benim aslında bi derdim var ama kendim ettim kendim buldum

hayır yani tamam belki size anlamsız gelir aylar sonra giyilmiş bir gelinlik ama ne diye öyle bir yorumda bulunuyorsunuzki..ne var yani..ilk defa giyilecek olan gelinliğin anlamı giyen için herzaman aynıdır.
anlamadığım nokta buraya dul arkadalar konu açıyor 2. 3. evlilikte gelinlik giyilebilirmi diye çoğunluk kalkıp aaa tabi neden olmasın kime ne diyor sora bu arkadaşımız ilk kocasıyla ilk gelinliğini giyecek evet geç kalmış biraz ma koparılan yaygaraya bak..giy canım sen giy yapamadığın ne varsa yap..
keşke benimkilerde izin versede ben de evlensem ama ben okulu bitirmek iş güç bulmak için beklemek zorundayım..
allah tadınızı tuzunuzu hiiiç bozmasın bir yastıkta kocayın inşalah..
:nazar:

iyide dertt nerde yaniii...zaten herşey istediği gibii..maddi anlamdada derdi yok tontiş kayınvalide ve mantılar falan..burada belirtilmek istenen vurgulanan şeyi anlayamadım...

ay ya bu konu da tartışmaya dönüyor yapmayın yapmayın......
arkadaşın içinde kalmış iştee. bir gün tv ye bakarken bir gelinle damat görmüş, içinden demiş ki "ah bee keşke ben de evlenirken gelinliğimi giyip düğünümü yaparak evlenebilseydim, zamanında tatmış olurdum o mutluluğu, neden acele ettim sanki" demiş ve buraya da yazıp bizimle paylaşmış. ayrıca bir de hayali varmış "ben bunu yapamadım kısmet olmadıı ama içimde de kalmasınn geç de olsa şöyle güzel bir düğün yapıcam" sonra bunu da bizimle paylaşmış. yani kendisi diyor ki "keşke zamanında yapsaydım, acele etmeseydim çok içimde kaldı üzülüyorum o zaman yaşayamadığım için" (burası dert kısmı) "geç de olsa yapıcam bi düğün" (burası da avuntu kısmı)

kişisel görüşüme göre en makul yorum: "ah canım kıyamam sana, tabi gelinlik giymek her genç kızın hayalidir keşke sen de o kadar aceleci olmasaydın ama olsun hiç bir şey için geç değildir yine yaparsın düğününü giyersin gelinliğini ooohh fıstık gibi. içinde kalmamış olur. mutluluklar."

veya

"tüh ya keşke yapmasaydın böyle bir hata, bence geçmiş artık o zaman vereceği tadı vermez. ben olsam yapmazdım boşa masraf ama takma kafana canım şu an mutluysan önemli olan da bu, üzülme, sen de çocuklarının gelinliklerini görürsün."

ama kesinlikle şu değil:

"aaaaa daha neler ne kadar saçma şeyler bunlar evlenmeseydin o zaman kardeşim 2 yıl sonra düğün mü olurmuş hem sen kararını vermişsin illa yapıcam diyosun niye yazdın o zaman dert mi şimdi bu. ne saçma ne saçma ne saçma... cık cık cık..."

tabi bu tamamen benim kişisel fikrim başta da belirttiğim gibi. siz iğneleyici tavırlar takındıkça karşınızdaki de ister istemez gardını alıyor, o da iğneliyor ve tutarsızlıklar dengesizlikler cıkıyor ortaya. biraz daha sakin yumuşak anlayışlı falan olunamaz mı?

bu yorum için çok teşekkür ediyorum arkadaşım.. diğer herkes düşünmekte özgür tabiki.. ama ben burda yaptığımın sorgulanması iyi yada kötü bir not verilmesi için anlatmadım bunu... sadece yaptığım evlilikten pişman değilim mutluyum huzurluyum şimdide sadece böyle bir derdim var şu sıralar böyle bir düşüncem var beni meşgul eden.. anlatmak ve paylaşmak istediğim. benim gibi olanlar varsa dinlemek istediğim..

size çok acıklı bir dert anltıp hüngür şakırt ağlatmadığım için çok üzgünüm.. benim tatlı bir derdim olduğu ve bunu burda yazarak okumaya ayırdığınız dakikaları boşuna harcattığım için üzgünüm..

bir daha burda asla dermansız bir derdim olmadan konu açmıcam haklısınız, saygılar arkadaşlarım:çok üzgünüm:

iyide dertt nerde yaniii...zaten herşey istediği gibii..maddi anlamdada derdi yok tontiş kayınvalide ve mantılar falan..burada belirtilmek istenen vurgulanan şeyi anlayamadım...

