Ben izin vermiyorum

18 yaşımdan beri kendi ayaklarım üzerinde durmaya çalışıyorum. Üniversite yi burslu okudum . Hafta sonları part time çalıştım mezun olur olmaz göreve başladım. Yer ayırt etmedim . Kardeşim mezun olur olmaz ailemin yanına geldi doğu görevine gidemem yapamam evlenene kadar bana bakmak zorundalar dedi . Ben sesimi çıkarmadım. Bu zamana kadar zaten kendi ayaklarım üzerinde duruyordum. Büyük şehire gelmeye hazır değildik. Biz yalnızız gelin diye ısrar ettiler maddi olarak zorlanabiliriz dedik biz varız dediler. Bunun üzerine kardeşim ben istemiyorum diyebildi. Vermek zorunda değiller ama o zaman biz varız yine de gelin denemeleri gerekirdi bende ona göre plan yapardım.kendimi zor duruma sokmazdim.kardesim içinde kendisine yıllardır destek cikilirken aklı neredeydi?

Bu dönemde babamın hesap kartı kardeşim deydi kendisi her ay asgari ücrete yakın bir ücret alıyordu babamdan

ben karışmam bile kendi aralarında ne verip ne alıyor
isterse geri ödemesiz versin ailem, benim ailemde sizdeki gibi durumlar yoktur
o yüzden babanın tavrı garip geldi zaten önce okey deyip sonradan kardeşin istemedi demesi
burada sorun babada yani aslında .
kardeşine cevap olarak, sen ne karışıyorsun benim işime, sen istedin de sana yok deyip ablana mı veriyorum sanki, sus otur deyip tavrını koyması gerekirdi
yapmamış bunu

Evet maalesef biraz baskın bir karakteri var kardeşimin sana ne oluyor demiyor kimse . Oda nasılsa diyen yok diye aynı şekilde davranmaya devam ediyor

Kardeşinin dediğine nereden eminsin ailen kardeşini bahane ediyor olmasın? Bu kadar dert edeceğine ben olsam açar iki laf ederim kardeşime.
Bir de arabayı ortak almak bence yanlış anlaşılmış olabilir aile tarafından , döviz cinsinden veya altın cinsinden borç olarak alsaydınız parayı muhtemelen o zaman verirlerdi

Yanlış anlaşılma durumu yok çünkü onu da teklif ettik isterseniz altın yada dolar olarak verin diye yok araba şeklinde olsun diye onlar geldi o dönemde araba fiyatları her ay artıyordu ama dolar ve altın sabit kalıyordu çünkü. Kardeşimle direk ben konuştum bu şekilde yapicaz babamla anlaştık dedim direk babamı aramış ben razı değilim diye niye böyle birşey yaptığını sordum niye sadece sana verecek bende borç isteyebilirdim. Bana yapmıyorsa sana da yapmasın gibi bir söylemde bulundu.

Tamam iste artik ailenize guvenip yola cikmamaniz gerektigini ogrendiniz kardesinizle ilgilide ilerde maddi bir konu olursa asla istemediginizi soylersiniz dinlemezlerse gorusmezsiniz mal vermeye kalkarlarsada dava acarsinz bosuna kardesinizin arkasinda durmussunuz o aizi hic dusunmemis bencillik yaptigu

sen neden demiyorsun sana ne oluyor? diye
Herşeyi söyledim o parayı almadım bir kaç ay sonra kredi çektik arabayı öyle aldık. Herşeyi yüzlerine söyledim kardeşimle konuşmuyorum zaten ama yüzsüz annemi arayıp ben ablama ne yaptım benle konuşmuyor ben onu çok seviyorum benle durduk yerde küstü diyormuş aklımla dalga geçiyor resmen

Evet aslında çok iyi anlamışsınız olay maddi değil üzerinden cikilmayacak bir durumda yoktu ortada ben yaptığı bencilliği haZmedemedim

Babandan borç istiyorsan kardeşin ne karışıyor anlamadım
O evlat da siz üvey evlat mısınız
Farklı bir karakteri var daha doğrusu daha önce geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı ailem üzerine çok düşüyor üzülmemesi için ondan habersiz yapmak istemediler kardeşin de bilsin sonradan duymasın dediler muhtemelen onlarda böyle bir tepki beklemiyordu kardeşim tepki verincede sana ne oluyor demediler

Kardeşiniz değil anne babanız anormal olan bence
Daha hayattayken benim doğurduğum çocuk bana hükmedecek rızam yok diyecek ağzını yırtarım, paramı ne yapacağımı ona mı soracağım. Ebeveynlerinizin tutumu bu konuda hatalı, kardeşinizde bu hatayı seve seve kullanmış. Kendi kazandığım parayı harcarken çocuğuma niye soracağım aklım almıyor. Hibe de ederim, ortalığa da saçarım onu ilgilendirmez ki...

Aslında olması gereken bu kardeşinin bir rahatsızlığı oldu de stresten kaynaklandığını söyledi onlarda vicdan yaptı hiç bir konuda üstüne gitmediler hep sen nasıl dersen öyle olsun tutumunu sergilediler bu oalyda da biz konuştuk tamam borç olarak bu şekilde verelim ama kardeşinden de gizli yapmayalım birşey demez zaten ama annem babam arkamdan ablamla olan yaptı demesin kırılmasın dediler bende arayıp söyledim o babama benim rızam yok deyince ben istemedim zaten parayı.. yoksa babam kardeşinden gizli yardım edeyim istersen ama o duymasın dedi .. olayın saçmalığı da burda zaten kendinde herşeyin hakkını bulan bir kardeş ve asla ses çıkaramayan bir anne ve baba var.. Daha da niye uzatiyorsun olay bitti gitti arabani aldın barışın oluyor ben bu saatten sonra ona yapılacak herşeyin karsisindayim birde ben naptim ki niye küstü anlamıyorum diyormuş

Keşke en başından hangi aileninin yakınına taşınalım diye düşüneceğinize en rahat nerede yaşayabiliriz diye düşünseydiniz eşinizle. Doğu görevinden sonra büyük şehirlerde yaşamak herkesi zorlar. Şu an da ailenize o kadar yakın değilmişsiniz sık görüşmüyormuşsunuz zaten. Canınızı daha fazla sıkmayın. 3 yıl sonra nerede yaşamak istediğinizi düşünmeye başlayın bu sizi üzüntüden uzak tutar. :)

Evet maalesef öyle oldu nasip diyelim bundan sonraki süreç içinde bazı şeyler sadece tecrübe ile öğreniliyormus artık kendi çekirdek aileme göre hareket ediyorum önceliğim eşim ve çocuğum sonra anne ve baba gelecek

Kardeş çok uyanık, iyi gün dostu...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…