyse değişmez onlar.... habire aldık ettik diye hava atarlar ama alınan edilen olmaz. sen alttan alsan başına çıakrlar, utandırsan işe yaramaz. onlardan para çıkmasın da sorun değil utanmak...

sen de söleme onlara. kocandan iste. ben var ya "yok istemem" diye diye varlık içinde yokluk çektim. bana aldırmadım para biriksin ev alalım diye, anasına verdiği aylık kadar veriyor bana. sanki kayınpederim yok zengin de...kaynanaya alınıyo başkalarına gidiyo... yani ben tutumlu oldukça para gene birikmiyor. o para başkasına gidiyomuş. salak kafam işte. sakın kocana "yok istemem" deme "al bunu al bunu" da deme tabi çok çirkin kadın için kendini düşürmek. ama sen alyans mı istiyon, seti satmana da gerek yok. söle kocana "aşkımm alyanslarımızı değiştirelim millet beni sözlü snaıyor bu yüüzkle bekarım zannediyolar kalın olsun evli olduğum belli olsun" de aldır. o takı setini de git ver gönlünce takacağın bişeyle takas et. uyuzluk değil mi? hem de emin ol daha makbul olacaksın.

bak benim yengem, kendine elti geliyor düğün olacak, kocasına dermiş ona ne bilezik taktınsa bana da... üstüne 3 elti gitti. kime ne alındıysa istemiş. hala da ister. kızının oğlunun düğünlerinde de istedi. neyse 4 elti arasında tahmin et kocası tarafından en kıymet verilen kim :)) annem ve diğer yengelerim "yok biz salağız bize mustehak, sana helal" derler
bi ust modelimi?bnce aynısı:)snde takma değişmickler madm kafamıza estiğini yapalım:)

konunun tamamı maddiyat....

şu fani dünyada ne gereksiz üzüntü sebebi...

bence durduk yere kendinize tasa ediyorsunuz...

beyninizi başka şeylerle meşgul edin..bunlar gerçekten küçük şeyler...

hem zaten bişey istemedim deyip;

onların aldıklarını beyenmiyorsunuz;

burda bir çelişki var;

madem o zaman siz beyenseydiniz...

kayınvalidenin zevki o demekki...

bence canım;

hayat bunlara kafayı yormayacak kadar kısa...bak keyfine...:KK34:
çelişki değil tok gozluluk yaptım kırmk ıstemedım tepki almak istemedm...maddıyat meselesıde değil ama ınsanız özenıoruz...konu bu yanı:KK66:

sizi allaha havale edıorum ne kdr ınsanları karalamaya meraklısınız ...yazımın sonunda sizin gibi ınsanların yorum yapmamasındn bahseetmiştim....sizin gibi sevıyesızlerle ugraşamıcm ....bidahada konumun ıceriğini bozmayın ...konuda da yazdııg gibi ben unıversitedeyken eşim aileme ulaşmış benm telefonuma hiçbişekılde ulaşamadıgındn dolayı....sizin yaranız var sanırım ama yaranızı başka yerlerde kanatın bana bulaşmayın.....hııı buarada sayenızde butun gunahlarım sızın oldu gule gule kullanın....

kız niye yuva yıkmış olsun ki katılmıyorum. benim eşim benden ayrılıp, eski sevgilisine gidip "seni unutamadım" hiç derse kızın günahı ne? eşimin hatası. madem başkasını unutamadın benimle niye "ayy çok aşığım sensiz ölürüm diyip evlendin" derim. eşime kızarım.
ne gunahı cnm ya allah aşkına boşanmış gelmiş ailemle konuşmuş bnle evlıyken hıcbişekilde konuşmadı bnde zaten asla evlı bı ınsanla muhatap olmam nekadr seversem seveyım....benm yapacgm tek şey sevdııgm ıcın böle şeylere katlanmaktır...

Ilk Sayfaya gore yorum yapicam,
Madem bu kadar icinize sikinti olacakti, basta istemem etmem,
Yok sizin sevginiz yeter falan ayaklarina yatmasaydiniz.
Size gelen setin halini gorunce istemem bunu deseydinz.

Kusura bakmayin ama sizde buyuk hata var.
haklısınzı keşke öle yapabılseydım...ayak yaptııgm sölenemez cunku o zaman gerçektn öle dusunuodum ama tam bı karşılık göremedıgım ıcın şimdi onları dusunmek ıstemıorum....

evinde istemediğin ne varsa kendi zevkine göre yenile canım sende mademki durumları iyi.Eşin de anlayışlı biri ise kimseye haber vermeden yapın alışverişinizi.Kimsenin eskilerini kullanmak zorunda değilsin.Bu durum birazda senin iyi niyetinden kaynaklanıyor.Başta çok taviz vermişsin her zaman denen bir laf vardır ucuza gitme kıymetin bilinsin derler.Yapabiliyorsan şimdiden sonra sahip olduğun varlığı kullan sende.
herşeyı değiştirdim zaten tatlım hepsini zevkıme göre...değiştirdik zaten seti...konu kapandı yanı:)teşekkur edeerım tavsıyenız için

