Bende aldatilmisim bu nasil atlatilir?destek lütfen:-(

Bence yanılıyorsunuz, bir kere herkes müslüman olmak yada bir dine inanmak zorunda değildir. Başkaları ile ilgili değerlendirmeleri buna göre yapmamalısınız.Evlenmek dini bir şey de değildir (öyle olsa ateistler evlenmezdi.). Evlenmek tamamen hukuki bir şeydir, kadının ve erkeğin birlikteliklerini resmileştirme, birbirlerinin birey ve eş olarak yasal haklarını tanıma şeklidir. Uzun ilişkiler de evliliğe gider kısa ilişkiler de biter ve kale alınmayabilir taraf. Mesele bu değil zira. Bu arada belirtmek isterim ki dinen 5-6 ay şeklinde bir kıstas yoktur bildiğim kadarıyla, en azından böyle bir ayet yok bu konuda eminim.

Yaptigim diger yorumlarada bakarsaniz ayni seyi söyledim

Öncelikle yanlış anlaşıldım.
Öyle anlıyorsanız ÖZÜR DİLERİM kimseye dinsiz deme haddinde değilim

Söylemek istediğim Evlilik dini bir yönü vardır.
Eyer kişi dini değerleri yoksa evlenmek gereksiz ve formalite olmaz mı?
Zaten evli gibi yaşarsın .
Tersi durumda dini yönünü düşünen kişi günah işlemek ve yasak olandan kaçınmak için ya evlenir yada ayrılır.

Ben her iki düşünceyede saygı duyarı. Tercih meselesi
bana göre evliliğin dini yönünden çok sosyo kültürel yönü var. evlilik din amaçlı olsaydı o zaman herkes sadece imam nikahı kıyardı.

Yaptigim diger yorumlarada bakarsaniz ayni seyi söyledim

Aynı şeyi söylemediğiniz için yazdım zira beni çok yanlış anlamışsınız. Madem resmi nikah bir sözleşme niteliğinde neden dini nikahla yetinmiyor bu şekilde düşünenler?? Ticaret anlaşması veya mal paylaşımından söz etmiyorum. Şirket mi ki insanlar? Siz benim yazdıklarımdan kendi yazdıklarınıza asla pay çıkartmayın rica ederim. Ben etik değerler çevresinde yapılmış bir evlilikten söz ediyorum, mal -mülk, cinsellik tabanında yapılmış bir evlilik asla değil benim sözünü ettiğim evlilik.
Ayrıca insanların "yaşasın gerdeğe gircez, ateşimiz tavan yapmıştı nihayet sönecek " minvalinde yaptığı düğün, kutlama normalken, niye hukuki sorumluluklarını tanıdıklarına dair imza atan insanların beraber olmaktan duyduğu mutluluğu kutlaması anormal?

Ps: Türkiye 'de dini referans almayan ve toplumu umursamayanlar, herhangi bir durumda yasal düzenlemeler birlikte oldukları insanları nikah olmadan kale almadığı için devlet tarafından evlenmek zorunda bırakılıyor.

Aynı şeyi söylemediğiniz için yazdım zira beni çok yanlış anlamışsınız. Madem resmi nikah bir sözleşme niteliğinde neden dini nikahla yetinmiyor bu şekilde düşünenler?? Ticaret anlaşması veya mal paylaşımından söz etmiyorum. Şirket mi ki insanlar? Siz benim yazdıklarımdan kendi yazdıklarınıza asla pay çıkartmayın rica ederim. Ben etik değerler çevresinde yapılmış bir evlilikten söz ediyorum, mal -mülk, cinsellik tabanında yapılmış bir evlilik asla değil benim sözünü ettiğim evlilik.
Ayrıca insanların "yaşasın gerdeğe gircez, ateşimiz tavan yapmıştı nihayet sönecek " minvalinde yaptığı düğün, kutlama normalken, niye hukuki sorumluluklarını tanıdıklarına dair imza atan insanların beraber olmaktan duyduğu mutluluğu kutlaması anormal?

