Ben de zayıflamak istiyorum..Ne yapmalıyım?

Psyke

єг๏รยภ ค
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2012
33
0
Yaşım 18 lise son sınıftayım ve 73 kiloyum! :KK43: ve kilolarımdan acayip bi şekilde bunaldım. bu sene baya bi kurtulmaya çalıştım yaptıklarımı size anlatim, ilk önce az yemeğe çalıştım 2-3 gün kendimi kıstım 1 kg filan verdim sonra kıtlıktan çıkmış gibi 4-5 gün yedim :KK43: böyle olmuyo dedim düzenli bi diyet listesi bulim onu yapim dedim internette ararken isveç diyetine rastladım.. onu yapmaya başladım. yalnızca 3 gün dayandım 3. gün akşamı koltukta oturup tv seyrederken birden ayağa kalktım kalbimin pıırr ettiğini biliyorum sadece başım döndü bayıldım (kesinlikle isveç diyeti yapmayın cidden çok kötü.. arkadaşlarım ölü gibisin diyordu bana) neyse isve. diyetiyle 70'e inmiştim ama tekrar aldım.. ben artık bu kiloları istemiyorum.. Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum :)

Artik yaz geldi bol bol meyve sebze tüketin, aksam saat 18 den sonra yemek yemeyin,
yalniz yatmadan evvel bir bardak süt icmeyi ihmal etmeyin.
Saat 18 den sonra yemek yemez, hayatiniza sporu eklerseniz kilo vermeniz kolay olur.

Yapmaniz gerekenler:
Hergün 8-12 bardak su icmeye calisin.
Ögün atlamayin ve mutlaka kahvalti yapin.
Haftada 4 kez ( 45 dk.) spor yapin.
Bol bol yesillik ve meyve tüketin.
Beyaz ekmek yerine kepek ekmek, cavdar , bugday vs. tercih edin.
Fast food hafta en fazla bir yada iki kere, saat 12 ile 15 arasi tüketin, ki gün icinde yakabileseniz.
Mesela döner yiyecekseniz dürüm döneri tercih edin, cünkü ekmek arasi dönerde 700-800 kalori varken dürüm dönerde
380 kaori vardir. Hamburger yerine 1-2 lahmacun ya da ekmek arasi balik tercih edin.
Saat 15 den sonra aciktiginizda ev yemeklerini tercih edin.
Yediklerinizde kac kalori oldugunu googleden aratin.
Eger imkaniniz varsa bir diyetisyene basvurun.

Yapmamaniz gerekenler:
Sok diyetlerden uzak durun,
hizli kilo veren bedeninin dengesini bozar, dolayisiyla
hizli kilo vermek yerine haftada 500-800 gram vermeyi deneyin.
Yorgunken sekerli yiyecek tüketmeyin,aciktiginizde mutlaka yemek yeyin.
Cola ve gazli yiyecekleri tüketmeyin, onun yerine maden suyu tercih edin.
Gün icinde caniniz cikolata cektiginde tüketin ama 40 gramdan fazla olmasin,
dondurma yiyecekseniz sade olanini tercih edin bol cikolatali, renkli boyali vs. olanlardan
uzak durun.
Chipsi hayatinizdan hepten cikarin, eger olmuyorsa en fazla 1 avuc yeyin.
Stres yapmayin, bu olayi hayati bir konu haline getirmeyin.

Birazda güzellik tüyosu verelim :)

Her sabah ve aksam yüzünüzü soguk su ile yikayin ardindan gül suyu sürün.
Dustan sonra vücudunuza bebe yagi sürün, ki yeterince nemlenen cilt cabuk yaslanmaz [bu ileriki yaslara yatirim icin :KK66:]
Fazla makyaj yapmayin, bilip bilmediginiz ürünleri yüzünüze denemeyin.
Sivilce sorununuz varsa yagli yiyeceklerden uzak durun.
Dislerinize özen gösterin ve üc ayda bir dis doktoruna gidin.
Her gün dus almaya calisin, saclarinizi hergün yikayin ve su kokmanin binlerce parfüme bedel oldugunu asla unutmayin.

abur cuburu hayatından kesinlikle çıkar
şekeride en başta çayından azaltalarak hayatından çıkar
şekerli bişey istersen kuru meyveler (incir kaysı üzüm vb) yanına 1-2 ceviz veya az miktarda kuruyemiş tabağıyla bir öğünü geçir
her zaman küçük tabak ve kaşık kullan iyi çiğne
uyandığında ılık 1 bardak su iç yemekten bir kaç dakika önce de ve yamak arasında mutlaka su iç
sporu sevmiyorsan hareketli şarkıları aç ve 20-30 dk kadar dans et
forumda bulunan diyetisyenler tarafından verilen metabolizma hızlandırıcı çaylar-içeceklerden iç
ulaşım araçlarını elinden geldikçe kullanma her yere yürüyerek git
sürekli hareketli ol örneğin bilgisayar başındayken sandalyede oturuyorsan bacaklarını aç kapa gibi

şok diyetlerden uzak dur
bunları alışkanlık haline getirirsen diyete gerek kalmaz bir süre sonra zayıflarsın (tabi bunlar tıbbi bir rahatsızlığın yoksa geçerli)

kendine iyi bak kendin için sağlıklı beslen sağlıklı yaşa :)

Son düzenleme:
......................................................