Bir derdim var : ( Bugün canınız mı sıkkın ? Belki sebep var belki yok. Yazıp rahatlamak istiyorsunuz belkide yorumlar istiyorsunuz. Buyrun bu alan sizin için.

illa istiyoruzki kaynanam hayatımı zindana çevirdi,kocam aldatıyor dövüyor,arkadaşım kocamla beraber,kocamın ailesi para istiyor...yani illa böyle bir dert olması gerekiyor..biz de egolarımızı tatmin edelim..biri iyi olsa kimsenin gözü götürmüyor..bakın belki bir sebep var belki yok diyor...bugün aylaklıktan canınız sıkılsa konu açabilirsiniz demiş site yönetimi...arkdaşta farkında düğün kesin olacak ama içine sıkıntı düşmüş belliki birden özlem duymuş gelinliğe ama sonra buradaki yorumlar nasılsa yapacaksın şeklinde gelince evet yaa haklısınız hem evlenmeseydim şunlar unlar şular olurdu daha mutsuz olurdum demiş...
ne diye illa dert arıyorsunuz?bugün canınızın sıkkın olması yeterli diye konu açıklamasındada yazıyor zaten...

aslında eleştirilecek bazı şeyler elbette ki var ama bana düşmez bunları yapmak (; ben de üniversiteden mezun oluyorum 3 ay sonra, benim de yuvarlarsak 5 yıllık bir ilişkim var, elbette ki ciddi düşünüyorum ama asla bazı şeyleri garantiye almadan (mezuniyet,askerlik,iş hayatına başlangıç) bu adımı atmayacağız, ne kadar deli gibi istesek de. tabii ki bu bizim fikrimiz ((; siz bizden daha heyecanlıymışsınız sanırım hehe :-) hepimiz gibi sen de düğün hayaliyle yanıp tutuşmakta %100 haklısın bunu kimse yargılayamaz (; zaten ünlüler bile 40larından sonra gelinlik giyiyorlar yahu, sen ilk ve inşallah ki son evliliğinde geç de olsa gelinliğin tadını çıkarmışsın çok mu (; bunu dert olarak görme, en kötü derdin bu olsun canım (; mutluluklar..

Arkadaşım tabiki seni yargılamak değil maksat sen burada derdim var diye konu açmışsın haliyle yorumlarda ona göre gelir..
Başlığında ve ilk mesajından anlaşılacağı üzere herkes senin ani kararından dolayı pişman olduğunu ve bunu kendine dert edindiğini düşünebilir
Ama sen bu konuyu;
Aile, Evlilik ve Çocuklar
Evlilik ve çocuklar ile ilgili her tür konunun tartışıldığı forum.

Düğün Hazırlıkları
topiklerinden birine açsaydın kimse sana bu kadar soru sormaz eleştirmezdi zannımca..
Neyse Alah gönlüne göre versin...

benim 6 ay sonra oldu
berbat gecti
hic bir sey istedigim gibi olmadi
kaynanam dugun davetiyesine kadar benden habersiz yaptirmisti
heyecan yoktu ve kimse nazimi cekmedi
hani gelinligi giydigim zaman etrafimda donerler saniyordum ama oyle olmadi
cok pismanim her sey icin

anlaşıldı kocamdan dayak yersem, kayınvalidemden darbe yersem buraya yazıcam anlıyorum..
bu kadar agrasif olmanıza gerek yok. Burada konu açanlar sadece kocasıyla ve kayınvalidesiyle sorun yaşayanlar değil.
biraz takip ederseniz nice dertler görürsünüz, sizinki devede kulak...

yaaaaa arkadaşalr inanılmaz yorumlar almışım vay bee ben ne yapmışım:)

birincisi okulumu bitirmeden evlendim ama okulumu evlenince bitirdimm şuan devlette çalışan bir mühendisim kendi ayakları üstünde durabilen bir kadın oldummm

ayrıca evlenmek bizim için mantıklıydı çünkü eşim okulunu bitirmiş işe başlamıştıı.. kendisinin zaten durumu müsaitti. EVLENMEMEK için hiçbir nedeni yoktu..ve ben burda okul okurken ailem istanbulda olmadığı için arkadaşlarımla yaşıyordum.. hem maddi hem manevi sıkıntı oluyor insan.. eşimin maddi durumu iyiken beni seviyorken ve evlenmeye hazırken neden istanbullarda tek başıma hayata tutunmaya çalışıyımkii..ona kavuşmak varken.. kendime düzen kurmak varkenn.. onun aileside çok istedi beni

okulumu eylülde bitrdim ağustosta evlendim1 aylık 1 dönem var arada.. eşim yüksek lisans yapıyor inşaat mühendisi olduğu için sürekli şantiyeye gidiyor düğün yapmaya fırsatımız olmadı hem kıştı hayalimdeki haziran gecesi değildi..