Ps: Türkiye 'de dini referans almayan ve toplumu umursamayanlar, herhangi bir durumda yasal düzenlemeler birlikte oldukları insanları nikah olmadan kale almadığı için devlet tarafından evlenmek zorunda bırakılıyor.

Dini nikah hakkında eksik bilgiye sahipsiniz.

Ama bu tüm erkeklerde geçerli karektersizlikle alakası yok.
5 yıl boyunca cinsellik yaşamadan durabilecek babayiğit nerede
Peygamber evliya olması lazım :)
Sizin amacınız evlilik olsa 5 6 ay içinde ya evlenir yada ayrılırdınız sonuç böyle olmazdı

5 6 ayda birini tanıyıp evlilik kararı nasıl alınır ki? Ayrıca bu kadar kısa sürede evlenebilmek için işinin, evinin, birikiminin tam olması gerekir. Yani evliliğin sizin dediğiniz gibi genel geçer bi zamanı yoktur. 6 sene bekleyen bir erkek de öyle kesin aldatmaz, seven insan 10 sene de bekler sevdiğini.

5 6 ayda birini tanıyıp evlilik kararı nasıl alınır ki? Ayrıca bu kadar kısa sürede evlenebilmek için işinin, evinin, birikiminin tam olması gerekir. Yani evliliğin sizin dediğiniz gibi genel geçer bi zamanı yoktur. 6 sene bekleyen bir erkek de öyle kesin aldatmaz, seven insan 10 sene de bekler sevdiğini.
Bu durumda beni beklemediği için sevmediği sonucu çıkıyor,doğrudur,yapacak bisi yok:-(

Arkadaşlar müsterih olun. Bu devirde kim kimi 5 sene bekler. Tamam aldatmasına gerek yok da bir nevi mecbur kalıyor artık.

Arkadaşlar müsterih olun. Bu devirde kim kimi 5 sene bekler. Tamam aldatmasına gerek yok da bir nevi mecbur kalıyor artık.
Neye aldatmaya mi mecbur? Ben aylarca hissettim duyguları değişti bak bitirelim dedim istemedim en sonunda bitirdim ve inkar ettigi herseyi yaşadığını gördü.ne olursa olsun bunu hak etmedim...

Neye aldatmaya mi mecbur? Ben aylarca hissettim duyguları değişti bak bitirelim dedim istemedim en sonunda bitirdim ve inkar ettigi herseyi yaşadığını gördü.ne olursa olsun bunu hak etmedim...

Yok iste seks yapmaya mecbur. Hak ettin demiyorum tabiki de niye hak edesin ki boyle biseyi. Daha once de olmustur diyorum. Seviyordur ondan gitmiyordur. Herkesle yatabilirler de herkesi sevmezler :) avuntu gibi algilamayin da olani soyluyorum.

Nikah arapca kökenli bir kelimedir başka birşey söylemiycem gerisini sen araştır :)

ezan da arapça, yani? ?? ne anlıcaz bundan

madem arkadaş dini nikahı bilmiyo biliyorsan anlat, yorum yazdığın her konuda bunu yapıyosun, trollük mü diyim muhalefet olma çabası mı diyim tarz mı diyim bilemedim

gayet normal soru cevap bir muhabbetin içinde şu filmi izledin mi izle anlarsın gibi bişey yazmıştın bana, şimdide nikah arapça araştır, e lafı ortaya sen attın hazır araştırılmışı varsa buyur yaz

pabuç pahalı gelince hep böyle sıyrılıyosun durumun bu

Bilgilerinizi paylaşırsanız ben de öğreneyim.

Bence nikah kelimesinin kökeni ile bağdaştırdığınız noktaları da açıklarsanız çok iyi olur.

yaa bağdaşma falan yok böyle ikili konuşmalarda tıkanınca bunu yapıyo, sonuna da alaycı bir gülüş, anlatsam da amlamazsınız keşke ölseniz tavrı

X