Ben nerede hata yapıyorum lütfen fikir verin canlarım...

Aybala42

''me veddeake rabbuke ve ma kale...''
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2008
1.332
206
Daha önce konu açıp görümcemin bana yaz tatilinde kayınvaldemin evinde'' kafan basmıyor mu? '' şeklinde hakaret ettiğini ve o günden beri araya mesafe koyduğumdan bahsetmiştim.Abimin eşi de geçen sene düğünümde olay çıkarmış beni gelinliğimle ağlatmıştı.Annemlere geliyorlarmış bu bayram.eşim de nerler yaptığını bildiği halde görüşelim mi dedi.ben de abimle görüşürüm ama onla görüşmem.abimi dışarıya çağırır görüşürüm dedim.ne kadar kolay affediyorsun beni düğünümde küçük düşürdüğünü ve yüzüme bakmadan gittiğini nasıl affedersin? bu kadar kolay mı? dedim.Ededi ablamla da resmiyet koydun.iyi o zaman herkesle küs bayramı yanlız geçir.devam et.insanları idare etmeyi bilmiyorsun dedi.ya dedim basit bir tartışma değil ki,ablan gerizekalı dedi,yengem de düğünüğmde olay çıkardı,bu kadar kolay mı dedim.devam et o zaman dedi.ya ben suçlu muyum dedim.hakareti ben işitiyorum şimdi de suçlu ben miyim dedim.tamam tamam kendi tarafını bitirdin,benim tarafı da yarıladın.ben saa hatalısın demiyorum,maske takıp idare etmeyi bilmiyorsun diyorum dedi.ben de kusura bakma ben neysem oyum iki yüzlülük kitabımda yazmaz dedim.
büyük eltimle dertleşmiştim.görümcemin yaptıklarını anlatmıştım.yüzüme teselli vermiş eşime arkamdan ay çok alıngan Allah sana sabır versin demiş.eşim şimdi tartışma sırasında bunu söyledi.şok oldum.ki o eltim de çok çekmiş görümcelerimden,kendi de anlatır geçmişte yaptıklarını...çok sevip dertleşirdim şok üstüne şok yaşadım...Bak dedi eşim ablam artık aramıyor tamam kopardın ipleri eehhh bravo ne diyeyim dedi.sinirden ağlıyorum.:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:Eşime göre sonuna kadar haklıyım ama olayı orada unutup maske takıpğ belli etmemeli,uzatmamalıymışım...ARKADAŞLAR BEN NERDE YANLIŞ YAPTIMMMMMMMMMMMMMMMMM OFFFFFFFFFFFFFFF ÇILDIRACAĞIM.

Olayların başını hiç bilmiyorum ki arkadaşım..
Görümcen neden hakaret etti,eşin nasıl bir tepki verdi,özür dilendi mi?
Abinin eşinin seninle olan derdi ne ki, düğününde seni ağlattı?:uhm:
Acaba diyorum,baştan çok samimiydin de sonra tatsızlıklar oluca nahoş durumlar yaşandı böyle?

Akrabalık ilişkileri böyle işte konuşmuyorum yada sevmiyorum deyip silip atamıyorsun ve bir yerde karşına çıkıp canını sıkıveriyorlar...

Sen kendine göre haklısın... Şu maske olayını bende beceremiyorum... Neysem o seviyorsam seviyorum sevmiyorsam sevmiyorumdur akrabam bile olsa... Ama işte sende olduğu gibi onların verdiği sıkıntı kocanla arana bile yansıyor....

Erkekler anlayamazlar canım... Kadınların haklı alınganlıkları ve küslüklerine akılları ermez

Lalecim abimin eşi düğün alişverişine yanliz eşimle gitmek istediğimiz ve onun eski gelinliğini giymek istemeyip yeni gelinlik diktirmem,abimi cebinden arayip dertleşmemden rahatsiz olmasi gibi sudan sebeplerle düğünümde olay çikardi...görümcem de istediği tencereyi yeri değiştiği için bulamadiğim ve götüremediğim için kafan basmiyor mu ben okusam senden yüksek öğretmen olurdum dedi.anliyormusun ccanim? Sence haksiz miyim.eşimin tavri normal mi?

