Beni kullanmaya çalışan arkadaş

Benim de çocukluk arkadaşlarım var. Çok da yakınız. Ama evime haber vermeden gelemeyeceklerini bilirler. Eşim evdeyse kabul etmeyeceğimi bilirler.

Olaylar bu raddeye gelmeden mesafe koymalıydınız. O zaman küsmeye falan gerek kalmazdı. İnsanları kendi özel alanınızın dışında tutmayı öğrenmelisiniz. Hem artık annesiniz, kızınız sizi model alacak.
Çok doğru mantıklıklı şeyler yazmışsınız annemede okuttum sağolun. Bana hamileyken bebeğimin odasını yaparken kıyafetlerini ütülememe falan yardım ettikleri için vefasızlık yapmak istemedim işte. Birde Ayşe ve Fatma'yla mesafeli görüşmeyi denedim haftada bir gün falan ama olmuyor onlar hergün görüşmek istiyorlar çok ısrarcılar ve habersiz geliyorlar bende kapıdan çeviremedim maalesef eve gelen insanı ama patladım en sonunda

Okudum.En Büyük KK

Araya mesafe koymuşken tekrar barismasaymışşınız keşke.

Bende yakın arkadaşlarıma şakayla kilo aldığını belirtmek için böyle benzetmeler yaparım. O kısım bana hiç tuhaf gelmedi.

Çok doğru mantıklıklı şeyler yazmışsınız annemede okuttum sağolun. Bana hamileyken bebeğimin odasını yaparken kıyafetlerini ütülememe falan yardım ettikleri için vefasızlık yapmak istemedim işte. Birde Ayşe ve Fatma'yla mesafeli görüşmeyi denedim haftada bir gün falan ama olmuyor onlar hergün görüşmek istiyorlar çok ısrarcılar ve habersiz geliyorlar bende kapıdan çeviremedim maalesef eve gelen insanı ama patladım en sonunda

Bu tip insanları hayatınızdan çıkarmak size bişey kaybettirmez. Üzülmek ya da üzerinde düşünmek bile gereksiz inanın.

Okudum.En Büyük KK

Araya mesafe koymuşken tekrar barismasaymışşınız keşke.

Bende yakın arkadaşlarıma şakayla kilo aldığını belirtmek için böyle benzetmeler yaparım. O kısım bana hiç tuhaf gelmedi.
Bende keşke hamileyken hiç barışmasaydım diyorum. Ben şaka kaldırabilen bir insanım İnanın ama aynı şeyleri sürekli söylüyor sürekli çingen gibisin küpelere bak camış gibisin falan laf sokuyor gülerek bir kere söylese gülerim aynen falan derim ama sürekli söylüyor.
Birde kafama takmam saçma biliyorum ama dostum bildim ben onu 9 yaşından beri yanımdaydı çok değişti çok koydu bana yaptıkları neden böyle dostluğumuzu mahvetti anlamıyorum

Çocukken ayse fatma diye korkunç hikaye anlatirdi bize büyük ablalar, o geldi aklima. Ne kadar çook ayşe fatma, fatmaa ayseee demişsin.
Ve farkinda olmadan dalip hepsini okumuş oldum ne kadar uzun gereksiz bi yazi olmuş.
Sizinle görüşmek istemiyorum bu kararima da anlayiş gösterin de bitsin gitsin.

Çocukken ayse fatma diye korkunç hikaye anlatirdi bize büyük ablalar, o geldi aklima. Ne kadar çook ayşe fatma, fatmaa ayseee demişsin.
Ve farkinda olmadan dalip hepsini okumuş oldum ne kadar uzun gereksiz bi yazi olmuş.
Sizinle görüşmek istemiyorum bu kararima da anlayiş gösterin de bitsin gitsin.
Diyorum ya takılmayacak bir şey aslında ama değer verdiğim dostum bildiğim birinin beni üzmesi kendinden soğutması koydu bana

roman gibi heyecanla okuyan bir tek benim sanırım :KK70:
ben çok sıkı fıkı ev muhabbetlerini sevmem. hele çocuğum olduktan sonra insanlardan da uzaklaştım.
bir bebekle elaleme sürekli hizmet etmek çok zor. ki elleri de hep boş gelip, yeyip, içip i lafı da sokup gidiyorlarmış.
görüşmemeye devam et. fatma da çok kabahat yok ama onla konuştukça ayşe de bulaşacak. sen emziren bir annesin sanırım. böyle boş işlere kafa patlatıp sütünün kalitesini düşürme derim.

bahane uydurmak yerine açık açık konuşsanız?

başkaları yüzünden şahsen ben yalan söyleyemem.

Laftan anlamayan iki tane yelloz :KK66: benim gorumcem gibiler kapidan kovsan bacadan girer bu cins. Sende bedava yemek sicak ev var be canim ona geliyor ac insanlar bence. Gorusmeyerek en iyisini yapiyorsun. Vakit bulabildiginde bebegini annene birak cik disari gez yuruyus yap iki vitrin gez bu iki sülüge hizmetcilik yapacagina

• Beğen
Reactions: KV_
bahane uydurmak yerine açık açık konuşsanız?

başkaları yüzünden şahsen ben yalan söyleyemem.
Açık açık görüşmek istemiyorum diyemem işte yalan söylemek bahane uydurmaktan bende yoruldum ama laf anlamıyorlar birde hesap soruyorlar arkadaşlarımla buluşup foto atıncasosyal medyaya biZle görüşmüyorsun onlarla geziyorsun diyorlar

