Bende byteceim:) Fikirleriniz ok nemli?

kızlar pazartesi ameliyat oluyorum.yazılan yorumları hep okudum.doktorun adını ve yaşadıklarımı anlatıcam.sorularınız varsa sorabilirsiniz kızlar..umarım iiy geçer..çok düşündüm ve sonunda karar verdim :Saruboceq:

merhaba panedla öncelikle geçmiş olsun bende 20 gün önce dual plane yöntemiyle ameliyat oldum ama ameliyat sonrası çok ağır geçti 3-4 gündür biraz rahatladım ama hala ağrılarım var yürürkende rahatsız ediyor yoruyor sen nasılsın ağrıların varmı tempolu yürüyebiliyormusun

kusura bakma canım yeni gördüm mesajını. Bir süredir foruma girmiyordum. Benim ameliyatım 27 Nisan'da oldu yani 1,5 ay geçti. 20. günümde normal hızda yürüyebiliyordum. Zaten normalde çok hızlı yürürüm ben. Çok rahatsız edici bir durum olduğunu hatırlamıyorum. Sen nasılsın? Nasıl oldun?

kusura bakma canım yeni gördüm mesajını. Bir süredir foruma girmiyordum. Benim ameliyatım 27 Nisan'da oldu yani 1,5 ay geçti. 20. günümde normal hızda yürüyebiliyordum. Zaten normalde çok hızlı yürürüm ben. Çok rahatsız edici bir durum olduğunu hatırlamıyorum. Sen nasılsın? Nasıl oldun?

Ben 15 mayısta ameliyat oldum ve sonrası 20 gün kabus gibiydi bir kaç gündür iyiyim ama yinede gün içinde bazen ağrılarım oluyor tabi eskisi kadar şiddetli değil. Özellikle sabah uyandığımda hiç iyi uyanmıyorum ağrılı uyanıyorum.Fazla yürüdüğümde bir ağırlık oluyor sanki.Sen nasılsın bazen ağrın oluyormu ve yüzüstü yatabiliyormusun a.s.

ben olalı 19 gün oldu ama ben olduktan 9 gün sora işe başladım.ilk 5gün yatıp kalkmakta zorlandım hatta kardeşim boynumdan ve belimden destek wererek kaldırıodu belimden üstüne sanki beton yığını warmış gibi geliodu ama çok şükür artık bitti ama hala yan yatamıorum sırt üstü yatıorum. sırt üstü alışık olmadıımdan biraz onda zorlanıorum işim sporla alakalı olmasa hiç bi zorluu yok şuanda benim için çok rahatım.

ben iki gecedir yan yatabiliyorum. ameliyat olalı 5 gün oldu. dünden beri de kızımı ve oğlumu kucaklayabildim. tabi yine de fazla zorlamamak lazım. biraz da ağrı eşiği ile ilgili. doktorum zaten ameliyat sonrasında gözlemlerine dayanarak oldukça dayanıklı olduğumu söylemişti. gün gelecek hiç hissetmeyeceğiz ağrı sızı. inşallah çabuk gelecek o günler.

selam canım nasılsın? uzun zaman oldu görüşmeyeli:)) sanırım artık unutmuşsundur protezlerini dimi. hiç sorunda kalmamıştır. benim 3 aya yaklaştı artık, eşim şimdi daha güzel olduklarını söylüyo. yumuşamaya başladı ve biraz daha aşağı düştü. çok doğal duruyolar :) kendinine iyi bak canım öptüm seni...

arkadaşlar izmirde gögüs estetiği konusunda hangi doktoru yada dktorları tavsiye edersiniz.izmirde bu ameliyatı olan varmı.sonuçlarından memnun olup tavsiye yapabilecek..

20 gün kabustu, 5 gün kalkamadım gibi yazmışsınız arkadaşlar ama anlamıyorum ben de aynı ameliyatı oldum ama 7 gün değil ertesi gün bile işe dönülebiliyo? ? ilk gece yatma kalkmada biraz acıdı o yani bi daha da ne acı ne sızı olmadı.

