bende mi sisko olacaktim :(

morBalik

I believe in pink.
Kayıtlı Üye
2 Mart 2011
591
33
merhabaa kizlar.
ben 21 yasindayim. bu yasima kadar hep siska kiz ,ruzgarda ucacak bu kiz denilen biriydim. hatta cocukken falan annem surekli beni doktora gotururdu bu kiz neden kilo almiyor diye. surekli doktor biseyler verirdi ona ragmen kilo alamazdim :KK70:

2 yil once bazi psikolojik sorunlarimdan dolayi terapi gordum ve psikiyatr ile antidepresan kullanmaya basladim.
o gune lanet olsun
1 yil sonra 10 kilodan fazla kilo aldim. beni taniyan arkadaslarim hatta ailem bile sasirdi. herkes beni zayif olarak bildigi icin cok asiri sisko olmasam bile insanlarin diline dustum. yeni tanidigim insanlar tarafindan cok tombul gorunmuyorum ama dedim ya 19 yasiniza kadar siskaysaniz ve birden 10 kilodan fazla alirsaniz goze inanilmaz obez gorunuyorsunuz.

bende aylardir zayiflamak istiyorum. simdi okulumu dondurdum calismiyorum da. butun gun evdeyim. kondisyon bisikleti aldim gunde 1 saat onu kullansam.
bana ne gibi diyetler onerirsiniz?

birde bi sorum olacak
hic spor yapmasak bile su soylenen isvec diyeti vs gibi onlari spor yapmadan yapinca mi kilo veriliyor? yani yemek yemek kilo verdirir mi ki?

ben cok asiri yemek yiyen biri degilim. gunde 1 ogun yerim hadi en fazla 2 olur. kilo alma sebeplerimden biri hareketsiz olmamdan kaynakli. nolur kizlar sunlarin dilinden kurtuluyum. 7 kilo versem yeter.

bu arada hep 47 kiloydum
bi arada 61 oldum
1 ay duzensiz ve az spora gittim 58e dustum.
suan 57-58 falanim degismiyor.

Kimse yanıt yazmamış. Ben cevaplayayım seninle durumumuz aynı. 22 yaşıma kadar aynı senin gibi sıska ne kadar yese bile kilo alamayan çevremde hep zayıf olarak tanınan biriydim. Ta ki psikiyatri eşliğinde antidepresan kullanana kadar. Sadece 5 ay kullandım ama 14 kilo aldım. İştahı öyle bir açıyor ki tatlı sevmeyen ben gecenin bi yarısı kalkıp Nutella kaşıklar olmuştum. Tartıya çıkıp kilo kontrol etme alışkanlığım olmadığından da kıyafetlerim artık üstüme olmayınca tartıya çıktım ve acı gerçeği gördüm. Önce sinirden ilaçları aniden kestim bıraktım. Yanlış biliyorum ama gözüm dönmüştü sinirden. Beni her gören noldu sana bu ne hal dedikçe kendime sinirim daha da arttı.
50 kilonun üstüne çıkamayan ben 64 kilo ile diyete başladım. 2 hafta oldu 5 kilo verdim bile. Bu arada boyum 168.
O lanet olası ilaçları da dönemsel bir buhran yüzünden kullanmıştım ama bir daha mı asla.
Şu an diyete devam ediyorum ilacı bırakınca iştahım da eski haline döndüğünden fazla zorlanmıyorum.

X