Ben doğurdum kocam lohusa oldu

Ayyy yangın var diye bağırasım geldi.hepsi ayrı vukuat kapıyı kapa hiç birini alma eve.
Corona nin tek iyi tarafı buydu bende dogumuma denk geldi ve kimse yoktu yanımda.kimsesizliktw zor ama bunu da istemezdim yani.

Amacın ne bunları yaparken kafana silah mı dayadılar? Cok rahatsızdan neden yapıyosun? Neyden korkuyorsun?

Bi cinnetlik mesele takılma çok az kalmış yakındır cinnetsiz çözende bordo berelidir

Ekstra bi sey yapmadim sadece dereotu ve yogurdu karstrp cok yerdim ama sütün kalitesine etkisi var midir bilmem. Ben çalıstiğim icin sütümü sağip birakirdim. Sütün üstü sari olurdu :) ordan biliyorum yagli oldugunu... hatta annem çok dalga geçerdi " bizim ineğin sütü yağli" diye. Tabii soyleyen kendi annem olunca birde bebege o bakinca güldüm geçtim.Benim iki kizimda obezite sinirinda bebeklik gecirdiler. Normal kiloda dogdular ama iki yasina kadar şişko denilen bebeklerdi sütü kesince zayifladilar.

sizin bu konularınız beni boğdu boğdu duvara attı yemin ediyorum. İçim sıkılıyor okurken içim. Nasıl atlattık hemen söyleyeyim , 10. günden sonra hiç kimse evimize gelmedi, gitmedi, kalmadı. Çok zordu ama huzurluydu. Mememden, sütümden de hiç kimsenin haberi olmadı annem de dahil. Çünkü kimseyi ilgilendirmez. Eşim de sizin ki gibi dayaklık şekilde davranmadı. Kimseye hizmet ettirmedi beni, yemeğimizi, temizliğimizi, ütümüzü vs. yaptı. Mahrem sorular sormaya kalkan olunca da ağzının payını verdi. Böyle kabile gibi yaşamaya devam ederseniz çoooook konu açarsınız buraya. Yıllar geçmiş bi bakmışsınız elinize görünmenize kaynananıza benzemişsiniz. Ayrılın o binadan.

Bebegimi emziriyorum , agrim var midem bulaniyo uyucam bilmem ne diyin ve odaniza cekilin bunlar nasil insanlar yahu hizmet etmek nedir bu haldeyken

Sutunuzun yagini artirmak istiyorsaniz mutlaka protein ve sebze agirlikli beslenin. Saglikli yaglarla birlikte. Basit karbonhidrat azaltin makarna yerine basmati pirinc tercih edin

Dikişim zarar gördü galiba bitiş yeri felaket ağrıyor görümceme söyledim normal dedi bu ağrı normalmi
O normal canım benim bile 4 ay oldu doğum yapalı hala arada ağrıyor bitiş yeri. Bebeğin sarılık olması da normal benim oğlum da oldu 2 gün sabahtan akşama ışık aldı iyileşti çoğu bebek oluyor endişelenme. Ama konunun diğer kısımları hiç normal değil. Sırf böyle şeyler yaşamamak adına annemin evinde kaldım kırkımız çıkana kadar. İyi ki de öyle yapmışım. Sana da tavsiyem uygunsa hemen git annenin evine biraz destek al. Senin bebeğinle ilgilenmen gerek ne demek senden hizmet beklemek laf sokmak ya allahın hırtları.

Teşekkür ederim mamayı bende bıraktım silikon başlık kullanıyorum hala. yavaş yavaş bırakıcam her gelen bırak diyor bu sefer çocuk yorulup az emiyor uykuya geçiyor hemen. Kv benim evde yattıgımı söylüyor. Geçen esprine keşke ben baba olsaydım dedim herkes gülüyo o bana diyorki oğlum olmasa sen bu çocuğa bakamazsın o getiriyor siz yiyorsunuz onun işi daha zor oğluşuda uyusun diye onu yatak odasında bırakıp kv le ben salonda yattık 2 hafta.

Niye çay vs hizmet ediyorsunuz bu insanlara? Bebeğinizle yatak odasında durun uyuyun sürekli. 16 günlük bebek emer ve uyur sadece. Ellerinden bebeği alıp odanıza geçip kapıyı kapatacaksınız.

