benim aslında bi derdim var ama kendim ettim kendim buldum

biraz iddialı olmuş tabii :)
ne yapıcaksın bu daatten sonra düğün derneği? millet de garipser, zaten o tadı da vermez sanırım..
ona harcayacağın para ile tatile gidin şöyle yurtdışı filan.. istersen ismi balayı olsun bak, daha bi zevkli olur :)

olmuşa ve ölmüşe çare yok derler...
hakkaten ne aceleniz vardı ki okulun bitmeden evlendiniz...
aradan epey bi zaman geçtikten sonra düğün yapılmaz ya...
herşey zamanında güzeldir....:nazar:

aslında iyi fikir.
ama düğün değil de yemekli bişey düşünebilirsiniz belki.sen yine gelinliğini giyersin.abiye-gelinlik karışımı olur.
dileyen gelir dileyen gelmez ama sen gelinliğini giyip hevesini almış olursun.
ben bekarken mahallemizdede böyle bi kadın vardı.çok erken ve kaçarak evlendiği için düğün falan yapılmamıştı.sonra heveslendi ve herkesin olmaz demesine rağmen giydi kiralık gelinliği,kocasınada giydirdi damatlığı bi güzel stüdyo fotoğrafları çektirdi.
iyiki yapmışım dedi sonrada.yoksa çocuğuma gösterecek bi düğün resmim olmayacaktı dedi.
bence sende içinden geliyorsa yap.
topluma aykırı yaşama taraftarı değilim ama bazı saçmalıklarıda sırf toplum ner derd iye uygulayacak değilim.
canın istiyorsa yap şekerim...

Ben evlenmenden cok okulunu birakmani yadirgadim...evlilik egitimini tamamlamana engel degilki!!:nazar:

Suan icin cilginlik dedigin seye en gec 5 yil sonra cahilik diyeceksin...bunuda buraya yaziyorum...:kahve:

Bence şimdi nekadar o gelinliği giysenizde bekar olupta evliliğe adım atacağınız dönemde giymenizin hazzını vermeyecek.Bi manası kalmamış.Bence çılgınlık değil.Etrafınızdakileri zamanında üzmüşsünüz ve eğlence diyorsunuz bunun neresi eğlenceli???

bence yine de düğün yapın cnm cünkü içinde kalırsa ömrün boyunca üzülürsün.70 yasında gelinlik giyenler var.benim kuzenimde seninle aynı seyleri yasadı.düğünde yaptılar.gelinlikte giydi.mutluluklar..

yaaaaa arkadaşalr inanılmaz yorumlar almışım vay bee ben ne yapmışım:)

birincisi okulumu bitirmeden evlendim ama okulumu evlenince bitirdimm şuan devlette çalışan bir mühendisim kendi ayakları üstünde durabilen bir kadın oldummm

ayrıca evlenmek bizim için mantıklıydı çünkü eşim okulunu bitirmiş işe başlamıştıı.. kendisinin zaten durumu müsaitti. EVLENMEMEK için hiçbir nedeni yoktu..ve ben burda okul okurken ailem istanbulda olmadığı için arkadaşlarımla yaşıyordum.. hem maddi hem manevi sıkıntı oluyor insan.. eşimin maddi durumu iyiken beni seviyorken ve evlenmeye hazırken neden istanbullarda tek başıma hayata tutunmaya çalışıyımkii..ona kavuşmak varken.. kendime düzen kurmak varkenn.. onun aileside çok istedi beni

okulumu eylülde bitrdim ağustosta evlendim1 aylık 1 dönem var arada.. eşim yüksek lisans yapıyor inşaat mühendisi olduğu için sürekli şantiyeye gidiyor düğün yapmaya fırsatımız olmadı hem kıştı hayalimdeki haziran gecesi değildi..

ama yaşım çok genç yapıcağım düğündende hiç gocunmuyorum fıstık gibi gelinliğimi giyip düğünümüde yapıcam zaten öyle düğün salonuydu bilmem neydi hiç tarzım değil.. çok daha başka hayallerim avar havuz başında şık bir kutlama yatta olabilir mesela.. allah uzun ömür ve sağlık versin herşey rayına oturur hayatta

canim bence hicte sacma birsey yapmiyorsun hicbirsey icin gec degildir neden hersey bir tabu olmak zorundaki herkesin alistigi seyleri yapmak zorunda degilsin eger bu konuda kendinle barisiksan bence cok eglenceli olacaktir kimisi cocugu olduktan sonra bile dugun yapiyor o yuzden dert etme en buyuk derdin bu olsun mutluluklar dilerim cnm dugunde bizim icin de bol bol döktürürsün artik