Lalecim abimin eşi düğün alişverişine yanliz eşimle gitmek istediğimiz ve onun eski gelinliğini giymek istemeyip yeni gelinlik diktirmem,abimi cebinden arayip dertleşmemden rahatsiz olmasi gibi sudan sebeplerle düğünümde olay çikardi...görümcem de istediği tencereyi yeri değiştiği için bulamadiğim ve götüremediğim için kafan basmiyor mu ben okusam senden yüksek öğretmen olurdum dedi.anliyormusun canim? Sence haksiz miyim.eşimin tavri normal mi?

Çok ilginç..
Özellikle abinin eşine çok şaşırdım,neden üstüne vazife olmayan işlere karışmış ki? Düğün senin,gelinlik senin,istediğini giyersin ona ne oluyor ki?:uhm:
Görümcen çok terbiyesizmiş kusura bakma...
Eşine de şaşırdım yani sana bu kadar yapılanlara rağmen,senin yanında yer almamış..
Yerinde olsam herşeye rağmen,kendi saygımdan ödün vermezdim. İlla evlerine gitmek zorunda değilsin. Yengeni annenlerde,görümceni kayınvalidenlerde görüp bayramlaşıp geri dönersin..

anlaşılan arkadaşım sen yeni evlisin.sana söylüyim hayat bundan sonra başlıcak..evlenirken sadece sevdiğin insanla evlenmiyorsun onun ailesi ve akrabalarıda giriyo.çünki bi bütün oluyosunuz.bana sorarsan görümcen ve yengenle olan sorunlarını eşini katma .aranızda halledin.inan bu işin içine erkek girince olmuyo.eşin sana yapılan haksızlığı bilsin.ama çok fazla müdahele etmesini isteme.şöyle düşün görümcen onun ablası bayramda yapacağın her soğuk davranış eşine kinayeli ve ucu sivri sözlerel dönecek.bu durumda oda rahatsız olacak.boşdan yere sıkıntı.bunu sen görümcen le aranda hallet.hiç bişey olmamış gibi devam et.ama görümcene tavrını belli et.o zaten neden olduğunu anlar.

En zoruma giden eşimin bak ablam aramiyor gördün mü? Demesi...zaten aramaya yüzü olmaz ki bunlari yapan insanin...hem diyor ki ben evlemnmeden önce ablamin patavatsiz olduğunu söyledim diyor hem de ben kirilinca uzatiyorsun,etrafinda kimse kalmayacak diyor...

canım eşin seni elbette düşünüyodur.bence evin içinde bu olayı uzatma.daha sonra emin ol şunu diyeceksin.ya ben nekadar düşüncesizmişim kendimi üzdüm .bide oturup böyle saçamalıklara ağladım.inan saçma gelcek.sadece bunun farkında değilsin.

zaten hiç görüşmem demiyorum görümcemle,sadece artık çok mesafeli olurum..evine gitmem gelmem.uzak şehirde zaten...evime de gelmesinden korkarım her geldiğinde rencide eder diye...mümkünse uzak duralım diyorum.eşime sen konuşabilirsin ablan ara sor ama beni karıştırma diyorum.ama ben kabahatli oluyorum.

işde sorun o .erkekler böyle şeylere gelemiyor güzelim.ben anlaşamıyorum ama sen görüş.onların mantık çerçevesi şu ailem benim eşimi sevmeli yada eşimde ailemle iyi anlaşmalı.anlaşamadığın zaman çok büyük bi olay olarak algılıyolar.nede olsa karşı cinsle çok farklıyız .olacak okadar.

kız bacım burda eltilerden görümcelerden yakınan çok sen hiç okumadın mı?
gittin eltinle dertleştin sonra kötü olan sen oldun...
şimdi bu olayın espri tarafı...

ama ben annemin zamanından biliyorum hep anlatırdı az çekmemiş...
eşimin ailesinden herkes dahil hep mesafem vardır saygım da vardır ama ondan öteye kimseyle samimi değilim sırrımı bırak başım ağrısa söylemem...

şimdi bu durumda sen haklısın şekerim ama işin içinde eşin ve evliliğin var bi rşekilde ortak noktaya varmanız lazım...
aksi takdirde senden taraf olmayan çok kişi var evliliğin daha çok yıpranır...