Yuh. Böyle devam edersen ameliyatlı halinle salonda da yatarsın, çay da servis edersin belki cam bile silersin. Çocuğunla da o korktuğun durum başına gelir kayınvalide analık etmeye çalışır. Sen de süt anne gibi gezersin evde. Kov artık şu insanları. Başta kocan kapı önüne konmalı da neyse

Son düzenleme:
Bir cinnet her şeyi çözer. Çok sessiz kalmışsınız. Laf mı sokuyorlar, siz de sokacaksınız, laf sokamıyor musunuz? O zaman kavga edeceksiniz. Evinize mi doluşuyorlar, yoruldum bana şunu yap bunu yap diyeceksiniz, yapmadılar sizden hizmet mi beklediler o zaman hepsini kovacaksınız. Daha dişli davranmak zorundasınız, zira çevrenizdekiler oldukça asalak ve sümük gibi yapışan tipler. Eşiniz size yardımcı olmak zorunda, mecbur yani. Amma tam amma yarım, yapabildiği kadarını yapacak. Yapmıyorsa onun da gözünün yaşına bakmayacaksınız. Ne yazık ki dünya onun bunun kahrını çekecek kadar uzun değil. Naif olan insanlar sizinki gibi çevrelerde eziliyorlar ne yazık ki. Naif insanların kıymeti bilinmiyor. Ağrınız olabilir, normal veya değil diyemeyiz. Mutlaka doktorunuza gitmelisiniz. İlk doğumumda hiç ama hiç ağrım olmadı. İkinci doğumumda (oğlum 19 aylık) çok zorlandım, hala daha dikişlerim ağrır. Bence doktorun eli çok önemli burada.

Lütfen daha dişli olun. Kırılırlar üzülürler diye düşünmeyin. Onların sizin üstüne titremesi gerekirken, siz onlara paspas olmuşsunuz. Süt konusunda da kimseyi dinlemeyin. Her annenin sütü yavrusuna yeter. Bir süre sonra zaten süt azalacaktır, vücudunuz bundan sonra bebeğin emdiği kadar süt üretecek, fazlasını üretmeyecek. O yüzden bol emzirmek ve fırsat buldukça sağım yapmak önemli. Başka bir şeye de gerek yok. Tarifler şunlar bunlar, etkisi bilinmeyen şeyler. Protein ağırlıklı beslenmek ve bol su içmek -> yapmanız gereken tek şey bu.

Evladınız hayırlı olsun. Sağlıklı güzel günlerde büyütün inşallah.

oğluşuda uyusun diye onu yatak odasında bırakıp kv le ben salonda yattık 2 hafta.
Bebeğinizi sağlıkla büyütün

Neden kayınvalide sizde kalıyor? Neden bazı kadınlarımız ezildikleri yıpratıldıkları zamanlarda sabır taşına dönüyor?

Neden henüz 16 günlük bebek sahibiyken sabahtan akşama kadar evi silip süpürüp halı silkeliyorsunuz? Bunlar zaten 8 hafta kadar yasak, eşiniz olacak adam her şeye karışacağına evini silsin süpürsün karısına konfor sağlasın, yatak odasında uyuma bencilliği yapacağına salon da kendi yatsın.

Herkesi atın evden buna eşiniz de dahil, atmıyorsanız yapın bir çanta bebekle birlikte annenize gidin, bebeğiniz de siz de toparlanana kadar da eve dönmeyin.

Bebegınızı alıp yatak odasına gecın uyuyun!!
Emzırın verın baksınlar yine uyuyun!!!

Ne misafirliği ,ne hizmeti ediyorsunuz

Niye iş yapıyorsunuz? Surat asana kadar bebeği elinize alıp içeri geçin. En büyük suç sizin ve kocanızın. İkinizin de ağzı var dili yok

Eee kayınvalide hepinizden akıllı maşallah. Doğumda plasenta ile akıl da gidiyor demek ki.

2 kere sezaryenle doğum yaptım. Yanımda hiç kimse yoktu. Birinin kalması gerekmiyor.
Evet zorlanıyor insan ama yapılabiliyor.
İnanın şunları yaşamaktan daha kolay çocuk bakımı. Lütfen kendinize değer verin bırakın lohusa halinizle millete hizmet etmeyi.
Aile binası pişmanlık gerçekten. Uzak durmak şart.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…