Ben mi kötü kalpliyim

Kardeş leriyle arası iyi değil mecburi toplanma oluyor genelde

Yani kusura bakma bu şekilde kafandakilerle davranırsan akrabalarından kopuk, izole çocuk yetiştirirsin. Adamın yeğen sevmesine sınır koymayı düşünmekte ilginç. Adamla boşansan onlarla görüşecek, onlarla hep bağı olacak.

Ağzımdan aldınız lafı. Tam olarak "el iyisi" diyecektim.
Yeğenlerini sürekli görmüyorsa eğer ilgilenmesi, sevmesi gayet normal. Her gün görse bile tabi ki ilgi alaka göstermeli ama kendi çocuğunu dışlar gibi olmamalı bu. Diğerleri zaten sizin çocuğunuza aynı yakınlığı göstermiyormuş, baba da önceliği yeğenlere verirse sizin çocuğunuzun dışlanmış hissetmesi çok normal.
Yeğenleriniz yokken eşiniz çocuğunuza karşı nasıl ilgi ve alaka olarak?

Hayır ya oyun oynamıyor lar zaten hep iletişim halinde oluyor.Kardesler görüşmüyor konuşmuyor zaten bir araya zoraki geliniyor muhatap olmamak için hep bir diyalog halinde

Süreci bilmiyorum ama çocuğa kıyamadım düşününce garibim köşede kalmıyordu inşallah

Ne kadar kolay yazılıyor, gitmeyin, görmeyin demek ya. Hayret ediyorum bazı yazılanlara.
Çocuğunuz kuzenleriyle de anlaşıyormuş.
Eşiniz ne yapıyor yeğenlerini severken, onlarla oynarken kızını köşe de mi bırakıyor? Sanmıyorum böyle bir şey olduğunu. Siz onların anne babasını sevmediğiniz için eşinizin gösterdiği ilgiden rahatsız oluyorsunuz muhtemelen.

Ya hu tabi ki ilgilenecek! Yeğenlerini niye atsın ki? Diğerlerinin ne yaptığı onu bağlamaz. Bu kadar hesap kitap zor iş boşverin yapmayın
Tabikide ilgilendirmez ama halkaları amcalari benim çocuğum ile ikgilenmiyince üzülüyorum ayrıca bakmayın böyle dediğime bende çok ilgilenirim ama önceliğim kizim tabi çocuklar hemen etrafima dolusur

Hayır mesela onlar benim kıza bir sıcaklığı çok görüyor benimki onların çocugunu alıyor benim kız okuldayken gezdiriyor falan

Tabikide ilgilendirmez ama halkaları amcalari benim çocuğum ile ikgilenmiyince üzülüyorum ayrıca bakmayın böyle dediğime bende çok ilgilenirim ama önceliğim kizim tabi çocuklar hemen etrafima dolusur
Bir şey olmaz bu onların kendi kötülüğü. Belki sizden çekiniyorlardır sorun derim. Benim mesela kızım doğdu görümcem çok yakın ama görmeye gelmedi kızım 1 yaşına girecek. Ama ben ararım sorarım sorun etmem. Olabilir yani ben kendimden sorumluyum başkasının ne olduğu önemli değil bence

Bence siz abartıp takıntı haline getirdiniz, adamın kabul etmemesi de bundan.Ben de yeğenlerimi gördüğümde özlem gidermeye çalışırım,dar vakit oluyor genelde.Bu çocuğunu ihmal etme demek değildir.Şu ebeveyn olmayı abartmayın lütfen.
Ne diyeceksin adama bizimkini az sevdin ,onları çok mu?Oldukça saçma,olgun olun biraz,çocuk gibi davranmayın.

Çok haklısıniz dışardan bakınca öyle gözüküyor tam olarak ifade edemedim tam anlamıyla yazamadım ama inanın abarttigimi düşünmüyorum

Benim kocam yeğenlerine bayiliyorsa onların babalarida benim çocuğuma yani yegenlerine bayilmali yani tek taraflı olmaz Rabbena bı bana .Bı sana bı bana.Belkide kardeşleriyle arası iyi degilya oraya gittiğinde onlarla muhatap olmamak icinmi acaba yapıyor aklıma bu geldi.Eminmisiniz ama kendi çocuğunu dışarda bu denklemden ayrı tuttuğuna yeğen sevilir tabiki de önce can yani.Tabi dışardan bakıyoruz sizin yerinizde olup gözlerimle kulaklarimla birebir eminsem yanılıyorsunuz kesinlikle diyemem .Ben el iyisi olmayı da çok sevmem.Cocuklarin bunda bir suçu yok bence yetişkinler dengeyi ayarlamalı madem sizin koca yeğenleri gezdiriyor ben o yeğenin annesi olsam mesela sizin cocugada biseyler alır sever ilgilenir ne bileyim denge kurmaya çalışırdım

Yani bende misafir gittiğim evde , misafir geldiğinde
Kendi çocuğumla değil onların çocuklarını sever oynarım
Kendi evladım zaten 7/24 benimle
Akrabayıda geçtim yani

Bence düşünceleriniz hiç sağlıklı değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…