Bende aldatilmisim bu nasil atlatilir?destek lütfen:-(

Zor bi süreç geçireceksiniz.az buz değil 5 yıl...biraz polyannavari olacak ama es kaza evlenseydiniz kaşı gözü bi tarafı oynayacak birinden kurtulmuşsunuz.
verilmiş sadakanız varmış yoksa da verin bir an önce.hele oğlunu sana aklamak için yalan atan bi kaynanadan kurtulmuşsun mis gibi boş ver. Yarın birgün neler ederdi sana o yalancı kv:))
Kadın bilmiyor ki benden öğrendi ne varsa ama oglu bu yılın oscarina aday:-)

Sende oldumu bilmiyorum ama,niyeyse bende hep olmuştur ''eğer ayrılığın sorumlusu yani suçlu taraf ben değilsem,içim hep rahat olur'' Niyeyse seninde böyle hissettiğini hissettim.Çünkü konuyu anlatırkenki halin bana hiç yıkık dökük gelmedi.Yada çok şükür aklı başında biri çıktıda aşkından ölmeyeceğinin farkında.Şu caaanım kk böyle mantıksal hareketlere hasret malum.
Her ne olursa olsun onun eli benim elimi tutarken bir baskasinin elini de başka yer ve zamanlarda tutup aynı hikâyeleri farklı gözlere bakarak anlatti sevmek güzel ama asıl güzel olan guvenmektir..

Ama bu tüm erkeklerde geçerli karektersizlikle alakası yok.
5 yıl boyunca cinsellik yaşamadan durabilecek babayiğit nerede
Peygamber evliya olması lazım :)
Sizin amacınız evlilik olsa 5 6 ay içinde ya evlenir yada ayrılırdınız sonuç böyle olmazdı

Peygamber ya da evliya olmasına gerek yok. Allah' tan korksun ,dinine bağlı olsun ; bunlar yeterli olur harama yaklaşmaması için.

Yok demeyin , çok...

Bende karşımdakinin o insanlardan sandım işte bu yüzden af edemiyorum kendimi:-(

Senin hiç bir suçun yok ki ? İleriye dönük düşünen Kim güvenip inanmadan bir yola çıkar ki ?
Zor bir süreç. Yıllar geçsede bir burukluk kalabiliyor insanda.. Lütfen en hızlısından farklı bir uğraş bul kendine . Kafanı sana bırakmayacak bir hobi..
Zaman geçtikçe alevin sonecek, bunu aklında tutarak devam et yoluna olur mu ?
Geceleri uyanık kalma hiç..

Peygamber ya da evliya olmasına gerek yok. Allah' tan korksun ,dinine bağlı olsun ; bunlar yeterli olur harama yaklaşmaması için.

Yok demeyin , çok...

Bunlar sadece boş laflar kimse kendini kandırmasın
Acımasız gerçekler bunlar o sizin ütopyanız
Dediğiniz kişiler var olduğunu farz etsek dahi milyonda birdir :)

Cinsellik için mi evleniliyor dine göre?

Beni kimsenin tercihi dini vs ilgilendirmez öncellikle

Asıl meseleye gelirsek ;

Eyer bir insan dini değerlerden yoksunsa evlilik formalite icabıdır zaten evli gibi yaşarlar herşeyi.
Yapacakları düğün vs göstermelik kutlama olur sadece

Ama yok dini değeri var ve günah yasaklardan kacınmak söz konusu ise 5 6 ay içinde ya evlenmeli yada ayrılmalıdır en fazla
Kısaca dine göre evlilik insanların yasak ve sınırları aşmadan sevgi saygı değerleri çercevesinden yaşamadına dayanır.

Beni kimsenin tercihi dini vs ilgilendirmez öncellikle

Asıl meseleye gelirsek ;

Eyer bir insan dini değerlerden yoksunsa evlilik formalite icabıdır zaten evli gibi yaşarlar herşeyi.
Yapacakları düğün vs göstermelik kutlama olur sadece

Ama yok dini değeri var ve günah yasaklardan kacınmak söz konusu ise 5 6 ay içinde ya evlenmeli yada ayrılmalıdır en fazla
Kısaca dine göre evlilik insanların yasak ve sınırları aşmadan sevgi saygı değerleri çercevesinden yaşamadına dayanır.

Her şeyi bu kadar kalıplaştırmak doğru mudur?

Dini değerleri varsa 6 ay içinde evlenirler.
Evlenmemiş ise zaten evlenmek istemiyordur.
Dini değerleri yoksa evlense ne olur evlenmese ne olur, evlilik sadece formalitedir.
6 ay tanışmak için yeterlidir.
Erkekler cinsellik yaşamadan duramazlar.

Her şey bu kadar siyahla beyaz mıdır?