20 gün kabustu, 5 gün kalkamadım gibi yazmışsınız arkadaşlar ama anlamıyorum ben de aynı ameliyatı oldum ama 7 gün değil ertesi gün bile işe dönülebiliyo? ? ilk gece yatma kalkmada biraz acıdı o yani bi daha da ne acı ne sızı olmadı.

Herkesin bünyesi farklı çok zor bir dönem geçirdim çok sağlam acı çektim ama allaha şükürler olsun iyiyim

Selam kizlar
Bende anlamiyoruM ameliyat sonrasi metroya binenler ertesi gun ayaga kalkanlar gercekten super.cunku ben tam on gun izin aldimve on gunun sonunda ise giderken acayip zorlandim memeleri tutup yuruyesim geldi boyle aci yok diyen arkadaslara imreniyorum ben duyunca sasiriyorum ben ellerimi bile kaldjramamistim degil kolumu kaldirmak !
Gizemcim kas ustumu oldun kas alti olupta nasil kalktin yahu?
24 gun oldu daha yan bile yatamiyorum ben :KK43:

Selam kizlar
Bende anlamiyoruM ameliyat sonrasi metroya binenler ertesi gun ayaga kalkanlar gercekten super.cunku ben tam on gun izin aldimve on gunun sonunda ise giderken acayip zorlandim memeleri tutup yuruyesim geldi boyle aci yok diyen arkadaslara imreniyorum ben duyunca sasiriyorum ben ellerimi bile kaldjramamistim degil kolumu kaldirmak !
Gizemcim kas ustumu oldun kas alti olupta nasil kalktin yahu?
24 gun oldu daha yan bile yatamiyorum ben :KK43:

merhaba.ben de dual plane yöntemiyle kendimce olabileceğin en büyüğü (370cc) protezlerle ameliyat oldum.bugün tam 1 ay 9 gün olmuş. bünyem çok sağlam ve acıya dayanıklıdır.iyileşme sürecim boyunca hiçbir aksilikle karşılaşmadım,herşey olması gerektiği seyirde devam etti hatta normalden hızlı bile iileştim diyebilirm.fakat bir gerçek varki dual plane ve kas altı yöntemlerinde doktor göğüs kasınızı kesiyor ve protezi onun altına yerleştiriyor.yani bu olayda sıfır ağrı çekmeniz ertesi gün kalkıp rahat rahat biyere gitmeniz çok olası deil.nekadar dayanıklı olsanız,ağrı eşiğiniz sağlam yüksek olsa da 3-4 gün kendi başınıza yataktan bile kalkamayacak durumda olacaksınız.ben 4. gün rahat rahat kalkıp biyerlere gidebilmiştim.ama kollarımı rahat kullanmam tamamen normal hayata dönmem ve spora başlamam 3 hafta dolunca mümkün oldu.haa göğüs dokusu üstü olursa yönteminiz, ozaman sadece dikiş ağrıları ve gerginlik sorunu olur.işte ozaman ağrı eşiğinizin yüksek olması sizi ayağa kaldırır..

selam kızlar bende ameliyatımı olalı yaklaşık olarak4,5 ay kadar oldu..hihoyyyt
benimde ağrı eşiğim yüksektir ama bu başka bi acıydı..:çok üzgünüm:yaklaşık 1 hafta sonra işe döndüm ama ilk hafta tek başıma yataktan kalkamadığımı iyi hatırlıyorum kollarımı çok fazla zorlayamıyordum
ve inanılmaz gerginlik ve ağrı hissediyordum göğüslerim yok denecek kadar azdı çünki..ağrılar hiç bitmeyecek gibi gelmişti diyebilirim..
tamamen normal hayata dönemem ise yaklaşık olarak 3-4 haftayı buldu..
ama şimdi muhteşemler..alkisalkisalkis
sanki ben onlarla doğmuşum..sanki hep benimmişler gibi..
yani biraz acı var çekilecek ama geçecek merak etmeyin..vede sonuç emin olun mükemmel olacak..
şimdi giyiyorum bikinimi göğsümü gere ger güneşleniyorum..:lepi:
hepinize geçmiş olsun arkadaşlar..tadını çıkarın:eek:

