Memeden kesme

Merhabalar arkadaslar , bebegim 12 aylik ve memeden kesmeye calisiyorum. Azaltarak denedim ama olmasi okadar bagimli ki memeye. Emzik vs asla kullanmaz. Sabir tasi denemek istiyordum ama yurt disinda bulamadim. Tr de yasamiyorum. Lutfen yardim edin. Ben emzirmekten ilk gunden beri hic hoslammadim. 12. Aya kadar da zar zor sabrettim . Psikolojim bozuldu artik, bebegimde olsa goguslerime baskasinin dokunmasi emmesine tahamulum yok. Bebegimde buna ragmen saatlerce emmek istiyor. Onu gectim geceleri 4 5 defa kalkiyor. Artk psikolojim bozuldu , kendime zarar verme dusuncelerine gidiyor aklim bazen emzirirken, o derece kotu hissediyorum. Bebegimi cok ama cok seviyorum . Ama emzirmek her kadina gore degilmis bunu anladim. Zaten taa ilk gunden istememistim ama esimin ricalariyla annemin kaynanamin derken oyle oyle bu gune geturdim. Bebegimde bunlari hisseder gibi tam bi meme bagimlisi oldu, her gece aglamaktan artik goz pinarlarim kurudu . Boyle bir durum yasayan var mi , nasil basa cikacam bu durumla

Memeden kesme süreci travma yaratabilirmis cocukta. Ben dişleri cikmaya başladıktan sonra zaman zaman cok rahatsizlik hissettim ama sabretmeye çalıştım. Bir ilac kullanmak zorunda kalinca aniden kesmek durumunda kaldım. Bence ne olursa olsun kademeli kesmeye çalışın.

Rabbım yardımcınız olsun. Ama istikrarlı olun bıraktıracaksanız. Bırde su agustos sıcagını atlatmayı bekleyın. Buyuklerımız derler ki bnce cok mantıklı yazın alaz sıcagında kışında ayaz sogunda memeden kesme dıye.. Bagısıklık ıster istemez sekteye ugruyor ve ne kadar suda içse huysuzluk ve yoksunluk ile direncten dusuyor.

Ilk gun gogsunuze acı bnzerı sey surmeyin. Olmadı aıyah rımelle falan boyayıp pis oldu gıbı bnzetmede bulunursunuz zaten begenmex emmez. Dısarıda vakıt gecıırn. Yoksunluk olucak. Sarılın gogsunuzu emmese bıle sarılmasına ustune yatmasına ızın verın. Ilk ıkı üç gun alışması ıcın bu evreler normal. Gece uyuturken vermeyın yıne ama uyuyunca ıstedımi verın. Uykufa anlamıyorlar ve gıt gıde alısıyorlar. Bakın bu yontem ıle cok rahat atlattım bn buyuklerımde

Rabbım yardımcınız olsun. Ama istikrarlı olun bıraktıracaksanız. Bırde su agustos sıcagını atlatmayı bekleyın. Buyuklerımız derler ki bnce cok mantıklı yazın alaz sıcagında kışında ayaz sogunda memeden kesme dıye.. Bagısıklık ıster istemez sekteye ugruyor ve ne kadar suda içse huysuzluk ve yoksunluk ile direncten dusuyor.

Ilk gun gogsunuze acı bnzerı sey surmeyin. Olmadı aıyah rımelle falan boyayıp pis oldu gıbı bnzetmede bulunursunuz zaten begenmex emmez. Dısarıda vakıt gecıırn. Yoksunluk olucak. Sarılın gogsunuzu emmese bıle sarılmasına ustune yatmasına ızın verın. Ilk ıkı üç gun alışması ıcın bu evreler normal. Gece uyuturken vermeyın yıne ama uyuyunca ıstedımi verın. Uykufa anlamıyorlar ve gıt gıde alısıyorlar. Bakın bu yontem ıle cok rahat atlattım bn buyuklerımde
Kayin validem de sakin sicakta biraktirma hem sen hem cocuk hasta olur diyor . Eylul ekim gibi en iyisi diyor . Sabredicem bir sekilde , dun gece yine aglaya aglaya emzirdim inanir misiniz. Bide agladigimi fark etmesin diye surekli baska tarafa bakiyorum , elini uzatiyor opuyorum falan. Cok zor annelik allah kolaylik versin herkese

Kayin validem de sakin sicakta biraktirma hem sen hem cocuk hasta olur diyor . Eylul ekim gibi en iyisi diyor . Sabredicem bir sekilde , dun gece yine aglaya aglaya emzirdim inanir misiniz. Bide agladigimi fark etmesin diye surekli baska tarafa bakiyorum , elini uzatiyor opuyorum falan. Cok zor annelik allah kolaylik versin herkese
Sukret bu hallerıne. Bırsey kalmadı zaten. Anca kendını hazır hıssdersın. Bebişide alternatiflere hazır et bır sekılde. O gucu topla ve ıradelı sekılde 1,2 aya yayarak bıraktır. Zaten gundız bırakan en fazla 1 aya geceyı de bırakıyor. Ama ılk zamanlar memmnı emmese bıle acıp sarılıp bakabilir iizn ver vedalasmasına

Bende hiç sevemedim emzirmeyi. Benim ki mama içmedi. Biberon kullanamadı. 12. Ay kontrolünde doktorla konuştuğumda kesebilirsiniz dedi. Zaten sizin sütünüz yoktur dedi. Sabır taşı kullanmadım. Onun yerine kızımı biberona alıştırdım. Gündüz vakti kızım emmek istediğinde ona biberon teklif ettim başta çok karşıydı ama bunu içmen gerek bebeğim falan diyince tadına bakmak istedi. 3 gün önce de biberonu bıraktık yani bugün 3. Gün olacak. Herkes emzirmeyi sevmek zorunda değil ben emzirirken eşime sarıyordum. Çalışıyorum öbür taraftan eve gidince memeden ayrılmayan bir minnoş gece 7-8 sefer uyanır ya da memede uyuyor. Belki siz de biberona alıştırarak bu süreci atlata bilirsiniz. Meme istediğinde biberon teklif edin. Meme yokmuş diyin. Ama kararlı olun
nasıl başardınız bunu? çok mu başımlıydı memeye yoksa olmasa da olur gibi miydi? tam olarak bana anlatır mısınız nasıl yaptınız? ben hamileyim 11 haftalık 1 haftadır baya azalttım ama komple kesmesi çok zor, geceleri
hele.. uyandı mı kalkıp meme verip uyutmak daha kolayıma geliyor, nasılvqzgeçicez biz bu memeden

X