Kekler - Pastalar Benim Brownimm (resimli)

cicekcik

02.08.10
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2009
6.802
22
46
Kuzenimin nişanın yapmıştım süper bir tarif biraz kendim uydurdum ama çok lezzetli tavsiye ederim. Şimdiden Afiyet Olsun.

Yumurtların oda sıcaklığında olması lazım.
Fırını 160 dereceye yapıma başlarken ayarlayabilirsiniz.
Çikolataları benmari usulu bir kapta eritiyoruz.
Erimiş çikolatanın 3/4 ünü 1,5 paket krema ile ile iyice karışıtıryoruz bir kenara koyuyoruz.
Çikolatanın kalanını hazırladığımız keke koymak için bekletiyoruz.

5 tane yumurta
1,5 bardak şeker
1 tutam tuz
1/2 bardak sıvı yağ
2 tane elma
3 bardak un
1 kabartma tozu
1 vanilya
1 bardak ceviz/fındık
3 çorba k. kakao
4 adet 80gr bitter çikolata
1,5 paket krema

Yumurtaları bi bardak şekerle 1 tutam tuz koyarak köpük köpük oluncaya 15 dakika kadar çırpıyoruz.
Sıvı yağı yavaş yavaş çırparak döküyoruz.
3 bardak unu kabartma tozu ve vanilyayı koyarak karıştırıyoruz(üşenmezseniz unu eleyebilirsiniz daha güzel oluyor).
Kıvmamına göre biraz daha un konulabilir.
2 tane rendelenmiş elmayı kekimiz daha yumuşak ve ıslak olması için koyuyoruz.
Keke koymak için ayırdığımız çikolatayı ve kakaoyu koyuyoruz, homojen bir karışım olana kadar karışıtıryoruz.
Cevizleri yada fındıkları zevke göre koyarak tekrar karışıtıryoruz.
Yağladığımız borcama karışımı döküyoruz.
160 Derecede yaklaşık 50-55 dakika pişiriyoruz.
Fırından çıkardıktan sonra kremalı çikolatalı karışımı kekin üzerine yayıyoruz.
Dilediğiniz gibi süsleyerek servis yapabilirsiniz.
Afiyet olsun.

kızlar 1,5 paket kremayı erimiş çikolatayla karıştırıcaksınız yaz yazmayı unutmuşum kremanında kaynatlıması lazım öyle karıştırıcaksınız kusura bakmayın unutmuşum kaydirigubbakcemile3
tekrar afiyet olsun.

ay teşkür ederim canım inan tadıda süper umarım yapar yersinnnn opuyorumnanaktan

ellerine sağlık, kolay bi tarife benziyor. denemek lazım bugün giderken markete uğrayıp malzeleri alayım akşam deneyim bakalım nasıl olacak yarın yazarım sana CADIARZU

ellerine sağlık, kolay bi tarife benziyor. denemek lazım bugün giderken markete uğrayıp malzeleri alayım akşam deneyim bakalım nasıl olacak yarın yazarım sana CADIARZU

dene tabiki şekercimm çok kolay zati ben genelde ölçüsüz yapıyorum tarif vermeye çalıştım ama yumurtayı bazen daha fazla bazen daha az unu kafama göre koyarım bazen elma olmaz ama elma olunca bi başka oluyor dene yaz meraklan bekliyom bakalım beyencenizmiii karı kocaaa opuyorumnanaktan

kocişim beğenir , senin elin değdi mi yemekler güzelleşiyor der bana kaydirigubbakcemile3 :1hug:
bende bu gazla evde küçük çapta lokanta açıyorum , yemek-pasta-börek-tatlı her çeşit tarifi deniyorum deneme yanılma yoluyla öğreniyorum bende. bu sene de turşularımı, konservelerimi kendim yapmaya karar verdim. anne-kaynana kimseye minnet etmek istemiyorum :lepi:

ben bayilirim browniye..cok lezzetli duruyo...bunu kesin denemem gerek yapinca eklerim resmini

beğenirse süper şekercim :1hug:
yaw ben anamada kayınvalidemede minnet ediyom amaaa kaydirigubbakcemile3 yemek yapamaya bayılırımda çalışırken zor oluyor ben nişanların sözlerin vazgeçilmez elemanıyım süslerim ederim hemen benden kurabiye pasta masta isterler kaydirigubbakcemile3 süper baklava yaparım ama her zaman değil çok yoruzu
yaparsam şayet yakın zamanda değişik bişeyler mutlaka resim çekicem kaydirigubbakcemile3 sonrada koycem şekerim paylaşmak süpermiş yaa kafadan çok uydururum çünkü zemuszemus

ben bayilirim browniye..cok lezzetli duruyo...bunu kesin denemem gerek yapinca eklerim resmini

afiyet şeker olsun şekercimm :1hug:
yap tabi koy umarım çok çok beğenirsin opuyorumnanaktan

aslında bende yaptığım güzel tarifleri eklemek istiyorum da bi türlü resim eklemeyi beceremeim :sinifsinif:

browni hastasymdr ben ya canım coook istedi.ellerine sağlik canm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…