öncelikle ben burda su durumu anlamıyorum. eleştiri yapmayın yadorgamayın bu nedir. buraya konu açtıysanız her türlü cevaba açık olmalısınız.
gelelim konuya. hepsini okudum baştan aşağı para mevzusu ben bişey istemedim diyosunuz onu almadılar bunu almadılar bu nedşr o zaman. bana cok sacma geliyor. alyans değiştiriceksenizde eşinizle gidin alın kaynanaya söylemek neden. set bozdurulucak kadar büyük maliyetli alyans almak neden. gercek olmayan pırlantada olur demişsiniz onlar pahalı değil alabilirsinzi. dünya güzeli şeyler gayet uygun fiyatlara var. cocuk olunca bişey takmamaları tabi çok sacma ama size araba almakta zorunda değiller.

cnm öncelıkle sozum sızlere kesınlıkle değil ama bı arkdş sırf konunun akışını değiştirmk ıcın bei yuva yıkan tabırıyle yakıştırma yapmış..benm sozum sizin gibi eleştirenlere değil...benm sözum öle saçma sapan haketmişsin 2.evliliği sen kabul etmişsin çek şimdi,yada yuva yıkmışsın dıyenlere...ben kımsenın yuvasını yıkmadım ben 15 yaşında sevdım ve o gitti ben liseyı bıtırdım unıye gectm ...sonra ailemı arayıp boşandıgını bana ulaşamadıgını sölemiş....çunku ben onun ustunden çok tlfn değiştirdim....ve asla evlı adamın peşinden koşack bi insanda olmadım olanlarada şaşrım zaten...buyuk cesaret ıster..ben öyle bi ailede yetişmedım tabı bunu kımse bılemez amaböle asılsınız iğrenç suclamalarıda haketmıorum...bu yuzden

canım sen kımseye bakma oyle veya boyle sevmıssın unutamamıssın evlenmıssın kaynananların yaptıgı karaktersızlık senı anlıyorum ama esın nasıl esın ıyımı sana karsı sen onlara bak ınan oyle hayatlar öyle ınsanlar varkı yuzukmus alyansmıs evmıs esyaymıs hepsı faso fiso senın degerını onlar mı belırlıcek?ne kocalar var karılarına hep en guze4l seylerı alır dısardan bakıldıgında adam karısına tapıyodur ama ışin içyuzu ole degıl adam karısını aldatıyo adam en guzel takıları alsa neyazar?esıne baglı sadık olmadıktan sonra yada ne kaynanalar var gelınıne onu bunu alır cok kıymet verır gıbı davranır yuzune arkasından demedıgını bırakmaz.BOYLE SEYLERI DUSUNEREK KENDINI UZME SENIN DEGERINI BIR TENEKE PARCASI MI BELIRLICEK?KOCAN SENI SEVIYOMU EVINIZDE HUZUR VARMI ESIN SANA SADIKMI SEN BUNLARI İNSANOGLU KENDINI MUTLUZ ETMEK ICIN SUREKLİ BAZI DUSUNCELERE KAPILIR.EGER MUTLU OLMAK ISTIYORSAN KENDINDEN DAHA KOTU DURUMDA OLAN INSANLARI DUSUN KENDIMDEN BILIYORUM INSAN HAYATININ HERDONEMINDE KENDINE HAKSIZLIK YAPILDIGINI DUSUNUR MESELA ESINDEN ILGI GORMEYEN BIR BAYAN ESIN TARAFINDAN ILGIYE BOGULAN BIR BAYANI GORDUMU ICI ACIR YANI BUYUZDE KOTU OLANLARI DUSUN YOKSA KENDI KENDINI YER BITIRIRSIN BIZ BAYANLAR ZATEN COK HASSAS COK DUYGUSALIZ COK KIRILGANIZ KENDIN ICIN IYI SEYLER DUSUN BASKALARI SENIN DEGERINI HICBISEYLE BICEMEZ :KK20:KAYNANANDA ÇOK CAHİL:KK53: BİRİSİ COK BELLI IDARE ETMEYE CALIS DAHA NE KAYNANALAR VAR SUREKLI ESINI DOLDURUP KAVGAYA SEBEBIYET VERMIYOSA ONA BILE SUKRET

bence sonuna kadar haklısın başka bi kadından kalma şeyi takmak istememen en doğal hakkın..en doğru yapman gereken şey eşinle birebir konuşup onu ikna edip değiştirmek için kuyumcuya sokmak..hem herşeyin içinde kayınvalidenin olması gerekmez..o bilmesede olur...önemli olan eşinin düşüncesi o tamam dedikten sonra kayınvaliden konuşsun dursun zoruna gittiğini kullanmak istemediğini güzel bir dille eşinle konuş canım..evliliğine kararlarınada kimsenin muhalefet olmasına izin verme...:KK20:

X