Her şeyi bu kadar kalıplaştırmak doğru mudur?

Dini değerleri varsa 6 ay içinde evlenirler.
Evlenmemiş ise zaten evlenmek istemiyordur.
Dini değerleri yoksa evlense ne olur evlenmese ne olur, evlilik sadece formalitedir.
6 ay tanışmak için yeterlidir.
Erkekler cinsellik yaşamadan duramazlar.

Her şey bu kadar siyahla beyaz mıdır?

Tercih meselesi saygı duyarım benim görüşüm bana sizinki size

Yinede lafımın arkasındayım 5 yıl bir erkek asla bekleyemez gerçek bu
Hele böyle bir zamanda

Kim neye nasıl inanıyorsa inansın.
Ama kendini kandırmasın :)

Son düzenleme:
Tercih meselesi saygı duyarım benim görüşüm bana sizinki size

Yinede lafımın arkasındayım 5 yıl bir erkek asla bekleyemez gerçek bu
Hele böyle bir zamanda

Kim neye nasıl inanıyorsa inansın.
Ama kendini kandırmasın :)

Görüş meselesi olduğunu biliyorum. Fakat, ben mesajımda görüşümü belirtmedim. Size görüşünüz hakkında soru sordum. Her şey sizin bahsettiğiniz kadar kalıplaşmış mıdır?

Ayrıca, siz diğer insanlara kendilerini kandırdığını söylüyorsanız hiç de sizin görüşünüz size benim görüşüm bana değil. Siz "Kendinizi kandırıyorsunuz." derseniz, karşı tarafa kendini kandırmadığını söyleme hakkı geçer.

Size erkek 5 sene bekler mi diye sormadım. O konuda da şunu sorabilirim:
Sizin dediğiniz doğru olsun. O doğruluğa göre siz aldatmayı mantığa bindiriyorsunuz. Bir bakıma, "Aldatılmışsın ama erkek o kadar beklemez, hak etmişsin." diyorsunuz. Doğru mudur?

Öncelikle yanlış anlaşıldım.
Öyle anlıyorsanız ÖZÜR DİLERİM kimseye dinsiz deme haddinde değilim

Söylemek istediğim Evlilik dini bir yönü vardır.
Eyer kişi dini değerleri yoksa evlenmek gereksiz ve formalite olmaz mı?
Zaten evli gibi yaşarsın .
Tersi durumda dini yönünü düşünen kişi günah işlemek ve yasak olandan kaçınmak için ya evlenir yada ayrılır.

Ben her iki düşünceyede saygı duyarı. Tercih meselesi
Eyer ne ya. Ata mı biniyoruz anlamadım. Eğer olacak o eğer. Bir de ilimden bahsediyorsunuz.

Ama bu tüm erkeklerde geçerli karektersizlikle alakası yok.
5 yıl boyunca cinsellik yaşamadan durabilecek babayiğit nerede
Peygamber evliya olması lazım :)
Sizin amacınız evlilik olsa 5 6 ay içinde ya evlenir yada ayrılırdınız sonuç böyle olmazdı

17 yaşında tanıştık eşimle, 26 yaşında evlendik, 9 sene dayandı yani

Görüş meselesi olduğunu biliyorum. Fakat, ben mesajımda görüşümü belirtmedim. Size görüşünüz hakkında soru sordum. Her şey sizin bahsettiğiniz kadar kalıplaşmış mıdır?

Ayrıca, siz diğer insanlara kendilerini kandırdığını söylüyorsanız hiç de sizin görüşünüz size benim görüşüm bana değil. Siz "Kendinizi kandırıyorsunuz." derseniz, karşı tarafa kendini kandırmadığını söyleme hakkı geçer.

Size erkek 5 sene bekler mi diye sormadım. O konuda da şunu sorabilirim:
Sizin dediğiniz doğru olsun. O doğruluğa göre siz aldatmayı mantığa bindiriyorsunuz. Bir bakıma, "Aldatılmışsın ama erkek o kadar beklemez, hak etmişsin." diyorsunuz. Doğru mudur?

Hak etmişsin değilde tabiyatına aykırı demek istedim ğstelik böyle bir zamanda

ayrıca insanlar toplum baskısı ile de evleniyor, ben evlenmiyorum evlilik formalite birlikte yaşıcaz denmiyo, ha bazıları der, ailesi musaittir yaşadığı şehir musaittir, ben böyle birşey diyemezdim mesela

Hak etmişsin değilde tabiyatına aykırı demek istedim ğstelik böyle bir zamanda

Erkeğin tabiatına aykırı. Peki, doğru kabul edelim. Ya kadının tabiatı? Kadın aldatsa, erkeğe "5 sene beklemiş, evlenmemişsin, ya ne olacaktı?" diyecek misiniz?

X