ama yaşım çok genç yapıcağım düğündende hiç gocunmuyorum fıstık gibi gelinliğimi giyip düğünümüde yapıcam zaten öyle düğün salonuydu bilmem neydi hiç tarzım değil.. çok daha başka hayallerim avar havuz başında şık bir kutlama yatta olabilir mesela.. allah uzun ömür ve sağlık versin herşey rayına oturur hayatta

canım ben senin nasıl bir cevap istediğini anlamış değilim sen konu açtın doğal olarak herkes ondan yola çıkarak farklı veya aynı düşüncede yorum yazdı ..
konun içeriğini bu mesajın gibi yazıp ayrıntılarla ve eklesydin bizim gibi olan varmı bence daha doğru olurdu ..

neden okadar acele ettiniz ki atlimi kovaliyodu :ecrin_bebek: :ecrin_bebek:
eger o dügünü yapmazsaniz ömür boyunca aklinizda olacak
ve her akliniza geldiginde oflayip poflayacaksiniz hep bu yüzden tartismada cikabilir

yap yavrum ne olacak ben geçen yaz evlendim seneye bir daha düğün yapacağım kime ne, bazen çok kart yorumlar görüyorum burada; yaştandır herhalde

yap hemde hayalindeki gibi düğün hatta burdakileride çağır mutluluğunu herkes görsün en güzelini yapmışsın aşk varsa bırakmamak lazım aşk herşeye değer bence bir ömür boyu mutluluklar dilerim

valla bak ne güzel bır evlılıgın varmıs bence bu saatten sonra dugun yerıne baska bısıler yap bence hos olmaz ne bılım onca zaman sonra tabı karar senındır yınede......

Arkadaşım;topic başlığını; benim bir derdim var kendim ettim kendim buldum diye atmışsınız arkadaşım..
herkese selam arkadaşlar

benim derdim şu ki okulu bitirmeden evlendim ve ne düğün ne dernek hiçbişeyim olmadı..
şu anda okul bitti iş temposu derken yine düğünümüz olmadıı..

ya o kadar acelemiz ne vardı şuan düşünüorumda gözümüzü kör eden neymiş:)fisfisfis

daha gelinlik bile giymedim ya banane.. evliliğe alıştım kıdemli eş olucam artık resmen yaaa.. annem demişti yaşın daha ufak evlenme etme bekle ama dinlemedim.. apar topar evlendim:)
bu yaz kesin düğünümüz olucakk. şöyle havuz başında bir haziran gecesii.. ımm kulağıma çok hoş geliyoo hadi bakalım hayırlısı.. hihoyyyt

bizim gibi olanınız varmı ayrıcada merak ettim kızlar? kendim gibi olan birileri varsa hikayelerini dinlemek isterim diğer çılgınların:dance:

Kırmızı ile işaretlediğim yerlerde ne aceleniz olduğunu siz de çözememişsiniz..Ama ikinci mesajda nedense neden acele ettiğinizi mantıklı olarak açıklama yoluna gitmişsiniz..:bbo:
Problem ne o zaman pek anlayamadım..

Topic başlığınızda; derdim var diyor ve ilk mesajınızda da ;alelacele evlenmekten ve bu sebeple içinizde kalan ukdelerden duyulan rahatsızlıklardan bahsediliyor.

yaaaaa arkadaşalr inanılmaz yorumlar almışım vay bee ben ne yapmışım:)

ayrıca evlenmek bizim için mantıklıydı... çünkü eşim okulunu bitirmiş işe başlamıştıı.. kendisinin zaten durumu müsaitti. EVLENMEMEK için hiçbir nedeni yoktu..ve ben burda okul okurken ailem istanbulda olmadığı için arkadaşlarımla yaşıyordum.. hem maddi hem manevi sıkıntı oluyor insan.. eşimin maddi durumu iyiken beni seviyorken ve evlenmeye hazırken neden istanbullarda tek başıma hayata tutunmaya çalışıyımkii..ona kavuşmak varken.. kendime düzen kurmak varkenn.. onun aileside çok istedi beni
okulumu eylülde bitrdim ağustosta evlendim1 aylık 1 dönem var arada.. eşim yüksek lisans yapıyor inşaat mühendisi olduğu için sürekli şantiyeye gidiyor düğün yapmaya fırsatımız olmadı hem kıştı hayalimdeki haziran gecesi değildi..

Bu mesajda da, evliliğinin mantıklı zamanda mantıklı şekilde yapıldığını anlatan ibareler var..fisfisfis

Eee ne acelemiz vardı diye kendi kendinize neden soruyorsunuz hala..?fisfisfis

Sanırım çoğumuzun, sizin dert olarak içinizde kalan şeylere;'' ne aceleniz vardı?'' ya da ''bu saatten sonra tadı kalmaz'' ya da ''olur neden olmasın'' gibi yorumlarımız sonucu, topic konusunu biraz değişirmişsiniz..a.s

Yukarda bir arkadaşın dediği gibi, bu aşamadan sonraki topic konunuz bence de,evlilik hazırlıkları bölümüne daha uygun..a.s

:içelim:Eh size mutluklar yorum yapacak birşey yok o zaman..-tatlicadiarzu-

Son düzenleme:
X