Beni kullanmaya çalışan arkadaş

Bunlar çocukluk arkadaşın olabilir ama insanlar büyüdükçe değişiyor, çocukluktaki gibi kalmıyor. Tavsiyem kendine yeni ve mantıklı arkadaşlar bul, bunlarla da görüşmeyi kes artık.
Evet gerçekten 2-3 sene öncesine kadar böyle değildi ben evlendikten sonra çok değişti sürekli uğraşmaya başladı benimle. Ben başka arkadaşlarımla hiç böyle sorunlar yaşamıyorum kavga bile etmiyorum ama Ayşe en eski arkadaşım şaşkınım nasıl böyle değiştiğine.

Bencede arana mesafe koy hatta hic konusma amaclarini anlamis degilim ama kiskaniyo sanirim seni kiskancligindan bunlari yapiyo bana oyle geldi
Ben mesafe koyduktan sonra evlerine çağırıp durdular arayı ısıtmak için ama Kesinlikle gitmedim evlerine dışarı çağırdıklarında bile gitmiyorum. Zaten öyle soğumuşum ki Ayşenin yüzünü göresim gelmiyor

Hadi Ayşe'yle görüşmemeniz normal de, haklısınız.
Ben Fatma niye araya kaynadı, onu anlamadım.
Fatma'yı çok severdim iyiydi ama arkadaşların söylediği gibi Fatma'yla görüşünce ikisi kardeş olduğundan ayşeylede görüşmek zorunda kalıyorum. Fatma zaten Ayşe'den çekiniyor Ayşe aksi diye. Ayşe'yle görüşmeyi kesip Fatma'yla görüşmeye devam edersem Ayşe Fatma'yla uğraşıp duruyor yani Fatma tavrını net koyamıyor.
Fatma söylemişti zaten bana Ayşe beni tehdit ediyor bütün arkadaşlarınla aranı bozucam özellikle alevbuseyle aranızı bozucam demiş amacına ulaştı

Siz Fatma'yla arkadaşlığınızı sürdürün Ayşe'nin haberi olmadan.
Tabii Fatma ağzını sıkı tutmalı.
Ayşe konusunda mesafe koyun derim.
Sizi kıskanmıyo sizden nefret ediyo.
Tavırları da bunu gösteriyo.

Acikca dile getir gorusmek istemedigini artik

Fatma ya kızdığım nokta karakteriniortaya koyamaması. Çekiniyor Ayşe'den onun tersliklerine ses etmiyor hiç
ablasi canim napsi fatma..
birde arkadasin kim olursa olsun..
sunu aklina yaz olur mu?,
cocugun herkesden dahs onemli ..
encok ona vakit ayirman lazimm.
bak onlar geldi diye cocugunla tam msnasiyla ilgilenemiyorsunn.
birde ben şunu ogrendimki;;
hayatta en guzelsey mesafe.
herseyin siniri olmali..
benim en samimi arkadasim bile olsa haber vermeden gelmemeli..
şahsen ben kimsenin evine haber vermeden gitmem..
bu bir adaptir..edeptir yani..

benden nefret ediyorsa niye bu kadar ısrarcı benimle görüşmek için bunu anlamıyorum ben sevmediğim insanla görüşmem. Ki düşünün haftanın 4-5 günü görüşmek istiyor ve her görüştüğünde gıcık ediyor. Anlamadım amacını kıskanması saçma bende kıskandığını düşünmüyorum onun herşeyi var kıskanılacak bir insan değilim zaten

Fatma'yla iyi olmanız Ayşe'yi öfkelendirmiş. Bunun acısını sizden çıkarıyo.
Öfkesini de size laf sokarak, sizi rahatsız ederek çıkarıyo belki de.
Sizi kontrol ederek hayatınızda olan bitenleri öğreniyo böylece.

Gerçek arkadaş, habersiz gelmez. Sana kıyamadıgı için gelince elinden geleni yapar. Evini hemen toparlar, kahvaltı mı yapılacak, hemen mutfaga girişir.

Yani ben senin arkadaşlarında samimiyet göremedim. Bir garipler! Sana kalmış onlarla görüşmek. Ama ben görüşmezdim.

Aslında olabilir Ayşe kurnazdır belki benden böyle intikam alıyordur kendi aklınca. Fatma'yla arkadaşlığımızıda bitirdi kafasına koyduğunu yaptı.
Ben Ayşe'ye bir yanlışta yapmadım neyin entrikasında anlamıyorum insanın hoşuna gider daha ne güzel arkadaşım ablamıda seviyor der ben Fatma'yı sevmeseydim Ayşe'ye kötüleseydim o zaman kötü arkadaş olrdum bence. Ayşe Fatma'nın dedikodusunu yapmak istediğinde kötülediğinde ben hep boşver ablan o senin aranızı bozmayın kardeşsiniz siz küsmeyin demişimdir..

Annemde onlar dostun olsaydı bırak senden hizmet beklemeyi senin evine gelince sana ev işlerinde yardımcı olurlardı bebeğin olduğu için demişti. Ben kimseden yardım istemiyorum teklif etselerdi zaten ev işi yaptırmam asla eve gelen misafire ama insanın teklif duymak bile hoşuna gider..
benden uzak olsunlar yeter ama bırakmıyorlar pes etmiyorlar sürekli telefondan annemden falan ulaşmaya çalışıyorlar bahaneleri de o kadar saçma ki yok makas alalım senden yok lazer yaptırmayı düşünüyoruz sende gelsene hep bahanelerle görüşmeye çalışıyorlar

Böyle insanları hayatına sokma. Açık açık söyle. Bilsinler ama böyleleri yüzsüzdür. İnan ki yine seni ararlar.

Bence asla gorusmeyin. Beles yer bulmuslar tabi koparmak istemezler baglarini. Ustelik BENCIL insanlarmis uzak dururum hep kendini dusunen ve surekli hata yapip tamam bidaha yapmiycam diyenlerden. Bana bunun onda birini yapan arkd sildim. Kafam rahat az oz dostum var.

Görüşme canım kes at,zarar veren arkadaş bunlar,ablası daha ılımlı geldi ama kardeşler neticede ,hiç gerek yok üstelik sen evli çocuklu olduğunu idrak edememiş ayşe bekarlık muhabbeti bekliyor anlaşılan,bebeğine karşı tavrına ayrı iflit oldum ,manyakmıdır nedir birde o kilolu diye kilo alanı istemesi şakada olsa gıcık muhabbetler bunlar, evine sokma canım herkes yolunu izini bilsin,haa nedir bir gün evlenir anne olur belki o zaman seni anlarda akıl almak için ararsa annelik le ilgili o zaman görüşürsün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…