tam benim kafadasın valla canım.. bu dünyaya 1 kez geliyor biz düzene uycağımıza düzen bize uysun:)

heralde bebeğim bile olsa onla bile yaaprdım bunu onada gelinlik giydirirdim kızsa:):dance:

arkadaşım üzülme ben de okulum bitmeden üniv.2 sınıfta evlendim gerçi ben memurdum o sıra. yani iş güvencem vardı ve düğün dernek gelinlik gibi güzellikleri de yaşadım. tabi çoluk çocuk olunca okul yalan oldu. ama evliliğimde yaşadığım mutluluk yavrucukların ışıltısı hiç aratmıyor okulu bana. belki de memur olduğum için bu kadar kolay vazgeçtim tabi bir de aşk...

bende şuan devlet memuru oldum işimde evimde evliliğimde aşkımda mis gibiii.. herşeyim yerinde. ailemden uzaktaydım artık yeni bir ailem var burda:dance:

şimdiden pişmazsınız..eminim yıllar geçtikce pişmanlıgınız dahada artıcak........
saglam düşünüp...ona göre adım atmalı hayatta.........
gelecegide düşünmenk gerek.........
herşey o anki gibi olmuyor...........

son pişmanlıkta çare olmuyor...........

ne pişmalığı yaa pişman falan değilim arkdaşım.. işim gücüm evim barkım eşim herşeyim tam bitek düğünüm olmadığı için bunu burda paylaşmak istedim haziran ayındada masal gecemi yaşıcam..beni seven bir eş sıcak bir yuva bundan başka bişey görmedim ki bu evlilik süremde neden pişman olıyım.. farzedinki çok fakirdim düğün yapamadık ama aylar sonra zenginleştik elimiz para gördü düğün yapıoruz çokmu garip yani bCADIARZU

madem bir düğününüz olmasını ve gelinlik giymeyi bu kadar arzu ediyordunuz o halde bu acele neydi?
mantıklımı sizce? evlen aradan aylar geçsin sonra gelinlik giyip düğün yap. bence çok manasız.
hayır yani düğün olmazsada evlilik olur ama yok illaki düğün olucaksa zamanında olması makbul değil midir?
Neyse Allah mutu mesut etsin...

ben düğünüm olması gelinlik giymek aşkıyla evlenmedimki evlenirken gözümde bile değildi.. ama herşeyimiz rayına oturttuktan sonra işimizi evimizi hayatımı neden giymiyim canım gelinlik neden yapmıyım düğünümüCADIARZU

konunun başında da yazmıştım gene yazacağım.
okurken evlenmen hatadır değildir, o senin kendi insiyatifindir zaten.

ama ben insanın içinde hiçbir şey kalmamasından yanayım.
madem ki heves etmişsiniz imkanınız da var mutlaka yapın derim ben.

arkadasım buraya bir derdim var diye başlık açmışsınız üyelerden ona göre yorum yapmış işte bunun sonu böyle olacağı belliydi :1closedeyes:
haydi bismillah başlıyor hararet şimdi kaydirigubbakcemile3

ne pişmalığı yaa pişman falan değilim arkdaşım.. işim gücüm evim barkım eşim herşeyim tam bitek düğünüm olmadığı için bunu burda paylaşmak istedim haziran ayındada masal gecemi yaşıcam..beni seven bir eş sıcak bir yuva bundan başka bişey görmedim ki bu evlilik süremde neden pişman olıyım.. farzedinki çok fakirdim düğün yapamadık ama aylar sonra zenginleştik elimiz para gördü düğün yapıoruz çokmu garip yani bCADIARZU

Vallaha güzelim ilk mesajini okudugumda bende sanki pisman olmus gibi bir halin var diye düsündüm..!! :nazar:

Tabikide dügününü yap istiyorsan...herkesin kendi tercihi...
Sahsi fikrim su: Ben olsam yapmazdim...bazi seyleri yerinde ve zamaninda yasamak lazim....evlendikten bir zaman sonra dügün yapmak ayni tilsimi ayni büyüyü vermez bana göre..:nazar:

Mutluluklar...

evet derdim var şuan tek derdim düğünüm:) nerde yaparım nasıl yaparım ne kadar zormuş annem derdi dinlmezdim zor işler derdi gördüm bu.. allah başka dert vermesin kimseye..

ben benim gibi çılgın olanlar varmı hikayelerini dinlemek istedim de demiştim ama benden çılgını yokmş anlaşılanhihoyyyt

istersen düğün hazırlığı vs bölümüne aç konunu daha iyi olur senin için...

X