ben 2. gün dışarı çıktım benim 1. günüm zor geçti okadar şaşırıyorum siz anlatınca ilk 1 hafta sadece yataktan kalkarken zorlandım ama benim en büyük sorunum hapşurup öksürememem yani neden anlamadım

merhaba.ben de dual plane yöntemiyle kendimce olabileceğin en büyüğü (370cc) protezlerle ameliyat oldum.bugün tam 1 ay 9 gün olmuş. bünyem çok sağlam ve acıya dayanıklıdır.iyileşme sürecim boyunca hiçbir aksilikle karşılaşmadım,herşey olması gerektiği seyirde devam etti hatta normalden hızlı bile iileştim diyebilirm.fakat bir gerçek varki dual plane ve kas altı yöntemlerinde doktor göğüs kasınızı kesiyor ve protezi onun altına yerleştiriyor.yani bu olayda sıfır ağrı çekmeniz ertesi gün kalkıp rahat rahat biyere gitmeniz çok olası deil.nekadar dayanıklı olsanız,ağrı eşiğiniz sağlam yüksek olsa da 3-4 gün kendi başınıza yataktan bile kalkamayacak durumda olacaksınız.ben 4. gün rahat rahat kalkıp biyerlere gidebilmiştim.ama kollarımı rahat kullanmam tamamen normal hayata dönmem ve spora başlamam 3 hafta dolunca mümkün oldu.haa göğüs dokusu üstü olursa yönteminiz, ozaman sadece dikiş ağrıları ve gerginlik sorunu olur.işte ozaman ağrı eşiğinizin yüksek olması sizi ayağa kaldırır..

tam tersi sıfır ağrı çekmeniz ertesi gün kalkıp rahat rahat biyere gitmeniz çok çok olası. :) hatta konu aksi pek olası değil?

çekilen acılara her zaman bir açıklama bulunabilir. bunu anlayabiliyorum. ama burada bahsettiğim acı çekilmesini normal ve doğal göstermek değil aksine hiç acı çekilmeden narkozsoz ve dirensiz de yapılabildiğini görmek? o nedenle şöyle olursa acır böyle olursa acımaz falan değil yani konu. bunun bünye, dayanıklılık , ağrı eşiği , kasın kesilmesi ve kasaltı konmasıyla yada yöntemle bir ilgisi yok. kasaltı olanlar da var ve yine aynı? ben kendim arabamı kullanıpda eve döndüğümü yazdım daha önce? 3 hafta sonra değil, aynı gün akşamı?!

benım hıc agrım olmadı arkadaslar evet yatıp kalkarken asagı dusecekler gıbı hıssedıyor ına hele yururken.2.gun ıse dondum ne agrım vardı nede baska bırsey...ama benm doktorum mukemmeldı..:) tabıkı bunyeden bunyeye fark eder ama benım agrı esıgımde cok dusuk olmasına ragmen sıfır agrı........

tam tersi sıfır ağrı çekmeniz ertesi gün kalkıp rahat rahat biyere gitmeniz çok çok olası. :) hatta konu aksi pek olası değil?

çekilen acılara her zaman bir açıklama bulunabilir. bunu anlayabiliyorum. ama burada bahsettiğim acı çekilmesini normal ve doğal göstermek değil aksine hiç acı çekilmeden narkozsoz ve dirensiz de yapılabildiğini görmek? o nedenle şöyle olursa acır böyle olursa acımaz falan değil yani konu. bunun bünye, dayanıklılık , ağrı eşiği , kasın kesilmesi ve kasaltı konmasıyla yada yöntemle bir ilgisi yok. kasaltı olanlar da var ve yine aynı? ben kendim arabamı kullanıpda eve döndüğümü yazdım daha önce? 3 hafta sonra değil, aynı gün akşamı?!