Son düzenleme:
Artik yaz geldi bol bol meyve sebze tüketin, aksam saat 18 den sonra yemek yemeyin,
yalniz yatmadan evvel bir bardak süt icmeyi ihmal etmeyin.
Saat 18 den sonra yemek yemez, hayatiniza sporu eklerseniz kilo vermeniz kolay olur.

Yapmaniz gerekenler:
Hergün 8-12 bardak su icmeye calisin.
Ögün atlamayin ve mutlaka kahvalti yapin.
Haftada 4 kez ( 45 dk.) spor yapin.
Bol bol yesillik ve meyve tüketin.
Beyaz ekmek yerine kepek ekmek, cavdar , bugday vs. tercih edin.
Fast food hafta en fazla bir yada iki kere, saat 12 ile 15 arasi tüketin, ki gün icinde yakabileseniz.
Mesela döner yiyecekseniz dürüm döneri tercih edin, cünkü ekmek arasi dönerde 700-800 kalori varken dürüm dönerde
380 kaori vardir. Hamburger yerine 1-2 lahmacun ya da ekmek arasi balik tercih edin.
Saat 15 den sonra aciktiginizda ev yemeklerini tercih edin.
Yediklerinizde kac kalori oldugunu googleden aratin.
Eger imkaniniz varsa bir diyetisyene basvurun.

Yapmamaniz gerekenler:
Sok diyetlerden uzak durun,
hizli kilo veren bedeninin dengesini bozar, dolayisiyla
hizli kilo vermek yerine haftada 500-800 gram vermeyi deneyin.
Yorgunken sekerli yiyecek tüketmeyin,aciktiginizde mutlaka yemek yeyin.
Cola ve gazli yiyecekleri tüketmeyin, onun yerine maden suyu tercih edin.
Gün icinde caniniz cikolata cektiginde tüketin ama 40 gramdan fazla olmasin,
dondurma yiyecekseniz sade olanini tercih edin bol cikolatali, renkli boyali vs. olanlardan
uzak durun.
Chipsi hayatinizdan hepten cikarin, eger olmuyorsa en fazla 1 avuc yeyin.
Stres yapmayin, bu olayi hayati bir konu haline getirmeyin.

Birazda güzellik tüyosu verelim :)

Her sabah ve aksam yüzünüzü soguk su ile yikayin ardindan gül suyu sürün.
Dustan sonra vücudunuza bebe yagi sürün, ki yeterince nemlenen cilt cabuk yaslanmaz [bu ileriki yaslara yatirim icin :KK66:]
Fazla makyaj yapmayin, bilip bilmediginiz ürünleri yüzünüze denemeyin.
Sivilce sorununuz varsa yagli yiyeceklerden uzak durun.
Dislerinize özen gösterin ve üc ayda bir dis doktoruna gidin.
Her gün dus almaya calisin, saclarinizi hergün yikayin ve su kokmanin binlerce parfüme bedel oldugunu asla unutmayin.

Çok teşekkür ederim önerilerin için :) Ben aslında öyle hominigırtlak yiyen bi insan değilim benim tek sorunum çikolata :/ tam bi çikolata bağımlısıyım.. onu bırakırsa veririm inşAllah..

abur cuburu hayatından kesinlikle çıkar
şekeride en başta çayından azaltalarak hayatından çıkar
şekerli bişey istersen kuru meyveler (incir kaysı üzüm vb) yanına 1-2 ceviz veya az miktarda kuruyemiş tabağıyla bir öğünü geçir
her zaman küçük tabak ve kaşık kullan iyi çiğne
uyandığında ılık 1 bardak su iç yemekten bir kaç dakika önce de ve yamak arasında mutlaka su iç
sporu sevmiyorsan hareketli şarkıları aç ve 20-30 dk kadar dans et
forumda bulunan diyetisyenler tarafından verilen metabolizma hızlandırıcı çaylar-içeceklerden iç
ulaşım araçlarını elinden geldikçe kullanma her yere yürüyerek git
sürekli hareketli ol örneğin bilgisayar başındayken sandalyede oturuyorsan bacaklarını aç kapa gibi

şok diyetlerden uzak dur
bunları alışkanlık haline getirirsen diyete gerek kalmaz bir süre sonra zayıflarsın (tabi bunlar tıbbi bir rahatsızlığın yoksa geçerli)

kendine iyi bak kendin için sağlıklı beslen sağlıklı yaşa :)

Hastaneye staj yapmaya gidiyorum hemşirelik okuyorum.. orda zaten sürekli ayaktayım artık ayaklarım ağrıyor.. bide yürümeyi katarsam güzel bi spor olur benim için :)

Ben de aşırı kilolarımdan şikayetçiydim bu çaydan kullandım aşırı zayıfladım çok memnun kaldım şiddetle tavsiye ediyorum :) Cafe Slim Mucizesi! 1 Ayda 10 Kilo Vermek Mümkün Mü? Kullanıcı Yorumları ve Tüm Sorular!

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aşırı kilolarımdan şikayetçiydim bu çaydan kullandım aşırı zayıfladım çok memnun kaldım şiddetle tavsiye ediyorum :) Cafe Slim Mucizesi! 1 Ayda 10 Kilo Vermek Mümkün Mü? Kullanıcı Yorumları ve Tüm Sorular!
Reklam 👎🏻

Son düzenleyen: Moderatör:
X