Açık açık görüşmek istemiyorum diyemem işte yalan söylemek bahane uydurmaktan bende yoruldum ama laf anlamıyorlar birde hesap soruyorlar arkadaşlarımla buluşup foto atıncasosyal medyaya biZle görüşmüyorsun onlarla geziyorsun diyorlar

ama niye?

böylelerini kırmaktan korkmayın. onlar sizin sinirlerinizi kolayca bozuyorlar

Laftan anlamayan iki tane yelloz :KK66: benim gorumcem gibiler kapidan kovsan bacadan girer bu cins. Sende bedava yemek sicak ev var be canim ona geliyor ac insanlar bence. Gorusmeyerek en iyisini yapiyorsun. Vakit bulabildiginde bebegini annene birak cik disari gez yuruyus yap iki vitrin gez bu iki sülüge hizmetcilik yapacagina
Aslında paraları var durumları bizden çok çok iyi restoranları var ama bir kere gelin bizim mekana yemek söyleyelim demediler yada bana gelirken iş yerinden yemek getirelim demediler. Anlamadığım nokta paralarıyla hava atmayında seviyorlar
Benim evimi beğenmiyorlar kapılara bak çok kötü banyon eski falan diyolar

Benimde guya vefalı bir arkadaşım vardi. son zamanlarda iyice cozutmuştu laf sokuyordu resmen annemin yapmadığı analiği kendince taslamaya kalkıyody neymis iyiliğimi istiyormus ama nası kırıcı anlatamamm ben evlendim sonra o eşlerin hatrına idare ettim ama o sırtımdan vurdu ortamlarda arkadaslar bana sicak davranınca göz ucuyla takip ediyordu hissediyordum ama idare ettim kondurmadım. evimi eve gelen misafiri hep bi laf sokma peşindeydi. ben onu engelleyecegime o beni engelledi ortak arkadasima acildim o gemileri yakip gitti ben ona donecek liman birakmam asla unutmasın asla karsimada cikmasın dedim.

Dogumumda kisaca ugradi yine terslemedim ama önemseyip muhatap almadim baska arkadaslarimda vardi. simdi engeli kaldirmis:) sen bana hamileligimde huzursuzluk yasat simdi cocuk dogur aaa ben kiymete bindim anlatabiliyormuyum işine geldigi gibi:) ben onu karakterli sanirdim ama inanin boylelerine dişli insan lazim. sizr tavsiyem siddetle bulusmayin! baskalariyla bulusun hatta paylasin patlasinlar siz sizi insan yerine koyan deger verenlerle gezin onlar elbet yol alacaklar.

Benimde guya vefalı bir arkadaşım vardi. son zamanlarda iyice cozutmuştu laf sokuyordu resmen annemin yapmadığı analiği kendince taslamaya kalkıyody neymis iyiliğimi istiyormus ama nası kırıcı anlatamamm ben evlendim sonra o eşlerin hatrına idare ettim ama o sırtımdan vurdu ortamlarda arkadaslar bana sicak davranınca göz ucuyla takip ediyordu hissediyordum ama idare ettim kondurmadım. evimi eve gelen misafiri hep bi laf sokma peşindeydi. ben onu engelleyecegime o beni engelledi ortak arkadasima acildim o gemileri yakip gitti ben ona donecek liman birakmam asla unutmasın asla karsimada cikmasın dedim.

Dogumumda kisaca ugradi yine terslemedim ama önemseyip muhatap almadim baska arkadaslarimda vardi. simdi engeli kaldirmis:) sen bana hamileligimde huzursuzluk yasat simdi cocuk dogur aaa ben kiymete bindim anlatabiliyormuyum işine geldigi gibi:) ben onu karakterli sanirdim ama inanin boylelerine dişli insan lazim. sizr tavsiyem siddetle bulusmayin! baskalariyla bulusun hatta paylasin patlasinlar siz sizi insan yerine koyan deger verenlerle gezin onlar elbet yol alacaklar.
Haklısınız birde bana adam akıllı tavsiye verse dinlerim ama çok bilmiş bilmiş akıl veriyor sanki ben anneliği beceremiyormuşum gibi. Bende başka arkadaşlarımla görüşüyorum onları hep reddedidiyorum ama arayıp duruyorlar birde bişey olmamış gibi güzel güzel tatlı tatlı konuşuyorlar telefondaa

ama niye?

böylelerini kırmaktan korkmayın. onlar sizin sinirlerinizi kolayca bozuyorlar
Ne biliyim 9 yaşından beri dostum bildiğim beraber büyüdüğüm insan.. keşke diyebilsem görüşmek istemiyorum diye ama diyemiyorum onun yerine işim var diye yalan söylüyorum

2 aydır anlamıyorlar yada anlamamazlığa geliyorlar bilmiyorum birisi ben aradığım halde işim var dese bir daha aramam ben ondan beklerim şahsen

çok bile dayanmışsınız görüşmemeye devam edin
Fatma nın bir suçu yok aslında ama onla görüşmeye devam ederseniz Ayşe yine devreye girecek
üstünüze gelirlerse bir bir yaptıkları herşeyi söylersiniz

Aslında paraları var durumları bizden çok çok iyi restoranları var ama bir kere gelin bizim mekana yemek söyleyelim demediler yada bana gelirken iş yerinden yemek getirelim demediler. Anlamadığım nokta paralarıyla hava atmayında seviyorlar
Benim evimi beğenmiyorlar kapılara bak çok kötü banyon eski falan diyolar
Begenmese bile soylemez insan. Demiyorlar da bu kadin dogum yapti evde tek basina skilmis midir uykusuz mudur yorgun mudur diye. Dusuncesizler. Maddi durumlari iyiyse kendilerine iyi.sana kullum zararlar.alma eve

X