Iyi ama yüzüme gerizekalisin demek istyeyen bir kadinla benim hiç bir şey olmamiş gibi samimi olmami nasil bekler ?aklim almiyor.benim abim eşime hakaret etse yüzüne bakar miydi acaba?

evlilik böyle bişey .bekearken hayatta ben yapmam dediğin şeyleri bide bakmışsın mecburiyetten yapmışsın.bana kalırsa çok da sivri olma.aradaki ilişkiyi sivri sözler çok yıpratıyo.eşinle otur bu konuda düşünceni söyle saygı duyması gerektiğini anlat.oda kararlı olduğunu görünce .saygı duycaktır.

canım benim tabiki çok haklısın ama zaten eşinle ayrısınız şurda dört gün beraber zaman geçireceksiniz onuda kavgayla geçirmeniz çok kötü... görümcen çok ayıp etmiş yüzüne bakılacak hal bırakmamış eşinin bunu anlaması çok zor çünkü erkekler ne kadar seni anlıyor görünselerde aileleri ön planda oluyor. bende görümceyim ama yengem bi tanedir benim her derdimi dinler her şeyde yanımdadır ben evlenirken en çok o ağladı... yengen de çok ayıp etmiş seni en ii onun anlamas gerekiyor... bence eşinin hatırınada olsa sana gerizekalı diyen bi insana kalkıp iyi davranma sen alttan alırsan şimdi o her hakkı kendinde görecek bu hakkı onlara sağlama eşin ablamdır vazgeçemem diyorsa kendisi bilir. şimdi belki çoğu insan bana kızacak yangına körükle gidiyorsun diye ama bunlar gerçekler ve benim düşüncelerim sen canını sıkma tamam mı?

eşimhaklı buluyor ama yine de istediğim desteği göremedim.ablasını arayıp eşime neden hakaret ediyorsun abla o sana saygıda hiç kusur etti mi? lütfen birbirinize hoşgörülü olun demeliydi.ama yapamadı.o kadar kırgınım ki.eşim teraviye giderken ağlıyordum.kapıdan çıkarken ağlama der gibi baktı.az önce de aramış arkadaşla çay içiyoruz merak etme diye...o da arada kalıyor.onu arada bırakmak istemezdim.ama insanlar da biraz ağıozlşarından çıkana dikkat etmeli değil mi? ben hiçkimseyi kırmam...ama hep ben kırılıyorum.

eşinin ailesiyle aranızdaki mesafe ne bilmiyorum .ama büyütme bayramda tak eşini koluna güle oynaya mutlu bişekilde geçirin.eşin senin haklı olduğunu biliyodur.ama bizim türk erkeklerin bi yetiştirilme şekli var.senin dediğin gibi yapmayı belki oda düşündü.ama alcağı tavırdan çekindi.her ihtimali düşün .böyle bişey içinde sakın üzülme.inan evliliğin her aşamsında yeni şeyler görüp farkedeceksin.

Bu bayram benim memleketimdeyiz.kurban bayramında gideceğiz.ama ararız bayramlaşırız.kolay unutamıyorum ama...

