ben ne yapacağım??

Banan

Eşine Sırılsıklam Aşık..!
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2008
580
3
arkadaşlar ben beş kasım da doğum yaptım.. şuan bebeğim 2 aylık ama ben bir türlü doğduğu günden bu yana bebeğime emzik veremedim.. sürekli emmek istiyor battaniyesinin kenarını bazen ağzında görüyorum sürekli ağzıyla birşeyleri yakalamaya emmeye çalışıyor sonra da huzursuz olup ağlıyor.. sizler bebeklerinizi emziğe nasıl alıştırdınız?

ahh ahhh bende alıstıramadım neler denedım neler. receller mı surmedım emzıgıne yok! recelı bıtınce atıyor agzından. ya meme ıstıyor yakalarsa elını emıyor. alısmadı gıttı benımkıde..

4haftaliktan buyana veriyorum ben emzigi.ilk anda zorlandi tutamadi filan ama israrla verdim.bi sure sonraalisti zaten.ama sakin tatli filan sürüp vermeyin arkadaslar bu bebege cok zararli.siz inat edin,verin o atsin bi sure sonra alisiyor zaten.yada farkli uclu emzikler deneyin.damakli damaksiz kaucuk silikon birsuru cesit deneyin derim ben eger cok alismasini istiyorsaniz.

walla ben hepsını denedım dedıgın gıbı damaklı damaksız kucuk buyuk yok almıyo bende vazgectım en son.. o yuzden benı emzık gıbı kullanıyo habıre meme vermek zorunda kalıyorum

bencede her türlü emziği deneyin.Hepsini atsa bile bi tanesini daha farklı tutacaktır.
Ya ilk vermede kısa bi emme olacak,yada diğerlerinden daha uzun tutacaktır.
İşte o doğru emzik.

Gelelim 2. aşamaya: Her fırsatta ağzına bu emziği dürteceksiniz.Bende çok çaresizdim almıyo diye.
Ama azimle iş.yen duvarı delermiş :KK70:DDD Ahahaha çok argo oldu ama napim :))

Birde benim kız emzik emiyor ama farklı şeyleride emmeye başladı.Bundan keyif alıyor,dünyayı tadarak tanımaya çalışıyor.Engel olmayın emsin battaniyesini,tişörtünüzü,kolunuzu,elini...

Benimki herşeyi emiyo :)) Benim her giydiğimin tadına bakıyo:))
Bunun bi zararı yokmuş okudum bi siteden.
3 aylık bebek gelişimi diye arama yapabilirsiniz.

benimki hastaneden çıkmadan almaya başladı.süt olmayınca bastı çığlığı.ağlamasın diye mecbur emzik verdim.benim kız doğduğunda ellerine de çok saldırıyordu.aslında ben pek emzik kullanmak istemiyordum.ama mecbur kaldım.emme refleksi şu aralar hat safhada.ellerindeki eldiven,battaniye...ne bulsa saldırıyor.bu arada emziğe alıştırmak için sakın şekerli birşey verme.şeker bebeğin kolik ağrısını arttırırmış.

benimki de ne olsa emiyor... bala batır ver, lokuma batır ver dediler ama, onların da zararlı olduğunu biliyorum.. emzik damak gelişimini olumlu yönde etkilermiş duyduğum kadarıyla ama bir türlü alıştıramadım arkadaşlar her türlü ucu denedim olmadı

Ben bu derece zorlanmamıştım kızımda hemen almıştı....

Ya acaba herşeye emme isteği duyuyor ya doymuyor olabilir mi arkadaşım?

Dr a bir götür istersen....

enim oğlumdada var o ya herşeyi emiyor özellikle kendi elbisesinin yakalarını emziği sadece isteyince alıyo istemeyiince kesinlikle almıyo ve öğürüyo resmen ne yapsam bilmiyorum ben ya emincede öyle rahatlıyorkidelikafadulden

Kızlar benimkide damaklı olanları almadı sonrada şu bakkal memeleri warya fatoş
onlardan denedim onun sayesinde rahat ettim benimde önceden atıodu sürekli agzından
ama fatoş hayatımı kurtardı :)

Kızlar bende ilk başarıyı bakkal emziğiyle yakaladım.Hatta ucu kocamandı,her zaman da almıyordu.Bazen ağzına koyunca öğürüyordu.
Ama en iyi onu almışı.Sonra kıyamadım kızıma,emzik gırtlağına kadar giidiyordu nerdeyse, dedim ben seni bu emziğe alıştırcam Ceren die.
Sonra damaklı emziklerin bi boy büyüğünü aldım.2 numara yani 6 aylık bebekler için olanını.Denemeyen varsa bi de bunu denesin.Ama hop diye olmuyo bu iş haberiniz olsun.
Ben çok umutsuzdum walla bu konuda ama oldu çok şükür.Deneyin yılmayın.

Ben bu derece zorlanmamıştım kızımda hemen almıştı....

Ya acaba herşeye emme isteği duyuyor ya doymuyor olabilir mi arkadaşım?

Dr a bir götür istersen....

canım kızımın kilosu yerinde maşallah doymasa, kilo problemi olurdu..

benim oglumda 2 ay 5 gunluk cani isterse emzik aliyor cani istemezse eliyle cikarip elini yumruk yapip agzina aliyor iyce emiyor sonrada buluzunun kolunu emiyor emzigi agzindan atip onalri emiyor uykusu olunca emzigi eme eme uyyor

arkadaşlar ben beş kasım da doğum yaptım.. şuan bebeğim 2 aylık ama ben bir türlü doğduğu günden bu yana bebeğime emzik veremedim.. sürekli emmek istiyor battaniyesinin kenarını bazen ağzında görüyorum sürekli ağzıyla birşeyleri yakalamaya emmeye çalışıyor sonra da huzursuz olup ağlıyor.. sizler bebeklerinizi emziğe nasıl alıştırdınız?

cnm neyi dert ediyorsun tam anlıyamadım onun derdi seni emmek,benim oğlumda hiç emmedi bende ısrar etmedim,emzik faydalı birşey değilki:1no2:bebişin çok küçük ve sürekli seni emmek istemesi çok doğal bu aylarda,sütün yeterli mi ve düzgün bir şekilde kavrayabiliyor mu memeni bunlar çok önemli cnm.a.s.

X