benim bebişim de doğdu... hem de normal doğumla

melike gxuxven

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
141
1
selam kızlar... 5 şubatı 6 şubata bağlayan gece saat ikiye kadar internetin başında oturdum. karnımda hafif kasılmalar hissediyordum. saat ikide yatmaya karar verdim ve saat dörtte adet sancısına benzer bir sancıyla uyandım. rutin yalancı doğum sancılarımdan biridir diye düşündüm ama geçmediğini görünce doğum sancılarımın başlamış olduğunu anladım. bir saat kadar ara ara sancılandım ve saat beş gibi hafif kanlı bir nişan geldi. artık kesindi doğum başlıyordu. eşimle doğum için memlekete gelmiştik ve eşim kendi annesinde ben de kendi annemde kalıyorduk. doğuma kadar bu şekilde anlaşmıştık. sabah sekizde eşimi çagırdım,o gelinceye kadar ılık bir duş aldım.daha sonra hastane valizimizide alarak annem,eşim ve ben hastaneye gittik.sancıların sıklığı iki dakikaya kadar düşmüştü.odama yerleştim ve ebe ilk kontrolümde dört santim açılma olduğunu söyledi,anlaşılan sancılarım evde iyice pişmişti daha sonra ebe beni doğum için hazırlamaya başladı,lağma yapıldı ve sancıların şiddetlenmesini beklemeye başladık.doğumhane ve odam arasında sürekli yürüyordum,sancılarım artık daha şiddetlenmişti ve sıklığı bir dakikaya düşmüştü.doktorum geldi ve ikinci kontrolde 6-7 santim açılma olduğunu söyledi.ebeye bana rahatlatıcı bir iğne yapmasını söyledi,iğne yapıldıktan sonra bende büyük bir rahatlama oldu.biraz daha dolaştım,doktorum geldi ve beni masaya aldılar.tatlicadiarzu ve 20 dakika süren bir maraton başladı.dışarıda eşim,annem ,kayınvalidem,gelinim ve teyzelerim sabırsızlıkla bebeğin çığlığını duymayı bekliyorlardı.ben de içeride doktor dahil beş kişi tarafından yüreklendirilmeye çalışılıyordum.yapılan iğneden olsa gerek çok rahatlamıştım ve yeteri kadar ıkınamadığımı hissediyordum,doktor karnımın üzerine bastırarak bebeğin aşağıya doğru inmesni sağlıyordu.doğum kesiğinin yapılacağı yere uyuşturucu yapıldı ve küçük bir kesik atıldı.beş,on dakika sonra bebişim doğduçok sevinçli ve heyecanlıydım.doktor kesiğimi dikerken ebelerde bebişimin kıyafetlerini giydiriyorlardı.3.350 gram ve boyu 52 cm,saçları ve gözleri kapkaraydı.beni odama aldılar saat bir de doğum gerçekeşmişti ve saat altıda hastaneden çııkmıştık.bu muhteşem bir tecrübeydi ve bu mucizevi olayı her kadın yaşamalı...şimdi bebişim 18 günlük,yavaş yavaş hayata adapte olmaya başladı:teytey:benimde dikişlerim tamamen düzeldi.bütün şubat annelerinide tebrik ediyorum.allah hepimizin bebeğine uzun ömür ve güzel bir yaşam nasip etsin.a.s.

gözünaydin canim allah anali babali büyütsün.konunu okurken bile heyecanlandim.ben biraz korkuyorum dogumdan.henüz hamile degilim,ama bende artik bebek düsünüyorum.allah isteyen herkese versin

allah analı babalı buyutmek nasıp etsın canım. ne guzel yazmıssın darısı bızım basımıza olsun ınsallah....

allah analı babalı büyütsün bugün benimde kızkardeşim doğum yaptı kızımız dünyaya geldi çok mutluyum ismide yağmur.

:teytey: tebrik ederim canim gülle gülle büyüta.s.:teytey:

O kadar güzel anlatmışsın ki, doğumdan korkan arkadaşlarımız rahatlayacaklar sanırım.Vatana millete hayırlı olsun bebeğin.Uzun, sağlıklı ,başarılı bir ömür sürsün inşallah canım. a.s.

sag saglim kurtulmaniza sevindim canimya benim ilk dogumum normaldi inan insan anneligini cok guzel yasiyo ilk cikisi gogsune koymalari sanki hersey insana hayal gibi geliyo dedigin gibi her kadin anneligi yasamali.bizi belkide bu kadar fekadar olmaya seyfeden yavrularimiz.kurani kerimde yazar cennet annelerin ayagi altindadir diye bunu anne olduktan sonra anladim tam anlamini.dusun insanin eline bi kiymik batiyo ne kadar yakiniyo.ama allah oyle bi sabir ve kuvvet veriyoki dokuz ay hamilelik sonra dogum rabbim sabrinida veriyo.herkezi burdan bende kutluyorum.uzun guzel saglikli hayirli bir omru olur insallah canim benim icinde op oldumu canim.tebrikler canim.zorama guzel yolculugu tamamladigin icin canim.a.s.a.s.

gözün aydin canim allah anali babali büyütmeyi nasip etsin. hemen hemen herkes dogum yapti kac kisi kaldi dogum yapmayan aceba.seni ve bebisini öpüyorum allah size bagislasin yavrunuzu. hastaneden neden hemen cikardilar seni yatirmadilar onu merak ettim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…