güzel kardeşim bir kere eşine kızma emin ol seni sevdiği için sana bu ikazı yapmış...bak canım benim yaşım 40 bende yıllarca aynı senin gibi beni bir şekilde inciten insanlarla kim olursa olsun mesafeli kalmayı tercih ettim....çünkü çok hassas ve duyarlı idim çok kırılgan bir yapım vardı bir anlamda alıngan bir insandım...tabiri caizde tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali kimse ile polemiğede girmezdim ama sessizce uzaklaşırdım...belkide o insanların beni kırdıklarını böyle ifade edip,kendilerinin anlıyacağını sanıyordum...ama hiç öyle olmuyor inan banabenneyaptımkitam tersi insanlar seni alıngan ve soğuk olarak görüyor....ve sürekli senin karşında dikkatli ve tedbirli olma düşüncesi onları yoruyor ve sıkıyor..ve bir müddet sonra aman uğraşamam diyebiliyorlar...yani haklısın ama alacağın olmuyor:sm_confused:ve eşininde dediği gibi bir müddet sonra etrafın boşalır ...bu senin kötü bir insan olmandan değil bu hassas ve alıngan yapından...ne kadarlık evlisin bilmiyorum canım...ama bekarken kendi seçtiğin kişilerden oluşan bir çevre ile bunu çok hissetmeyebilirsin fakat evlilik farklı bir boyut...başka bir aileye eşinden dolayı ailem diyorsun...yani onları öyle kolayca dışlayamazsın...bende beni kıran,üzen kimseye karşı sempati besleyemem dilim sussa,yüzüm gözüm konuşur,(idi)iki yüzlü olamam...fakat gerçekte ve hayatta bu işler senin benim istediğim gibi yürümüyor maalesef çünkü aldığımız tavırlar tek bizi değil yaşadığımız insanlarıda etkiliyor(bugün kocan yarın çocukların)...o zaman demekki biz bir yerde hata yapıyor ve oyunun kurallarına göre oynuyamıyoruz ve üzülen biz ve bizimle yaşayanlar oluyor.....sen yengen konusunda da,görümcen konusunda da aslında haklısın ama kırgınlığını mesafelerle değil,ilişkilerini sürdererek telafi etmeye çalış...içinde biriktirme...misal görümcen öyle dediğinde...sempatik ve sevecen bir tavırla"haklısın ablacığım keşke tencerelerle bu kadar uğraşmasaydın,okumaya zaman ayırsaydın...senin gibi bir kadın.. yazık olmuş aslında sana...mutfak,temizlik bunlar nasılsa her kadının içinde bir parça vardır bu eksik zamanla telafi edilir bak bana bugün bir tencere bile bulamıyorum ama bir bakmışın 6 ay sonra sana ziyafet bile çekerim...tencere tava artık benimde ilgi alanımda"deyip içinde bırakmasaydın...affetmen kolaylaşırdı...biz birilerine kırıldığımız zaman bu kırgınlığı ifade edemediğimiz için öfkelerimiz büyüyor ve bir müddet sonra kendimizide hırpalamaya başlıyoruz....yengen'e olan kırgınlığınıda uygun bir şekilde ifade edip onuda at içinden...bunu öyle bir yapki sana istemediğin cevaplar vermesini sağlayacak açık kapı bırakma....bak görümcen aramıyor eşin üzgün belli ama ablasıda hatalı ne yapsın şimdi...sen yetişkin tahsilini yapmış gerekli donanımı olan bir genç hanımsın...niye eşin gidipte seni savunsun buna ihtiyacınmı var...bunu kırıcı olmadan sen halledeceksin...konuda muhatap sensin..eşin değil..onlar kardeş bu şekilde yüzyüze getirmen şık olmaz...yengene kırgınsın ...annenlere gideceksin problem...abimi dışaeı çağırır konuşurum olacak iş mi ...annen tedirgin olup üzülecek çünkü arada kalıyor...abin sen bunu yaptıktan sonra yengenin kimbilir hangi tepkilerine maruz kalıp idare etmek zorunda kalacak...hadi bunları bu yıl göze aldın..sonrasında bu insanlarla hep karşılaşacaksın hep stres,hep stres her defasında...işte eşin bunları öngörüyor bence....hayatımızı hep bizim istediğimiz ve bize uygun davranışlar gösteren insanlarla geçirme şansımız yok...:sm_confused:yıllarca bu konuda inatçı bir tutum gösteren ben bunu anlayıncaya kadar çok hırpalandım...ama kendimi hırpaladım yoksa kimseye bir şey olmadı...herkes yaşantısına devam etti...evet biraz politik ve idareci olacaksın...nasılki meslek hayatında hiç sevmediğin,sevemeyeceğin meslektaşların,müdürün vs..idare etmek zorundasın...buda aynı şey..üstelik bunlar aileden...yaşadığın çevre komşuların hepsi hayatın her alanında hatta çocuklarınla ilişkilerinde bile politik olmak zorunda kalacaksın...sevmediğin bir veliye canının istediği gibi davranabilirmisin?tabiiki hayır...demekki politika zaten yapıyorsun bir şekilde...bunu aile ilişkilerinede yansıt...aynı şeyi yap....eşinide kendinide üzme yıpratma...akıllı ve herşeyin idaresini elinde tutabilen bir hanım ol...ve dediğim gibi insanlara kırgınlıklarını,karnından konuşarak,ilişkilerini soğuklaştırarak değil...tam tersi ilişkilerini sürdürüp yeri ve zamanı geldiğinde şaka şamata içinde kelimelerle ifade et..inan böylesi çok daha rahatyerimsenibenohhh içide şişmiyor insanın...bir zaman sonra insanlar senin sınırını tanıyor zaten...o sınırı aşınca senin bir şekilde açık kapı bırakmadan o işi halledeceğinide biliyor...ve daha dikkatli oluyorlar...naniknanik...bu bayram bence herkesle hç bir şey olmamış gibi şen şakrak bayramlaş...rövanşları ileri bir tarihe ve uygun zamana bırak...çok uzun yazdım kusura bakma...:teselli:a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…