dual plane yöntemiyle oldun,büyüklük olarak tatmin edici bir büyüklük kullanıldı ve aynı gün akşam istediğin gibi hereket ettin yanii öyle mi? :1shok: sen bunları yapabildiysen ozaman neden bazı doktorlar 'bir insanın kasını kesmek hiç normal bişey değildir,o kas eskisi gibi görevini yapamaz' iddialarında bulunuyorlar??? demekki gayet bu yöntemle de acı çekilmeyebiliyomuş?
elbetteki kası kesilen bi insanın o kasları kullanması için kısa da olsa bi zamana ihtiyacı vardır.ama araba kullanmak için 3haftaya ihtiyaç vardır gibi abartı bi ifade de kullanmadım.ıSTEDıĞıM SPORU SERBESTÇE YAPABıLMEM ıÇıN 3 HAFTA GEÇMESıNı BEKLEDıM ifadesini daha doğru.normal hayata 4. gün dönülebiliyo zaten,dikişlerdeki gerginlik hariç..durumun yöntemle de çok yakından alakası vardır,kişinin ağrı eşiğiyle de.kasüstü konulduğu taktirde ağrının olmaması çok normal,sadece dikişlerde gerginlik hissi olacaktır.ayrıca narkozdu direndi bunlar doktorun hastaya göre tercih ettiği şeyler.bi hastada ihtiyaç duyulurken bir başkasında ihityaç duyulmayabilir.çok takılınması gerekn bir nokta olduğunu düşnmüyorum.sen ameliyat olduktan sonra diren de sağlığın için gerekliyse konulsun ne var bunda? bu arada benim doktorum da bana diren koymamıştı şimdi koydu diye savunuyorum anlaşılmasın fakat koyan doktor için 'aaa koymayan doktorlar da var bu doktor gereksiz bişe yapıyo' demek doğru değil.sadece bunların bir kriter olmadığını ifade ediyorum.sonucun doğallığı ve güzelliği önemli ve tabii ki sağlıklı bir şekilde enkısa zamanda ayaklanabilmek ki 4. gün normal hayata dönebilmek bence ideal birsüre...gerisi fasafiso

Son düzenleme:
Sevgili gizem3000 nerelerdesin? Bende senin gibi Tuğrul Turan'a ameliyat oldum. Ve senin gibi ağrı kelimesinin anlanına sözlükten bakıp öğrendim:-) Ve o doktoru bulmamda sizin gibi yorumlarını okuduğum insanların etkisi çok büyük oldu. Hepinizden Allah razı olsun. Bendede dren olmadı. Cumartesi ameliyat olup 3 saat sonra kalkıp eve gittim. Ertesi gün Rumeli Feneri'ne gittim arkadaşlarımla. Bol bol yürüdüm.
Doktorun tekniği, ve geliştirdiği yöntemlerin bu konuda etkisi çok büyük. Bu işi, hastasına hiç zorluk çektirmeden de mükemmel şekilde yapan da varsa, neden zor yoldan gideyim ki...???
Ayrıca Tuğrul Bey ameliyat sırasında kanamayı kontrol altına aldığını söylemişti. Yabancı bir sitede izlediğim bir amliyat videosunda da aynı öyle hiç kanama olmuyordu. Bu nendele de drene gerek kalmamasını sağlıyor. Dreni gerekli göreceği durum olsa zaten takar. Ama gerektirmeyen yöntemiş keşfetmiş işte.....!!!!!!
Sonra ağrı meselesi, ya bilmiyorum ne demek lazım artık, çekmedim işte ağrı felan. Doktor bunu da şöyle açıklamıştı: "etkisi uzun lokal uyuşturucu yapıyorum, ağrı çekmeniz gereken dönemde hiç ağrınız olmamasını sağlıyorum" demişti. Dikiş yerlerimde bile kaşıntı haricinde hiç bir şey hissetmedim...
Ayrıca kişilik olarak da mükemmel bir insan o. Çok ilgili. Kafanda hiç bir soru işareti bırakmıyor.
Sadece göğüs büyütmede değil, göğüs dikleştirme konusunda da harikalar yaratıyor. Resimlerde gördüm, ve şaşırdım. ızler bile yok gibiydi 7. ayda.
Allah ondan bin kere razı olsun ne diyeyim...

ya arkadaşlar benimkiler gerçekten küçük ve bende düşünüyorum ama korkuyorum hadi olmazsa die ve benim yaptırdığımı sözlüm bilmemeli askere gidicek o zaman yaptırmayı düşünüyorum yaptırıpta doktorundan memnun kalanlar varsa lütfen yazsın dr adı ve telefonunu görüşmem lazım ve onun için para biriktirmem lazım

X